Programátorův pohled na svět

hu

Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #180 kdy: 15. 01. 2016, 18:53:02 »
Ja bych potreboval potkat nejakou rozumnou implementaci Fuckable, ale asi je to uzkej profil...


Radovan.

Re:mysleni pana Programatora
« Odpověď #181 kdy: 15. 01. 2016, 20:16:02 »
Žádné myslící stroje nebudou.

Pokud se podaří dodržet Moorův zákon (to není vůbec jisté), tak myslící počítač s IQ 100 tady bude ještě před rokem 2050.

1. Moorův zákon se týká počtu součástek na jednom čipu, to nemá s myšlením nic společného. Navíc už je poněkud pasé, další zmenšování se nedaří a zvětšovat čipy se nevyplatí.
2. Pokud jsi měl na mysli růst vůkonu počítačů, tak by mě zajímalo z čeho a jak jsi odvodil potřebný výkon pro IQ 100.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #182 kdy: 15. 01. 2016, 21:04:53 »
Aerable je stejným nesmyslem jako IArea.
Areable jsi tehdy použil ty...

No a?
Ukázals zásadní neznalost angličtiny a diskvalifikoval ses pro další diskuzi. Jinak nic.

Kit

Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #183 kdy: 15. 01. 2016, 21:18:02 »
Aerable je stejným nesmyslem jako IArea.
Areable jsi tehdy použil ty...

No a?
Ukázals zásadní neznalost angličtiny a diskvalifikoval ses pro další diskuzi. Jinak nic.

No a?

Re:mysleni pana Programatora
« Odpověď #184 kdy: 15. 01. 2016, 21:22:04 »
Každému, kdo programuje, doporučuju knížky Peregrina.
Jo. Taky jsem ho tady už několikrát doporučoval. Asi nejzajímavější a širšímu okruhu nejsrozumitelnější český filosof jakého jsem zatím potkal.

Jako člověka ho neznám, takže nemůžu soudit.


zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:mysleni pana Programatora
« Odpověď #185 kdy: 15. 01. 2016, 21:45:08 »
Každému, kdo programuje, doporučuju knížky Peregrina.
Jo. Taky jsem ho tady už několikrát doporučoval. Asi nejzajímavější a širšímu okruhu nejsrozumitelnější český filosof jakého jsem zatím potkal.

Jako člověka ho neznám, takže nemůžu soudit.
Až bych řekl, že jediný srozumitelný.

Ivan Nový

Re:mysleni pana Programatora
« Odpověď #186 kdy: 15. 01. 2016, 23:16:10 »
No dnes ale panuje představa, že myslící stroje nás zničí. Jenže budou nám natolik vzdáleny, že pro ně nebudeme představovat žádnou konkurenci. Předpokládá se, že jakmile k nim dospějeme, budou jejich schopnosti růst geometrickou řadou.

Že nás zničí, se objevuje tak akorát v hollywoodských filmech. Ve vědeckých kruzích je poměrně silná představa technologické singularity, kdy budou stroje tak inteligentní, že nedokážeme ani odhadnout, co se vlastně stane.
Inteligence, ale není nekonečná, protože rychlost zpracování informací je omezena rychlostí světla. S mnohem zajímavějším konceptem, kdysi přišel Lem. Vytvořil představu myslícího stroje, který měl rozšířené vnímání časového úseku, který považujeme za právě teď, ten se mu roztáhl na několik minut, což mu umožňovalo předvídat budoucnost v rámci toho jeho právě teď.

Jo, a psal zprávy do novin, nejmenovalo se to 137 sekund? To není myslící stroj, na to je potřeba inteligence na úrovni slepice hrající Tic-tac-toe. Ale i ta dokáže spoustu lidí porazit, poslechni si jak Novotný vyprávěl o cestě Fešáků do Ameriky a o jedné speciální ZOO ;D

Žádné myslící stroje nebudou. Jenom lidé stále sílící závislostí na nich zblbnou natolik, že budou ještě blbější než ty počítače. Všichni, ne jenom konzumní většina jako dnes.

Myslící stroje už jsou, a protože jsou chytřejší než my, tak o nich nevíme :-)

ava

Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #187 kdy: 16. 01. 2016, 13:13:17 »
Aerable je stejným nesmyslem jako IArea.
jak je to teda správně?

HasArea

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #188 kdy: 16. 01. 2016, 22:58:04 »
Aerable je stejným nesmyslem jako IArea.
jak je to teda správně?

HasArea
To je blbě, to není příčestí.

andy

Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #189 kdy: 16. 01. 2016, 23:17:55 »
Aerable je stejným nesmyslem jako IArea.
jak je to teda správně?

HasArea
No přiznám se, že na HasServer si nějak zvyknout nemůžu.

ava

Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #190 kdy: 17. 01. 2016, 09:05:09 »
Aerable je stejným nesmyslem jako IArea.
jak je to teda správně?

HasArea
To je blbě, to není příčestí.

Na příčestí s8ru. Souhlasím s http://verraes.net/2013/09/sensible-interfaces/ . Raději to udělám pěkné a čitelné než se za každou cenu držet blbých nestandardizovaných "standardů". Radši budu mít HasTimestamp než Timestampable. Radši něco pojmenuju "x má Obsah" než "x je mající Obsah", sorry, I no speak americano.

No přiznám se, že na HasServer si nějak zvyknout nemůžu.

Zvykneš si :)

Re:mysleni pana Programatora
« Odpověď #191 kdy: 17. 01. 2016, 10:33:21 »
Až bych řekl, že jediný srozumitelný.
To ne. Jsou různí zajímaví autoři, ale často specializovaní na něco, co třeba lidi moc nezajímá. Mám docela rád třeba Sokola, Koháka (primárně náboženství a etika, která moc lidi nezajímá) i Maternu (TIL - úplná specialitka, která nezajímá vůbec žádné laiky). Ti jsou pro mě jako laika srozumitelní dobře. Opačný extrém je pak třeba Útěcha z ontologie, čemuž bych moc rád porozuměl, protože tuším, že by mi to hodně dalo, ale nedal jsem ani prvních deset stránek ;) Tak jsem se aspoň zamiloval do Bondyho novel, když ty odborný věci nedám :)

Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #192 kdy: 17. 01. 2016, 10:37:57 »
Pro informatika by ještě mohl být zajímavý třeba Ivan Havel a knížky o umění od Jaroslava Nešetřila. Ten první mě ale moc za srdce nechytl a k tomu druhýmu jsem se ještě nedostal...

andy

Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #193 kdy: 17. 01. 2016, 11:29:03 »

No přiznám se, že na HasServer si nějak zvyknout nemůžu.

Zvykneš si :)
Asi nezvyknu. Dobře, Servable zní blbě, tak přinejhorším IsServer nebo CanServe, ale HasServer je nepochopitelné. Vždyť to žádný server nemá.

zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Programátorův pohled na svět
« Odpověď #194 kdy: 17. 01. 2016, 12:53:30 »
Aerable je stejným nesmyslem jako IArea.
jak je to teda správně?

HasArea
To je blbě, to není příčestí.

Na příčestí s8ru. Souhlasím s http://verraes.net/2013/09/sensible-interfaces/ . Raději to udělám pěkné a čitelné než se za každou cenu držet blbých nestandardizovaných "standardů". Radši budu mít HasTimestamp než Timestampable. Radši něco pojmenuju "x má Obsah" než "x je mající Obsah", sorry, I no speak americano.

No přiznám se, že na HasServer si nějak zvyknout nemůžu.

Zvykneš si :)
Timestampable ti asi poradil Kit. Ale HasTimestamp je taky blbost, i když menší.