Konzolové utility s textovým rozhraním

Re:Konzolové utility s textovým rozhraním
« Odpověď #60 kdy: 06. 01. 2016, 21:35:10 »
1) Hezke dokumenty v M$ Oppice? Ale jo, pro lidi kteri nemaji vkus je to docela obstojny.
2) Hry? uz jsem vyrost, pripadne proste pouziju zabavni OS (widle)
3) bambilionkrat jednodussi je do telefonu nadiktovat nebo poslat sms nejaky prikaz nez si vzpominat jak se zrovna jmenuje jaka polozka menu podle aktualni verze...
4) moc nechapu to s tim smartphonem. Pokud nefunguje tak z nej prece nelze vytahnout data (nebo snad nekdo normalni chodi s nesifrovanym smartphonem)? Pokud funguje tak mu reknu heslo na wifi a uz to supajdi pres sambu.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Zelenac

Re:Konzolové utility s textovým rozhraním
« Odpověď #61 kdy: 06. 01. 2016, 21:47:44 »
1) Hezke dokumenty v M$ Oppice? Ale jo, pro lidi kteri nemaji vkus je to docela obstojny.
2) Hry? uz jsem vyrost, pripadne proste pouziju zabavni OS (widle)
3) bambilionkrat jednodussi je do telefonu nadiktovat nebo poslat sms nejaky prikaz nez si vzpominat jak se zrovna jmenuje jaka polozka menu podle aktualni verze...
4) moc nechapu to s tim smartphonem. Pokud nefunguje tak z nej prece nelze vytahnout data (nebo snad nekdo normalni chodi s nesifrovanym smartphonem)? Pokud funguje tak mu reknu heslo na wifi a uz to supajdi pres sambu.

To je veeelice chabá argumentace, veelice, připomínáš mi jednoho chlapečka ze školky. (nezapomeň se mě zeptat, jestli do ni ještě náhodou nechodím, byl bys pak úplně jako on.)

Takže říkáš, že ti dělají menší problém příkazy v konzoli než změny v jinak intuitivním grafickém rozhraní. To by se dalo chápat, řekl bych že takových emočně plochých lidí, kteří mají více pamatováka na strohé instrukce než na grafiku, bude docela minorita, ale chápu že jsou.

nobody

Re:Konzolové utility s textovým rozhraním
« Odpověď #62 kdy: 06. 01. 2016, 22:03:57 »
jako je jasne ze ti to spatne mysli, takze nazorne pro takove jako jsi ty:

radeji posle sms se znenim: sudo apt-get install xyz

misto aby posilal/telefonoval tohle:

misto:
1. tukni pravou mysi na vlastnosti pocitace a podivej se jestli mas 64bit widle
2. vlez na stranku xyz.com a tukni tam na download
3. stahni program.exe nebo program-64.exe pokud mas ty 64bit widle (ano to jak si zjistoval v bodu 1)
4. tukni na plose na Dokumenty
5. vlevo mas Stazene, tam najdi ten program.exe nebo program-64.exe
6. poklepej na program 2x levou mysi
7. otevre se okno, tukej na dalsi dalsi dalsi dalsi, hotovo

kdy se ozve druha strana:
1. nikde tam nevidim 64bit
2. kde je ten download?
3. nevidim zadnej program.exe

opet ty:
- download je vpravo nahore v zelenem ramecku

druha strana:
- uz to vidim, taham program.exe
- je to stazene, pustil sem ale nevidim zadne dalsi

opet ty:
- a co vidis?

druha strana:
- vita vas instalace programu xyz, souhlasite s licenci?

opet ty:
- tukni na souhlasim

druha strana:
- dal sem souhlasim ale porad nevidim dalsi

opet ty:
- a co vidis ?

druha stana:
- tlacitko pokracovat

opet ty:
- tak dej pokracovat, pokracovat, pokracovat, hotovo

druha strana:
- dal sem nekolikrat pokracovat ale nevidim hotovo

opet ty:
- a co vidis ?

druha stana:
- tlacitko dokoncit

opet ty:
- tak tukni dokoncit

Zelenac

Re:Konzolové utility s textovým rozhraním
« Odpověď #63 kdy: 06. 01. 2016, 22:18:45 »
Jo tak, ten je ale mazaný.  :D

Takže pomáháš uživatelům udržovat jejich kiosky v provozu. No však, já to pořád říkám, že Linux je na kiosky super.

Re:Konzolové utility s textovým rozhraním
« Odpověď #64 kdy: 06. 01. 2016, 22:36:36 »
Nobody: zasek v bodech 4 - 5 protoze user si to neulozil do Downloads nybrz na plochu...

Zelenac: tohle jsou realne zkusenosti:
uzivatel(toliko zdravotni sestra ve veku hluboce pres 50 roku): prestala mi fungovat MojeBanka, pise to tady, ze moje java je nebezpecna a nepodporovana.

linux: 1 sms, vyreseno za 5 minut vcetne stahovani 100MB javy

widle: Ja: v patek jak prijedu ze sluzebky tak se stavim... Ona: potrebuju zaplatit XY. Ja v duchu: dozadeke jak ty babe vysvetlim tohle?

Nakonec jsem pro widle nasel reseni... U vsech tehle znamych jsem nahodil TeamViewer protoze jinak bych se z tech widli vopichal. A to prosim pekne na desktopu!
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Konzolové utility s textovým rozhraním
« Odpověď #65 kdy: 06. 01. 2016, 22:39:38 »
Jo a jeste jedna vec: ne kazdej potrebuje na vorezani a prevraceni fotek z dovci kradenej fotokram a ne kazdej se zivi grafikou...

Jedna vec kterou jsem vsak zjistil diky widlim a obcasnym dotazum co by lidem mohlo chybet po prechodu na lin: neverili byste kolik podnikatelu, manazeru, reditelu apod hraje hry... trochu mit pripomina reditele ze Ctvrte hvezdy a jeho Mahjong.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Konzolové utility s textovým rozhraním
« Odpověď #66 kdy: 07. 01. 2016, 08:41:23 »
Citace: Zelenac link=topic=12449.msg152881#VŠECHNY date=CELOU_DOBU
...

Už ti bylo několikrát řečeno, abys používal widlous, když linuchu nerozumíš, nechceš rozumět a rozumět nebudeš.

Jaký má význam chodit sem onanovat s tím, jak tobě nefunguje to, tohle, tamto a jak je to celé na houby?

Masox

Re:Konzolové utility s textovým rozhraním
« Odpověď #67 kdy: 07. 01. 2016, 10:12:09 »
Citace
Design Ubuntu nic moc

Tak to jsi hochy z Apple moc nepotěšil. Půlka linuxáků se sice z Unity může udělat, ale kdyby aspoň jednou v životě viděli Mac, tak by si lámali hlavu, kde tohle už jenom viděli... To není ani inspirace, to je přímo rip-off 1:1.

atarist

Re:Konzolové utility s textovým rozhraním
« Odpověď #68 kdy: 07. 01. 2016, 11:17:32 »
Citace
Design Ubuntu nic moc

Tak to jsi hochy z Apple moc nepotěšil. Půlka linuxáků se sice z Unity může udělat, ale kdyby aspoň jednou v životě viděli Mac, tak by si lámali hlavu, kde tohle už jenom viděli... To není ani inspirace, to je přímo rip-off 1:1.

Nesmis se divat na to JAK to funguje, ale je to proste na tom spatnym (tm) Linuxu, tak je to proste spatne, tecka ;)
Jinak: pochopil nekdo, co vlastne Zelenac chce a proc? Jednu chvili zvatla o konzoli, potom o desktopu, Raspberry, hned zase hrach a Gimpu, o LaTeXu nevi, diplomku smoli v office aplikacich ... :p

Re:Konzolové utility s textovým rozhraním
« Odpověď #69 kdy: 07. 01. 2016, 14:07:38 »
Jestli je to ten zelenac co nic neumi a divi se, ze taha za minimalni mzdu protoze ma rad kamarady v praci tak tezko rict, asi se jen nudi (pak se nelze divit jeho platu...)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Iviak

Re:Konzolové utility s textovým rozhraním
« Odpověď #70 kdy: 07. 01. 2016, 15:52:07 »
Až mi je líto, že exotopedia už nefunguje...

Hovorí sa že pokud se s blbcem hádate déle než 5 minut, už se hádají 2 blbci. Rozšíril bych to na 2 odpovedi vo fóre a v Zelenáčovom prípade je chyba odpovět už napoprvé.

Přesto odpovím - konzolové utilitky s grafickým prostredím: https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Software_that_uses_ncurses

Zelenáči, podekuj a zmiz.

Zelenac

Re:Konzolové utility s textovým rozhraním
« Odpověď #71 kdy: 07. 01. 2016, 17:21:05 »
Až mi je líto, že exotopedia už nefunguje...

Hovorí sa že pokud se s blbcem hádate déle než 5 minut, už se hádají 2 blbci. Rozšíril bych to na 2 odpovedi vo fóre a v Zelenáčovom prípade je chyba odpovět už napoprvé.

Přesto odpovím - konzolové utilitky s grafickým prostredím: https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Software_that_uses_ncurses

Zelenáči, podekuj a zmiz.

Gratuluji ti, svým příspěvkem do diskuze jsi se rekurzivně zařadil k blbcům. To může udělat orpavdu jenom blbec. :D

Iviak

Re:Konzolové utility s textovým rozhraním
« Odpověď #72 kdy: 07. 01. 2016, 17:29:25 »
Ako som povedal, to nevychované decko nedokáže ani poďakovať.
Pánové, maucta.

Zelenac

Re:Konzolové utility s textovým rozhraním
« Odpověď #73 kdy: 07. 01. 2016, 17:39:01 »
doporučuji ti neoznačovat všechny tvé kolegy vč. sebe za blbce, budeš tady akorát za blbce. Děkovat ti nebudu.


Vida, vida. Jde vidět, že všechno jde, když se chce. Třeba takový cdisk je šikovná věc. To jen dokazuje, že vzhledem k existenci grafické nadstavby nad konzolovými příkazy nejsem jediný, kdo nemá zájem učit se konzolové příkazy, ale že je takových lidí dost, jinak by tyto nástroje nevznikly. Takže opět místí konzolofetišisti, Mástří of VIM, kteří to nosí snad i napsané na tričku, přestřelili. Ale to už tak na diskuzi root.cz bývá, jinak by jsem se tu tolik nerozčiloval.

Zelenac

Re:Konzolové utility s textovým rozhraním
« Odpověď #74 kdy: 07. 01. 2016, 17:52:45 »
vida, a Diakonos je výborný editor. Konečně něco, kde normálně funguje ctrl+a, kde ctr+z je zpet, ctr+y je redo, ctr+f je find. Na tom Linuxu jsou snad i normální v pohodě lidi, kteří nejsou úplně šiblí jako někteří zdejší uživatelé root.cz.