Kdy upgradovat na W10?

nastenka

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #120 kdy: 19. 12. 2015, 16:08:49 »
kokoti, MS nenuti windows 10, kto nechce, tak jsi ho neda. to len lemplove u linuxu o tom nevi. tolik panicu je na tomhle foru, az to boli. vidi jenom linux a ten velebi do nebes. je to na zaplakani, lemplove. vite co vam povim? linux je neovladatelnej system pro lidi, proto je jen na servroch, ale tod vse. Linux nikdy windows nevytlaci windows.


nastenka

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #121 kdy: 19. 12. 2015, 16:11:19 »
V čem jsem se nechal( i ti kteří stáhli a W10) znásilnit a okrást? Jak jsem psal,vnucovat W10 přes nějaké okno bez jasné možnosti jí zamítnout je hloupé a dělá MS. negativní odezvu.[...]
Docela by mně  zajímalo který soft neběží na W10 že jsou tak hrozné? [...]



Proc Microsoft znasilnuje uzivatele?
neustale vnucovani, to neni jen toto okno, to jsou postupy pred tim... v aktualizacich prisla aplikace dotazujici se uzivatele jestli chteji reservovat upgrade, i presto ze rekli NE, tak se jim nasledne instalovalo s popisem "ZABEZPECENI SYSTEMU WINDOWS 7" aplikace pro "Zjistovani kompatibility aplikaci pro upgrade na W10", "Zjistovani kombatibility HW pro upgrade na W10", "Priprava moznosti upgrade na W10". "Opravy moznosti upgrade na W10".... v ramci zjistovani kompatibility byl uzivateluv HW zatezovan skenovanim souboru a aplikaci, coz zaplatil zakaznik na zvysenych vydajich za elektrinu, pritom on rekl NE, ja nechci reservaci, nechci W10, i presto se mu to vsechno instalovalo, probihalo a odesilali zjistene informace...

Proc Microsoft okrada uzivatele?
ma pristup k veskerym souborum a privatnim souborum, obsahu emailu a textovych zprav, historii volani, kompletnim informaci o kontaktech, polozek kalendare, poznamek, nahrane hlasove a psane prikazy, historie vyhledavani a historie prohlizeni internetu, to ze to uzivatele odsouhlasili v EULA je bezpredmetne, protoze to nikdo (krome par jedincu, co po precteni odmitli) necte...
ti co nepresli na W10 okrada o cas lidsky a pocitacovy tim vnucovanim viz vyse...

Co nebezi na W10 netusim, Windows osobne nepouzivam na zadnem pocitaci, na tech co mam Win7 samolepku uz davno nejsou ani W7 ktere sem okamzire zrusil vcetne recovery partisen protoze to jen zabralo misto... Nejsem gambler, takze nepotrebuji game-launcher...

a co jsi? administrator? no vis, vyvojari pracujici v C# asi nebudou delat na shitnem linuxu, kdyz na to je stavenej windows a je k dispozici jedno z nejpropracovanejsich IDE - Visual Studio. Ale ja vim, ze se tady presto najdou nejaci buzeranti, kteri povi, ze Vim je lepsi, a ze poznaj X dalsich lepsich IDE.

Tomík

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #122 kdy: 19. 12. 2015, 16:28:32 »
Ehm.
http://www.svethardware.cz/zastoupeni-os-na-desktopu-v-zari-2015-co-zmenila-windows-10/41169

http://www.winmagazine.cz/2015/11/03/jaky-je-podil-windows-10-na-trhu-operacnich-systemu/

Odkud jsou čerpány data pro Windows si umím představit a odkudpak jsou čerpána data pro Linux prosím pěkně?
Svět HW zdroj má pod článkem,druhý odkaz nikoliv.Ale pro něčí klid v duši přidám třeba toto:

https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qptimeframe=M



https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qptimeframe=M

Vy to prostě nechápete :-D. No nevadí... Užijte si své W10
Ne nechápu.Ono by bylo dobré se smysluplně vyjádřit a nepsat větu tázací u které není jasné ,,co tím básník chtěl řící,,
Pokuď se někomu nelíbí procenta na trhu v nějaké  statistice,může zajisté doložit jiné procenta z jiného kvalitního zdroje...
A ano W10 jsi užiji,díky:)

korCZis nereg

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #123 kdy: 19. 12. 2015, 16:51:56 »

Tomík

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #124 kdy: 19. 12. 2015, 16:53:00 »
V čem jsem se nechal( i ti kteří stáhli a W10) znásilnit a okrást? Jak jsem psal,vnucovat W10 přes nějaké okno bez jasné možnosti jí zamítnout je hloupé a dělá MS. negativní odezvu.[...]
Docela by mně  zajímalo který soft neběží na W10 že jsou tak hrozné? [...]



Proc Microsoft znasilnuje uzivatele?
neustale vnucovani, to neni jen toto okno, to jsou postupy pred tim... v aktualizacich prisla aplikace dotazujici se uzivatele jestli chteji reservovat upgrade, i presto ze rekli NE, tak se jim nasledne instalovalo s popisem "ZABEZPECENI SYSTEMU WINDOWS 7" aplikace pro "Zjistovani kompatibility aplikaci pro upgrade na W10", "Zjistovani kombatibility HW pro upgrade na W10", "Priprava moznosti upgrade na W10". "Opravy moznosti upgrade na W10".... v ramci zjistovani kompatibility byl uzivateluv HW zatezovan skenovanim souboru a aplikaci, coz zaplatil zakaznik na zvysenych vydajich za elektrinu, pritom on rekl NE, ja nechci reservaci, nechci W10, i presto se mu to vsechno instalovalo, probihalo a odesilali zjistene informace...

Proc Microsoft okrada uzivatele?
ma pristup k veskerym souborum a privatnim souborum, obsahu emailu a textovych zprav, historii volani, kompletnim informaci o kontaktech, polozek kalendare, poznamek, nahrane hlasove a psane prikazy, historie vyhledavani a historie prohlizeni internetu, to ze to uzivatele odsouhlasili v EULA je bezpredmetne, protoze to nikdo (krome par jedincu, co po precteni odmitli) necte...
ti co nepresli na W10 okrada o cas lidsky a pocitacovy tim vnucovanim viz vyse...

Co nebezi na W10 netusim, Windows osobne nepouzivam na zadnem pocitaci, na tech co mam Win7 samolepku uz davno nejsou ani W7 ktere sem okamzire zrusil vcetne recovery partisen protoze to jen zabralo misto... Nejsem gambler, takze nepotrebuji game-launcher...

1.Vždyť jsem psal že různá okna a výzvy k upgradu na W10.jsou dělané podivně a zde marketing dělá více škod než užitku.Odsuzuji toto mnozí včetně mně...
Na druhou stranu.Běžný Franta mající W7.třeba ani netuší že jsou W10. dočasně zdarma:) Prostě a jednoduše,MS. potřebuje snížit podíl ve více oblastech ,,postarších ,, W7. a pokuď klesne podíl obecně nesnášených W8.tak jenom lépe.Oni ty W10. do jisté míry jsou upgrade pro W7.Jsou rychlejší,stabilita je také OK,podpora delší,nároky na HW stejné nebo menší...
Doufám že stať o ,, coz zaplatil zakaznik na zvysenych vydajich za elektrinu,, bylo myšleno jako vtip:) To by pomalu nemohl člověk na PC nic dělat aby se nedejbože nezatížil.:)
2.Co se týče EULA.Vážně se obávám že toto a podobné dnes dělají všechny OS,osobně bych chtěl mít tu jistotu že podobná ,,služba,, neběží i na Linuxu.Takže jediná rada je urvat síťový kabel a být na věky offline.Protože jinak vždy hrozí to že nějaký soft bude spyware ve větší či menší míře.
Ono hned na začátku uvedení W10 a částečně W8.x bylo docela velká aféra co vlastně ten MS.dostává.I zde na webu se o tom psalo.A podle všeho mimo velké bubliny který brzy splaskla se nic moc nedokázalo.
O kauze  EULA se psalo třeba na Lupě,takže netřeba číst kolik? 60 Stran?
3.Ano někdo nehraje a bude spokojen na Linuxu,někdo občas hraje a nechce konzole.V tom případě je Win. zatím jediná smysluplná volba,bohužel...
Ale popravdě,ono i podpora a nabídka  SW je logicky mnohem větší na Win.


noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #125 kdy: 19. 12. 2015, 17:19:10 »
... no vis, vyvojari pracujici v C# asi nebudou delat na shitnem linuxu, kdyz na to je stavenej windows a je k dispozici jedno z nejpropracovanejsich IDE - Visual Studio.

[trolling] 8) Ale ja vim, ze se tady presto najdou nejaci buzeranti, kteri povi, ze Vim je lepsi, a ze poznaj X dalsich lepsich IDE. 8)[/trolling]

Mel jsem moznost vyzkouset oboje - v C# jsem delal bakalarku ~3 roky zpet, v IntelliJ IDEA delam v podstate od zacatku magisterskeho studia (tj. ty ~3 roky) v Jave, Scale a nyni v JavaScriptu. Musim rict, ze VS nebylo spatne (a C# se mi pomerne zamlouval, rozhodne vice nez v te dobe Java), ale bez R# na IDEA nemelo ani nahodou. Mozna se to za tech nekolik let zmenilo, ale v te dobe bylo "vanilla" VS IMO objektivne horsi nez IDEA, ktera navic byla a je zdarma (VS nebylo a R# stale neni).

K Vimu se vyjadrovat moc nebudu, je to textovy editor, rozdne ne IDE (rozebiralo se tu v sousednim vlaknu - po nekolika prikladech refaktorovoani, co umi bezna Javovska IDE, zastanci Vimu nebyli schopni popsat srovnatelne pohodlne a efektivni reseni).

S ostatnimi Java IDE nemam moc zkusenosti, jen si vzpominam, ze NetBeans v dobe meho studia neumel ani tak trapnou vec, jako naseptavani z prostredka jmena tridy.

ByCzech

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #126 kdy: 19. 12. 2015, 17:23:36 »
Ehm.
http://www.svethardware.cz/zastoupeni-os-na-desktopu-v-zari-2015-co-zmenila-windows-10/41169

http://www.winmagazine.cz/2015/11/03/jaky-je-podil-windows-10-na-trhu-operacnich-systemu/

Chytrému napověz...

a já dneska nemám trkací náladu :-D

Odkud jsou čerpány data pro Windows si umím představit a odkudpak jsou čerpána data pro Linux prosím pěkně?
Svět HW zdroj má pod článkem,druhý odkaz nikoliv.Ale pro něčí klid v duši přidám třeba toto:

https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qptimeframe=M



https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qptimeframe=M

Vy to prostě nechápete :-D. No nevadí... Užijte si své W10
Ne nechápu.Ono by bylo dobré se smysluplně vyjádřit a nepsat větu tázací u které není jasné ,,co tím básník chtěl řící,,
Pokuď se někomu nelíbí procenta na trhu v nějaké  statistice,může zajisté doložit jiné procenta z jiného kvalitního zdroje...
A ano W10 jsi užiji,díky:)

ByCzech

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #127 kdy: 19. 12. 2015, 17:25:51 »
Ehm.
http://www.svethardware.cz/zastoupeni-os-na-desktopu-v-zari-2015-co-zmenila-windows-10/41169

http://www.winmagazine.cz/2015/11/03/jaky-je-podil-windows-10-na-trhu-operacnich-systemu/

Odkud jsou čerpány data pro Windows si umím představit a odkudpak jsou čerpána data pro Linux prosím pěkně?
Svět HW zdroj má pod článkem,druhý odkaz nikoliv.Ale pro něčí klid v duši přidám třeba toto:

https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qptimeframe=M



https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qptimeframe=M

Vy to prostě nechápete :-D. No nevadí... Užijte si své W10
Ne nechápu.Ono by bylo dobré se smysluplně vyjádřit a nepsat větu tázací u které není jasné ,,co tím básník chtěl řící,,
Pokuď se někomu nelíbí procenta na trhu v nějaké  statistice,může zajisté doložit jiné procenta z jiného kvalitního zdroje...
A ano W10 jsi užiji,díky:)


Chytrému napověz...

a já zrovna dneska nemám trkací náladu :-D

Lama

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #128 kdy: 19. 12. 2015, 17:45:30 »
Už maj Widle pořádný scheduler (nebo jak se temu nadává)? Jde mi o to, že když na XP nebo Sedmách spustím jednoúlohovou aplikaci co nativně neumí využívat více vláken - jader, tak Widle tu zátěž rozdělí na obě jádra (mám dvoujádro) a výsledkem je, že jedou obě jádra na 50%. Pokud to nenastavím ručně ve správci, což je opruz.
Jinak z mého (uživatelského) hlediska jsou čim dál horší. Rozhodně nejsou rychlejší, možná při startu, ale ne při provozu, furt to něco chroustá na pozadí, navíc od Osmiček je to ošklivější s méně možnostmi customizace.
Dlaždice jako takové nejsou špatný nápad (ale nic nového, už Visty měly miniaplikace na plochu), ale chci mít nad nimy 100% kontrolu, tedy sám si chci určit, jestli je budu mít na ploše nebo ve Startu, nastavit plynule velikost ne jen přednastavený velikosti, pozadí, barvy, prostě plnohodnotně přizpůsobitelné.
Nové Nastavení v Desítkách, to je snad vtip, ne? Velké primitivní ikony pro dementy, přičemž spousta pokročilých věcí se tam nastavit nedá. Ještě, že existuje "Božský režim".

nastenka

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #129 kdy: 19. 12. 2015, 17:49:59 »
noef:
hovorim ti, VS je spica co sa tyka vo vyvojovych aplikaciach. a to ze ty si robil BP v C#, to je smiesne predsa, ved to si prisiel s tym do styku mozno pol roka. dufam, ze sa teraz nevyhlasis za cloveka ovladajuceho c#

k

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #130 kdy: 19. 12. 2015, 17:59:13 »
Už maj Widle pořádný scheduler (nebo jak se temu nadává)? Jde mi o to, že když na XP nebo Sedmách spustím jednoúlohovou aplikaci co nativně neumí využívat více vláken - jader, tak Widle tu zátěž rozdělí na obě jádra (mám dvoujádro) a výsledkem je, že jedou obě jádra na 50%.

To je tak úmyslně, kvůli rovnoměrnému zahřívání čipů. W7 vypíná jádra pouze při HT, při jednovláknové úloze jsou některá nepotřebná vlákna v HT jsou vypnuta.

Tomík

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #131 kdy: 19. 12. 2015, 18:57:56 »
Ehm.
http://www.svethardware.cz/zastoupeni-os-na-desktopu-v-zari-2015-co-zmenila-windows-10/41169

http://www.winmagazine.cz/2015/11/03/jaky-je-podil-windows-10-na-trhu-operacnich-systemu/

Odkud jsou čerpány data pro Windows si umím představit a odkudpak jsou čerpána data pro Linux prosím pěkně?
Svět HW zdroj má pod článkem,druhý odkaz nikoliv.Ale pro něčí klid v duši přidám třeba toto:

https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qptimeframe=M



https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0&qptimeframe=M

Vy to prostě nechápete :-D. No nevadí... Užijte si své W10
Ne nechápu.Ono by bylo dobré se smysluplně vyjádřit a nepsat větu tázací u které není jasné ,,co tím básník chtěl řící,,
Pokuď se někomu nelíbí procenta na trhu v nějaké  statistice,může zajisté doložit jiné procenta z jiného kvalitního zdroje...
A ano W10 jsi užiji,díky:)


Chytrému napověz...

a já zrovna dneska nemám trkací náladu :-D

A já zase nemám náladu na léčení něčích komplexu:)

Ono je totiž zdroj dat pro všechny OS jasný,vše ostatní je nepodstatné....

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #132 kdy: 19. 12. 2015, 19:26:22 »
Ono je totiž zdroj dat pro všechny OS jasný,vše ostatní je nepodstatné....

Jak nepodstatne? Coz to neni strasne, ze pres 90% uzivatelu pocitacu jsou masochisti?

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #133 kdy: 19. 12. 2015, 20:24:29 »
noef:
hovorim ti, VS je spica co sa tyka vo vyvojovych aplikaciach. a to ze ty si robil BP v C#, to je smiesne predsa, ved to si prisiel s tym do styku mozno pol roka. dufam, ze sa teraz nevyhlasis za cloveka ovladajuceho c#

Delal jsem v C# i predtim i potom, BP byla jedna z poslednich veci, nez jsem presel do otevrenejsiho sveta (navic tedy jsem BP delal vice nez pul roku, spolupracoval jsem jeste s dalsim clovekem [dalsi BP] a zamerem nebylo napsat dalsi aplikaci, jen aby neco v ramci BP vzniklo).

Nepodsouvej mi, co reknu (strawman?). Abych si rypnul, tak tempo, kterym C# laduje novinky mi prijde neudrzitelne. Uz ted casto ctu, jak lide pracujici s C# tento jazyk zacinaji srovnavat s patlaninou C++ :D.

Pokud jsi i zkusil jina IDE, tak se podel o zkusenosti. Ale rikat, ze VS je nejlepsi a pritom ani nevime (resp. ani jsi to nenapsal), zda jsi zkusil neco jineho - treba prave tu IntelliJ IDEA - na nejakem projektu vetsim nez hello world... Nic proti, ale pusobis jako zaslepeny fanboy a/nebo troll - zatim jsi nic jineho, nez ze "VS je spica a ostatni o tom vi kulovy" v podstate nenapsal. Napr. co se tyce nabizeni moznosti refaktoringu "na miste" (za meho casu to VS bez snad R# neumelo vubec) byl celkem velky rozdil (v IDEA alt+enter). Stejne tak mnohem chytrejsi naseptavani R#, na ktere vanilla VS nemelo ani zdaleka a ktere je primo soucasti IDEA.

PS: Doufam, ze to nedopadne jako posledne, kdyz se probiral C# a zjistilo se, ze mistni C#pisti nemaji ani tucha, co ze je to map z funkcionalniho sveta a za kazdou cenu si obhajovali, jak skvele to ma C# udelane, prestoze to odporovalo vsem zazitym konvencim. Nevim, zda to byl zamer, ale pusobilo to, ze se MS presne trefil do vzorku vyvojaru, kteri se tu vyskytli - zcela bez rozhledu v uplnych zakladech oboru, zato se zkusenostmi z relacnich databazi z bastleni webu.

nastenka

Re:Kdy upgradovat na W10?
« Odpověď #134 kdy: 20. 12. 2015, 00:25:58 »
ty bastlic, radsej sa zasi tam s javou a nevopruzuj. jina vec - kolik toho umi intellij idea a kolik vs?