reklama

[RPi] GUI pro zobrazení hodnot ze souboru na LCD

Pavouk106

• 2 304
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
Re:[RPi] GUI pro zobrazení hodnot ze souboru na LCD
« Odpověď #60 kdy: 29. 12. 2015, 19:56:12 »
Displej jede přes SPI, jedou na něm normálně Xka, tváří se pro systém jako klasickej monitor. Touchscreen je rezistivní, jeden nevim přes co (celý to je prostě píchnutý na RPi GPIO konektor). Instalace zabrala a dvě a půl hodiny. 2:25 jsem stahoval archiv a pět minut trvalo jeho rozbalení na flashku.

VoCore a jiný podobný věci neberu právě kvůli tomu, že máloco na nich bude tak jednoduchý. Potřebuju něco, co (rychle) smontuju a pak se věnuju účelu. Ne něco, co budu půl roku dávat dohromady a pak teprve něco tvořit.

Externí čidlo už pár měsíců mám - ATTiny + DHT22 + 433MHz vysílač (+ li-ion + solár na dobíjení), přijímač mám naprogramovanej a celý to už běží. Co potřebuju teď - koupit druhý RPi a pokračovat v psaní programu(-ů).

reklama

Sten

Re:[RPi] GUI pro zobrazení hodnot ze souboru na LCD
« Odpověď #61 kdy: 29. 12. 2015, 20:41:31 »

VoCore (MIPS + flash ROM + WiFi + 2×Ethernet) - 500 Kč

Bóže můj... ty jsi fakt panic. :D To ti přeju hodně štěstí s vocore, podle fóra jde vidět, že to má vyloženě stovky fanoušků. Kdoví jestli na tom aspoň ta wifi funguje, nehledě na to, když si k tomu budeš chtít připojit nějaké zařízení a nedejbože ho i ovládat. Pokud teda nebudeš chtít strávit měsíc s implementací něčeho, co ti bude na používané platformě trvat hodinku.

A co místo hodnocení z telefonu si to i zkusit? ;) Wi-Fi na tom funguje (i když preferuju ten duální Ethernet s PoE, kde jde na jeden kabel pověsit několik zařízení). Psaní programů pro to je jednoduché — je to Linux/OpenWRT, jde tam nainstalovat Python, Qt a spoustu hotových knihoven. To fórum je prázdné hlavně proto, že vývojářské otázky je lepší řešit na OpenWRT a Stack Overflow.

reklama