Rada ohledně bludište

atarist

Re:Rada ohledne bludište
« Odpověď #30 kdy: 08. 12. 2015, 21:37:00 »
... hadam se najde někdo schopný..
Že jdu zrovna kolem :-) ... To dáš. Já jsem se s algritmem páral měsíce... nu a nakonec jsem vymyslil "růstový algoritmus" spočívající v tom, že "nedlabu chodby" ale nechávám růst stěny různými směry. Náhodně se stěna rozvětví. Nikdy neproroste do druhé stěny. Vše nad jednoduchým polem x,y. Vstupní pole mělo pouze "ohradu kolem a díru pro vstup a výstup." Parametrizováno: náhodná četnost větvení, náhodná průměrná délka stěny, samosebou náhodný směr). Výstup v HPGL (nic jiného neumím. Pak jsem dělal čb bitmapy)...
Výsledky vskutku fascinující (na ty největší  plachty A3 - 1000 na 1000 jsem s tužkou v ruce už neměl nervy).

Tyjo to zni dobre. Cim dneska zobrazujes HPGL? Predpokladam, ze to netisknes na plotteru...:-)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rada ohledne bludište
« Odpověď #31 kdy: 09. 12. 2015, 00:29:47 »
... hadam se najde někdo schopný..
Že jdu zrovna kolem :-) ... To dáš. Já jsem se s algritmem páral měsíce... nu a nakonec jsem vymyslil "růstový algoritmus" spočívající v tom, že "nedlabu chodby" ale nechávám růst stěny různými směry. Náhodně se stěna rozvětví. Nikdy neproroste do druhé stěny. Vše nad jednoduchým polem x,y. Vstupní pole mělo pouze "ohradu kolem a díru pro vstup a výstup." Parametrizováno: náhodná četnost větvení, náhodná průměrná délka stěny, samosebou náhodný směr). Výstup v HPGL (nic jiného neumím. Pak jsem dělal čb bitmapy)...
Výsledky vskutku fascinující (na ty největší  plachty A3 - 1000 na 1000 jsem s tužkou v ruce už neměl nervy).

Tak napsat program, ktery namaluje funkcni bludiste, asi nebude tak jednoduche. Ale spatne jsi si precetl dotaz. Tak si ho precti jeste jednou a drz se pritom stolu, abys nespadl ze zidle.

Yarda

Re:Rada ohledne bludište
« Odpověď #32 kdy: 09. 12. 2015, 08:24:51 »
Staré, ale pořád platné - bohužel:
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=922&t=929499

tisnik

Re:Rada ohledne bludište
« Odpověď #33 kdy: 09. 12. 2015, 09:05:07 »
Pro původního tazatele: tak jsem to opravil a prelozil pro i386, x86_64 a pro jistotu i pro ARM. Kam muzu ty binarky zverejnit?

Re:Rada ohledne bludište
« Odpověď #34 kdy: 09. 12. 2015, 09:26:57 »