Doporučte domácí NAS úložiště

j

Re:Doporučte domácí NAS úložiště
« Odpověď #30 kdy: 18. 11. 2015, 19:44:15 »
Dik ze si potvrdil, ze zvanis a netusis o cem. Grafu zatizeni PC zdroju se po netu valej tisice ... a definice TDP je k nalezeni primo u intelu.


Re:Doporučte domácí NAS úložiště
« Odpověď #31 kdy: 18. 11. 2015, 20:34:34 »
"the maximum amount of heat generated by the CPU that the cooling system in a computer is required to dissipate in typical operation. Rather than specifying CPU's real power dissipation, TDP serves as the nominal value for designing CPU cooling systems"

Tak neco myslis?

(Zdroj: http://www.tomshardware.co.uk/forum/343495-28-power-supply-efficiency-myths )

Tak neco myslis?

Re:Doporučte domácí NAS úložiště
« Odpověď #32 kdy: 20. 11. 2015, 16:09:59 »


(koukam, ze na ananadtechu maji i obrazek s absolutnimi cisly, kde je to o chlup udernejsi. Tohle je osmsetpadesatka od Rosewillu, tedy jeste dvojnasobny vykon proti tomu, na ktery jsi remcal. Jak vidno, ani pro zlomek maximalniho vykonu zdroje se nestane, ze by efektivita sla nejak radikalne do haje.)

brk

Re:Doporučte domácí NAS úložiště
« Odpověď #33 kdy: 20. 11. 2015, 20:07:21 »
A co příkon? Např. v konfiguraci s 1-2 disky,
Spotreba? +- 30W se 4 diskama beznej provoz ... Do 60W pri zatezi (nerealny v beznym provozu). Hlavne je to uplne jedno, zadny jiny reseni mensi spotrebu mit nebude. Daleko vic spotrebu ovlivnis vyberem disku.
Synology DS213j. Když to chrápe a disk se netočí, tak to žere 4W. S jedním diskem v zátěži 17W. Se dvěma disky jsem to neměřil, ale je v tom disk, co má 10W v zátěži, takže by to mělo být 27W max. U domácího NASu je ale spíš důležitá ta minimální spotřeba, protože ten NAS chrápe skoro celý den. Trvalý odběr 1W je cca 50Kč ročně.

Výkonnostně taky v pohodě.

dd if=/mnt/synology/video/Ch*.mkv of=/dev/null bs=2048576 count=1024
1024+0 záznamů přečteno
1024+0 záznamů zapsáno
2 097 741 824 bajtů (2,1 GB) zkopírováno, 18,5477 s, 113 MB/s

dd if=/dev/zero of=/mnt/synology/test.1GB bs=1048576 count=1024
1024+0 záznamů přečteno
1024+0 záznamů zapsáno
1 073 741 824 bajtů (1,1 GB) zkopírováno, 12,4658 s, 86,1 MB/s

Jen tak informačně, ať se tu zbytečně nestřílí kanonem na vrabce.

Re:Doporučte domácí NAS úložiště
« Odpověď #34 kdy: 21. 11. 2015, 20:36:22 »
Mám hned několik těch krabic s ARM CPU v provozu a výkon je celkem OK spotřeba úplně směšná.
Bez disků 14 Watt na každý další disk cca 4W v plném provozu. Přenos obvykle 600Mbit/s.
FW jsou občas jako atrakce v disneylandu, ale dá se to přežít. RAID funkce vyjma jisté lenosti (recovery, expand) jsou plně funkční.
Bezpečnostní problémy jsou jako u každého jiného produktu, na internet bych to nedával.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci


Re:domaci ulozite dat NAS prosim doporucte
« Odpověď #35 kdy: 22. 11. 2015, 06:46:28 »
qnap nebo synology jsou proverene veci, ale pokud ma mit 1Gb sit a umet pres 100MB/sec, stoji nejmene 5000 a kdo vi, jestli reklama nelze.
pokud nejsou omezenim rozmery, asi lepsi normalni PC + freenas nebo tak neco.
Ano synology je prověřená malwarem, který se do toho děravého bordelu natáhne a zašifruje data. Nevěřil by jsem žádné takovéto SOHO krabičce. MiniITX deska je rozhodně lepší volba.
To mate namysli, kdyz si necham vychozi heslo a vystavim to do internetu? Predpokladam, ze toto forum tento druh uzivatelu necte.
Pokud neco jineho, tak prosim odkaz, at se poucime.
Taky bych rád nějaké bližší informace. Jedno Synology (DS409) mi stojí na stole a chystám se ho použít v RAID 5 jako on-the-fly zálohovadlo pro server. Čili bych dost nerad, kdyby se to mělo ukázat jako chybný nápad.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:domaci ulozite dat NAS prosim doporucte
« Odpověď #36 kdy: 22. 11. 2015, 09:53:11 »
Taky bych rád nějaké bližší informace. Jedno Synology (DS409) mi stojí na stole a chystám se ho použít v RAID 5 jako on-the-fly zálohovadlo pro server. Čili bych dost nerad, kdyby se to mělo ukázat jako chybný nápad.

Napriklad Synolocker, ktery napada Synology krabice diky defaultnim zadratovanym heslum: http://www.theregister.co.uk/2014/08/05/synologys_synolocker_crisis_its_as_bad_as_you_think/

Rekl bych, ze vyrobky firmy, ktera projevila takovou davku blbosti, je lepsi do Internetu nevystavovat, i kdyby na kolenou ujistovali, ze to opravili. Cert vi, jakou dalsi pitomost si vymysli. Jeste snad tak ssh na nestandardnim portu, pres klice a se zakazanym root loginem, aby se tam clovek mohl dostat pres sshfs nebo sftp. Tedy za predpoladu, ze ssh server v Synology je dostatecne schopny, aby takove veci podporoval, coz u ssh serveru integrovanych do vselijakych krabicek casto nebyva splneno.

Tomxoxoxo

Re:Doporučte domácí NAS úložiště
« Odpověď #37 kdy: 22. 11. 2015, 17:46:50 »
a jsem se v patek u znameho celkem pobavil volal mi ze se nemuze dostat do Synology D213+, hlasilo to "ucet deaktivovan obratte se na spravce systemu" vzhledem k tomu ze tam byl jediny ucet "admin" bude to asi jeste sranda...