DOS na Windows a Linux

X87

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #15 kdy: 11. 11. 2015, 22:57:20 »
Jde o farmaceutický program FaRMIS (mimochodem poměrně drahý) bežící cca. na třech stanicích v DOS verzi pod WINXP.. Existuje i verze pro WIN, ale majitelé nechtějí verzi měnit, protože jim bylo řečeno, že je DOS verze mnohem bezpečnější.. Takže je na všech počítačích připojen síťový disk s instalací programu čítající několik desítek souborů, které nejsou nikterak chráněny proti nechtěnému přepisu někoho z pracovníků či kolemjdoucího..


Jenda

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #16 kdy: 12. 11. 2015, 04:36:41 »
Jenže DosBox není schopen připojit síťovou jednotku, která je mountnutá v Linuxu.. O tomto bugu se zmiňují i zahraniční fóra..
Jako nejpřímější cesta by mi přišlo vyřešit tohle. V čem ten problém spočívá? Nešlo by ho obejít v nejhorším nějakým jednoduchým FUSE modulem, který by vyrobil druhý adresář, a v něm by ukazoval přesně ty soubory ze Samby?

Honzas

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #17 kdy: 12. 11. 2015, 08:20:45 »
Můžu zkusit ten dosbox ve WIN, ale ty licence to bude nářez.. Pochybuju o tom, že dosbox předává aplikaci jméno zalogovaného uživatele ve WIN.. Ale třeba se mýlím..
To není problém, proměnné enviromentu si nastavíš v Dosu baťákem příkazem set. V čem je program napsanej ? Respektive jak ukládá data (přípona). Protože z obrazovky co jsem si našel to vypadá na nějakej Pascal/C. Ale taky to může klidně být PC Fand..

phr

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #18 kdy: 12. 11. 2015, 08:44:34 »
Stare DOSové hry mi v XP bezia dobre, ale na Vista uz nebezia. Predpokladam, ze to nepojde priamo ani vo Windows 7 a vyssich. V DOSBoxe to ma zase strasne slaby vykon.
Moj stary pocitac s XP chcem vyhodit a na dalsom s Vista mi odchadza HW, tak ho vyhodim tiez. ň
Planujem asi kupit nejaky pocitac Windows 7 Professional (kym sa este da), pretoze ma Windows XP mode. Windows 8 ani Windows 10 uz XPmod nemaju.
XPmode vo Windows  7 funguje dobre. V praci sa mi na nom podarilo spojazdnil staru sietovu aplikaciu, ktora vo Windows 7 uz nebezala.
Ve 32 bitových sedmičkách používám DOS bez potíží. Jen jsou trochu problémy s českou klávesnicí.

Honzas

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #19 kdy: 12. 11. 2015, 08:53:29 »
Tak má to být Foxpro 2.6. S patchem 2.6a to na 32b Win7 zcela jistě poběží.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #20 kdy: 12. 11. 2015, 08:57:16 »
Řešil jsem něco podobnýho s jiným "systémem" a nevyřešil. Ale já narazil na systém zamykání souborů, kterej DOSBOX nějak nezvládl. Chovalo se to tak, že pokud někdo něco otevřel jako první, tak se to otevřelo v privilegovaném režimu, ostatní už mohli pouze pro čtení, ale pod DOSBOXem to otevřeli privilegovaně všichni a databáze (stará dBase) šla po pár úpravách většinou na hubu.

mike.pr

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #21 kdy: 12. 11. 2015, 09:39:49 »
Resil jsem neco podobneho se skladovym softem ve foxpro. Jak pise Tuxik, taky jsme zustali viset na zamykani (ale ne v dosboxu, ale v qemu).

Nakonec vyreseno tak, ze jedno PC s Windows slouzilo jako server a uzivatele se tam prihlasovali pres SSH.

ByCzech

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #22 kdy: 12. 11. 2015, 10:59:29 »
dosemu

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #23 kdy: 12. 11. 2015, 11:31:59 »
Jenže DosBox není schopen připojit síťovou jednotku, která je mountnutá v Linuxu.. O tomto bugu se zmiňují i zahraniční fóra..

Definuj neni schopen. Sice jsem zkousel sftp, ale v zasade je to jedno.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

filip

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #24 kdy: 12. 11. 2015, 11:36:48 »
dosemu

Doesemu je fajn a umi toho vic nez dosbox, ale neni tak stabilni.

Poustel jsem ucetnictvi nad starym FoxPro a pod dosemu to padalo. V DosBox to bylo perfektne stabilni

X87

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #25 kdy: 12. 11. 2015, 11:48:04 »
Jenže DosBox není schopen připojit síťovou jednotku, která je mountnutá v Linuxu.. O tomto bugu se zmiňují i zahraniční fóra..

Definuj neni schopen. Sice jsem zkousel sftp, ale v zasade je to jedno.

Pravda SFTP jsem nezkoušel.. Ale Samba prostě nejede..

X87

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #26 kdy: 12. 11. 2015, 11:56:55 »
Resil jsem neco podobneho se skladovym softem ve foxpro. Jak pise Tuxik, taky jsme zustali viset na zamykani (ale ne v dosboxu, ale v qemu).

Nakonec vyreseno tak, ze jedno PC s Windows slouzilo jako server a uzivatele se tam prihlasovali pres SSH.

A řešil vyřešil jsi to s licencí pro stanice?.. Aby se každý uživatel dostal k programu?..

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #27 kdy: 12. 11. 2015, 12:05:29 »
Pravda SFTP jsem nezkoušel.. Ale Samba prostě nejede..

Tak mas asi chybu v Matrixu.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

eXander

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #28 kdy: 12. 11. 2015, 16:38:02 »
Samozřejmě, že musí fungovat samba i sftp, stačí ji přimountovat vně a ne uvnitř.
Locking v DosBoxu tuším není implementovaný, ale jsou jiné možnosti jako vDos.

Ideálně zaplaďte někoho ať se Vám na to podívá a připraví Vám nějaké funkční řešení, podle mě by to neměl být zas takový problém.

Lael.Ophir

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #29 kdy: 12. 11. 2015, 17:04:26 »
Windows 7 nebo 10 nevezmou DOS
Ja už tu padlo, vezmou. Jenom musíte použít 32-bitovou verzi Windows, protože ta 64-bitová neumí běžet 16-bitové aplikace. Navíc zrovna u aplikace popsaného typu bych nečekal žádné problémy s kompatibilitou. Upgrade stanic na 32-bitovou verzi Windows 10 mi přijde jako nejrychlejší a nejlevnější řešení. Navíc se to dá i snadno vyzkoušet.