DOS na Windows a Linux

X87

DOS na Windows a Linux
« kdy: 11. 11. 2015, 19:08:18 »
Ahoj,
mám dotaz.. V jedné firmě běží na všech počítačích Windows XP, kvůli DOS inform. systému, který je načítán ze síťového disku na Windows Server 2008.. Windows XP jsou staré a je nejvyšší čas je vyměnit.. ALE.. Windows 7 nebo 10 nevezmou DOS.. Na VirtualBox mají PC malý výkon a zaměst. by ho neuměli nebo nechtěli vůbec spouštět.. Napadl mě Linux.. DosBox a Samba.. Jenže DosBox není schopen připojit síťovou jednotku, která je mountnutá v Linuxu.. O tomto bugu se zmiňují i zahraniční fóra.. Podmínkou je samozřejmě i tisk z IS v DOSu.. A co teď?.. Nejradši bych změnil infor. systém, ale nerozhoduji o tom.. Díky za náměty..


np-log

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #1 kdy: 11. 11. 2015, 19:14:58 »
Namapovat vDosBoxu sdresář, kde je přimountěný Samba svazek ?

np-log

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #2 kdy: 11. 11. 2015, 19:16:40 »
OOps,

spatně jsem si přečetl zbytek textu.

Beru zpět. Very sorry...
:-(

j

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #3 kdy: 11. 11. 2015, 19:56:08 »
Mno .... zalezi co vsechno dalsiho jeste pouzivaj ... technicky by ti melo jit udelat zhruba nasledujici. Rozchodis dosbox na tom serveru, takze to pobezi lokalne, a na klientech to budes spustet v seamless okne pres RDPcko. Nevim ovsem jak se stim dosbox jako takovej pobije, u widlich appek vpohode fungujou i tiskarny. Problem tohodle pristupu sou licence - potrebujes TSkovou licenci pro kazdyho usera/nebo stroj.

Variantne muzes zkustit totez rozchodit na linuxu, tam ovsem nevim jestli existuje pouzitelnej rdp srv.

Ovsem pokud pises ze ty stroje sou stary rachejtle, tak ti na nich stejne novsi widle nepojedou, nadto pomer cena/vykon te vyjde licence widli vs novej stroj vcetne licence, vyrazne ve prospech HW. Pocitam ze to bude v lepsim pripade neco na tema 2jadro + 2GB ram, a na tom budes mit problem pustit i 32bit, respektive, na tom ty widle samo nastartujou, a bude to nejak fungovat, presne do okamziku, nez nekdo pusti browser.

Mno a pak muzes jeste vyzkouset tu M$ hruzu ala xpmode ... coz defakto spusti virtuelne kompletni XPcka => opet to vyzaduje slusnej power od zeleza, nadto se to fakt jako dalsi system chova = ma to svoji IP, atd atd ... a rozhodne to zcela kompatabilni s XPckama neni.

Mno ... a nebo to proste nechas na tech XPckach. Stim, at se proste smirej, ze je treba to vymenit a ze do ty doby budou mit unsupported systemy, coz nemusi bejt traga, pokud sou za firewallem. Jooo, taky obcas narazim na lidi, co mi reknou, ze za pocitac uz jednou 20k dali ... vetsinou se jich ptam, jestli jeste porad jezdej se svoji 105tkou ...


X87

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #4 kdy: 11. 11. 2015, 20:09:13 »
Licence jsou řešený označením stanice ve Windows (v proměnném prostředí).. Takže úlet..


Fantomas

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #5 kdy: 11. 11. 2015, 20:10:55 »
Ahoj,
mám dotaz.. V jedné firmě běží na všech počítačích Windows XP, kvůli DOS inform. systému, který je načítán ze síťového disku na Windows Server 2008.. Windows XP jsou staré a je nejvyšší čas je vyměnit.. ALE.. Windows 7 nebo 10 nevezmou DOS.. Na VirtualBox mají PC malý výkon a zaměst. by ho neuměli nebo nechtěli vůbec spouštět.. Napadl mě Linux.. DosBox a Samba.. Jenže DosBox není schopen připojit síťovou jednotku, která je mountnutá v Linuxu.. O tomto bugu se zmiňují i zahraniční fóra.. Podmínkou je samozřejmě i tisk z IS v DOSu.. A co teď?.. Nejradši bych změnil infor. systém, ale nerozhoduji o tom.. Díky za náměty..
Vazne nefunguje dos aplikace na 32bitove 7 nebo 10? Co jsem zprovoznoval starou dos aplikaci, tak na 32bitovych widlich nebyl problem.

Vulk

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #6 kdy: 11. 11. 2015, 20:22:10 »
Zalezi co je to zac, uz som mal tu cest ze to ani pod 32-bit win7 neslo, ale vzdy pomohl dosbox pre Windows, takze idealne im strcit dosbox medzi app a windows a oni si to ani nevsimnu ....

m

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #7 kdy: 11. 11. 2015, 20:29:01 »
A co dosbox na windowse? Tiez by to neslo?

Danny

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #8 kdy: 11. 11. 2015, 20:32:37 »
Kromě Dosboxu existuje pod Linuxem ještě Dosemu, ale hodně dlouho jsem ho nepoužíval, tak nevím v jakém je stavu.

X87

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #9 kdy: 11. 11. 2015, 20:58:03 »
Můžu zkusit ten dosbox ve WIN, ale ty licence to bude nářez.. Pochybuju o tom, že dosbox předává aplikaci jméno zalogovaného uživatele ve WIN.. Ale třeba se mýlím..

mikrom

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #10 kdy: 11. 11. 2015, 21:44:33 »
Stare DOSové hry mi v XP bezia dobre, ale na Vista uz nebezia. Predpokladam, ze to nepojde priamo ani vo Windows 7 a vyssich. V DOSBoxe to ma zase strasne slaby vykon.
Moj stary pocitac s XP chcem vyhodit a na dalsom s Vista mi odchadza HW, tak ho vyhodim tiez. ň
Planujem asi kupit nejaky pocitac Windows 7 Professional (kym sa este da), pretoze ma Windows XP mode. Windows 8 ani Windows 10 uz XPmod nemaju.
XPmode vo Windows  7 funguje dobre. V praci sa mi na nom podarilo spojazdnil staru sietovu aplikaciu, ktora vo Windows 7 uz nebezala. 
 

mikrom

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #11 kdy: 11. 11. 2015, 21:58:10 »
Chcel som tym povedat iba to, ze vyskusaj XPmode vo Windows 7 Pro.
Na spojazdnenie som nepotreboval ziadnu novu IP adresu. Sietove disky ktore su namapovane na Windows 7 sa daju jednoduchym sposobom premapovat aj na XPmode.
Ja mam na tom Windows-aplikaciu, ktora bola vytvorena este na Windows NT a naposledy sa dala spustit este vo Windows XP.
Predpokladam, ze aj DOS-aplikacia ktora bezala vo Windows XP ti bude bezat na Windows 7 v XPmode.

Qurt

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #12 kdy: 11. 11. 2015, 22:24:18 »
A co virtualizovat přímo čistý (free)DOS? K nějaké z těch virtuálních síťvek snad bude driver a k SMB jsem se kdysi z boot dos diskety připojoval....

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #13 kdy: 11. 11. 2015, 22:27:36 »
Podle mě musíš zapracovat na celé logice věci. Vyměnit všem lidem Windows za Linux zní jako odvážný nápad protože oni určitě používaji i jiné aplikace než jen ten zastaralý is.

A za druhý, pokud je to síťový dosový program tak nemůže být "tak starý". A dovolím si tvrdit, že při nějakém základním nastavení to na Windows7 rozjedeš ... jen jak píše kolega, musí to být 32bit.

Každopádně by mě docela zajímalo co to je za informační systém a proč ti to přesně neběží????

mikrom

Re:DOS na Windows a Linux
« Odpověď #14 kdy: 11. 11. 2015, 22:38:27 »
Este k tomu dodavam: Windows 7 na ktorom mi bezi XPmode je 64  bit.