Chování kolegů v nové práci

Miro89

Chování kolegů v nové práci
« kdy: 10. 11. 2015, 11:50:30 »

Ahojte,

zacal som robit v jednej IT firme. som tu 2. den. vsimol som si, ze niektori kolegovia su nejaki podivni. Grgaju tu, vcera som samizda aj pocul, ze si tu ktosi prdol nahlas a este sa zachichotal. Pustali tu na plne pecky hudbu, ze sa to ozyvalo po celej firme, nadavaju tu a aj hukaju niekedy. dnes chalanisko jedol asi keksy a omrvinky, ktore mal na tricku, vysypal kolegovi na stol na klavesnicu, ktory dnes nie je v praci. Neviem, ale mam pocit, ze normalni ludia sa takto nespravaju, resp.nedavaju to hned najavo pred novym kolegom. Uz som raz bol vtakej firme, kde sa zadeko a grgalo a nepacilo sa mi. Tu nejde o to, ci su to informatici, ktori su oznacovani za takych "divnych", ale o toho cloveka samotneho.

CO si myslite vy o takomto spravani? Chceli by ste pracovat v takej firme?
« Poslední změna: 10. 11. 2015, 20:10:05 od Petr Krčmář »


Iviak

Re:Nova praca a spravanie kolegov
« Odpověď #1 kdy: 10. 11. 2015, 12:29:49 »
Má to niečo s tým, že sa vo firme cítia doma. Hochu, keby si bol u nás, tak počúvaš punk a metál rovnako ako všetci susedia bez ohľadu na to či chcú, alebo nie. Grganie a prdenie je obmedzené len v prípade že je v miestnosti klient alebo žena. to sa aj hudba stíši.
Pokiaľ je to ako u nás, môžeš sa pripraviť aj na vtípky, prilepené náradie na stole, stolička omotaná toaleťákom, alebo bublinkovou fóliou...
Myslím že keď tam chceš pracovať, budeš sa musieť prispôsobiť. Ber to tak, že si tam 2. deň a už ťa berú za svojho, nepretvarujú sa pred tebou.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nova praca a spravanie kolegov
« Odpověď #2 kdy: 10. 11. 2015, 12:35:16 »
Aha. A v kterem pralese ty zamestnance chytate?

Miro89

Re:Nova praca a spravanie kolegov
« Odpověď #3 kdy: 10. 11. 2015, 13:09:24 »
Iviak:
a ze preco si potom ludia myslia o IT, to co si myslia, ze su divni. Ved toto robia opice a nie normalni ludia. A cudujme sa svete, ze ITckari su slobodni a bez priatelky, ved ktora by chcela takeho.
Akoze chapem srandu, nejake vtipy, ale grgat, prdiet a neviem co, to je pod uroven. Znamy tiez robi v IT firme a nikdy sa s nicim takym nestretol. Kamarat  je ekonom a taketo veci v kancelarii nikto nerobi.

samalama

Re:Nova praca a spravanie kolegov
« Odpověď #4 kdy: 10. 11. 2015, 13:56:10 »
Kamarat  je ekonom

to su ti s nagelovanymi vlasmi v kravatach? tak to je potom jasne...  8)


Kit

Re:Nova praca a spravanie kolegov
« Odpověď #5 kdy: 10. 11. 2015, 14:39:54 »
Lidé v IT nejsou "normální", s tím se smiř. Kdyby o mně někdo řekl, že jsem normální, tak se urazím. Každý je však nenormální trochu jiným způsobem. Někdo prdí, druhý krká, třetí se nemyje, čtvrtý poslouchá hudbu nahlas,... Měl bys mít také nějakou neřest, abys tam vydržel.

Re:Nova praca a spravanie kolegov
« Odpověď #6 kdy: 10. 11. 2015, 14:53:09 »
Začni tím, že budeš zasmušilý...

Hmmm

Re:Nova praca a spravanie kolegov
« Odpověď #7 kdy: 10. 11. 2015, 14:54:42 »
Iviak:
a ze preco si potom ludia myslia o IT, to co si myslia, ze su divni. Ved toto robia opice a nie normalni ludia. A cudujme sa svete, ze ITckari su slobodni a bez priatelky, ved ktora by chcela takeho.
Akoze chapem srandu, nejake vtipy, ale grgat, prdiet a neviem co, to je pod uroven. Znamy tiez robi v IT firme a nikdy sa s nicim takym nestretol. Kamarat  je ekonom a taketo veci v kancelarii nikto nerobi.
Toto sa deje aj v inych oblastiach, nie len v IT. Nie je to domena IT sveta.

"ITckari su slobodni a bez priatelky"
Coze? Teraz pracujem vo svojej tretej IT firme a este som nevidel ITckara, ktory by nemal priatelku, aspon v nedavnej minulosti, alebo nebol zenaty.

Re:Nova praca a spravanie kolegov
« Odpověď #8 kdy: 10. 11. 2015, 14:55:10 »
Začni tím, že budeš zasmušilý...
Nebo ještě lépe, zádumčivý...

Re:Nova praca a spravanie kolegov
« Odpověď #9 kdy: 10. 11. 2015, 14:55:38 »
Začni tím, že budeš zasmušilý...
Nebo ještě lépe, zádumčivý...

!!!!!!

Re:Nova praca a spravanie kolegov
« Odpověď #10 kdy: 10. 11. 2015, 14:57:44 »
...Měl bys mít také nějakou neřest, abys tam vydržel.
Neví, proč by měl  ???
Raději odejít a najít si práci mezi slušnými (a dospělými) IT (Linuxáky) profesionály, než ztrácet svůj čas mezi pubertálními lejny  8)

Diego

Re:Nova praca a spravanie kolegov
« Odpověď #11 kdy: 10. 11. 2015, 15:26:36 »
Musis si prdnout vic nahlas aby vedeli kdo je panem jungle

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nova praca a spravanie kolegov
« Odpověď #12 kdy: 10. 11. 2015, 15:31:13 »
Kamarat  je ekonom

to su ti s nagelovanymi vlasmi v kravatach? tak to je potom jasne...  8)

Chtel bys snad, aby meli nagelovanou kravatu???

Toto sa deje aj v inych oblastiach, nie len v IT. Nie je to domena IT sveta.

Tohle neni problem oblasti, ale buranstvi. I v IT zretelne rada lidi ma trable se zakladnim civilizacnim minimem.

Miro89

Re:Nova praca a spravanie kolegov
« Odpověď #13 kdy: 10. 11. 2015, 15:32:14 »
Kamarat  je ekonom

to su ti s nagelovanymi vlasmi v kravatach? tak to je potom jasne...  8)

nie nechodi v kravate, nema nagelovane vlasy. nosi okuliare normalne sa oblieka. mozno na neho by clovek povedal, ze je ITckar.

ja sa o seba tiez staram, snazim sa obliekat slusne, ale taketo spravanie ja neviem. mozno je to aj tym, ze ti niektori su taki, kedze nepracuju s vela zenami. iba sami chlapi.

Miro89

Re:Nova praca a spravanie kolegov
« Odpověď #14 kdy: 10. 11. 2015, 15:38:21 »
Tohle neni problem oblasti, ale buranstvi. I v IT zretelne rada lidi ma trable se zakladnim civilizacnim minimem.

S tymto sa mi neda nic ine, len suhlasit. Clovek by mal mat nejake zakladne chovanie. Nepoviem, ze aj som slusny, ked tak ze si potrebujem prdnut, tak do stolicky, a nie nahlas. a ked uz sa chcu ukazovat ako si tu nazivaju, tak nech si to nechaju na neskor a nie hned v prvy den mojho nastupu