Je tohle v SW firmě normální?

perceptron

Re:Je tohle v SW firmě normální?
« Odpověď #30 kdy: 09. 11. 2015, 21:14:16 »
ad nova java:

neviem preco pouzivate jdeveloper ked je tu intellij idea

namiesto winscp mozete deployovat napr mavenom. ale to je wtf

tomcat moze bezat lokalne

dokonca vo vnutri ide

alebo ani nemusi bezat ak mate normalne urobene integracne testy. alebo pouziteje spring co to cele namockuje alebo pouzijete arquilian ak mate java ee



dustin

Re:Je tohle v SW firmě normální?
« Odpověď #31 kdy: 09. 11. 2015, 23:14:14 »
musím zkompilovat klienta i funkcionální část, potom obojí musím přehrát přes WinSCP na server, restartovat Apache Tomcat a pak teprve si to můžu spustit. Pokud jsem se někde v kódu překlepl, můžu si to dát celé znovu.

Tak pokud se neřeší náklady na vývoj ("vaty je dost"), proč ne.

A nebo tomcat běží přímo v IDE, apache i prohlížeče na lokálu, třeba i DB, pokud je devel stroj dostatečně silný. S DCEVM se vyvíjená/laděná aplikace restartuje jenom občas. WinSCP naznačuje OS vývojářského stroje. Jeho použití mi pro vývoj javy pro linuxový server nedává žádný smysl. Tipnul bych si, že v tom bude hlavní problém...

Mirek

Re:Je tohle v SW firmě normální?
« Odpověď #32 kdy: 10. 11. 2015, 09:23:30 »
Není to normální, že to tak mají úplně všude. Ale je to normální v tom smyslu, že v mnohých firmách se s tím setkáš.
Moje hlavní rada je - nedej na rady místních chytrolínů a nic nerefaktoruj! Tedy ne, pokud k tomu nedostaneš přímý pokyn.
Ten starý kód je možná šílený - ale nějak funguje. A správně jsi podotkl - není k tomu dost dokumentace, aby se vědělo, jak to má přesně fungovat. I když ten kód funguje třeba špatně, tak rozhodně tvoje předělávka nebude fungovat lépe, pokud nespotřebuješ spoustu zdrojů jak na straně tvé firmy (kromě své práce i práce starších kolegů), tak na straně zákazníka (definování co a jak má fungovat). A pokud to je reálná aplikace, tak se bude muset před uvolněním nové verze spustit baterie testů ke které budeš potřebovat hodně zdrojů na straně adminů (nejspíš vašich i zákaznických). A stejně se 100x dostaneš do situace, že nějakou konstrukci nepochopíš, co má jako řešit - a pak zjistíš, že to byl neobratný bugfix na nějakou chybu. A je málo věcí, které zákazníka naštve více, než když se do SW vrátí chyba, která se už jednou opravila.

Tohle je úkol pro vedení vaší firmy, aby rozhodlo, co s tím chce dělat a na co chtějí alokovat zdroje. Nechat něco hnít, ti může znít jako proti programátorskému pánubohu, ale i to je reálné ekonomické rozhodnutí.
Pokud jsi ještě nemluvil se svými šéfy o jejich záměrech s daným kódem, tak to udělej. Pokud se ti ty záměry nelíbí - nebo se ti celkově nelíbí, co tam děláš, tak dej výpověď. Ne všude se píše nový krásný kód na základě kvalitní analýzy, ale máš dobrou šanci, že jinde budeš oprašovat aspoň něco novějšího. A do příště už budeš vědět na co se ptát u pohovoru - a nebudeš tam řešit stravenky a teambuildingy :-)

Naprostý souhlas.

A k tomu jestli je to normální nebo ne. Řekl bych že je celkem obvyklé, že nováček se věnuje (částečně) údržbě starších řešení.