Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?

ByCzech

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #75 kdy: 04. 11. 2015, 17:49:00 »
...Asi začnu brečet, že není podpora pro kompy s MC68k...
IMO, tohle není správný "náhled" Linuxu, protože Linux je koncipován tak (když nevěříte, zeptejte se přímo Linuse), aby běžel i na 10-15 let starém počítači.
To, co zde někteří prezentují, s tím by je v redmondu přivítali s potleskem  ;)


(͡° ͜ʖ ͡°)

Ale jasně, já jsem taky rád, že běží i na 10-15 let starém počítači. Ale jak jak jsem již řekl, to už tu s námi byla architektura amd64. Každopádně já psal o DESKTOPU a to zcela úmyslně. Víte určitě sám, kolik RAM je dnes potřeba pro svižný běh desktopu a "obyčejného" prohlížeče webu. A starý počítač ani tolik RAM často neumí. Doba je prostě jinde, můžeme polemizovat co je a co není na dnešních technologiích špatně, ale to mi desktop nezrychlí. Pořízení novějšího PC ano. Kolik energie/času/peněz mě stojí jedno nebo druhé je taky na případnou diskuzi. Adaptujte se nebo zhyňte ;)

Jak souvisí RAM s 64bitovým systémem? PAE je tady 20 let, dýl než x86_64 :-)

To opravdu nechápete, že starý stroj nemá dostatek paměťových slotů a není možné do něj sehnat starší typ paměti s dostatečnou kapacitou nebo se jen nechápavým děláte?


ByCzech

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #76 kdy: 04. 11. 2015, 17:52:15 »
Programátoři s nadupanými mašinami mívají obvykle jeden velký problém: Jejich programy jsou děsně líné až nepoužitelné. Při vývoji si toho prostě nevšimnou. Chudáci zákazníci.
Nevim, me to prijde spis, jakoby tady nejaci chudaci stekali, ze nekdo uz prekvapive nepodporuje jejich 486... Ono takovy sandy bridge celer/pentium, 4GB RAM a SSD je dneska naprosty zaklad a nejlevnejsi mozne kancelarske PC. A ze na vyvoj rad vyuziju vice RAM? Koukni se na ty dnesni ceny.

K čemu by mi byla novější mašina s hromadou RAM, když mi na ní Vim (což je nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows) nebo Git (což je nadupaný VCS) poběží stejně svižně jako na té stávající?

Nebyla náhodou řeč o DESKTOPECH ne o kozolových/terminálových mašinách? Možná by stálo za to, aby jste si ujasnil, co je to znamená desktop.

ByCzech

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #77 kdy: 04. 11. 2015, 17:55:17 »
Mě tady chybí nějaký svižný editor s pěkným designem ( jo jsem tenhle typ, co má rád hezké aplikace), který by byl snadno rozšiřitelný  pluginy.

IntelliJ Idea, Eclipse, NetBeans = Java. Na mém ntb 4GB RAM, i5 Haswell mě často vytáčí delay mezi uživatelskou akcí typu klik myši a reakcí, např. zobrazení kontextového menu. Je to prostě tím, že než ta událost probublá až k obsluze skrz všechny ty abstrakce, tak to zabere X milisekund a už je to poznat. Mě to někdy strašně nervuje.

To samé snad ještě hůř se to chová na těch dnešních nových editorech (Atom, Brackets, Visual Code), co se objevují jako houby po dešti a jsou napsané ve webových technologiích na různých enginech z prohlížeču apod.. 

Potom tu máme IDEčka typu Visual Studio nebo XCode, které slouží primárně pro vývoj aplikací pro konkrétní operační systém a v konkrétních technologiích.

Ještě jsem zkoušel pár IDEček jako Komodo Edit nebo Code Blocks, ale není to ono.

Chybí mi tady IDEčko napsané nejlépe asi v C++, pěkne zdokumentované, rozšiřitelné, s moderním designem a snahou co nejrychleji reagovat na uživatelské vstupy.  Už jsem pomalu začal něco takového vytvářet v Qt, design ala WebStorm, chování podobné Eclipse a hlavní sada pluginů zaměřená na vývoj v JavaScriptu a moderních technologie jako React a Meteor.

https://www.kdevelop.org?

balki

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #78 kdy: 04. 11. 2015, 17:57:05 »
Programátoři s nadupanými mašinami mívají obvykle jeden velký problém: Jejich programy jsou děsně líné až nepoužitelné. Při vývoji si toho prostě nevšimnou. Chudáci zákazníci.
Nevim, me to prijde spis, jakoby tady nejaci chudaci stekali, ze nekdo uz prekvapive nepodporuje jejich 486... Ono takovy sandy bridge celer/pentium, 4GB RAM a SSD je dneska naprosty zaklad a nejlevnejsi mozne kancelarske PC. A ze na vyvoj rad vyuziju vice RAM? Koukni se na ty dnesni ceny.

K čemu by mi byla novější mašina s hromadou RAM, když mi na ní Vim (což je nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows) nebo Git (což je nadupaný VCS) poběží stejně svižně jako na té stávající?

Nebyla náhodou řeč o DESKTOPECH ne o kozolových/terminálových mašinách? Možná by stálo za to, aby jste si ujasnil, co je to znamená desktop.

To je ta vec, na ktorej bezi gvim.

future IDE

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #79 kdy: 04. 11. 2015, 17:57:50 »
Visual Studio community 2015 sa mi spusti za 2s (ssd). Niektore lightove appky pod linuxom sa spustaju aj dlhsie a take eclipse skoda reci..takze neviem co tu riesite inzinierov z Redmontu.
...
Tiez si treba uvedomit, ze to menu je kontextove, tzn ze to stlacenie moze sposobit aj sparsovanie celeho kodu a vsetkeho co sa importuje a to nejaky cas trva (dokaz je napr rozne moznosti v refactor menu).  Ak to viete urobit rychlejsie, je to opensource, tak smelo do toho. Nic v zlom, ale nejake teorie o prebublavani su nezmysel..
...

Jinak co se týče nějakýho parsování a importování kódu po kliknutí, tak to by se stejně provádělo jen jednou, takže to taky není zrovna ideální teorie :)


ByCzech

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #80 kdy: 04. 11. 2015, 18:00:37 »
Proč už nejde poznat že jde o reklamní článek? Zjistím to až po prokliku z nápisu komerční sdělení. S takovými články se jděte bodnout.

Koukám, že to má jinou cestu než jiné články /pr-clanky/* vs /clanky/* to si vyloženě říká o filtr do něčeho :D

Tady mate hotovy udelator na vyznaceni reklamnich clanku ;).

Já to tušil, že to už někoho napadlo :D, díky ;)

ByCzech

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #81 kdy: 04. 11. 2015, 18:08:56 »
Programátoři s nadupanými mašinami mívají obvykle jeden velký problém: Jejich programy jsou děsně líné až nepoužitelné. Při vývoji si toho prostě nevšimnou. Chudáci zákazníci.
Nevim, me to prijde spis, jakoby tady nejaci chudaci stekali, ze nekdo uz prekvapive nepodporuje jejich 486... Ono takovy sandy bridge celer/pentium, 4GB RAM a SSD je dneska naprosty zaklad a nejlevnejsi mozne kancelarske PC. A ze na vyvoj rad vyuziju vice RAM? Koukni se na ty dnesni ceny.

K čemu by mi byla novější mašina s hromadou RAM, když mi na ní Vim (což je nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows) nebo Git (což je nadupaný VCS) poběží stejně svižně jako na té stávající?

Nebyla náhodou řeč o DESKTOPECH ne o kozolových/terminálových mašinách? Možná by stálo za to, aby jste si ujasnil, co je to znamená desktop.

To je ta vec, na ktorej bezi gvim.

Desktop není jen o pouštění jednoho editoru a ničeho jiného že? Argument pro argument, ne pro přínos, že? ;) To bych mohl argumentovat, že gvim je pro GTK/Gnome2 a to mi nesedí do mého desktopu. A pokud vím, tak na desktopu už vim ztrácí značnou část svého kouzla, že?

ByCzech

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #82 kdy: 04. 11. 2015, 18:14:15 »
Visual Studio community 2015 sa mi spusti za 2s (ssd). Niektore lightove appky pod linuxom sa spustaju aj dlhsie a take eclipse skoda reci..takze neviem co tu riesite inzinierov z Redmontu.
...
Tiez si treba uvedomit, ze to menu je kontextove, tzn ze to stlacenie moze sposobit aj sparsovanie celeho kodu a vsetkeho co sa importuje a to nejaky cas trva (dokaz je napr rozne moznosti v refactor menu).  Ak to viete urobit rychlejsie, je to opensource, tak smelo do toho. Nic v zlom, ale nejake teorie o prebublavani su nezmysel..
...

Jinak co se týče nějakýho parsování a importování kódu po kliknutí, tak to by se stejně provádělo jen jednou, takže to taky není zrovna ideální teorie :)

Taky si myslím, že je to pokus odvádět problém jinam. Java GUI apky jsou prostě pomalé díky jiným věcem. A pokud aplikace potřebuje něco probublávat, aby mohla sestavit kontextovou nabídku, nikdo ji nebrání bublat si tyhle kontextové věci do cache v době, kdy se PC fláká - např. když píšu na klávesnici, jsem ochoten ji na to zapůjčit i polovinu procesorových jader (tj. 4 z 8) ;).

ByCzech

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #83 kdy: 04. 11. 2015, 18:17:54 »
Taky si myslím, že je to pokus odvádět problém jinam. Java GUI apky jsou prostě pomalé díky jiným věcem. A pokud aplikace potřebuje něco probublávat, aby mohla sestavit kontextovou nabídku, nikdo ji nebrání bublat si tyhle kontextové věci do cache v době, kdy se PC fláká - např. když píšu na klávesnici, jsem ochoten ji na to zapůjčit i polovinu procesorových jader (tj. 4 z 8) ;).

To mělo být 4 z 8, ale protože to bylo v závorkách, tak se to přeměnilo na smajla...

future IDE

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #84 kdy: 04. 11. 2015, 18:26:57 »
Visual Studio community 2015 sa mi spusti za 2s (ssd). Niektore lightove appky pod linuxom sa spustaju aj dlhsie a take eclipse skoda reci..takze neviem co tu riesite inzinierov z Redmontu.
...
Tiez si treba uvedomit, ze to menu je kontextove, tzn ze to stlacenie moze sposobit aj sparsovanie celeho kodu a vsetkeho co sa importuje a to nejaky cas trva (dokaz je napr rozne moznosti v refactor menu).  Ak to viete urobit rychlejsie, je to opensource, tak smelo do toho. Nic v zlom, ale nejake teorie o prebublavani su nezmysel..
...

Jinak co se týče nějakýho parsování a importování kódu po kliknutí, tak to by se stejně provádělo jen jednou, takže to taky není zrovna ideální teorie :)

Taky si myslím, že je to pokus odvádět problém jinam. Java GUI apky jsou prostě pomalé díky jiným věcem. A pokud aplikace potřebuje něco probublávat, aby mohla sestavit kontextovou nabídku, nikdo ji nebrání bublat si tyhle kontextové věci do cache v době, kdy se PC fláká - např. když píšu na klávesnici, jsem ochoten ji na to zapůjčit i polovinu procesorových jader (tj. 4 z 8) ;).

No tim probuláváním jsem měl namysli probublávání událostí, tzn. než se událost dostane od nějakého interruptu třeba z myši až do uživatelského handleru v aplikaci, tak ta aplikačně závislá část toho bublání je u Javovských aplikaci prostě delší. Tam nějaká cache moc nepomůže. Jinak ten termín probublávání není žádný můj výmysl. Event bubbling normálně popisuje třeba šíření DOM událostí v prohlížeči.

Kit

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #85 kdy: 04. 11. 2015, 18:35:18 »
Desktop není jen o pouštění jednoho editoru a ničeho jiného že? Argument pro argument, ne pro přínos, že? ;) To bych mohl argumentovat, že gvim je pro GTK/Gnome2 a to mi nesedí do mého desktopu. A pokud vím, tak na desktopu už vim ztrácí značnou část svého kouzla, že?

Vim na desktopu žádné kouzlo neztrácí, protože si s ním velmi dobře rozumí. Možná ho jen neumíš nakonfigurovat...

ByCzech

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #86 kdy: 04. 11. 2015, 18:53:13 »
Desktop není jen o pouštění jednoho editoru a ničeho jiného že? Argument pro argument, ne pro přínos, že? ;) To bych mohl argumentovat, že gvim je pro GTK/Gnome2 a to mi nesedí do mého desktopu. A pokud vím, tak na desktopu už vim ztrácí značnou část svého kouzla, že?

Vim na desktopu žádné kouzlo neztrácí, protože si s ním velmi dobře rozumí. Možná ho jen neumíš nakonfigurovat...

Jasně, protože vim přenesený z terminálu do GUI neumí používat výhody desktopu a vy si to neumíte přiznat, je lepší shodit partnera v diskuzi tím, že něco neumí. To zas bude v alejích vlastně diskuzích nablito :D

Kit

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #87 kdy: 04. 11. 2015, 19:13:11 »
Vim na desktopu žádné kouzlo neztrácí, protože si s ním velmi dobře rozumí. Možná ho jen neumíš nakonfigurovat...

Jasně, protože vim přenesený z terminálu do GUI neumí používat výhody desktopu a vy si to neumíte přiznat, je lepší shodit partnera v diskuzi tím, že něco neumí. To zas bude v alejích vlastně diskuzích nablito :D

Tak jinak: Které výhody desktopu Vim nedokáže používat?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #88 kdy: 04. 11. 2015, 19:39:59 »
Tak jinak: Které výhody desktopu Vim nedokáže používat?

Nema Ribbon.  ;D

K>

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #89 kdy: 04. 11. 2015, 19:56:58 »
Vim na desktopu žádné kouzlo neztrácí, protože si s ním velmi dobře rozumí. Možná ho jen neumíš nakonfigurovat...

Jasně, protože vim přenesený z terminálu do GUI neumí používat výhody desktopu a vy si to neumíte přiznat, je lepší shodit partnera v diskuzi tím, že něco neumí. To zas bude v alejích vlastně diskuzích nablito :D

Tak jinak: Které výhody desktopu Vim nedokáže používat?

GUI Vim nema plnohodnotny terminal. Takze kdyz dam napriklad K kdyz mam cursor na "fft" v octave skriptu, tak ve Vimu spustenem v konzoli se mi zobrazi help z octave, ale v GUI Vimu se mi nezobrazi nic, protoze to neni plnohodnotny terminal. ale to je trochu mimo diskuzi.