Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?

future IDE

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #60 kdy: 04. 11. 2015, 12:17:48 »
Mě tady chybí nějaký svižný editor s pěkným designem ( jo jsem tenhle typ, co má rád hezké aplikace), který by byl snadno rozšiřitelný  pluginy.

IntelliJ Idea, Eclipse, NetBeans = Java. Na mém ntb 4GB RAM, i5 Haswell mě často vytáčí delay mezi uživatelskou akcí typu klik myši a reakcí, např. zobrazení kontextového menu. Je to prostě tím, že než ta událost probublá až k obsluze skrz všechny ty abstrakce, tak to zabere X milisekund a už je to poznat. Mě to někdy strašně nervuje.

To samé snad ještě hůř se to chová na těch dnešních nových editorech (Atom, Brackets, Visual Code), co se objevují jako houby po dešti a jsou napsané ve webových technologiích na různých enginech z prohlížeču apod.. 

Potom tu máme IDEčka typu Visual Studio nebo XCode, které slouží primárně pro vývoj aplikací pro konkrétní operační systém a v konkrétních technologiích.

Ještě jsem zkoušel pár IDEček jako Komodo Edit nebo Code Blocks, ale není to ono.

Chybí mi tady IDEčko napsané nejlépe asi v C++, pěkne zdokumentované, rozšiřitelné, s moderním designem a snahou co nejrychleji reagovat na uživatelské vstupy.  Už jsem pomalu začal něco takového vytvářet v Qt, design ala WebStorm, chování podobné Eclipse a hlavní sada pluginů zaměřená na vývoj v JavaScriptu a moderních technologie jako React a Meteor. 


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #61 kdy: 04. 11. 2015, 12:27:29 »
No jo, víš, jak to s tou Javou je... Tvrdit, že je dobrá, protože funguje na všech platformách je stejné, jako tvrdit, že anální sex je dobrý, protože funguje na všech pohlavích :-D

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #62 kdy: 04. 11. 2015, 13:25:11 »
Linux je koncipován tak (když nevěříte, zeptejte se přímo Linuse), aby běžel i na 10-15 let starém počítači.
To ti nikdo nebere, ale nemuzes doufat nebo snad pozadovat, ze to budou resit vyvojari vsech desktopovych programu kvuli par zoufalcum. Mezi desktopem a serverem je v tomto naprosto zasadni rozdil. Mas pocit, ze na 10-15 let starem zeleze dnes lze rozumne brouzdat webem nebo sledovat aspon 720p videa? Pred 13 lety jsem  si kupoval nabuseny pocitac za 40k ktery mel 256MB DDR(tehdy naprosta novinka za dvojnasobnou cenu SDR) a skvely Athlon 1,33 GHz! Disk mel slusnych 40GB a tusim, ze rychlost sekvencniho cteni tak nejak na urovni rychlosti USB 2.0 (ktere jsem v kompu nemel).

Opakuji: clovek ktery potrebuje IDE (nestaci mu gedit nebo geany) a nema na to tak by mel zvazit nastup do kolbenky na sestou u pichacky.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #63 kdy: 04. 11. 2015, 13:27:31 »
K čemu by mi byla novější mašina s hromadou RAM, když mi na ní Vim (což je nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows) nebo Git (což je nadupaný VCS) poběží stejně svižně jako na té stávající?
pak asi neni duvod plakat nad tim, ze nejaky IDE nepodporuje 32bit platformu.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Kit

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #64 kdy: 04. 11. 2015, 13:40:49 »
K čemu by mi byla novější mašina s hromadou RAM, když mi na ní Vim (což je nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows) nebo Git (což je nadupaný VCS) poběží stejně svižně jako na té stávající?
pak asi neni duvod plakat nad tim, ze nejaky IDE nepodporuje 32bit platformu.

Podívej se pořádně. Nikde jsem neplakal nad tím, že "nejaky IDE nepodporuje 32bit platformu". Vadilo mi, že 32bitovou platformou je opovrhováno, jako kdyby byla zastaralá. Není a ještě dlouho nebude.

A také mi vadí, když někdo na 64 bitech neumí používat češtinu. I 64bitové platformy by to měly zvládat, přestože Unicode je 31bitovým kódováním.


Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #65 kdy: 04. 11. 2015, 14:13:56 »
samotne x86 je beznadejne zastarale i kdyby ses na ucho postavil. JE a uz dlouho je.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #66 kdy: 04. 11. 2015, 14:21:23 »
s moderním designem
co si pod tim mame predstavit?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

nula

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #67 kdy: 04. 11. 2015, 14:27:24 »
Mě tady chybí nějaký svižný editor s pěkným designem ( jo jsem tenhle typ, co má rád hezké aplikace), který by byl snadno rozšiřitelný  pluginy.
...
Potom tu máme IDEčka typu Visual Studio nebo XCode, které slouží primárně pro vývoj aplikací pro konkrétní operační systém a v konkrétních technologiích.

Ještě jsem zkoušel pár IDEček jako Komodo Edit nebo Code Blocks, ale není to ono.

Chybí mi tady IDEčko napsané nejlépe asi v C++, pěkne zdokumentované, rozšiřitelné, s moderním designem a snahou co nejrychleji reagovat na uživatelské vstupy.
...

Presne, s timhle bojuju uz mnoho let. Proste neni, neni, neni.
Chtelo by to kombinace UI a pohodli IntelliJ IDEA(PHP/Web Storm, Pycharm). Rychlost a funkcnost Visual Studia(UI ma taky hezke, ale editor uz proste neni ono). A editor se schopnostma a jednoduchosti pouziti jako Sublime Text.

Bohuzel nic takoveho neni. Clovek se muze pokouset neco posklada, ale... Funkcne vetsinu veci umi obsahnout treba vim. Ale je to hnusne a neergonomicke. Vyladit si vim spravnyma pluginama trva roky. A stejne po nekolika dnech pouzivani Sublime se mi tento pouziva lepe a jednoduseji, nez po 10 letech vim.
IntelliJ  - supr IDE, pekne se pouziva a vsecko, ale - je to tragicky "pomala" krava. Proste klasicka Javovska UI aplikace. Jeste jsem nenasel Java GUI aplikaci, u ktere by clovek nemusel obcas skripat zubama.
Visual Studio - pekne, funkcni, relativne rychle, ale editor proste neni tak mocny jako Sublime treba.



Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #68 kdy: 04. 11. 2015, 14:29:29 »
Mas pocit, ze na 10-15 let starem zeleze dnes lze rozumne brouzdat webem nebo sledovat aspon 720p videa?
Nejen pocit, ale i zkusenost. Lze to, odzkouseno !

Citace: to_je_jedno
...clovek ktery potrebuje IDE (nestaci mu gedit nebo geany) a nema na to tak by mel zvazit nastup do kolbenky na sestou u pichacky.

K ostatnimu se nebudu vyjadrovat, protoze, imo, jsou to primitivni nazory cloveka, ktery vi o skutecnem zivote kulovy.
Bez urazky.

Kit

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #69 kdy: 04. 11. 2015, 14:55:41 »
samotne x86 je beznadejne zastarale i kdyby ses na ucho postavil. JE a uz dlouho je.

Kdy se na 64 bitech naučíš používat Unicode? Nebo se tam ještě nedostalo? :-)

andy

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #70 kdy: 04. 11. 2015, 15:23:33 »
Visual Studio community 2015 sa mi spusti za 2s (ssd). Niektore lightove appky pod linuxom sa spustaju aj dlhsie a take eclipse skoda reci..takze neviem co tu riesite inzinierov z Redmontu.

Inak niektore "pomalosti" UI mozu byt sposobene napr tym, ze sa kontextove menu zobrazi pri pusteni tlacitka mysi a inde pri stlaceni. Potom sa to javi, ze ta aplikacia je pomalsia. Tiez si treba uvedomit, ze to menu je kontextove, tzn ze to stlacenie moze sposobit aj sparsovanie celeho kodu a vsetkeho co sa importuje a to nejaky cas trva (dokaz je napr rozne moznosti v refactor menu).  Ak to viete urobit rychlejsie, je to opensource, tak smelo do toho. Nic v zlom, ale nejake teorie o prebublavani su nezmysel..

Ano, tiez by som chcel pocitac ktory sa ihned zapne, aplikacie ktore sa ihned otvoria (a neobmedzene mnozstvo) a graficky super vyzeraju, ale kazdy kto robi v IT by mal aspon tusit, ako dnes OS pracuju, a ze su tu iste technologicke obmedzenia (a pri 13 rocnom PC skoda reci..).

Kit

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #71 kdy: 04. 11. 2015, 15:38:03 »
Visual Studio community 2015 sa mi spusti za 2s (ssd). Niektore lightove appky pod linuxom sa spustaju aj dlhsie a take eclipse skoda reci..takze neviem co tu riesite inzinierov z Redmontu.

Vim se mi spouští 0,3 s (HDD) Také občas přemýšlím, jak by se to dalo urychlit :)

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #72 kdy: 04. 11. 2015, 16:44:39 »
Proč už nejde poznat že jde o reklamní článek? Zjistím to až po prokliku z nápisu komerční sdělení. S takovými články se jděte bodnout.

Koukám, že to má jinou cestu než jiné články /pr-clanky/* vs /clanky/* to si vyloženě říká o filtr do něčeho :D

Tady mate hotovy udelator na vyznaceni reklamnich clanku ;).

Bobs

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #73 kdy: 04. 11. 2015, 17:27:51 »
Jak tak sleduju tuhle fundovanou a přínosnou diskuzi, tak mám dojem, že se svým cca. 16 let starým noťasem Dell Inspiron 7500, který mě už drahně let leží "uložený" ve sklepě, bych zde ještě stále byl za rozežrance se zbytečně výkonnou mašinou.
Jeho parametry jsou totiž 650MHz Pentium III (nebo 450?? safra, už si nevzpomínám), 18GB HD, 256MB RAM (2x SIMM 128), RIVA TNT2?? s cca. 8MB VRAM, s obrazovkou 14"? 15"?", rozlišením 1400 x 1050 (tohle si náhodou pamatuju celkem přesně, protože jsem z takto obrovského rozlišení byl doslova celý vedle sebe - úplně jsem se rozdvojil,. Schyzofrenií to naštěstí neskončilo.  ;D), dále to má DVD mechaniku (DVD umí pouze číst, CD i zapisovat) a pak si vzpomínám, že v tom byla zasunutá PCMCIA karta kombinující telefonní modem a 100Mbit ethernet. Je k tomu i mechanická myš s kuličkou (ten typ který se stále musel rozebírat a mechanika čistit od nánosu nečistot) s RS-232. - Ten noťas má samozřejmě RS-232 a Centronix.... :D
Když jsem to před pár lety ze sklepa vytáhnul a ze zvědavosti zapojil, tak se to na adapter k mému překvapení rozběhlo a dokonce to z HD natáhlo i Win NT 4.0, které tam byly. Nechápal jsem, že za těch cca. 10 let, co to ve sklepě leželo, ten HD stále byl schopen chodu a dokonce se z jeho ploten ani nevytratil magnetický záznam. :D
Tož, tolik můj obsáhlejší podotek k tomuto přínosnému tématu.

future IDE

Re:Konečně nadupaný editor kódu pro Linux, OS X i Windows zdarma?
« Odpověď #74 kdy: 04. 11. 2015, 17:48:45 »
...
Inak niektore "pomalosti" UI mozu byt sposobene napr tym, ze sa kontextove menu zobrazi pri pusteni tlacitka mysi a inde pri stlaceni. Potom sa to javi, ze ta aplikacia je pomalsia. Tiez si treba uvedomit, ze to menu je kontextove, tzn ze to stlacenie moze sposobit aj sparsovanie celeho kodu a vsetkeho co sa importuje a to nejaky cas trva (dokaz je napr rozne moznosti v refactor menu).  Ak to viete urobit rychlejsie, je to opensource, tak smelo do toho. Nic v zlom, ale nejake teorie o prebublavani su nezmysel..
....

Tak samozřejmě, ale pořád ten čas než se dostane událost zachycená operačním systémem do obsluhy někde hlubuko v klientský aplikaci napsaný v Javě, navíc ještě v takovým molochu jako bývají ty IDEčka, je daleko delší než v nějaký C++ aplikaci, kde to jádro je optimalizované právě na co nejrychlejší zpracování těhlech událostí. Jakmile se ta událost dostane do fronty událostí aplikace, tak už je to všechno na tý aplikaci, takže nějakým extra omezením od OS bych se neoháněl, protože některé aplikace fungují naprosto svižně, viz. UI Blenderu. Já bych se vsadil, že za tu dobu než v Javovský aplikaci taková událost probublá skrze JNI vůbec do nějaký interní fronty Swingu/SWT, tak v C++ aplikaci už ji obsluhuje uživatelský handler. Samozřejmě všechno je to relativní podle toho, jak špatně je ten kód napsanej, ale asi se nebudeme dohadovat o tom, že GUI aplikace v Javě bývají pomalejší. Proto se Java na desktopu ani moc neprosadila. Jediný větší aplikace jsou právě to trio Eclipse/NetBeans/IntellijIDEA, což se dá pochopit, protože to jsou primárně Javovský IDEčka a takový IDEčko je dobrý dělat v Javě, protože je tam lepší integrace celé té Java platformy.