Teplota slunečního svitu

lopata

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #15 kdy: 02. 11. 2015, 11:09:34 »
a vynalezci mesicniho kremu a sklepni solarni elektrarny samozrejme popiraji existenci peltierova clanku a mysli jen v absolutnich hodnotach a neuznavaji rozdilovou analyzu.


lopata

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #16 kdy: 02. 11. 2015, 11:16:18 »
i kdyz pokud by slo o krem na bazi aerogelu, tak by to mohlo fungovat castecne. jinak na obdobnem principu mesicniho kremu uz funguje zimni kabat. pouziva presne tu cast s vrstvou blizko tepleho telesa, ve ktere je snizene proudeni vzduchu. tim snizuje ztratu tepla prostupem, protoze zachycuje teplo vyzarene telesem... tak si dete trhnout pojistkama vaseho sklepa.

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #17 kdy: 02. 11. 2015, 11:29:31 »
Chceš snad říct, že budoucnost energetiky stojí na měsíčních peltierových článcích a ne na sklepních solárních elektrárnách?

Já si to zatím ještě stále nedovoluji odhadovat, neboť místo pro inovaci vidím na obou stranách. Například použití solárních článků s vyšší účinností, nebo speciálních fólií, které budou pohlcovat světlo měsíce, které by dovnitř mohlo vniknout třeba škvírou pod dveřmi. Možná taky zrcadla, která budou na články odrážet větší tmu.

Na druhou stranu ve světě módy je to jasné, tam přijde na řadu používat měsíční krém místo kabátů. Taky skupina kabát se možná přejmenuje na Princip měsíčního krému.

Citace
jinak na obdobnem principu mesicniho kremu uz funguje zimni kabat

Však se taky ten krém vyrábí ze zimních kabátů.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #18 kdy: 02. 11. 2015, 11:47:02 »
Však se taky ten krém vyrábí ze zimních kabátů.

A ty kabaty jsou vykupovany od bezdomovcu, protoze v nich je nejvice surovin. Je to v soucasnosti nejrychleji rostouci odvetvi v CR.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #19 kdy: 02. 11. 2015, 11:48:22 »
ten s laserovym ukazovatkem, aby si videl co meris.

To ale neni laserovy teplomer. Laserove je akorat to ukazovatko, teplomer je infracerveny.


technomaniak

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #20 kdy: 02. 11. 2015, 13:02:22 »
Kristova noho, co je to zase "laserovy teplomer"?

To k teploměru co se strká do pusy umístíš laserové ukazovátko a lepící páskou to párkrát obtočíš. A máš "lejzrový teploměr" a běžíš s ním okamžitě na patentový úřad. ;D

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #21 kdy: 02. 11. 2015, 13:25:43 »
Pokud bys měl dostatečný výkon laseru, tak bys mohl ohřívat zkoumaný předmět. Pak by se mohlo na displeji automaticky zobrazit "horký" a v podstatě by se dalo říct, že to funguje.

lopata

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #22 kdy: 02. 11. 2015, 16:57:13 »
ten s laserovym ukazovatkem, aby si videl co meris.

To ale neni laserovy teplomer. Laserove je akorat to ukazovatko, teplomer je infracerveny.

Metonymie utfg.

lopata

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #23 kdy: 02. 11. 2015, 17:01:11 »
Kristova noho, co je to zase "laserovy teplomer"?

To k teploměru co se strká do pusy umístíš laserové ukazovátko a lepící páskou to párkrát obtočíš. A máš "lejzrový teploměr" a běžíš s ním okamžitě na patentový úřad. ;D

tak on uz nekdo se sklepni elektrarnou na patentovem urade byl. jen se tomu zacalo rikat tepelne cerpadlo.

lopata

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #24 kdy: 02. 11. 2015, 17:03:41 »
Pokud bys měl dostatečný výkon laseru, tak bys mohl ohřívat zkoumaný předmět. Pak by se mohlo na displeji automaticky zobrazit "horký" a v podstatě by se dalo říct, že to funguje.

koukam ty budes asi lepic kodu, ze? protoze by ti jinak muselo dojit, ze nejdriv provedes mereni a nasledne se zobrazi udaj a posviti na misto ktere bylo mereno. tim se sice vysledek mereni znehodnoti, ale to je uz na jindy.

Prot

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #25 kdy: 02. 11. 2015, 17:20:00 »
Pokud bys měl dostatečný výkon laseru, tak bys mohl ohřívat zkoumaný předmět. Pak by se mohlo na displeji automaticky zobrazit "horký" a v podstatě by se dalo říct, že to funguje.

Nebo naopak: laserový teploměr měří teplotu světla vycházejícího z laseru, ve smyslu teploty černého tělesa odpovídajícího vlnovým délkám záření. Což je u laseru blbost, takže naopak, pokud to zobrazí jakýkoli výsledek, tak to znamená, že ten laser je podvod.

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #26 kdy: 02. 11. 2015, 17:25:01 »
Tak určitě ^-^

Teď prosím zpět k vážným věcem. Já jsem pro exaktní měření teploty svitu měsíce. Pověřuji tím lopatu, který je jako jediný z nás zkušeným technologem laserových teploměrů a proto se dá spolehnout, že jeho výsledky budou korektní.

k

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #27 kdy: 02. 11. 2015, 17:39:22 »
Já jsem pro exaktní měření teploty svitu měsíce.

Nic takového změřit nejde. Jde změřit teplota vzduchu, povrchu Země, případně vlnová délka a intenzita záření.

Nebo naopak: laserový teploměr měří teplotu světla vycházejícího z laseru

Laser je tam jenom jako zaměřovač a neúčastní se měření. Jeho výkon je zanedbatelný.

hu

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #28 kdy: 02. 11. 2015, 19:15:12 »
Já jsem pro exaktní měření teploty svitu měsíce.

Nic takového změřit nejde. Jde změřit teplota vzduchu, povrchu Země, případně vlnová délka a intenzita záření.

Nebo naopak: laserový teploměr měří teplotu světla vycházejícího z laseru

Laser je tam jenom jako zaměřovač a neúčastní se měření. Jeho výkon je zanedbatelný.

S tebou musí bejt v hodpodě velká psina, především tvá schopnost rozpoznat sarkastickou formu musí být předmětem nezměrného obdivu.

k

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #29 kdy: 02. 11. 2015, 19:48:23 »

Nenapadlo mě hledat sarkasmus ve větě začínající Teď prosím zpět k vážným věcem. :)