reklama

Teplota slunečního svitu

karlik

Re:Teplota slunečního svitu
« Odpověď #45 kdy: 06. 11. 2015, 18:29:58 »
Už toho nechte, málem jsem se počůral smíchy. :)

reklama

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #46 kdy: 06. 11. 2015, 18:55:03 »

Aha, ty asi nejsi pametnik. Jenze ono to neni k smichu, to byla kazdodenni realita. Vis, kolik lidi casto nachodili kilometru, nez nekde sehnali hajzlpapir nebo zubni pastu? (Zubni pasta nebyla treba proto, ze sice naplanovali jeji vyrobu, ale zapomneli naplanovat tuby.) A nez clovek sehnal vyse uvedene, tak mu z kvalitnich bot ceskoslovenske vyroby naskakaly puchyre a pravdepodobne napul upadly podrazky, takze kdyz sehnal leukoplast, zalepil puchyre a honem, nez upadly uplne, sel clovek shanet Chemopren. Podrazky drzely snad jen na agresorkach a v tech se zase neda chodit.

hu

« Odpověď #47 kdy: 06. 11. 2015, 20:22:03 »
Tak, jestli na tom je nějáké to světýlko jako indikace zapnutí...

Myslím, že indikace zapnutí je u RTG poněkud nadbytečná... musel bys mít hodně dobrý přesvědčovací schopnosti, abys špalku plutonia domluvil, že by si měl na chvilku prodloužit poločas rozpadu :-)

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #48 kdy: 06. 11. 2015, 20:54:58 »
To jiste. Ale porad jeste lze odpojit elektrickou cast.

« Odpověď #49 kdy: 08. 11. 2015, 23:09:21 »
Tam byl přepínač se 2 polohama - světlo+teplo / teplo :)

Cek

« Odpověď #50 kdy: 09. 11. 2015, 12:19:57 »

bejt tam vic plutonia, mohli pridelat este prepinac "hodne světla a tepla najednou"  8)

Konzul_z_konzulatu

• **
  • 91
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
« Odpověď #51 kdy: 09. 11. 2015, 17:49:44 »

bejt tam vic plutonia, mohli pridelat este prepinac "hodne světla a tepla najednou"  8)

Splňuje to podmínky "hodně světla a tepla" ?

karlik

« Odpověď #52 kdy: 09. 11. 2015, 19:07:44 »

Aha, ty asi nejsi pametnik. Jenze ono to neni k smichu, to byla kazdodenni realita. Vis, kolik lidi casto nachodili kilometru, nez nekde sehnali hajzlpapir nebo zubni pastu? (Zubni pasta nebyla treba proto, ze sice naplanovali jeji vyrobu, ale zapomneli naplanovat tuby.) A nez clovek sehnal vyse uvedene, tak mu z kvalitnich bot ceskoslovenske vyroby naskakaly puchyre a pravdepodobne napul upadly podrazky, takze kdyz sehnal leukoplast, zalepil puchyre a honem, nez upadly uplne, sel clovek shanet Chemopren. Podrazky drzely snad jen na agresorkach a v tech se zase neda chodit.

Já jsem tedy hajzlpapír nikdy nesháněl, navíc ta rašple mi místo utření zadku spíše zadek šmirglovala. :)
Používal jsem mnohem vhodnější Rudé právo.
A co se týče upadlých podrážek, dnes to není o moc lepší.
Jo, a zapoměl ses zmínit o tom, jak vyhořela továrna na vložky, to byl skutečný problém, ne nějaký hajzlpapír. :)

lopata

« Odpověď #53 kdy: 13. 11. 2015, 19:29:18 »
Tak, jestli na tom je nějáké to světýlko jako indikace zapnutí...

Myslím, že indikace zapnutí je u RTG poněkud nadbytečná... musel bys mít hodně dobrý přesvědčovací schopnosti, abys špalku plutonia domluvil, že by si měl na chvilku prodloužit poločas rozpadu :-)

bez problemu. cas jeste nikdo neobjasnil. dokonce uz je naplanovany experiment, ktery ma overit, ze je rychlost svetla kolisava v casoprostoru nikoliv konstantni. a od toho se bude odvijet i pripadna zmena chapani definice casu, ktera je definovana pomoci zatim nedosazeneho jevu dosahnuti absolutni nuly. cili je definovana priblizne jako za pomoci viry a konsenzu konstnickeho koncilu pomoci novodobych akademickych inkvizitoru.

takze nejaky plutonium je proti tomu uplna hadra, kdy ani to plutonium nevi co si mame pod tim polocasem rozpadu vlastne skutecne myslet.

reklama