Extrémně nestabilní ping

Eugene

Extrémně nestabilní ping
« kdy: 29. 10. 2015, 16:01:08 »
Můj super dlouhý příběh (pokud nepotřebujete odůvodnění, tak čtěte rovnou dole část To, s čím potřebuji poradit):
Dobrý den,
řekněme, že zhruba před 4 měsíci se vyskytl problém s internetem, kdy začal být poměrně nestabilní a nejvíce mě trápil ping, který skákal z normálních hodnot (řekněme 30ms) na pro mě nepřípustné 300+ms. Vzhledem k tomu, že hraju aktivně MOBA hru League of Legends, která je hratelná do asi 80ms, je to pro mě velmi omezující, protože se této hře věnuji o něco více než průměrný hráč a podle toho také vypadají mé výsledky v ní, takže kecy, že mám dělat něco užitečnějšího si strčte jinam, protože já mám šanci se v té hře celkem i prosadit. Nicméně několikrát jsem kontaktoval ISP a ti mě seznámili se světem 2,4GHz wifi a kanály. Podle nich nás rušila nějaká jiná wifi a vyřešit by to podle nich měla změna kanálu... Ta samozřejmě nic nevyřešila, ale po čase nějak ten problém vymizel sám. Jenže před nedávnem náš ISP přešel pod jiného a samozřejmě to provázelo spoustu komplikací, ale oká, stane se, nějak se to vyřešilo a internet tak nějak funguje. Jenže, když jsem hrál, tak byl ping velmi nestabilní zase jako před 4 měsíci, koukal jsem na ten program a vidím tam šílené množství wifin na 2,4GHz (obrázek v příloze), tak jsem si řekl, že v tomto asi bude problém a je možná na čase přejít na 5GHz. To jsem také udělal a koupil jsem nový router, sám jsem to nějak nainstaloval, vše běží, až zase na ten podělanej ping... Podle programu jsme tam jediná wifina široko daleko, ale i přes to všechno to prostě pořád nefunguje...
Co s tím?


To, s čím potřebuji poradit:
Ping je velmi nestabilní ("skáče" z nízkých hodnot na vysoké a pak se zase vrátí, ale celý proces se poté opět opakuje), původně jsem se domníval, že je problém v tom, že všechny kanály na 2,4GHz frekvenci jsou velmi "frekventované", koupil jsem tedy nový router a anténu s podporou 5GHz, vše šlape jako hodinky (takže chybu v nastavení jsem asi neudělal), ale problém s pingem pořád přetrvává. Je chyba u ISP nebo snad někde jinde? Jinak opravdu se omlouvám, jestli jsem si nějak popletl nějaké pojmy, nejsem v tom nějaký expert, proto se obracím na Vás.

Dodávám ještě odkaz na obrázky z inSSideru, aby šlo vidět, že problém nebude v příliš rušné 2,GHz frekvenci...
http://imgur.com/a/9b9QV


Díky moc za všechny rady a určitý respekt vůči mně (chci poradit, nikoli kázání).


Eugene

Re:Extrémně nestabilní ping
« Odpověď #1 kdy: 29. 10. 2015, 16:06:36 »
Ještě jsem zapomněl dodat asi nejdůležitější. Máme kabel ze střechy domu, který je zapojený do modemu a pak routeru, všichni jsem připojení na internet bezdrátově. A podle testu, co jsem dělal na ntb, když jsem ten router nastavoval, tak pingtest dokonce vyšel hůř než obvykle.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Extrémně nestabilní ping
« Odpověď #2 kdy: 29. 10. 2015, 16:09:36 »
Krok číslo 1. připoj se přes kabel a otestuj.

Krok číslo 2a. problém zmizel, hraj po kabelu, wifi stojí za prd

krok číslo 2b. problém přetrvává, změň providera, je li to možné, protože z toho mála co jsi napsal jsou to nějací malí bastlíři

krok číslo 2c. nejde li změnit providera, spamuj ho tak dlouho, dokud ti nevysvětlí, že podle smlouvy je vše v cajku a ty máš smůlu a vrať se ke kroku 2b a hledej někoho jiného znovu a lépe.

k

Re:Extrémně nestabilní ping
« Odpověď #3 kdy: 29. 10. 2015, 16:18:08 »
hraju aktivně MOBA hru League of Legends, která je hratelná do asi 80ms

Hry se nehrají přes WiFi, ale přes Cat5e nebo Cat6 a to právě z důvodů které popisuješ, víc k tomu není co dodat.

Miroslav Misek

Re:Extrémně nestabilní ping
« Odpověď #4 kdy: 29. 10. 2015, 16:22:03 »
Problem nemusi byt nutne na spoji ke tve antene.
Kdyz ti zlobi ping, pust v prikazove radce "tracert -d <nejaka-verejna-ip>".
Tim muzes zjistit, na kterem spoji je problem (na kterem spoji ten ping hodne vzroste).
Pak se to da resit dal.


Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Extrémně nestabilní ping
« Odpověď #5 kdy: 29. 10. 2015, 16:24:21 »
Problem nemusi byt nutne na spoji ke tve antene.
Kdyz ti zlobi ping, pust v prikazove radce "tracert -d <nejaka-verejna-ip>".
Tim muzes zjistit, na kterem spoji je problem (na kterem spoji ten ping hodne vzroste).
Pak se to da resit dal.
nicméně pokud je problém na wifi, který se projevuje kolísáním, může mu to náhodně blbnout na kterémkoliv hopu a nezjistí nic.

devnull

Re:Extrémně nestabilní ping
« Odpověď #6 kdy: 29. 10. 2015, 16:34:39 »
A dival ses na zatez site ( ted mysleno od tebe ven ), kdyz to zlobi? Ja mam mizernou linku (O2 ADSL), a staci kdyz nekdo jiny na siti zacne nekam neco uploadovat, linku zahlti a ping jde do haje ...

j

Re:Extrémně nestabilní ping
« Odpověď #7 kdy: 29. 10. 2015, 16:45:04 »
hraju aktivně MOBA hru League of Legends, která je hratelná do asi 80ms

Hry se nehrají přes WiFi, ale přes Cat5e nebo Cat6 a to právě z důvodů které popisuješ, víc k tomu není co dodat.

Ale prd, hry na wifi vpohode funguji, mam latenci do 20ms. Samo ze bejt pripojenej pres wifi k ISP a pak se jeste pres dalsi pripojovat doma ... je magorina. To je tak, kdyz je jenkdo linej vrtakem propichnout zed.

Kazdopadne trace + otestova ping na jednotlivy uzly v ceste. Pokud to bude (jako ze na 90%) mit silenej jitter hned na prvni (pripadne druhou), je to jasny a muze za to ISP.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Extrémně nestabilní ping
« Odpověď #8 kdy: 29. 10. 2015, 16:56:14 »
Jeste neni spatna vec mtr, kde clovek muze prubezne sledovat, kde to vyhniva.

nn

Re:Extrémně nestabilní ping
« Odpověď #9 kdy: 29. 10. 2015, 21:22:27 »
kolko ludi ten router obsluhuje? ak je vas viac tak si nadstav prioritu to by malo vyrazne pingu pomoct

Ako ludia pisali otestuj to cez kabel

napr: ping ip_lol_server(kludne aj google.com) -n 100 -t 1024

Ak mas zly ping cez kabel tak s tym nic nerobis:) ked tak napis svoj nick na lolku

Re:Extrémně nestabilní ping
« Odpověď #10 kdy: 29. 10. 2015, 21:58:33 »
Osobně jsem hráčem DotA 2, když na to mám čas, takže vím, o čem mluvíš. Je zde spousta věcí k prověření, nicméně ostatní mají vcelku pravdu.
  • Základem je otestovat připojení bez routerů, jen z kabelu od ISP. Bez toho nemůžeš ISP argumentovat, že je problém u nich. Pošlou tě onam (byť slušně). To můžeš udělat tak, že si z routeru opíšeš konfiguraci WAN a připojíš PC nebo NTB na ten kabel a nastavíš IP stejně jako na routeru. Pokud to nepojede, neudělal jsi přesně to, co zde píši.
  • Prověř, jestli to není LoL servery, na kterých hraješ. Zkontroluj ping třeba na seznam.cz a porovnej to s LoL. Pokud je to LoL, nainstaluj steam, stáhni DOTU a staň se opravdovým pro-gamerem :-)

Moje zkušenost WiFi vs. Cat5:

Cat5:
Kód: [Vybrat]
Pinging seznam.cz [77.75.77.53] with 64 bytes of data:

 Reply from 77.75.77.53:  bytes=64  time=1  TTL=251  seq=1
 Reply from 77.75.77.53:  bytes=64  time=1  TTL=251  seq=2
 Reply from 77.75.77.53:  bytes=64  time=1  TTL=251  seq=3
 Reply from 77.75.77.53:  bytes=64  time=1  TTL=251  seq=4

WiFi v paneláku:
Kód: [Vybrat]
Pinging seznam.cz [77.75.77.53] with 32 bytes of data:
Reply from 77.75.77.53: bytes=32 time=2ms TTL=250
Reply from 77.75.77.53: bytes=32 time=5ms TTL=250
Reply from 77.75.77.53: bytes=32 time=173ms TTL=250
Reply from 77.75.77.53: bytes=32 time=103ms TTL=250
Reply from 77.75.77.53: bytes=32 time=17ms TTL=250
Reply from 77.75.77.53: bytes=32 time=3ms TTL=250
Reply from 77.75.77.53: bytes=32 time=3ms TTL=250
Reply from 77.75.77.53: bytes=32 time=3ms TTL=250
Reply from 77.75.77.53: bytes=32 time=3ms TTL=250

Re:Extrémně nestabilní ping
« Odpověď #11 kdy: 29. 10. 2015, 22:07:02 »
Small addition for free:

Hodně routerů má v administraci diagnostiku a možnost udělat ping přímo z něj. To by ti mohlo usnadnit práci. ;-)

Eugene

Re:Extrémně nestabilní ping
« Odpověď #12 kdy: 29. 10. 2015, 22:49:30 »
Děkuji za odpovědi, bál jsem se, že se to tu bude hemžit 40ti letými inženýry, ale vidím, že jste tu všichni asi mladší a chápavější. Ještě to zkusím zítra s tím káblem. Ono jako já bych ten kabel používal normálně bez problémů, ale nám jde kabel ze střechy do mezipatra (dvoupatrový dům), kde je napojen na router a rodiče by mě zabili, kdyby mi z mezipatra vedl kabel až do pokoje. Jinak v LoLku problém asi není, zkoušel jsem teď i HotS a úplně stejný problém. Mě právě štve, že celé 3 roky to bylo všechno v pohodě (teda když nebyla venku nějaká bouřka nebo tak něco) a teď najednou úplně na nic.
K tomu progamingu v LoLku... Nevím, jestli ještě budu mít na progaming (je mi už 19 a můj vrchol je jen Master na westu a Chall na TR), věnuju se spíše eloboostingu, který opravdu vynáší rozhodně víc než klasická brigáda, nicméně před rokem jsem transfernul na turecký server (nick kua, kdybyste si mě chtěli přidat, jestli někdy zavítáte na TR server) a před nedávnem jsem měl nějaké nabídky a dokonce jsem zkoušel hrát i s týmem Zone eSports (hráli turecké LCS), protože jsem dříve hrával s jejich polským junglerem duo, jenže to padlo, takže je pro mě priorita eloboosting, který mě tak trochu živí). Ale to se moc rozkecávám mimo téma. Zítra dám teda vědět a asi kontaktuju poskytovatele, když to nepůjde ani přes ten kabel.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Extrémně nestabilní ping
« Odpověď #13 kdy: 29. 10. 2015, 23:05:56 »
K tomu progamingu v LoLku... Nevím, jestli ještě budu mít na progaming (je mi už 19 a můj vrchol je jen Master na westu a Chall na TR), věnuju se spíše eloboostingu, který opravdu vynáší rozhodně víc než klasická brigáda, nicméně před rokem jsem transfernul na turecký server (nick kua, kdybyste si mě chtěli přidat, jestli někdy zavítáte na TR server) a před nedávnem jsem měl nějaké nabídky a dokonce jsem zkoušel hrát i s týmem Zone eSports (hráli turecké LCS), protože jsem dříve hrával s jejich polským junglerem duo, jenže to padlo, takže je pro mě priorita eloboosting, který mě tak trochu živí). Ale to se moc rozkecávám mimo téma. Zítra dám teda vědět a asi kontaktuju poskytovatele, když to nepůjde ani přes ten kabel.

Kurva, ja se asi tu mandarinstinu budu take muset zacit ucit. Clovek se bez toho uz asi vubec nedomluvi.

Unknown

Re:Extrémně nestabilní ping
« Odpověď #14 kdy: 30. 10. 2015, 00:26:46 »
krok číslo 2b. problém přetrvává, změň providera, je li to možné, protože z toho mála co jsi napsal jsou to nějací malí bastlíři

Co ma velikost ISP spolecneho s jeho kvalitou?