Plat ve zkušební lhůtě

Doňek

Re:Plat ve zkusebni lhute
« Odpověď #15 kdy: 28. 10. 2015, 19:29:03 »
jako programator nemuzes mit plat 13tis ze zakona.

Cože?


Doňek

Re:Plat ve zkusebni lhute
« Odpověď #16 kdy: 28. 10. 2015, 19:41:00 »
aha, tam jsou nějaké tarify, to jsem ani nevěděl že něco takového existuje, tak díky... jenže:

1. Do jakého tarifu spadá programování
2. V jakém vztahu je to k tomu, že základní mzdu mám sice jen 13000,- ale pak do těch 22000,- je tam osobní ohodnocení.


jose-d

Re:Plat ve zkusebni lhute
« Odpověď #17 kdy: 28. 10. 2015, 20:23:49 »
tato:

7. skupina:
 99,60 Kč za hodinu nebo 16 700 Kč za měsíc

Příklady:
- stanovování finanční strategie organizace, provádění finančních operací na finančním a kapitálovém trhu, koordinace finančních a jiných aktivit  a  zajišťování rovnováhy ve zdrojích a potřebách organizace
- tvorba celkových marketingových strategií a prognóz
- vzdělávací a tvůrčí činnost při vyučování studentů nebo absolventů vysokých škol
- koncepce informačních a komunikačních systémů s rozsáhlou hierarchickou  strukturou a vazbami na jiné informační systémy či s rozsáhlými databázemi
- vývoj nového aplikačního programového vybavení a systémů výpočetní techniky
- lékař, zubař, farmaceut

zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/finance/minimalni-mzda-9200-mzdove-tarify-stupne-zarucene-mzdy/r~8330cd4c3cc911e4b3d60025900fea04/v~sl:c9508da43462f91577b09188ff71200a/

Jen

Re:Plat ve zkusebni lhute
« Odpověď #18 kdy: 28. 10. 2015, 20:31:45 »
Plat ve zkušebce bych neřešil, podstatný je ten domluvený po ní. Ale dobře, problém může být také v té lokaci.

Nedávno vyšly na Connectu platy a musím uznat, že jsou výjimečně hodně reálné. 30-35 nástupák u nováčka je naprosto běžné. Ve zkušebce třeba jen 28-32 nebo i míň, ale to je přece na pár měsíců. Když se pak člověk chytne, firma na to má, tak po roce klidně 40, 45.  Toho dosáhne hodně zajímavý člověk i hned na začátku, pokud se líbí a někdo o něj stojí.

Jenže to všechno je Praha. Jak to je jinde netuším, ale za tímhle si bezpečně stojím. Vychází to shodně z mých zkušeností, zkušeností kolegů, zveřejněného žebříčku i třeba Glassdooru.

Doňek

Re:Plat ve zkusebni lhute
« Odpověď #19 kdy: 28. 10. 2015, 20:59:58 »
no tak ptal jsem se kámoše co dělá v jedné známější firmě v Praze a jako absolvent dostal 40tis. hrubého... on je jako dobrej, ale je to holátko absolvent jako já, nikdy v IT nepracoval, angličtina průměrná. Tak to je maras... to je na odstěhování se...


jose-d

Re:Plat ve zkusebni lhute
« Odpověď #20 kdy: 28. 10. 2015, 21:21:42 »
to je na odstěhování se...
noo ono v CZ se jako IT az zas tak spatne nemame, kdyz se to zohledni na mistni cenovou hladinu..

Zdenek Henek nereg

Re:Plat ve zkusebni lhute
« Odpověď #21 kdy: 28. 10. 2015, 21:30:13 »
Zdravim,
 příjde vám normální mít ve zkušební lhůtě na .NET progrmátora (jsem absolvent Ing.) plat v podstatě 65,- Kč/hodinu? Jsem domluvený tak, že to budu mít bez pohyblivé složky a tu mi proplatí až po zkušebce (to by pak dalo nějakých 107,- na hodiny), no ale stejně, ale když mě pak po 3 měsících vyhodí, tak 65,- Kč plat jsem neměl ani jako dělník u lopaty...

 Máte nějaké lepší zkušenosti se sjednanou mzdou ve zkušební lhůtě u absolventa?

ach jo,

Proc resis penize? Mel jsi lepsi nabidku? Pokud ano, poloz si otazku, proc jsi sel tam, kde jsi ted.

Prvni rok az dva me plat vubec nezajimal. Chtel jsem delat neco, co me zajimalo, neco, co me posune dal. Ve chvili, kdy jsem zacal delat praci, ktera me nikam neposouvala, tak jsem sel jinam.

Musis mit dobrou znalost nejen programovani, ale i domeny ve ktere programujes (ekonomicke systemy, gis , .... cokoli co Te zajima, jen tak muzes byt na danou vec expert, jinak tomu ty tisice hodin proste nedas, aby ses stal expertem)
Pak budes mit klidne i nekolikanasobne vyssi plat a hlavne zacnes posouvat sam sebe a nebudes muset menit firmu, abys delal neco co Te zajima, protoze Ti ve firme, kde budes pracovat daji prostor. Expertu se nikdo nezbavuje jen tak.

J

Re:Plat ve zkušební lhůtě
« Odpověď #22 kdy: 28. 10. 2015, 22:08:10 »
No, to jo, ale v okamziku, kdy nebude mit co zrat, by ho plat asi zajimat mel :D

Snow

Re:Plat ve zkusebni lhute
« Odpověď #23 kdy: 28. 10. 2015, 22:17:31 »
Zdravim,
 příjde vám normální mít ve zkušební lhůtě na .NET progrmátora (jsem absolvent Ing.) plat v podstatě 65,- Kč/hodinu? Jsem domluvený tak, že to budu mít bez pohyblivé složky a tu mi proplatí až po zkušebce (to by pak dalo nějakých 107,- na hodiny), no ale stejně, ale když mě pak po 3 měsících vyhodí, tak 65,- Kč plat jsem neměl ani jako dělník u lopaty...

 Máte nějaké lepší zkušenosti se sjednanou mzdou ve zkušební lhůtě u absolventa?
Ne rozhodně ne a jestli ses nechal zaměstnat za takovouhle almužnu tak seš (slušně řečeno) magor.
Já na nástupku sem měl o nějakejch 5 tisíc míň o proti normálnímu platu.
Zdravim,
 příjde vám normální mít ve zkušební lhůtě na .NET progrmátora (jsem absolvent Ing.) plat v podstatě 65,- Kč/hodinu? Jsem domluvený tak, že to budu mít bez pohyblivé složky a tu mi proplatí až po zkušebce (to by pak dalo nějakých 107,- na hodiny), no ale stejně, ale když mě pak po 3 měsících vyhodí, tak 65,- Kč plat jsem neměl ani jako dělník u lopaty...

 Máte nějaké lepší zkušenosti se sjednanou mzdou ve zkušební lhůtě u absolventa?

ach jo,

Proc resis penize? Mel jsi lepsi nabidku? Pokud ano, poloz si otazku, proc jsi sel tam, kde jsi ted.

Prvni rok az dva me plat vubec nezajimal. Chtel jsem delat neco, co me zajimalo, neco, co me posune dal. Ve chvili, kdy jsem zacal delat praci, ktera me nikam neposouvala, tak jsem sel jinam.

Musis mit dobrou znalost nejen programovani, ale i domeny ve ktere programujes (ekonomicke systemy, gis , .... cokoli co Te zajima, jen tak muzes byt na danou vec expert, jinak tomu ty tisice hodin proste nedas, aby ses stal expertem)
Pak budes mit klidne i nekolikanasobne vyssi plat a hlavne zacnes posouvat sam sebe a nebudes muset menit firmu, abys delal neco co Te zajima, protoze Ti ve firme, kde budes pracovat daji prostor. Expertu se nikdo nezbavuje jen tak.
Tohle je úsměvné, to žiješ v mamahotelu, že tě plat vůbec nezajímá? tohle říkaj přesně lidi (včetně mě) co nemaj hluboko do kapsy, ale s platem co tě neuspokojuje by si mluvil jinak.

man00

Re:Plat ve zkušební lhůtě
« Odpověď #24 kdy: 28. 10. 2015, 22:36:54 »
Dobrý den
Trochu mě mrzí, že takovou záležitost vytahujete ve veřejné diskusi, ale budiž...
Mluvili jsme o Vašich schopnostech s Vaším přímým nadřízeným, a v podstatě jsme se shodli, že po zkušební době dostanete přidáno.
Nebudu prozrazovat kolik (cca 81 Kč/h), ale je to už v podstatě schválené. Nikoho tak skilled v CSS nemáme, takže jsme Vám v podstatě vydáni "na milost".
Zároveň to znamená i prodloužení pracovní doby o 2h/denně a některé další bonusy.
Hezký den a zítra nashledanou :)
P.

Holomek

Re:Plat ve zkušební lhůtě
« Odpověď #25 kdy: 28. 10. 2015, 22:47:32 »
:D:D tak to me dostalo ... V teto situaci bych se do prace moc netěšil ... Ono se zda ze ten plat je malý ... Ale pokud je šance ze poroste tak si uvedomte kolik stoji nájem / byt v Praze a v Olomouci :)

Snow

Re:Plat ve zkušební lhůtě
« Odpověď #26 kdy: 28. 10. 2015, 23:26:57 »
Dobrý den
Trochu mě mrzí, že takovou záležitost vytahujete ve veřejné diskusi, ale budiž...
Mluvili jsme o Vašich schopnostech s Vaším přímým nadřízeným, a v podstatě jsme se shodli, že po zkušební době dostanete přidáno.
Nebudu prozrazovat kolik (cca 81 Kč/h), ale je to už v podstatě schválené. Nikoho tak skilled v CSS nemáme, takže jsme Vám v podstatě vydáni "na milost".
Zároveň to znamená i prodloužení pracovní doby o 2h/denně a některé další bonusy.
Hezký den a zítra nashledanou :)
P.
Jako pokus o vtip dostačující...
:D:D tak to me dostalo ... V teto situaci bych se do prace moc netěšil ... Ono se zda ze ten plat je malý ... Ale pokud je šance ze poroste tak si uvedomte kolik stoji nájem / byt v Praze a v Olomouci :)
Pokud je šance že poroste... Co to je za firmu která zaměstnává někoho jiného než uklízečku za takovejhle plat? V takové firm by si chtěl pracovat a nedej bože růst? Já opravdu ne!

j

Re:Plat ve zkusebni lhute
« Odpověď #27 kdy: 28. 10. 2015, 23:44:45 »
Píšu hned v prvním příspěvku, že to bude ve zkušebce bez pohyblivé složky - tu mi dají naráz až po zkušebce. Proto taky píšu, že pokud mě ve zkušebce vyrazí, pracoval jsem vlastně jen za 65,- Kč. Ano, mám ve zkušebce 22tis. ale bez te pohyblivé kterou nedostanu je to jen těch 13tis. hrubého.

Cece co to porad zvanis, premie nejsou plat, to sou odmeny, a ty klidne nemusis dostavat vubec. Plat je to, co mas na smlouve a jestli ty des delat za 65/hod, tak bez k ty lopate, protoze presne tam patris.

jako programator nemuzes mit plat 13tis ze zakona.

Cože?

Tvle, ty vubec netusis, ze krome minimalniho plati existujou jeste platovy "tridy", coz znamena to, ze nemuzes dostat na dany pozici/v dany profesi min, nez  ....

http://www.avizo.cz/blog/minimalni-mzda/ castky budou ted pravdepodobne vyssi.

Snow

Re:Plat ve zkušební lhůtě
« Odpověď #28 kdy: 28. 10. 2015, 23:54:10 »
chtěl bych vidět blbce programátora co pude za minimum :-)

Re:Plat ve zkušební lhůtě
« Odpověď #29 kdy: 29. 10. 2015, 00:11:33 »
Je rozdil programator a "programator". Kazdopadne tady mame inzenyra ktery nevi ani za kolik maka.
Děkuji za možnost editace příspěvku.