Stromečkové tabulky - editor

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #15 kdy: 24. 09. 2015, 17:11:18 »
Z popisu jsem pochopil, že chcete mít dva (nebo více) stromy a mezi nimy tvořit vazby. Je to tak?


Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #16 kdy: 24. 09. 2015, 17:22:16 »
To jsem tedy asi napsal špatně.

Chci mít jeden strom, který bude představovat složený datový typ (strukturu) a poté pro každého klienta instanci tohoto typu. Když přidám node do stromu, přibyde mi automaticky ve všech instancích.

A k tomu nějaký pohled na tato data, kde instance budou přehledně vedle sebe.

Mě opravdu překvapuje, že jsem zatím nenarazil na nikoho, kdo by řešil něco podobného ;-)

randolf

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #17 kdy: 24. 09. 2015, 18:28:58 »
Kit: to jsem měl napsat - moje chyba...

Jsem konzultant (IT) mám asi 6 klientů o které se starám roky a dělám pro ně věci větší i malé - povětšinou se ty velké skládají z těch malých a jsou jich řádově stovky.

Bez urazky, ale takovou odpoved bych naopak ja cekal od IT konzultanta :)
Jinak excel by na toto mohl stacit :) Staci si tu stromovou strukturu vlevo vytvorit... ale zalezi, jak velke naroky mate.
http://files.microfocus.com/filemanager/files/kb/Borland/BorlandKB/18978/189783.bmp

Co xMind (popr. vice omezeny Freemind)?

Jinak vetsina nastroju na project planning (MS Project apod) k tomuto pujde ohnout...

Mozna ale chapu spatne zadani. :)

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #18 kdy: 24. 09. 2015, 18:51:30 »
Jak maji fungovat vztahy node - zakaznik? Staci jen bool (checkbox), ze jsi danou sluzbo provedl nebo chces resit i textovy popis, prilohy a dalsi?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #19 kdy: 24. 09. 2015, 18:53:50 »
Tak jistě, ale IT je široký pojem a neustále čklověk hledá nové nástroje.

No, excel sice mám (dokonce i legální :D :D ), ale ve windowsech a ty jsou ve virtuálu - na rootu jsem hledal něco víc linuxového ;-)

Open Office má něco podobného, ale pracuje se s tím příšerně - jak říkám struktura je to triviální a přiblížit se k ní dá v lecčems, ale zatím jsem nenarazil na použitelné UI.

Radši bych nic nepřiohybal a našel něco, co na to bude navržené a pokud nic takového není, tak to asi budu muset vytvořit, protože to budu používat pořád ;-)


Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #20 kdy: 24. 09. 2015, 18:54:58 »
to_je_jedno: stačí plaintext

Livan

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #21 kdy: 24. 09. 2015, 19:10:33 »
Možná by na to stačil i program gnumeric, jedná se o jednoduchý tabulkový procesor. Akorát bych prohodil sloupce a řádky, to znamená co sloupec, to zákazník a do řádkú bych zapisoval jednotlivé případy.

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #22 kdy: 24. 09. 2015, 19:14:48 »
V gnumericu jsem narozdíl od oocalcu (kde to bylo dost nepohodlné) vůbec nepřišel na to, jak jednotlivé větve (tj. skupiny řádků) schovávat, ale možná jsem něco přehlédl ....

Livan

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #23 kdy: 24. 09. 2015, 19:36:50 »
Kliknutím na pravé tlačítko myši na záhlaví sloupce nebo řádku se objeví menu, zvolit sloupec nebo řádek a povel skrýt. Pro zobrazení označit sousedící sloupce nebo řádky a zvolit zobrazit skryté. Toť vše.

V K

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #24 kdy: 24. 09. 2015, 19:44:38 »
Dělal jsem podobnou práci ;-) a víc bych se zamyslel na zadáním, čemu to má sloužit a pro koho to bude. Tebou formulovaná otázka je záludná, svádí člověka přemýšlet, jestli bude lepší OO nebo MS Office :-)

Dokumentace - dokumentace o nasazení, uživatelská dokumentace, seznam nasazených technologií...
Pro koho - jen pro tebe, pro klienta když platí, pro uživatele, pro ostatní členy teamu...
Jak se s tím bude pracovat - bude se to tisknout, prohlížet online (třeba externí přístupy), exporty v pdf do mailu nebo to budeš mít jen na počítači?
Co tam všechno bude - krátké popisy nasazených technologií? Dlouhé texty, případně s nadpisy a s formátováním?

Jestli je to varianta seznam nasazených technologií, pro klienta, co platí, a prohlížení online třeba i pro ostatní, krátké popisy, tak mě napadá Trello.
Pro každého klienta jeho kanban board (můžeš mu dát link a on se podívá, jak je na tom - na zvážení).
Sloupečky něco jako:
-Mohlo by se hodit
-Bude realizace
-V realizaci
-Nasazeno
A máš přehled u každého klienta. Plus si můžeš udělat jeden board pro sebe, kde budou všechny technologie/postupy, které přicházejí v úvahu. Před schůzkou projedeš svůj board i jeho, jestli tam není něco, co by se mu mohlo hodit a na schůzce to můžeš nadhodit.

Jinak za pivo i předvedu :-)

Nebo nějaká wiki, jestli tam má být víc textů.

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #25 kdy: 24. 09. 2015, 19:47:58 »
@Jakub: poslal jsem SZ.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #26 kdy: 24. 09. 2015, 19:59:38 »
To je dobrá otázka, pro koho to je .....

Dokumentace - o nasazení, seznam "technologií"
Pro - mě (týmovou variantu zatím neřeším) a k tomu bych si rád udělal strojově generovaný report pro klienta z exportu - to je ale celkem snadné a nepracuje se s tím neustála
Tj. bude se z toho exportovat
Krátké i dlouhé popisy, ale stačí neformátovaně - formát by byl spíš na škodu - lehké formátování pak může řešit právě ten exportní nástroj. Nadpisy, tj. struktura výstupního dokumentu by logicky kopírovala ten stromeček ;-)

Trello neumožňuje vytvářet moc hlubokou strukturu. Toto je spíš o té dokumentaci než o řízení života úkolů. Trello teď skouším na ty operativní věci a není to špatné ;-)

Opravdu si myslím, že ideální by bylo mít na levé straně klasický strom(s možností sbalit a rozbalit) a co node stromu, to řádka tabulkového procesoru.

Jsem asi divnej, ale připadá mi to jako nástroj s mnoha využitími ;-)

Kit

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #27 kdy: 24. 09. 2015, 20:07:38 »
to_je_jedno: stačí plaintext

Na něco podobného používám SQLite. Sice jsem zvyklý psát přímo SQL dotazy (jsou nejméně omezující), ale vůbec nevidím problém napsat si GUI např. v Pythonu. Na tohle by mohla stačit jedna tabulka se sloupci např: zákazník, služba, stav, datum, komentář.

Kolega si obdobnou aplikaci napsal v Emacsu, což je zcela jiná kategorie. Oba jsme si to vybudovali sobě na míru. Chtěl jsem to na jeho způsob udělat ve Vimu, ale ta databáze mi připadá spolehlivější. Na druhou stranu v databázi není undo...

Také můžeš využít fileutils. Jedna aplikace - jeden adresář. Jeden zákazník - jeden soubor. V každém souboru každý řádek bude "klíč: hodnota". A pak už jen grep, awk, echo, split, join, ... vlastně cokoliv. Můžeš si na to udělat i aliasy. Takové trošku hardcore, ale funkční.

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #28 kdy: 24. 09. 2015, 20:22:41 »
Kit: jasný :D Taky jsem si před lety napsal v shellu nástroj na timetracking a lepší bych nesehnal ;-) Napíšu kdekoli na command line dvě písmena a co dělám a hotovo. Pro běžného uživatele nepoužitelný už třeba jen proto, že to všechen text spojí do jednoho "slova". Ale když to chci zadat znova, tak to zkopíruju myší na dvojklik ... a prostřední tlačítko :D

A taky jsem tenkrát hledal ideální nástroj několik dní a nakonec to vzdal ;-)

Kit

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #29 kdy: 24. 09. 2015, 20:42:54 »
Kit: jasný :D Taky jsem si před lety napsal v shellu nástroj na timetracking a lepší bych nesehnal ;-) Napíšu kdekoli na command line dvě písmena a co dělám a hotovo. Pro běžného uživatele nepoužitelný už třeba jen proto, že to všechen text spojí do jednoho "slova". Ale když to chci zadat znova, tak to zkopíruju myší na dvojklik ... a prostřední tlačítko :D

No vidíš. Nechceš se znovu vydat stejnou cestou?

Trochu je mi záhadou, proč ti to text spojí do jednoho "slova". Máme přece apostrofy a uvozovky. Také máme proměnné $@, $#, $* apod.

Ten timetracking mě zajímá. Nechceš to někde vystavit? Třeba mě to inspiruje natolik, že vymyslíme stejným způsobem i ten tvůj nový požadavek. Budeš mít alespoň jednotné ovládání.