Stromečkové tabulky - editor

Stromečkové tabulky - editor
« kdy: 23. 09. 2015, 16:37:31 »
Pěkný den ještě jednou,

sháním nějaký nástroj, který by mi umožnil zároveň vytvářet strukturu dokumentace a zároveň ji u jednotlivých klientů postupně vyplňovat a doplňovat. Dal by mi lepší přehled o tom, co jsem u jednotlivých klientů realizoval a co naopak mohu ještě nabídnout.

Struktura by měla vznikat živelně, ale měla by být pro všechny klienty stejná. Data samozřejmě by byla individuální.

Představuju si program podobný tabulkovému procesoru, kde ale místo osy Y by na levé straně obrazovky byl stromeček - struktura dokumentace. A na ose X by byly jednotliví klienti. Ale neříkám, že neexistuje lepší řešení.

Nemáte někdo nějaký tip, děkuji.


čumil

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #1 kdy: 23. 09. 2015, 16:48:49 »
Jakmile si člověk řekne "představuji si", obvykle je nucen si tu svou "představu" i sám vytvořit ...

Kit

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #2 kdy: 23. 09. 2015, 16:52:55 »
Raději bych ten nástroj transponoval do podoby: Jeden klient - jeden řádek a místo stromečku by byly sloupce. V tabulkovém kalkulátoru pak obvykle stačí ukotvit příčky tak, aby ti z levého pruhu neujela jména a z horního pruhu popisky toho stromečku.

Jinak se dá využít jakýkoli XML editor, ale s tabulkovým kalkulátorem se obvykle dá vyblbnout mnohem lépe. Jen je nutné správně rozvrhnout, co patří do řádků a co do sloupců. A dají se v tom dělat i další kejkle, jako vyselektovat klienty, kteří ještě nemají tento produkt apod.

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #3 kdy: 23. 09. 2015, 16:54:12 »
čumil: Toho se trochu bojim - řekl bych ale, že je to celkem logická přdstava a nezdá se mi pravděpodobné, že by to už někde nebylo. Jen jsem to bohužel nenašel.

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #4 kdy: 23. 09. 2015, 16:57:15 »
Kit: to jsem měl napsat - moje chyba...

Jsem konzultant (IT) mám asi 6 klientů o které se starám roky a dělám pro ně věci větší i malé - povětšinou se ty velké skládají z těch malých a jsou jich řádově stovky.


Kit

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #5 kdy: 23. 09. 2015, 17:16:18 »
Jsem konzultant (IT) mám asi 6 klientů o které se starám roky a dělám pro ně věci větší i malé - povětšinou se ty velké skládají z těch malých a jsou jich řádově stovky.

V tom případě na svém názoru nezměním ani písmenko. 6 řádek, stovky pojmenovaných sloupců. První řádek a první sloupec ukotvit. Nová služba - nový sloupec.

Franta <xkucf03/>

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #6 kdy: 23. 09. 2015, 21:25:32 »
1) Relační databáze (pokud umíš SQL, nebude to pro tebe problém)

2) Souborový systém – stromovou strukturu tam máš, adresáře budou služby, data budou soubory. V souborech s příponou třeba *.metadata.txt bude popis služby, v souborech s příponou třeba *.zákazník.txt budou poznámky ke konkrétnímu zákazníkovi. Pak ti stačí slušný správce souborů – klidně i textový Midnight commander – který se dá ovládat klávesnicí. A k tomu si můžeš napsat skriptík (find, grep…), který ti vytáhne a sumarizuje informace o jednom zákazníkovi.

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #7 kdy: 23. 09. 2015, 21:41:56 »
Na Drupalu naklikame za pul dne i s kavou a poladenim vzhledu a vyhledavani apod. Predtim, ale budem pul dne ladit zadani abychom byli ve shode.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #8 kdy: 23. 09. 2015, 21:51:11 »
Jj, ale doufal jsem, že najdu něco, co nebudu muset programovat.

1) datové struktury nejsou anitak problém - to je sranda vytvořit strukturu - honička je vytvořit nějaký UI

2) tak to asi dopadne - zatim se mi zdá FS jako nejlepší varianta, jak si rychle zbušit vlastní řešení. Ale z těch file managerů se mi nevybírá dobře.
K tomu MC - vůbec mi nikdy nedošlo, že také umí stromové zobrazení. Ještě ho prozkoumám, ale zdá se, že pohyb ve stromě také nebude ideál - hlavně je trochu potíž, že zobrazení začíná v "/" a tedy se tam motá spousta věcí, které nesouvisí ;-)

Nejblíž je xfe - vypadá výborně, ale taky zobrazuje od "/" :-(

Ale děkuju za tip.

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #9 kdy: 23. 09. 2015, 21:55:22 »
to_je_jedno: půl dne zní roumně, jakou máte sazbu ? Otázka je spíš hostingu, resp. asi bych to chtěl mít offline u sebe. Apache mi tu lokálně sice běží, ale co by vyžadoval navíc pro drupal ???

Blb

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #10 kdy: 23. 09. 2015, 23:22:25 »
Neco podobneho taky shanim, byly mi doporucovany ruzny CRM, ale to jsou hrozny molochy. Nad drupalem jsem taky uvazoval, ale provozovat webserver a db na laptopu se mi nechce.

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #11 kdy: 23. 09. 2015, 23:35:01 »
No, neznám přesně Vaší potřebu, ale tu mou určitě CRM nesplňuje. Sám jedno implemenuju u klientů a opět - dokážu si představit v něm nastavit struktury a data ukládat do něj, ale UI bych si musel zase udělat vlastní. CRM je obecně zaměřené trochu jinám ....

No, on ten webserver a databáze zas tak náročné nejsou, pokud skoro nic nedělají. Já ale drupal neumím a učit se v tuhle chvíli nechci....

Spíš jsem nedávno (no, už asi 4 roky) začal používat PHP - hodně se mi líbí na běžné skriptování - mnohem lepší než shell :D Tak zvažuju, že si to nabušim v tom - koukám už nějakou dobu po GUI knihovnách ale nějak mi to nejde nainstalovat.

Taky už mám ale systém 4 roky a přecejen začínám čím dál tím víc narážet na různé nekompatibility - zvážím instalaci nového OS ....

Je, to jsem se rozkecal ;-)

prpr

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #12 kdy: 24. 09. 2015, 04:28:18 »
ak myslime na to iste tak je na tuto ulohu vhodny tzv. "mindmap" nastroj. z freemium je to napriklad XMIND, z komercnych MINDJET. tieto programy umoznuju vytvarat mind mapu =  stromovu strukturu myslienok. jednotlive polozky je mozne popisat pomocou textu a multimedii.

program potom vie z tohto vyplut hotovu dokumentaciu (komercny mindjet to ma zvladnute velmi pohodlne do formatu docx, aj s vytvorenim table of contents a udrziavania struktury dokumentu). odporucam takyto postup pri pisani akejkolvek dokumentacie, alebo diplomovych prac. jednotlive body prace je mozne pisat AD HOC, kludne aj skratkovite na zaciatku.

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #13 kdy: 24. 09. 2015, 05:48:05 »
to_je_jedno: půl dne zní roumně, jakou máte sazbu ? Otázka je spíš hostingu, resp. asi bych to chtěl mít offline u sebe. Apache mi tu lokálně sice běží, ale co by vyžadoval navíc pro drupal ???
Drupal 7: memory limit aspon 128M, php_pdo, je vyhodne mit memcached demona + php rozsireni a nejakou opcode cache v PHP.

Jestli jsem to dobre pochopil, tak bys udelal "stromecek" (klasicka taxonomie) + node type "zakaznik" + node type task

Pointa tohoto reseni: nepotrebujes programovani. Jen si vymyslet a zorganizovat datove struktury a ty udelat jako typy obsahu + taxonomii (= strom kategorii).

Mozna by bylo jeste jednodussi mit jen strom a typ obsahu zakaznik. A v tom typu obsahu zakaznik pouzit term_reference_tree modul - takze bys jen odskrtaval co jsi udelal.

Zkratka napada me vic ruznych reseni, ale nevim ktere by nejvic vyhovovalo.

Hodinovka neni zase tak podstatna jako to, ze by bylo dobre na tohle sednout osobne a ja jsem geograficky umisten na Slovacku.

Mozna pro lepsi pochopeni i pro tebe jako zadani by bylo nejlepsi si nakraslit 2-3 wireframy jak by ti vyhovoval vzhled , filtrovani apod. Treba nekdo zna takovy program, jen mu to takhle textove nedochazi. Nebo ja bych ti byl schopen to tady vyhodit jednoduse.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Stromečkové tabulky - editor
« Odpověď #14 kdy: 24. 09. 2015, 16:43:31 »
PPR: chvíli jsem koukal, jestli by se dal přiohnout freemind, ale není to ono - prostě to je jen jedna dimenze (struktura služeb) - ta druhá (klienti) by se dala nějak spravovat, ale zase by to bylo ručně.