Nová podoba roota (beta)

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #240 kdy: 26. 11. 2015, 09:56:19 »
Beta vypadá opravdu brutálně. V této podobě to snad neprojde ani managementem.


Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #241 kdy: 26. 11. 2015, 10:27:07 »
Jak jsem už několikrát psal: bylo to schválně zveřejněno ve velmi rané fázi, ještě se na tom hodně pracuje. Co se třeba předělávalo: černá lista se schovává, nebliká kurzor, měnily se barvy, předělaly se upoutávky nahoře, zmizel dolní rozbalovací kolotoč (bude tam standardní malý, jako je teď), odlišily se jednotlivé boxy s články, předělal se box s fóry, měnil se výpis informací o autorovi, měnily se fonty, předělával se box se školením, zavedlo se HTTPS a další věci. Zatím k tomu bylo založeno 266 ticketů v bugtrackeru a z toho je ještě asi stovka otevřená.

Ještě se například bude dost předělávat mobilní verze a kreslí se titulní stránka ve variantě bez dlaždic – s klasickým výpisem pod sebou. Nad tím se opravdu hodně debatovalo (já jsem pro klasický výpis) a původně to bylo rezolutně zamítnuto. Později se ale debata vyvinula do výrazně umírněnější polohy a teď je stav takový, že se to navrhne a pak bude rozhodnuto, co dál.

Abyste pochopili: je to kontinuální proces, který trvá déle než rok – od úplně prvních setkání nad tím „tak jak to bude“. A není to tak, že bychom se jednohlasně ve firmě rozhodli, že to nějak bude. Jsou tu různé názory z různých stran, my v redakci to chceme nějak, vedení to chce nějak, obchodníci prosazují svoje varianty, grafik na to má jiný názor než redakce a podobně. Je to docela fuška, vám řeknu.

Ale je rozhodně velmi dobře, že jsme to vypustili hodně brzy. Chyba byla, že se to nejmenuje alfa-alfa-first-alfa.root.cz nebo tak něco ;D . Ale je dobře, že posíláte připomínky (tedy ty věcné, kterých většina přišla přes formulář), protože to pomáhá přesvědčovat celou tu skupinu okolo toho o špatných směrech. Stylem: „Podívejte, už teď si na to stěžuje 43 % lidí, co pošlou formulářem reakci, tahle věc je úplně špatně.“ Fakt se tím zabýváme. Hodně.

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #242 kdy: 26. 11. 2015, 10:31:56 »
Jak jsem už několikrát psal: bylo to schválně zveřejněno ve velmi rané fázi, ještě se na tom hodně pracuje...

Já na tu pre-alfa-pre-alfa-alfa-pre-alfa ani moc nelezu a předpokládám, že i když se tam třeba teď něco mění, že stejně dáte zase nějak "oficiálně" vědet, že "je venku další verze, co se dalo/šlo/mohli jsme je změněno, vrhněte se na to".

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #243 kdy: 26. 11. 2015, 10:37:07 »
Tak jsem původně myslel, že to bude. Ale ono se to tam hrne postupně. Takže až se ty tickety nějak pozavírají a řekne se: „asi takhle by to mohlo být“, tak tu o tom napíšu – asi založím další vlákno. Ale teď to fakt nemá smysl, protože se tam každý den něco mění (včera třeba zmizel kolotoč z titulky, asi se tak bude přesouvat patička serveru a tak) a navíc se vlastně ještě debatuje, jak to má být. Takže je to všechno pootvírané a živé.

Ale já to považuju za výhodu, protože se na tom můžete podílet –je to veřejná věc. Jinde se prostě překlopí design a hotovo. Tady se to dělá otevřeně a opravdu to pomohlo některým lidem přehodnotit původně pevné postoje. Třeba že jeden design bude vyhovovat všem lidem na zemi.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #244 kdy: 26. 11. 2015, 10:43:50 »
... opravdu to pomohlo některým lidem přehodnotit původně pevné postoje. Třeba že jeden design bude vyhovovat všem lidem na zemi.

Hned mam lepsi pocit z casu travenem na foru. Nemlatime tu jen hubou, ale i ovlivnujeme svet :D.


ET

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #245 kdy: 26. 11. 2015, 10:46:24 »
Petre, diky za info a usili, snad se dojde k nejakemu spolecnemu kompromisu.

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #246 kdy: 26. 11. 2015, 11:27:41 »
Teď by mě ještě zajímalo, jak rychle se bude nová mobilní verze načítat v Bohušově (ne, nebydlím tam), s jednou čárkou GPRS a vyčerpaným FUPem. Stihnu si, než se načte úvodní stránka, dát oběd U Gerina ?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #247 kdy: 26. 11. 2015, 14:35:12 »
@Petr Krčmář: Ja hlavne doufam, ze vyvojari maji tuhle diskusi jako povinnou cetbu k rannimu kafi. BTW, meli byste jim zakazat LSD v pracovni dobe.

Hmmm

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #248 kdy: 26. 11. 2015, 16:08:59 »
@Petr Krčmář: Ja hlavne doufam, ze vyvojari maji tuhle diskusi jako povinnou cetbu k rannimu kafi. BTW, meli byste jim zakazat LSD v pracovni dobe.
Myslis ako prehanadlo? Snad im uz ta ranna kava rozhybe creva, netreba este forum.

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #249 kdy: 26. 11. 2015, 16:58:03 »
Vývojáře obviňujete neprávem. Ti programují tak, jak je jim zadáno.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #250 kdy: 26. 11. 2015, 17:21:49 »
Hm, tak dizajnery nebo koho. BTW, kdy zverejnite jejich fotky, abychom videli, jak vypadaji slizske zelene prisery s chlupatymi chapadly z jine slunecni soustavy? Ja si nejak nedokazu predstavit, ze by novy layout mohl vytvorit nekdo jiny.