Nová podoba roota (beta)

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #135 kdy: 24. 09. 2015, 11:54:51 »
Okrem toho ziadne barvicky a ani psychadelicke blikatka v dizajne nie su.

Barvicky jsou - syte oranzova a zelena (nechapu proc dve, klidne by stacila jedna + stupne svetlosti). A blikatko mame taky - to logo nahore (necekal jsem, ze me to bude tolik stvat; zbytecne na sebe strhava pozornost, navic to neslouzi zadnemu ucelu).

IMO se design mel dat tomu developerovi, ne to nechat na expertech na "fejsbuk" masy, aby navrhovali stranku pro anti-"facebuk" lidi (UX selhani - ignorovani ciloveho publika).

Tajne doufam, ze se tem zodpovednym expertum da precist tohle vlakno, aby si uvedomili, pro koho ze to vlastne meli navrhovat.

PS: UXakum se to dava az PO implementaci? Jako sice se komercne v oboru nepohybuju (videl jsem jen jeden UX kurz), ale nemeli se UXaci zapojit uz v navrhu?

PS2: Diky "ppy", uz sem myslel, ze jsem jedinej, komu ten kurzor vadi ^^.


Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #136 kdy: 24. 09. 2015, 12:05:42 »
Jak jsem říkal, hodně se toho bude měnit: budou se ubírat barvy (třeba ty barevné informace o názorech), blikající kurzor nebude zavazet (lišta se sama schová po odrolování), jednotlivé články se na titulní stránce víc oddělí (kvůli přehlednosti) a podobně. Ten výstupní dokument má 57 řádek textu, změn bude hodně.

Ad tmavý design: Dvě verze jsou největší zlo, řešíme s tím každou chvíli nějaký problém jako je bílý odstavec s bílým písmem. Takže jeden nás tohohle zbaví. Já sám teď používám ten tmavý design, ale jsem naprostá minorita: 98,4 % čtenářů čte Roota z toho světlého designu a tudíž neplatí, že většina to čte bílé na černém. Chtěl jsem spíš tu tmavou (jako její uživatel), ale byl jsem přehlasován statistikami a lidmi z UX, kteří mi řekli, že většině lidí se reverzní web čte špatně.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #137 kdy: 24. 09. 2015, 12:06:46 »
Blikání kurzoru mi vadí taky, a ještě to musí být ukotvený k hornímu okraji, aby tomu člověk neutekl... je to fakt blbost, ale na stránce by se nemělo nic hýbat jen tak bezdůvodně.... přijde mi to ujetý... psychadelický barvičky tomu dodávají hlavně ty obří obrázky u článků, poloviční by myslím byly tak akorát... A co se týče strachu z novinek, ne, ten opravdu nemám, jenom jsem ty stránky prolízal a mně osobně se čtou mnohem hůř a evidentně nejsem jedinej...

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #138 kdy: 24. 09. 2015, 12:16:51 »
Jak jsem říkal: lišta bude uhýbat, takže ten kurzor tam nebude při čtení článku pořád blikat.

Otázka zní: Opravdu se na nové verzi hůř čtou články? Tedy že „se ten web hůř čte“? Nebo všichni reagují jen na obrázky na titulní straně, která slouží jako rozcestník na to podstatné – zprávičky a články.

Zkuste si opravdu poctivě přečíst nějaký článek. Je to jednoduché černé písmo na prosté bílé stránce. Nic jednoduššího neexistuje, dělá to tak Google, zpravodajské servery, Mozilla a já nevím kdo ještě. Tohle je ta jednoduchost. Titulní strana je jako výkladní skříň, která ukazuje náhled na poslední obsah. To podstatné je vidět až když projdete dveřmi.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #139 kdy: 24. 09. 2015, 12:23:50 »
Ad tmavý design: Dvě verze jsou největší zlo, řešíme s tím každou chvíli nějaký problém jako je bílý odstavec s bílým písmem. Takže jeden nás tohohle zbaví. Já sám teď používám ten tmavý design, ale jsem naprostá minorita: 98,4 % čtenářů čte Roota z toho světlého designu a tudíž neplatí, že většina to čte bílé na černém. Chtěl jsem spíš tu tmavou (jako její uživatel), ale byl jsem přehlasován statistikami a lidmi z UX, kteří mi řekli, že většině lidí se reverzní web čte špatně.

se světlým webem bych se smířil, ale je to moc světlý podle mě... co se týče počtu lidí s tmavým designem, kdyby byl tmavý jako výchozí, 98,4% čtenářů by používalo tmavý :D Všechny pubertální brigádníky z UX vyházet a přijmout starší, zkušenější, kteří už mají něco za sebou.
Ale co mě štve úplně maximálně nejvíc ze všeho a co fakt nedávám, je to vycentrování obsahu na střed zbytkového prostoru po odkrojení levého sloupce. Pořád mám divnej pocit, že se mi musí monitor každou chvíli převrátit na stranu, obsah není uprostřed, ale pro normálního člověka, kterej čte zleva je zcela nelogicky posunutej doprava... zajímavý je, že když se to prohodí, poskočený doleva mi to vůbec divný nepřijde, monitor nemá tendence se převracet a čte se mi to dobře. ale dost mlácení prázdné slámy, pokusím se to odpoledne upravit k obrazu svému a hodím sem výsledek....


Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #140 kdy: 24. 09. 2015, 12:29:42 »
Ano, to je mezi 57 body na úpravu, obsah se bude držet vlevo.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #141 kdy: 24. 09. 2015, 12:38:06 »
Jak jsem říkal: lišta bude uhýbat, takže ten kurzor tam nebude při čtení článku pořád blikat.

Otázka zní: Opravdu se na nové verzi hůř čtou články? Tedy že „se ten web hůř čte“? Nebo všichni reagují jen na obrázky na titulní straně, která slouží jako rozcestník na to podstatné – zprávičky a články.

Zkuste si opravdu poctivě přečíst nějaký článek. Je to jednoduché černé písmo na prosté bílé stránce. Nic jednoduššího neexistuje, dělá to tak Google, zpravodajské servery, Mozilla a já nevím kdo ještě. Tohle je ta jednoduchost. Titulní strana je jako výkladní skříň, která ukazuje náhled na poslední obsah. To podstatné je vidět až když projdete dveřmi.
úvodní stránka je katastrofa.... totální... Obrovskej obrázek HTTPS vyfocenej z monitoru mi způsobuje žaludeční potíže už při krátkém povídání (ano, to je chyba toho obrázku, ale stejně je zbytečně velkej), když člověk například hledá článek, kterej už jednou četl, musí skákat očima přes tři sloupce, což je prostě neefektivní. Po zobrazení samotného článku web stále trpí syndromem kulhání na pravou nohu, opět mě uvítá nesmyslně obrovskej obrázek (který mi opět v případě HTTPS způsobí potíže :) ). Jinak k celýmu webu obecně.... mně se font Roboto nelíbí, je to takovej módní nesmysl, je podle mě moc širokej, vypadá trošku do bold i když není, ale to už je opravdu jen můj velmi subjektivní názor a jde asi jen o zvyk.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #142 kdy: 24. 09. 2015, 12:40:16 »
Ano, to je mezi 57 body na úpravu, obsah se bude držet vlevo.

Děkuji ti svatý Linusi za vyslyšení, v podstatě už jen ty mega obrázky zmenšit a nebude to dokonalý, ale bude se to celý číst nějak tak líp :) Barvičky už si lehce přitmavím sám :D

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #143 kdy: 24. 09. 2015, 12:45:39 »
A ještě jedna myslím dost dobrá připomínka ke školením... všechny školení mají obrázek, který v sobě má název, kterej je zobrazenej hned pod ním... opravdu nestačí dát název do alt a nevypisovat ho tam znovu, když už tam teda musí být ty obrázky?

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #144 kdy: 24. 09. 2015, 12:48:51 »
Ad tmavý design: Dvě verze jsou největší zlo, řešíme s tím každou chvíli nějaký problém jako je bílý odstavec s bílým písmem.
Nejak nechapu - v redakcnim systemu snad nemate natvrdo barvy, ale jen nejaky znacky, ktery se prelozi ve vyslednym html do class a ty barvi text podle zvoleneho barevneho tematu. Pokud je to jinak, tak je to bug a ma se to opravit. A opravou opravdu nemyslim odebrani feature, protoze se to nekomu nechce opravovat...

PS: U jednoho skoleni mate okraj a u ostatnich ne, pusobi to divne.

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #145 kdy: 24. 09. 2015, 13:42:53 »
Chtělo by to napsat Torvaldsovi a zeptat se ho jak se mu ten nový web líbí.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #146 kdy: 24. 09. 2015, 14:00:45 »
Chtělo by to napsat Torvaldsovi a zeptat se ho jak se mu ten nový web líbí.

No to určitě... ono ho jebne a budeme muset hledat novýho Linuse... radši ne... Navíc má ženu a děti, nebylo by to od nás hezký.

Lol Phirae

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #147 kdy: 24. 09. 2015, 14:06:11 »
Ano, to je mezi 57 body na úpravu, obsah se bude držet vlevo.

Likvidace toho pupínkového humusu dole, aktuálně s rozměry 12 x 5 dlaždice, ta je tam taky?  ::)

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #148 kdy: 24. 09. 2015, 14:09:44 »
A nebo co rovnou zvěřejnit celý seznam? :) Prosím prosím, dělám smutný tučňáčí oči :D

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #149 kdy: 24. 09. 2015, 14:23:23 »
Prosím prosím, dělám smutný tučňáčí oči :D