Nová podoba roota (beta)

Nová podoba roota (beta)
« kdy: 16. 09. 2015, 12:03:56 »
Než začnu psát připomínky přímo redakci, radši se zeptám zde:

1. Je tu ještě někdo další, komu to "zarovnání" hlavního textu doprava příjde tak nějak nepřirozené?
2. Splývají mi jednotlivé "články" v tom hlavním textu (není to od sebe nějak oddělené).
3. Ten footer dole na stránce je megashit (je tam toho zbytečně moc, to se mi bude stahovat i do mobilu?) ...


TKL

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #1 kdy: 16. 09. 2015, 12:19:14 »
1. Je tu ještě někdo další, komu to "zarovnání" hlavního textu doprava příjde tak nějak nepřirozené?
2. Splývají mi jednotlivé "články" v tom hlavním textu (není to od sebe nějak oddělené).
3. Ten footer dole na stránce je megashit (je tam toho zbytečně moc, to se mi bude stahovat i do mobilu?) ...

kde to uvidím?

Fantomas


Iviak

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #3 kdy: 16. 09. 2015, 12:40:54 »
Povedal by som že mi je to jedno, keď sa zlepší (alebo aspoň udrží) obsah (sobotňajších) článkov. Som skôr za minimalistické prehľadné riešenia, ale to sa dnes nenosí. Áno vidím tam nejaké zlepšenie oproti starému rootu, je to prehľadnejšie (tá horná lišta) ale články sú tam nahádzané úplne chaoticky. Kto sa v tom má vyznať, keď sú vedľa seba aj pod sebou a ešte do toho tie príšerné okná s reklamou, čo zaberie 3/4 obrazovky a ešte sa snaží tváriť ako článok... Mne vyhovuje ak sú články (nadpisy článkov) pod sebou, nie v troch stĺpcoch a ešte k tomu každý iný. Pinterest zaviedol (alebo kto to bol) zaviedol toto podivné riešenie a ja si na to fakt neviem zvyknúť.

TKL

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #4 kdy: 16. 09. 2015, 12:58:51 »
To je peklo. Takový Root číst s největší pravděpodobností nebudu.
Co mi vadí nejvíce? Grafika zcela přebijí obsah. Musím se pekelně soustředit, abych našel nějaký text a z něj poznal, o co asi v článku půjde. Zprávičky z toho vynikají daleko více než hlavní obsah. Důležité věci jsou potlačeny na úkor méně důležitých nebo zcela nepodstatných (např. ilustrační obrázky).
Petře Krčmáři, tohle je obrovský krok vedle. Je to ještě horší, než ty původní screenshoty.


v

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #5 kdy: 16. 09. 2015, 13:05:41 »
sračka, zahodit a zkusit znovu

uxes

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #6 kdy: 16. 09. 2015, 13:11:52 »
Jsem poměrně znechucen že reklamy dole ve footru zabírají více míste než články kvůli kterým zde chodím,  tento vzhled se mi až hnusí takže bud si udělám nějaky uživatelský kaskádový styl pro zobrazovaní nebo zde asi přestanu chodit, škoda že nasazujete tuto novou verzi. Děkuji za to co jste do teď dokázali.

MartinP

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #7 kdy: 16. 09. 2015, 13:14:17 »
Nový root se mi vůbec nelíbí. Mám, stejně jako velké % lidí, displej 1366x768. Když ten hnus otevřu, vidím přes 4/5 stránky nekvalitní obrázek mapy. Super. Je to podle vás nejdůležitější článek, ale ukážete z něj pár slov. Zmenšete výšku obrázku na polovinu, trochu zmenšete písmo nadpisu a zobrazte o to delší úryvek textu, který mě má motivovat na kliknutí.
Z fóra stačí zobrazovat cca 10 - 15 témat. Musíte počítat s tím, že na tuto oblast stránky narazí jen málo lidí, protože se musí hodně scrollovat. U archivu článků bych úplně vypustil obrázky a zobrazil jen tolik článků, aby se to vešlo do jednoho řádku (v mém případě 3). Pak bych kompletně vyhodil ten bordel dole, co akorát zabírá data a nikdo se na to stejně nepodívá.

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #8 kdy: 16. 09. 2015, 13:14:36 »
Je to zatím skutečně jen beta, která je schválně otevřená předem, aby bylo možné ji testovat a připomínkovat v ostrém provozu. S věcmi je možné hýbat, měnit je a upravovat. Proto se to takhle dělalo, není to finální návrh. Hodně nám pomůžou konkrétní připomínky a návrhy. Sami to vlastně na ostro vidíme až teď, pořád se do toho sahá, ještě stále jsou otevřené bugy a i my teď vidíme, že některé věci bude třeba upravit. Není to rozhodně uzavřená věc.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #9 kdy: 16. 09. 2015, 13:21:29 »
kurvafix...proč nenáchíte to co je nyní?.....ten new design je strašnej...hledat tam něco je děs.....
ja opravdu nechápu kdo má potřebu měnit to co funguje, pokud budu mluvit za sebe, tak na root chodím hlavně proto jak je navržený a vyhovuje mi
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

MartinP

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #10 kdy: 16. 09. 2015, 13:24:06 »
Spodní část stránky bych si představoval nějak takto:

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #11 kdy: 16. 09. 2015, 13:32:10 »
No, já nechtěl vyvolávat nějaký festival hejtů.
Jen se mi nechtělo ztrácet čas pruzením redakce (nebo koho) svým fosilním, démodé přístupem,  ;)

TKL

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #12 kdy: 16. 09. 2015, 13:34:03 »
Je to zatím skutečně jen beta, která je schválně otevřená předem, aby bylo možné ji testovat a připomínkovat v ostrém provozu. S věcmi je možné hýbat, měnit je a upravovat. Proto se to takhle dělalo, není to finální návrh. Hodně nám pomůžou konkrétní připomínky a návrhy. Sami to vlastně na ostro vidíme až teď, pořád se do toho sahá, ještě stále jsou otevřené bugy a i my teď vidíme, že některé věci bude třeba upravit. Není to rozhodně uzavřená věc.

Dobrý den Petře, poslal jsem vám své připomínky pomocí toho formuláře na betě. Jestli se to odeslalo netuším, protože to jen zmizelo bez jakékoliv zpětné vazby, tak snad ano. Nicméně mé hlavní připomínky se shodují s kolegy v tomto vláknu: nepřehledné, plýtvání místem, nesmyslně obrovské na desktopovém prohlížeči. Prosím, udělejte optimalizovanou verzi JEN pro mobilní prohlížeče a na desktopových používejte normální kompaktní design, kde bude vše podstatné vidět BEZ scrollování na nejrozšířenějších zobrazeních 1280x800 a 1280x1024px!. Dále pak přesuňte zprávičky na mnohem méně privilegované místo, teď to působí dojmem jako by to bylo to "top" z vašeho obsahu. A fóra prosím nahoru, když si psychicky odfiltruju trolly a výplody opilých pubescentů z brzkých ranních hodin, je to jedna z nejdůležitějších věcí, které máte.

PS: právě (greylisting) mi dorazil potvrzující mail na mou zprávu přes formulář, takže mé připomínky tam opravdu máte :-)

Diskobolos

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #13 kdy: 16. 09. 2015, 13:49:06 »
Celkove velmi neprehledne (fake nevim, kam se mam podivat a kde co najdu). Obrazky/nahledy bych nedaval vetsi, nez 200px. Toto nemohl navrhovat clovek, ktery neco vi o UX...

j

Re:Nová podoba roota (beta)
« Odpověď #14 kdy: 16. 09. 2015, 13:58:36 »
Neprehledny a predevsim nehorazne pomaly a zatezujici hnus.

Tvurci bych doporucil, at capne nejaky noviny, myslim ty naprosto klasicky papirovy noviny. Dobre si je prohlidne ... a popremejsli, proc se ta plachta da vpohode cist a proc toto ne.