Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?

Bobs

Re:Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?
« Odpověď #15 kdy: 08. 09. 2015, 15:28:54 »
Nebylo by rozumný udělat si nějakou formální certifikaci, např. od Red Hatu? Přece jen, pokud potřebuješ úspěšně projít přijímacím sítem, tak často třeba  mít možnost napsat do CV něco, žeho se personalista chytne. Možná mám odlišné zkušenosti než ostaatní, ale dle té mojí zkušenosti snad každá firma, která je větší než "pět kamarádů to právě dalo dohromady" hodnotí uchazeče zejména podle formálně dosaženého vzdělání -VŠ, certifikáty vztahující se k dané pozici...  kdo toto nemůže dodat, prostě většinou sítem propadne. Šanci dokázat, co opravdu umím i bez formálních "labelů", to se mám dojem děje snad jedině na přímluvu, když se v dané firmě někdo za tebe zaručí. :P
Jen popisuji svoji zkušenost.


Bobs

Re:Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?
« Odpověď #16 kdy: 08. 09. 2015, 15:30:27 »
Nebylo by rozumný udělat si nějakou formální certifikaci, např. od Red Hatu? Přece jen, pokud potřebuješ úspěšně projít přijímacím sítem, tak často třeba  mít možnost napsat do CV něco, žeho se personalista chytne. Možná mám odlišné zkušenosti než ostaatní, ale dle té mojí zkušenosti snad každá firma, která je větší než "pět kamarádů to právě dalo dohromady" hodnotí uchazeče zejména podle formálně dosaženého vzdělání -VŠ, certifikáty vztahující se k dané pozici...  kdo toto nemůže dodat, prostě většinou sítem propadne. Šanci dokázat, co opravdu umím i bez formálních "labelů", to se mám dojem děje snad jedině na přímluvu, když se v dané firmě někdo za tebe zaručí. :P
Jen popisuji svoji zkušenost.
Safra, já tam ale vykouzlil překlepů. Sorry, za to.  ;D

anonym098

Re:Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?
« Odpověď #17 kdy: 08. 09. 2015, 15:49:02 »
Popravde, ja sa v tych platoch uz nevyznam..

Moja prva praca bola 3,5 roka dozadu na zivnost za 1000 eur. weby
Neskor QA za 30 000 Kc hrubeho.
Potom programator junior za 30 000 Kc hrubeho.
Odisiel som za programoval som za 50 000 Kc na zivnost. Ani nie od roka mi dvihli 60 000 Kc. Dalej som dokoncil som bc. Nedavno  mi mali zvysit na 75000 Kc.
Ale zmenil som pracu, znova ako programator a teraz mam 90 000 Kc. V priebehu ani nie 4 rokoch a Bc. mam rok. Ale uz som si pracu vyberal a zvykol som prechadzat pohovormi ako jediny kanditat..

Mozno je to zvlastne, plat som ani velmi neriesil. Na zivot vela nepotrebujem. Vzdy som skor riesil pracu, aby to bolo lepsie ako minule.
Cely cas som v Prahe. Vsetky prace boli na zaciatku planoveho ako dlhodobe..

Teda.. naozaj neviem, ako je to platmi. Coraz viac zistujem, ze peniaze nie su problem. Problem je dobra praca..

asd

Re:Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?
« Odpověď #18 kdy: 08. 09. 2015, 16:02:05 »
Coraz viac zistujem, ze peniaze nie su problem. Problem je dobra praca..
Presne.

nevimnevim

Re:Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?
« Odpověď #19 kdy: 08. 09. 2015, 19:03:31 »
Teda.. naozaj neviem, ako je to platmi. Coraz viac zistujem, ze peniaze nie su problem. Problem je dobra praca..

Aha, tak proč máš tak málo se 4 roky praxe a VŠ, když peníze nejsou problém? Je to HPP nebo ŽL? Už jsi z toho zkoušel pořídit normální bydlení?


Re:Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?
« Odpověď #20 kdy: 08. 09. 2015, 19:37:05 »
Ale já nesháním práci. Moje stávající je fajn. Jen jsem chtěl vědět, jestli je čas si říci o zvýšení platu. Přecijen asi jako živnostník bych měl mít o pár procent víc než normální zaměstnanec. Jako živnostník přicházím o většinu zaměstnaneckých bonusů.

Re:Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?
« Odpověď #21 kdy: 08. 09. 2015, 19:38:52 »
Jinak si myslím, že v tomto oboru není titul moc důležitý. Když jsem hledal práci, tak bylo po mně docela poptávka, což jsem se divil, protože mi bylo 20let, takže jsem je asi nejspíš něčím zaujal. Myslím, že ne všem jde tolik o věk.

Trident

Re:Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?
« Odpověď #22 kdy: 08. 09. 2015, 23:59:06 »
Platy skáčou +- 200 procent. Jako blbej linuxak bych asi víc nes 65kkc dneska nedal. Však to nestačí ani na trochu toho cestování po světě a blbou hypotéku na barák. Musíš umět trochu víc než blbej Linux. Pak už se dá sehnat něco za co se dá žít. Rozuměj nemusíš do práce jezdit v oktavce a kupovat si ji jak socka na dluh. Děcka taky nemusejí být ve skole mlaceny plebs a manželka se o děcka může starat. Začínat s IT na VŠ je už pozdě.

anonym098

Re:Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?
« Odpověď #23 kdy: 09. 09. 2015, 02:40:55 »
Ale já nesháním práci. Moje stávající je fajn. Jen jsem chtěl vědět, jestli je čas si říci o zvýšení platu. Přecijen asi jako živnostník bych měl mít o pár procent víc než normální zaměstnanec. Jako živnostník přicházím o většinu zaměstnaneckých bonusů.

Co citavam hodne ale popravde, aj na zivnost som mal skoro tie iste benefity co zamestanci.

Co som bol na par pohovoroch, tak su prace, kde je zvysenie platu pevne dane, vies kedy sa to bude prehodnocovat, keby o tom budete jednat atd.. Pokial nic take nemate a mas pocit, ze si zasluzis viac pripadne si pre firmu coraz viac klucovy a preto robis menej zaujimavu pracu, je cas si povedat o zvysenie platu.

Pripadne mozes pochodit par pohovorov a zistit, kolko si vies kde dohodnut. Ale vsetko to zavisi od firmy. Ja som pracovat iba v jednej firme, ten junior programator, kde mali problem s peniazmi.

txt

Re:Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?
« Odpověď #24 kdy: 09. 09. 2015, 09:00:47 »
Platy skáčou +- 200 procent. Jako blbej linuxak bych asi víc nes 65kkc dneska nedal. Však to nestačí ani na trochu toho cestování po světě a blbou hypotéku na barák. Musíš umět trochu víc než blbej Linux. Pak už se dá sehnat něco za co se dá žít. Rozuměj nemusíš do práce jezdit v oktavce a kupovat si ji jak socka na dluh. Děcka taky nemusejí být ve skole mlaceny plebs a manželka se o děcka může starat. Začínat s IT na VŠ je už pozdě.
Jaké dovednosti a jaké technologie považuješ za lukrativní?

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?
« Odpověď #25 kdy: 09. 09. 2015, 10:01:46 »
to anonym098:
Jako OSVC nemas narok na dovolenou ani odstupne v pripade ze se te firma rozhodne zbavit. Pripadna podpora se pak pocita 65% z vymerovaciho zakladu coz pri prihlednutim ke kouzlum ucetnich ktera OSVC casto rady vyuzivaji bude zalostne malo.
Z moji zkusenosti firmy nabizeji na zivnostak casto skoro 2x tolik co na HPP. Je to pro ne proste vyhodnejsi.

dejf

Re:Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?
« Odpověď #26 kdy: 09. 09. 2015, 12:27:02 »
Rozhodne po par letech (3-4) bych rozhodne zkousel i pracovat at uz v zahranici nebo alespon vzdalene pro zahranicni firmy. Clovek ziska mnohem vetsi zkusenosti, zlepsi si jazykove dovednosti a ten plat je taky nekde jinde (neni problem mit 2x - 4x vic nez v Cechach). A to nezminuju zamestnanecke benefity.

Wololo

Re:Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?
« Odpověď #27 kdy: 03. 11. 2015, 21:20:56 »
2 smoofy: mozna nenabizite dost. Me jednou rekli, na podobnou pozici, ze vic jak 35 nedostanu ani za 3 roky a taky to byly instalace nekde u klientu v zahranici .... no vysmal jsem se jim vic nez hodne a bez okolku a pronesl neco at si koupej 3 ukrajinsky uklizecky, ze to zvladnou taky. Popr. jak tady v diskusi Ado zminoval, ze do CR vozi ukrajince, mozna se vam osvedci =) Neberte to osobne, jenom trochu postuchuju.

2 dejf: jak pises, se zkusenostmi ze zahranici se tem lidem nedivim, ze v CR pracovat nechteji ... kdo by taky chtel. Treba tedka si poprve v praci nepripadam jako otrok, ale jako zamestnanec. Nikdy jsem si nemyslel, ze se mi to stane a ze je to vubec mozny, hoooodne lidi me presvedcovalo o tom, ze to tak neni a tedka muzu rict ... jsou to lhari, hlavne ty v tom oddeleni tezby lidskych zdroju.

bwbw

Re:Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?
« Odpověď #28 kdy: 04. 11. 2015, 00:41:17 »
nejak som sa ocitol v DB coolpeople, za poslednych 14 dni hladali linuxaka 2x, jeden za 60k a druhy za 80k Kc.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rozdíl Junior vs Senior linuxák a platy?
« Odpověď #29 kdy: 04. 11. 2015, 08:21:08 »
to wololo:
Neni to o tom kolik nabizime. Problem je v tom, ze drtiva vetsina lidi co prijde nema potrebne znalosti a nema vubec smysl se s nimi o pripadnych podminkach nastupu a platu bavit.
Kdyz ti prijde na pohovor typek, co ti lamanou anglictinou vysvetluje ze je nejlepsi na svete, chce po tobe 100k/mesic a na terminal cumi jako na zjeveni bozi tak je neco v neporadku s nim a jeho predstavami realneho sveta a ne s tim kolik nabizime penez.