Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?

petr

Re:Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?
« Odpověď #30 kdy: 29. 08. 2015, 20:53:19 »
Ani bych se nedivil, kdyby všechny tyto levné switche v cenách kolem 2500,- obsahovaly stejný střeva.


Ondro

Re:Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?
« Odpověď #31 kdy: 29. 08. 2015, 22:26:06 »
Ani bych se nedivil, kdyby všechny tyto levné switche v cenách kolem 2500,- obsahovaly stejný střeva.
Nielen tie okolo 2500 budu mat rovnake vnutornosti.Tipujem ze aj ten cisco za 6000 bude mat rovnake vnutornosti(rovnaky switch chip). Rozdiel v cene budu robit kvalitnejsie suciastky, trochu lepsie spracovanie a hlavne nalepka cisco.

Jimmy

Re:Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?
« Odpověď #32 kdy: 29. 08. 2015, 23:30:00 »
No u switchu jde hlavně o přepínací kapacitu, čili pokud to má nějak normálně běžet v provozu a má to utáhnout více jak 1GB na celou síť ...
Sice dnes bude asi velmi obtížné najít switch s malou přepínací kapacitou, takže to je jen akademická diskuse, ale zrovna tohle je pro switch do domácnosti naprosto irelevantní parametr. Když pomineme, že doma nakrmit 1 Gbps naplno není zrovna jednoduché, tak šance že pojednou naplno více než 4 porty najednou se limitně bude blížit nule. Situace že otec tahá něco z NAS a zároveň si jeho děti něco přenášejí navzájem asi nastat může, ale to je asi maximum co doma lze očekávat za provoz, pokud si nedomluvíte nějakou LAN party.
Ostatně obdobné to bude ve firmách při připojení běžných stanic. Tam lze očekávat provoz směrem na jeden či více serverů, ale žádný provoz mezi stanicemi, takže opět stačí zlomek maximální teoretické přepínací kapacity.

ByCzech

Re:Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?
« Odpověď #33 kdy: 30. 08. 2015, 09:07:05 »
Ani bych se nedivil, kdyby všechny tyto levné switche v cenách kolem 2500,- obsahovaly stejný střeva.
Nielen tie okolo 2500 budu mat rovnake vnutornosti.Tipujem ze aj ten cisco za 6000 bude mat rovnake vnutornosti(rovnaky switch chip). Rozdiel v cene budu robit kvalitnejsie suciastky, trochu lepsie spracovanie a hlavne nalepka cisco.


Taky si myslím, že to Cisco za 6 bude v podstatě to samé, co ty ostatní za 2,5. Myslím, že sázka na to se rovná téměř jistotě. Lišit se to nejspíše bude hlavně krabičkou a nálepkou :D

Petr

Re:Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?
« Odpověď #34 kdy: 01. 09. 2015, 11:17:25 »
Takže switch už je doma, zapojenej a funkční. Zatím žádný problém a spotřeba se pohybuje kolem 7 Watů. Z 24 portů mě zůstalo volných jen 6. Na switchi je tlačítko IEEE802.3az o kterým není v dodaných papírech ani zmínka. Google říká, že je to právě ten režim se sníženou spotřebou. Ale na odběru se jeho zapnutí či vypnutí nijak neprojevuje. Nechal jsem to zapnutý. Má to nějaká úskalí? Může být nějaký důvod to vypnout?


ByCzech

Re:Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?
« Odpověď #35 kdy: 01. 09. 2015, 18:40:00 »
Takže switch už je doma, zapojenej a funkční. Zatím žádný problém a spotřeba se pohybuje kolem 7 Watů. Z 24 portů mě zůstalo volných jen 6. Na switchi je tlačítko IEEE802.3az o kterým není v dodaných papírech ani zmínka. Google říká, že je to právě ten režim se sníženou spotřebou. Ale na odběru se jeho zapnutí či vypnutí nijak neprojevuje. Nechal jsem to zapnutý. Má to nějaká úskalí? Může být nějaký důvod to vypnout?

Podle mě to musí podporovat obě strany, jinak se to neprojeví...

Jimmy

Re:Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?
« Odpověď #36 kdy: 01. 09. 2015, 19:24:28 »
IEEE802.3az je rozšíření standardu Green Ethernet, který uměl především toto:
First, it detects link status, allowing each port on the switch to power down into a standby or ‘sleep’ mode when a connected device, such as a computer, is not active. Second, it detects cable length and adjusts the power accordingly.
K oběma těmto bodům není podpora z druhé strany potřeba a není důvod to vypínat. Spotřeba 7W je na spodní hranici běžných watmetrů, takže je otázka zda rozdíl např. 10% dokáže při tak malém odběru změřit. Pokud to nedělá nějaké problémy, tak bych to nevypínal.

hup

Re:Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?
« Odpověď #37 kdy: 01. 09. 2015, 19:42:43 »
Takže switch už je doma, zapojenej a funkční. Zatím žádný problém a spotřeba se pohybuje kolem 7 Watů. Z 24 portů mě zůstalo volných jen 6. Na switchi je tlačítko IEEE802.3az o kterým není v dodaných papírech ani zmínka. Google říká, že je to právě ten režim se sníženou spotřebou. Ale na odběru se jeho zapnutí či vypnutí nijak neprojevuje. Nechal jsem to zapnutý. Má to nějaká úskalí? Může být nějaký důvod to vypnout?

Spotreba se VYRAZNEJI pozna na kabelazi, kde prumerna delka je vetsi nez 70-80 m a pocet portu je radove 48, na 24 (18) portech a RD, kde delka se pohybuje kolem 10-20m , 7 W je na switch 24 portu hezke cislo.

Petr

Re:Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?
« Odpověď #38 kdy: 02. 09. 2015, 08:11:59 »
Na žádný problémy jsem zatím nenarazil. Vše funguje bez problému a se spotřebou jsem maximálně spokojen. Takže to nechám zapnuté. Ještě jsem pak trochu googlil a našel ke switchi na webu PDFko s podrobnější dokumentací, než k tomu byla přiložená. K tlačítku tam bylo něco v tom smyslu, že může mít na svědomí pomalejší přenos či odezvu. Možná než se uspaný port probudí, chvilku to trvá.

ByCzech

Re:Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?
« Odpověď #39 kdy: 02. 09. 2015, 09:45:41 »
IEEE802.3az je rozšíření standardu Green Ethernet, který uměl především toto:
First, it detects link status, allowing each port on the switch to power down into a standby or ‘sleep’ mode when a connected device, such as a computer, is not active. Second, it detects cable length and adjusts the power accordingly.
K oběma těmto bodům není podpora z druhé strany potřeba

Díky za info...

mhi_

Re:Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?
« Odpověď #40 kdy: 02. 09. 2015, 18:00:26 »
IEEE802.3az je rozšíření standardu Green Ethernet, který uměl především toto:
First, it detects link status, allowing each port on the switch to power down into a standby or ‘sleep’ mode when a connected device, such as a computer, is not active. Second, it detects cable length and adjusts the power accordingly.
K oběma těmto bodům není podpora z druhé strany potřeba

Dovolim si dotaz, merili jste nekdo realnou spotrebu ruznych lowcost switchu? V minulosti jsem jich par zmeril (pri asi 1/2 obsazeni) a rozdily byly dost dramaticke. Nejucinnejsi byl nejaky maly 8port, toho by se vyplatilo vzit nekolik kusu misto vetsiho switche (propustnost jsem nemeril).

Fip666

Re:Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?
« Odpověď #41 kdy: 02. 09. 2015, 19:14:33 »
Dovolim si dotaz, merili jste nekdo realnou spotrebu ruznych lowcost switchu? V minulosti jsem jich par zmeril (pri asi 1/2 obsazeni) a rozdily byly dost dramaticke. Nejucinnejsi byl nejaky maly 8port, toho by se vyplatilo vzit nekolik kusu misto vetsiho switche (propustnost jsem nemeril).

Obecne - treba si davat pozor a nekupovat skladove leziaky, ktore maju prastary chipset a externy transformator. V podstate vsetky novsie switche podporuju green funkcie, odpajanie nepouzivanych portov a podobne - takze ked kupite novy switch s tymito funkciami je jedno, ci je maly alebo "velky".

Stary velky switch nemoze v spotrebe konkurovat (je to ako chladnicka A++ vs C  ::) ). Samozrejme porovnavame len switche bez smart fukcii, tie su zas iny level.

j

Re:Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?
« Odpověď #42 kdy: 02. 09. 2015, 19:40:58 »
IEEE802.3az je rozšíření standardu Green Ethernet, který uměl především toto:
First, it detects link status, allowing each port on the switch to power down into a standby or ‘sleep’ mode when a connected device, such as a computer, is not active. Second, it detects cable length and adjusts the power accordingly.
K oběma těmto bodům není podpora z druhé strany potřeba

Dovolim si dotaz, merili jste nekdo realnou spotrebu ruznych lowcost switchu? V minulosti jsem jich par zmeril (pri asi 1/2 obsazeni) a rozdily byly dost dramaticke. Nejucinnejsi byl nejaky maly 8port, toho by se vyplatilo vzit nekolik kusu misto vetsiho switche (propustnost jsem nemeril).

5/8port  - mezi 5-15W, bezvetrakovej managed 24port, 30W pri zatezi (20 obsazenych portu, 500+MB/s), vic kusu se rozhodne nevyplati a to tak ze nikdy. Kdyz nic jinyho, 3x8p switch = realna konektivita muze padnout klidne na uroven kolem 50Mbit max.

Petr

Re:Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?
« Odpověď #43 kdy: 04. 09. 2015, 14:47:22 »
Dovolim si dotaz, merili jste nekdo realnou spotrebu ruznych lowcost switchu? V minulosti jsem jich par zmeril (pri asi 1/2 obsazeni) a rozdily byly dost dramaticke. Nejucinnejsi byl nejaky maly 8port, toho by se vyplatilo vzit nekolik kusu misto vetsiho switche (propustnost jsem nemeril).

Ty moje původní 3 malý switche braly 19W (dle využítí, ale skákalo to +- jen tak o 1 či 2W). Teď s tím novým zixelem jsem na zhruba 7W. Takže na peníze za elektřinu se ušetří asi 400,- za rok. Switch se tedy zaplatí na elektrice za 6 let (pokud tak dlouho vydrží funkční). Z důvodu úspory nákladů se změna až tak nevyplatí. Výhoda použití jednoho switche místo 3 je ve větší datové propustnosti mezi porty.

Trident

Re:Jaký levný switch 24x 1Gb/s do domácnosti?
« Odpověď #44 kdy: 06. 09. 2015, 18:17:37 »


Na pude sem si dal malej rack, do nej patch panel, swith, router.
Puda je nejmene vhodne misto pro umisteni racku. Predpokladam ze mas moderni dum a pudu zaizolovanou takze teplotni spicka v lete te zas az tak moc netrapi.
Idealni je technicka mistnost, pripadne pozice ktera se nachazi uprostred stavby. Kabelaz se vetsinou taha odspodu a velka potrubi jdou od technicke mistnosti vys, takze pri planovani otvoru/sachet je mozno zacit odsud. Nehlede na to ze odsud muzes snadno natahnout i energetickou zalohu - kotel+switche+pripadne rizeni kotle. Proto se technicke mistosti rika technicka mistnost. Je tam vetsina techniky kterou jsou vocasoidni architekti schopni nacpat na ta nejnemoznejsi mista(kotel do koupelny, switch do obyvaku a do udajne technicke mistnosti dat pracku:(()