Ověřování bdělosti uživatelů PC

Somebody

Ověřování bdělosti uživatelů PC
« kdy: 23. 08. 2015, 14:45:47 »
Příjemné odpoledne,

na jednom PC s Ubuntu se střídají zaměstnanci. Jakým způsobem byste ověřovali, že jsou přítomni a nespí? :) Každý má vytvořený svůj účet.

Díky za nápady.


iiiiiiiiiii

Re:Ověřování bdělosti uživatelů PC
« Odpověď #1 kdy: 23. 08. 2015, 14:52:54 »
Nijak? Proč by to někdo dělal? :D Jestli nemají práci, tak ať klidně spí.

Jenda

Re:Ověřování bdělosti uživatelů PC
« Odpověď #2 kdy: 23. 08. 2015, 16:10:52 »
Jako v lokomotivě. Když minutu nepřišel žádný vstup, vyhodit okýnko, když do deseti sekund neodklikne, pípnout, když do deseti sekund neodklikne, spustit sirénu a nouzově odstavit reaktor.

Softwarově: detekce aktivity: xinput list, xinput test <číslo>, okýnko: Zenity + pár řádků v bashi.

ja

Re:Ověřování bdělosti uživatelů PC
« Odpověď #3 kdy: 23. 08. 2015, 16:33:14 »
povedat im prosim vas, nespite

čumil

Re:Ověřování bdělosti uživatelů PC
« Odpověď #4 kdy: 23. 08. 2015, 16:43:01 »
Nijak. Nebuzerovat je kundo. Odvedou práci? Odvedou, ať si klidně spěji. Neodvedou? Tak ať padaj. Problém vyřešen. S fašistickou kontrolou ti vole ti dobří zaměstnanci odejdou. Ten zbytek bude na fejsu, takže nebude spát, ale taky to nebude nic produkovat. Tak se probuď "mistře".


TKL

Re:Ověřování bdělosti uživatelů PC
« Odpověď #5 kdy: 23. 08. 2015, 17:05:38 »
Nijak. Nebuzerovat je kundo. Odvedou práci? Odvedou, ať si klidně spěji. Neodvedou? Tak ať padaj. Problém vyřešen. S fašistickou kontrolou ti vole ti dobří zaměstnanci odejdou. Ten zbytek bude na fejsu, takže nebude spát, ale taky to nebude nic produkovat. Tak se probuď "mistře".

proboha...

čumil

Re:Ověřování bdělosti uživatelů PC
« Odpověď #6 kdy: 23. 08. 2015, 20:58:47 »
Nijak. Nebuzerovat je kundo. Odvedou práci? Odvedou, ať si klidně spěji. Neodvedou? Tak ať padaj. Problém vyřešen. S fašistickou kontrolou ti vole ti dobří zaměstnanci odejdou. Ten zbytek bude na fejsu, takže nebude spát, ale taky to nebude nic produkovat. Tak se probuď "mistře".

proboha...
Taky sem si říkal "proboha..." když jsem vyděl tu otázku ... týdýtek by asi rád byl v práci kde by mu kontrolovali údery do klávesnice že ..

Lol Phirae

Re:Ověřování bdělosti uživatelů PC
« Odpověď #7 kdy: 23. 08. 2015, 21:00:03 »
Jakým způsobem byste ověřovali, že jsou přítomni a nespí?

Anální sondou zamontovanou do kancelářské židle a webkamerou na monitoru.  ;D ::)

neruda

Re:Ověřování bdělosti uživatelů PC
« Odpověď #8 kdy: 23. 08. 2015, 21:11:06 »
Na každým PC kamera namířená do ksichtu a neuronová síť na monitorování aktivity zornic.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ověřování bdělosti uživatelů PC
« Odpověď #9 kdy: 23. 08. 2015, 21:42:29 »
1. Zobrazit okno s hlaskou, ze za 20 vterin bude pusten do zidle elektricky sok, pokud zamestnanec hlasku neodklepne.
2. Pokud neodklepne, zapnout vysoke napeti.
3. Mikrofonem detekovat rev. Zamestnanec, ktery rve=zamestnanec, ktery spal.

Samozrejme, bude to chtit trochu HW, ale tazery se daji koupit hotove a sly by upravit.

Atrament

Re:Ověřování bdělosti uživatelů PC
« Odpověď #10 kdy: 23. 08. 2015, 21:55:31 »

Taky sem si říkal "proboha..." když jsem vyděl tu otázku ... týdýtek by asi rád byl v práci kde by mu kontrolovali údery do klávesnice že ..
[/quote]
Vyděl????? Tak teď si říkám 'proboha' já a to jsem zapřísáhlý ateista :))

Re:Ověřování bdělosti uživatelů PC
« Odpověď #11 kdy: 23. 08. 2015, 22:13:09 »

Taky sem si říkal "proboha..." když jsem vyděl tu otázku ... týdýtek by asi rád byl v práci kde by mu kontrolovali údery do klávesnice že ..
Vyděl????? Tak teď si říkám 'proboha' já a to jsem zapřísáhlý ateista :))
[/quote]

Notyvoe.
V podstatě to každý popsal docela přesně (samozřejmě, majstri Lol a Jarda byli naprosto pregnantní).

A mé dva feniky:
"Zaměstnavatel", který řeší takové problémy ...

davkol

Re:Ověřování bdělosti uživatelů PC
« Odpověď #12 kdy: 23. 08. 2015, 22:29:49 »
To, ehm, nikoho nenapadlo, že existují také pozice jako, ehm, noční hlídač?

čumil

Re:Ověřování bdělosti uživatelů PC
« Odpověď #13 kdy: 23. 08. 2015, 22:40:42 »

Taky sem si říkal "proboha..." když jsem vyděl tu otázku ... týdýtek by asi rád byl v práci kde by mu kontrolovali údery do klávesnice že ..
Vyděl????? Tak teď si říkám 'proboha' já a to jsem zapřísáhlý ateista :))
[/quote]
Grammar nazi ...

čumil

Re:Ověřování bdělosti uživatelů PC
« Odpověď #14 kdy: 23. 08. 2015, 22:41:28 »
To, ehm, nikoho nenapadlo, že existují také pozice jako, ehm, noční hlídač?
ehm ... ne