Programovaci jazyk budoucnosti

v

Re:Programovaci jazyk budoucnosti
« Odpověď #90 kdy: 26. 08. 2015, 20:18:17 »
NEKRMTE TROLLA!!!


BoneFlute

  • *****
  • 1 983
    • Zobrazit profil
Re:Programovaci jazyk budoucnosti
« Odpověď #91 kdy: 26. 08. 2015, 20:39:47 »
Jako kreacionistu by mě zajímalo, existuje nějaký program, který simuluje evoluci tak, jak to popisují pánové od Evoluční biologie?
Pro upřesnění, zajímá mě stroj, který zvyšuje svou informační komplexitu aniž by tomu byl nadřazen systém, který ji má ještě vyšší.

Existuje a je to inspirováno... evoluční biologií ;)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Genetick%C3%BD_algoritmus
Teorii znám. Pár evolučních programů jsem si taky spíchnul. Ale zajímaly by mě nějaké příklady implementací.
Já jsem si vzpoměl na jistý polymorfní vir, tuším, že se jmenoval hydra. Ten se vyvíjel až hrůza.

Ale hlavně aby pokud možno co nejvíc odpovídali zadání Evoluční biologie. To ten můj příklad s virem byl bohužel jen prostá variabilita.


Kit

Re:Programovaci jazyk budoucnosti
« Odpověď #92 kdy: 26. 08. 2015, 21:17:08 »
Tím myslíte z matematiky a logiky? Můžeme brát IF jako symbol, obrázek, nebo jako dva znaky dle libosti.

"if" jako symbol či obrázek bude považovat člověk, který ten text čte - málokdo bude číst "i" a "f". To je naopak výhodné pro stroj, pro který je zase výhodnější čtení po znacích. Stroji by nejvíc vyhovovalo, pokud by gramatika obsahovala pouze 3 symboly (viz jazyk Ook!), ale není to výhodné pro člověka ani pro HW. Proto vznikly různé kompromisy s různým počtem symbolů (2, 8, 10, 16, 32, 128, 256, 2^31) z nichž pro účely programování se nejlépe osvědčil základ 128 (ASCII).

V Unicode je sice dostatek prostoru, aby každé klíčové slovo v programu mohlo mít svůj vlastní symbol, ale touto cestou se vývoj nevydal. Místo toho se tyto symboly zvětšily a místo klíčových slov reprezentují celé jazykové konstrukty. Je zde konflikt staršího, ale osvědčeného zápisu new Button("Start") a novějšího zápisu pomocí ikony tlačítka s nápisem "Start". Oba mají více či méně patrné výhody i nevýhody - z mého pohledu ta ikona tlačítka má více nevýhod než výhod, ale mnozí programátoři to vnímají přesně naopak.

v

Re:Programovaci jazyk budoucnosti
« Odpověď #93 kdy: 26. 08. 2015, 21:29:08 »
Tím myslíte z matematiky a logiky? Můžeme brát IF jako symbol, obrázek, nebo jako dva znaky dle libosti.
V Unicode je sice dostatek prostoru, aby každé klíčové slovo v programu mohlo mít svůj vlastní symbol, ale touto cestou se vývoj nevydal.

https://downloads.haskell.org/~ghc/latest/docs/html/users_guide/syntax-extns.html

Ivan Nový

Re:Programovaci jazyk budoucnosti
« Odpověď #94 kdy: 26. 08. 2015, 21:33:12 »
Ad Michal Taneček, jazyk i písmo ovlivňují jaké otázky si kladete, například anuité mají desítky výrazů pro sníh. Rozeznávají více jeho podob než my. Takže rozvíjení matematiky a logiky je taky kulturně podmíněno a v každé kultuře se vydá jiným směrem.


Kit

Re:Programovaci jazyk budoucnosti
« Odpověď #95 kdy: 26. 08. 2015, 22:13:02 »
Tím myslíte z matematiky a logiky? Můžeme brát IF jako symbol, obrázek, nebo jako dva znaky dle libosti.
V Unicode je sice dostatek prostoru, aby každé klíčové slovo v programu mohlo mít svůj vlastní symbol, ale touto cestou se vývoj nevydal.

https://downloads.haskell.org/~ghc/latest/docs/html/users_guide/syntax-extns.html

Výjimka potvrzující pravidlo. Někdo musel prozkoumat i slepé uličky, aby mohl s klidným svědomím říct: "Tudy ne, přátelé, tudy cesta nevede". A slovy jiného klasika: "Nechci se vás nijak dotknout, ale kdo z vás to používá?"

Inkvizitor

Re:Programovaci jazyk budoucnosti
« Odpověď #96 kdy: 26. 08. 2015, 23:45:14 »
Ad Inkvizitor, jaké pes podněty dostává, takové řeší. Takže pokud byste uplatnil podobné principy v umělém prostoru, například grafických "představ", žrádlem se stanou abstrakce. Jinak ani člověku nemůžete dát libovolný úkol a on ho vyřeší, musí mít k tomu motivaci. Inteligentní chování se nedá přikázat. Naopak, znakem inteligence je to, že takovému tlaku bude vzdorovat.

Znakem inteligence je hlavně flexibilita. Submisivita a vzdorovitost jsou znakem inteligence v té míře, v jaké odpovídají okolnostem. Nechat psa zpracovat matematické zadání by patrně vyžadovalo znalost psího assembleru, což je na hony vzdáleno původnímu zadání (které naopak požaduje řešení na úrovni interpretu přirozeného jazyka, což v mentálních obzorech psa dosahuje pár pro naše potřeby nepoužitelných příkazů typu "lehni", "k noze" a "přines").