Náhled na novou podobu Roota

Lama

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #105 kdy: 05. 08. 2015, 23:00:37 »
Vite, kde je problem ?
Ze kecat v diskuzich umi kazdej, ale shanet prachy na provoz linuxovyho webu jen nekdo. Narozdil od Vas jsem nejakou dobu ty penize shanel.
Pokud se chcete bavit o tom, ze by jste prispival na provoz, tak minimalne 15-20 tisic mesicne. Email, telefon a cislo uctu jsou na webu LinuxSoftu.
No a ted se muze opet diskuze vratit k novemu designu root.cz, zda ma byt pod obrazky bily nebo cerny podklad a podobne. Nebo to muzeme prejit mlcenim a nechat to vysumet do ztracena.

Tak zrovna já jsem (jako jeden z mála) nějaký čas přispíval několik set měsíčně jistému vozíčkáři na provoz jeho webu o MDV/MGA.
Takže pro mě to problém není, ale nechtějte zas, abych financoval všechno. Ale nějakou tu stovku měsíčně si mohu dovolit.
Problém je jinde. Zrovna na Linuxsoft jsem časem skoro zapomněl. Připomněla mi ho až zmínka o Linuxzone zde v diskusi.
A hlavně to chce nějaký rozumný model hned od začátku. Třeba mít free a placenou sekci. Nutit uživatele si prostě zvykat, že platit je normální. Ale obávám se, že v případě Linuxsoft už je asi pozdě.
Ale Root ještě žije, tak tady by to mohlo klapnout. Při nejhorším se od toho dá zas upustit.
A články starší např. 1 roku bych uvolňoval jako free.

Ale dejme tomu, že vám budu měsíčně posílat 150,- kč. Kolik nás takových bude? A co nám za to nabídnete? Poslal vám už někdy někdo něco? Zas by bylo zbytečné, abych jako jediný něco přispíval, protože to by nemělo cenu, to jistě uznáte. Ale když mi slíbíte, že pokud nevyberete dost a do půl roku se nezačne nic dít, web bude dále mrtvý, tak mi peníze po půlroce vrátíte, tak proč ne. Jsem ochoten se domluvit.
Co vy na to?
Zvednete tu hozenou rukavici?
Myslím to opravdu vážně.


Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #106 kdy: 06. 08. 2015, 12:11:20 »
Jak jsem psal, z těch náhledů jsem z toho "matlacího" designu neměl ještě tak hrozný pocit.
Ale dovolil bych si uvést dva linky (Aktuálně už tu padlo), kde už to je na mne moc (hlavně proto, že root je přeci jen něco jiného):
http://www.respekt.cz/
Ale hlavně nový web čt24:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24

To už FAKT ne, prosím.

Pavel Kysilka

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #107 kdy: 06. 08. 2015, 14:59:35 »

Tak zrovna já jsem (jako jeden z mála) nějaký čas přispíval několik set měsíčně jistému vozíčkáři na provoz jeho webu o MDV/MGA.
Takže pro mě to problém není, ale nechtějte zas, abych financoval všechno. Ale nějakou tu stovku měsíčně si mohu dovolit.
Problém je jinde. Zrovna na Linuxsoft jsem časem skoro zapomněl. Připomněla mi ho až zmínka o Linuxzone zde v diskusi.
A hlavně to chce nějaký rozumný model hned od začátku. Třeba mít free a placenou sekci. Nutit uživatele si prostě zvykat, že platit je normální. Ale obávám se, že v případě Linuxsoft už je asi pozdě.
Ale Root ještě žije, tak tady by to mohlo klapnout. Při nejhorším se od toho dá zas upustit.
A články starší např. 1 roku bych uvolňoval jako free.

Ale dejme tomu, že vám budu měsíčně posílat 150,- kč. Kolik nás takových bude? A co nám za to nabídnete? Poslal vám už někdy někdo něco? Zas by bylo zbytečné, abych jako jediný něco přispíval, protože to by nemělo cenu, to jistě uznáte. Ale když mi slíbíte, že pokud nevyberete dost a do půl roku se nezačne nic dít, web bude dále mrtvý, tak mi peníze po půlroce vrátíte, tak proč ne. Jsem ochoten se domluvit.
Co vy na to?
Zvednete tu hozenou rukavici?
Myslím to opravdu vážně.

V lepsi spolecnosti se bezne dela to, ze o nabidce reknete, ze do ni nejdete, nez smlouvat na 1% ceny.

Tak nejak chapu, ze to mozna myslite dobre.

Jenomze takhle to nefunguje. Doba se zmenila. Na nove Narodni divadlo dneska nevyberete, ale na kazde zahrade musi byt bazen. Prijde mi to jako kdyz za majitelem podniku prijde par lidi, at jde vyrabet sroubky a ze si koupi 10 sroubku a ze na to rovnou da penize, ale uz nedovedou spocitat, ze sroubarna/podnik/vyroba stoji vice nez 10 sroubku. Navic mi jeste rikate, ze veskere riziko jde na me.

Uz jsem za posledni roky zaslechl par skvelych napadu od predplatneho po neziskovkovou organizaci. A ani jedno neni cesta.

Mam vcelku dost kvalitni data o tom,  kolik lidi z komunity okolo Linuxu si neco koupi a kolik ne. Zrovna z toho mi uz pred par lety vysly veci jako predplatne jako neco, co si na sebe nevydela.

Asi bych uz  prevedl diskuzi jinam. Ani neni moc co probirat. Zkuste si udelat kalkulaci provozu linuxovych novin s predplatiteli a vstupnimi naklady do Open Dokument tabulky. Pokud by jste mel pocit, ze Vam to vychazi dobre, tak mi to poslete na email a muzeme se bavit dale. Chrlit ze sebe napady je krasny, ale musi to byt nejak ekonomicky zivotaschopne.

gf

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #108 kdy: 06. 08. 2015, 16:02:16 »

Tak zrovna já jsem (jako jeden z mála) nějaký čas přispíval několik set měsíčně jistému vozíčkáři na provoz jeho webu o MDV/MGA.
Takže pro mě to problém není, ale nechtějte zas, abych financoval všechno. Ale nějakou tu stovku měsíčně si mohu dovolit.
Problém je jinde. Zrovna na Linuxsoft jsem časem skoro zapomněl. Připomněla mi ho až zmínka o Linuxzone zde v diskusi.
A hlavně to chce nějaký rozumný model hned od začátku. Třeba mít free a placenou sekci. Nutit uživatele si prostě zvykat, že platit je normální. Ale obávám se, že v případě Linuxsoft už je asi pozdě.
Ale Root ještě žije, tak tady by to mohlo klapnout. Při nejhorším se od toho dá zas upustit.
A články starší např. 1 roku bych uvolňoval jako free.

Ale dejme tomu, že vám budu měsíčně posílat 150,- kč. Kolik nás takových bude? A co nám za to nabídnete? Poslal vám už někdy někdo něco? Zas by bylo zbytečné, abych jako jediný něco přispíval, protože to by nemělo cenu, to jistě uznáte. Ale když mi slíbíte, že pokud nevyberete dost a do půl roku se nezačne nic dít, web bude dále mrtvý, tak mi peníze po půlroce vrátíte, tak proč ne. Jsem ochoten se domluvit.
Co vy na to?
Zvednete tu hozenou rukavici?
Myslím to opravdu vážně.

V lepsi spolecnosti se bezne dela to, ze o nabidce reknete, ze do ni nejdete, nez smlouvat na 1% ceny.

Tak nejak chapu, ze to mozna myslite dobre.

Jenomze takhle to nefunguje. Doba se zmenila. Na nove Narodni divadlo dneska nevyberete, ale na kazde zahrade musi byt bazen. Prijde mi to jako kdyz za majitelem podniku prijde par lidi, at jde vyrabet sroubky a ze si koupi 10 sroubku a ze na to rovnou da penize, ale uz nedovedou spocitat, ze sroubarna/podnik/vyroba stoji vice nez 10 sroubku. Navic mi jeste rikate, ze veskere riziko jde na me.

Uz jsem za posledni roky zaslechl par skvelych napadu od predplatneho po neziskovkovou organizaci. A ani jedno neni cesta.

Mam vcelku dost kvalitni data o tom,  kolik lidi z komunity okolo Linuxu si neco koupi a kolik ne. Zrovna z toho mi uz pred par lety vysly veci jako predplatne jako neco, co si na sebe nevydela.

Asi bych uz  prevedl diskuzi jinam. Ani neni moc co probirat. Zkuste si udelat kalkulaci provozu linuxovych novin s predplatiteli a vstupnimi naklady do Open Dokument tabulky. Pokud by jste mel pocit, ze Vam to vychazi dobre, tak mi to poslete na email a muzeme se bavit dale. Chrlit ze sebe napady je krasny, ale musi to byt nejak ekonomicky zivotaschopne.

gf

No když už máte ta kvalitní data, tak proč je neposkytnete, aby mohli ostatní přidávat nápady? Mě ta nabídka Lamy přišla rámcově férová, protože rozděluje zodpovědnost mezi přispěvatele a toho, na koho se přispívá. Na tom bazénu na každé zahradě sice něco je, ale na druhou stranu fungují věci jako crowdfunding nebo alternativní měny. Takže bych nebyl tak veskrze negativní.

Pavel Kysilka

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #109 kdy: 06. 08. 2015, 20:33:43 »

........................

No když už máte ta kvalitní data, tak proč je neposkytnete, aby mohli ostatní přidávat nápady? Mě ta nabídka Lamy přišla rámcově férová, protože rozděluje zodpovědnost mezi přispěvatele a toho, na koho se přispívá. Na tom bazénu na každé zahradě sice něco je, ale na druhou stranu fungují věci jako crowdfunding nebo alternativní měny. Takže bych nebyl tak veskrze negativní.

Nevim, co s temi daty udelate, ale mate je mit.

Lidi okolo Linuxu, co nekam na weby chodi je asi 50.000. Mozna o neco malo vice. Z toho pocitejte, ze kazdy 500-1000 clovek si neco koupi. Pokud k tomu pridate lidi, co neco programuji a nedelaji nutne na Linuxu, tak to bude vetsi pocet. Komunita je schopna vybrat mesicne stabilne max. 30.000,-Kc na nejake magaziny a clanky. Drive to bylo vice, asi tak jednou tolik.

Jak uzivit vydavani clanku je par modelu:

0) reklama - toto skoncilo nastupem Google, Facebooku, Seznamu. Jsou levnejsi a efektivnejsi.

1) propujceni znacky portalu/novin a zastreseni lidi portalem - to prestava fungovat a je to hodne o serioznosti obou stran, ktera se uz moc nepestuje.

2) mate vlastni sluzby/reseni a portal Vam je prodava. Toto je asi nejlepsi cesta v soucasne dobe. Logicky pak pustite nejake zisky do clanku. Tudy jde vetsina subjektu a toto je velmi silne spojeni.

3) kdysi jsem mel snad v nabidce, ze se napisi clanky jako dokumentace pro nekoho a zaroven se to vyda jako clanky. Zajem skoro nulovy.

4) zajimavy napad crowdfunding


Podle me to nebude zivotaschopne ze dvou duvodu. Zajedno neni nejaka webova rozsirena infrastruktura. Neco ve stylu tlacitko, kde napisi co chci a rovnou udelam blokaci penez. Za druhe v klasickem vydavani clanku jsou ucastnici: autor, sefredaktor, mozna mentor. Nyni k tomu pridejte 10 lidi, co prida na clanek a bude chtit korigovat vysledek prace za svoje penize. Bude to drazsi. Bude to treba ridit.

Muzete to zkusit to nejak "ridit/managovat" a zkusit udelat sluzbu, ze dodavate clanky ruznym portalum. Neco jako CTK, ale nepreprodavate jeden clanek vsem, ale jen jednomu. Ale portaly jsou uz sami o sobe vydavatelstvi a to co je dnes nejvzacnejsi je autor.

Navic, co se tyce obecne predplatneho, tak potrebujete nejakou investici, kdy dokazete predplatitelum, ze maji platit. A to je nemala castka. A rizikova investice.

Podle me neco jako pocatecni investice je neco, na co malokdo bude mit nebo bude ochoten to realizovat.

Urcite s Vami budu souhlasit, ze v tech malych poskladanych castkach je budoucnost. Osobne mam problem neco ted udavat v jednom svem projektu za vetsi castky. Ale za mensi castky mi lidi urvou ruce. Idealne, pokud nekdo odebere, vyfakturuje a me zaplati. Neni hotovost. Celkove.

Dobry postreh je v tom, ze tu je potreba nejake platformy na clanky typu "zadam, zkontroluju, zaplatim".

gf


D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #110 kdy: 06. 08. 2015, 22:54:44 »
Vite, kde je problem ?
Ze kecat v diskuzich umi kazdej, ale shanet prachy na provoz linuxovyho webu jen nekdo. Narozdil od Vas jsem nejakou dobu ty penize shanel.
Pokud se chcete bavit o tom, ze by jste prispival na provoz, tak minimalne 15-20 tisic mesicne. Email, telefon a cislo uctu jsou na webu LinuxSoftu.
Jakých 15-20 tísíc měsíčně? Na webhosting rootu stačí základní služba třeba od wedosu za 30 korun měsíčně + 200 CZK ročně za doménu. Chcete snad říct, že root potřebuje placenou pracovní sílu? To je úplný nesmysl, všechny hodnotné odborné články a seriály na rootu jsou dílem zapálených nadšenců a jako takové mají daleko větší hodnotu, než placené PR články propletené zájmy třetích stran. Root přece není a nikdy by neměl být komerčním projektem, ale komunitním. Ta parta studentů IT, schizoidních shrbených vyhořelých IT paranoiků, ke které se hrdě hlásím, potřebuje vše jen ne zaujatou komerční vizi.

Nevim, jakou mate statistiku, ale me za 6 let vychazi, ze Vam autori napisou rocne 1-3 clanky zdarma. Vsechna cest a slava jim.

Nic proti, ale pokud mi nekdo na zacatku diskuze o financovani vydavani clanku zacne resit hosting, tak to je vetsinou o nicem.... Nejste prvni.

gf

A to nemluve o tom, ze hlavni domenou linuxsoft.cz byla databaze linuxoveho softwaru, jejiz udrzba asi taky nebude nic zrovna trivialniho a levneho...

Nicmene, neco podobneho, jako jste psal mi prochazelo hlavou, kdyz jsem cetl po celem vlaknu ty ne zrovna korektni poznamky na adresu Petra Krcmare a silacke kecy o tom, jak si budeme priplacet na provoz roota.cz. Pritom podstata veci vsem trochu unika.

Petr je "jen" sefredaktorem roota, ne majitelem, tim je Internet Info a on musi v podstate delat hlavne to co po nem chteji oni (jako kazdy zamestnanec). A presto se snazi nam vyjit vstrict, kde a jak muze a verim tomu, ze to nebude zrovna to nejednodusi na jeho praci. Misto oceneni dostava od mnohych "lidi" jen kapky. Na kolika webech se takhle (radovy zmestnanec) snazi? Jak uz tu bylo receno, an jinych webech proste zmen provedou a vy to nejak rozchdte, vas problem. Krasnym a mnoha lidem znamym prikladem je facebook, kde se technicka podpora ani nesnazi vas alespon poslat do p****e. 

Nedelam si zadne iluze, Internet info chce aby predevsim z toho webu sel nejaky profit. To je myslim logicke, a Petr sam uz mnohokrat zduraznoval, ze root.cz byl od zacatku komercni projekt. Zas na druhou stranu,  aby web vydelaval musi pritahovat lidi a to jednak svym obsahem a jednak svym designem. Presne jak psal pan Kysilka kvalitni obsah neni zadarmo a par clanku do roka portal proste neuzivy. Takze za nim musi stat nejaky sponzor, nebo ho vlastnit spolecnost, ktera na nem sice rejzuje, ale je schopna zajistit jeho preziti a konkurenceschopnost (tak ze financuje autory, necha provest analyzy, zaplati designery, atd...).

Komunita to sama neda a ani - pres vsechny zvasty v diskuzich - o to nema zajem, jak dokazuje linuxzone.cz, linuxosoft.cz, nebo treba linuxgames.cz (ktery uz ani neni pristupny) a podle me vsechny maji, nebo  meli co nabidnout. A urcite by se nasli dalsi priklady. 

Takze asi tak. 

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #111 kdy: 06. 08. 2015, 23:10:50 »
Díky, je to zajímavé. Souhlasím, že je potřeba vycházet z reálné situace a reálných potřeb.
Na root.cz by mohlo mít šanci:
  • crowdfunding na konkrétní seriál od konkrétního autora (nemusí pokrýt 100% nákladů, i část se počítá)
  • crowdfunding na vydání seriálu jako e-kniha (dtto)
Se změnou designu, která toto vlákno iniciovala, dále souvisí možnost zvýhodnit pravidelné přispěvatele:
  • mohli by mít možnost ovlivnit dění na rootu - třeba právě změnu designu (zde otázka jakou formou - hlasováním, jinak?)
  • možnost vypnout reklamu - často zmiňováno na fóru (zde je otázka, zda neplatící čtenář zobrazením reklamy vlastně také nepřispívá)
Celkově je to také otázka vlastnictví portálu, nynějšího financování a cíle, který vlastník má (tedy motivů). Jde o reklamu, dobré jméno? O prospěšnou věc? O finanční profit? Vezměte třeba https://vpsfree.cz/ které je sdružení a kde není finanční profit na prvním místě. Netýká se to sice žurnalistiky, ale je tam zřejmý záměr pojmout věc dost neotřele. A o to zřejmě jde, protože staré způsoby jsou dost vyžilé...

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #112 kdy: 06. 08. 2015, 23:17:10 »
V žurnalistice bych našel ještě tento příklad http://www.kulturni-noviny.cz/ Jde o nezávislé mediální družstvo. Také to není výdělečné, ale díky hybné síle několika lidí to stabilně funguje a je to průkopnický počin (funguje to 4 roky a rok vydávali list i tiskem). Navíc to navazuje na (později komunisty neprávem zdiskreditovanou) tradici družstevnictví.

Designer

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #113 kdy: 07. 08. 2015, 14:40:15 »
Haha :-D Tohle panu Krčmářovi opravdu nezávidím. Muset se o designu radit s bandou ultrakonzervativních adminů s absencí grafického cítění, "hlavně aby to nebylo to, jak se to sakra, jo vlastně, matlací", to je na prohnání si kulky hlavou. Přeji hodně pevných nervů po spuštění, půl roku se tady nebude řešit nic jiného.

tomvec

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #114 kdy: 07. 08. 2015, 15:33:22 »
No jestli se ti "Designere" nový návrh vzhledu Roota líbí, tak od tebe bych si nenechal udělat ani návrh na vylíčení kadibudky vápnem.

Lama

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #115 kdy: 07. 08. 2015, 15:42:29 »
Pavel Kysilka:
Prijde mi to jako kdyz za majitelem podniku prijde par lidi, at jde vyrabet sroubky a ze si koupi 10 sroubku a ze na to rovnou da penize, ale uz nedovedou spocitat, ze sroubarna/podnik/vyroba stoji vice nez 10 sroubku.

Ale to já chápu. Proto jsem se taky ptal (i když více méně řečnicky) Kolik nás takových bude? Kdyby se našlo aspoň 100 platících čtenářů, tak už by to bylo reálné, si myslim. Proto taky ta cca půlroční lhůta na to, aby byl čas nalákat další zákazníky.
Ale chápu, že i těch 100 platících by byl problém.
Tak nějak to vidim, že je to ve slepé uličce.

Jen tak mimochodem, připomnělo mi to postesk tohoto autora: http://www.jadro-windows.cz/blog/jak-jsem-psal-knihu
Za rok mi kniha vynesla něco okolo deseti tisíc. Pokud uvážím všechny náklady s knihou spojené, tak v zisku nejsem ani náhodou. Ale to je dáno také tím, že jsem musel kupovat licenci k vývojovému prostředí, aby vše bylo legální.
Holt máme smůlu, že se pohybujem v oblasti, která přitahuje relativně malé množství lidí a to ještě zdaleka ne každý je ochoten platit.

Haha :-D Tohle panu Krčmářovi opravdu nezávidím. Muset se o designu radit s bandou ultrakonzervativních adminů s absencí grafického cítění,
Kdo by to čekal, že weby jako Root navštěvují zrovna takovíto lidé, že.
A hlavně celý tento povyk by byl zbytečný, kdyby se nevymýšleli pitchoviny. To, že se jinde neptaj, je bohužel pravda a myslím si, že je to špatný přístup. Zajímalo by mě, jestli takové změny nějakému portálu někdy pomohly. Připadá mi, že to jsou jen výmysly nějakých kravaťáků (nemyslím teď Krčmáře, ten je v tom asi opravdu nevinně), protože to vidí i jinde a opičí se jeden po druhém, protože je to IN a cool.
Nedávno zkurvili Diit a CDR a teď už je na řadě i Root.
http://blog.aira.cz/tak-jde-cas-redesigny-webu-nasich-klientu-od-zacatku-do-konce
http://www.abclinuxu.cz/blog/tosinezaslouzijmeno/2014/1/r.i.p.-diit-a-cdr

A otázka na závěr: vážně si někdo (z vedení IInfa) myslí, že se změnou designu vzroste počet návštěvníků a zvednou se příjmy? Já osobně doufám, že se jim to vymstí.

lt

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #116 kdy: 07. 08. 2015, 16:48:00 »
Nevidim na sucasnej podobe nic neprehladne. Naopak, je prehladne a informacne. To, co sa pokusate zaviest je klasicky moderny styl pre totalnych hlupakov, konzumujucich reklamu na tablete a mobile. Tato diskusia k nicomu nepovedie, maximalne sa pokusite uspokojit najvacsi odpor nejakym drobnymi ustupkami. Prepnutim do toho designu root.cz zabijete definitivne. Budu vam sem sice chodit ludia, ale pokial sem prestanu chodit ludia, ktori prispevaju zmysluplnymi vecami, casom to dopadne podobne ako cdr.cz a dalsie weby. Reklama, prijmy z nej, alebo malicke predplatne je fajn, pokial je tym potrebne zaplatit prevadzku servera a linku. Co nie su az tak velke naklady. Akekolvek dalsie pokusy o zarabanie skoncia presne tak, ako dopadlo aj vsetko ostatne, prikladov je dost. Vo svete, v ktorom sa tento web pohybuje nie je mozne sa pokusat zarabat na reklame. Toto cele je viac menej odkaz pre typkoch, ktori o tomto rozhoduju, ktori si myslia, ze pozrali dnes vsetku mudrost a snazia sa presadit dnesny konzum aj tuna.

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #117 kdy: 07. 08. 2015, 18:19:02 »
To co jsem chtěl napsat vystihla Lama.
Nedávno jsem taky slyšel o webu, který je takto "placený" s tím že neregistrovaní/neplaticí maji přístupnou stejnou verzi webu s x dní starým obsahem.
Osobne rocni poplatek :-)


Tak zrovna já jsem (jako jeden z mála) nějaký čas přispíval několik set měsíčně jistému vozíčkáři na provoz jeho webu o MDV/MGA.
Takže pro mě to problém není, ale nechtějte zas, abych financoval všechno. Ale nějakou tu stovku měsíčně si mohu dovolit.
Problém je jinde. Zrovna na Linuxsoft jsem časem skoro zapomněl. Připomněla mi ho až zmínka o Linuxzone zde v diskusi.
A hlavně to chce nějaký rozumný model hned od začátku. Třeba mít free a placenou sekci. Nutit uživatele si prostě zvykat, že platit je normální. Ale obávám se, že v případě Linuxsoft už je asi pozdě.
Ale Root ještě žije, tak tady by to mohlo klapnout. Při nejhorším se od toho dá zas upustit.
A články starší např. 1 roku bych uvolňoval jako free.

Ale dejme tomu, že vám budu měsíčně posílat 150,- kč. Kolik nás takových bude? A co nám za to nabídnete? Poslal vám už někdy někdo něco? Zas by bylo zbytečné, abych jako jediný něco přispíval, protože to by nemělo cenu, to jistě uznáte. Ale když mi slíbíte, že pokud nevyberete dost a do půl roku se nezačne nic dít, web bude dále mrtvý, tak mi peníze po půlroce vrátíte, tak proč ne. Jsem ochoten se domluvit.
Co vy na to?
Zvednete tu hozenou rukavici?
Myslím to opravdu vážně.
....

No když už máte ta kvalitní data, tak proč je neposkytnete, aby mohli ostatní přidávat nápady? Mě ta nabídka Lamy přišla rámcově férová, protože rozděluje zodpovědnost mezi přispěvatele a toho, na koho se přispívá. Na tom bazénu na každé zahradě sice něco je, ale na druhou stranu fungují věci jako crowdfunding nebo alternativní měny. Takže bych nebyl tak veskrze negativní.
27+

davkol

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #118 kdy: 07. 08. 2015, 18:52:36 »
Vlákno jsem nečetl. Obrázky vypadají jako ořezaná kopie AbcLinuxu s písmem zvětšeným pro důchodce… …ale s víc reklamami. Hlavně fórum potřebuje lepší ikonky („emotikony“).

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #119 kdy: 11. 08. 2015, 19:55:26 »
Jako konzerva chci uchovat současný vzhled, i kdyby to mělo být jen pomocí vzhledu který by šel přepnout na starší vzhled.
Také by to chtělo udělat průzkum kdo chce a kdo nechce nový "moderní, ultraplacatý" vzhled.