Náhled na novou podobu Roota

old

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #30 kdy: 03. 08. 2015, 15:25:59 »
Taky jsem pro zachování současného vzhledu, nepřijde mi nijak matoucí ani složitý. Prosím, nedělejte změnu pro změnu.


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #31 kdy: 03. 08. 2015, 15:43:04 »
Subjektivně: Nic bych neměnil (jsem konzerva, tenhle web je funkční i v současném stavu).

Snad objektivně: Chápu myšlenku přejít na něco moderního. Ostatní tu mají nějaké připomínky se kterými souhlasím, jiné, které nejsou z mého pohledu až tak potřebné.

Udělal bych logo webu v konzolovém fontu (styl trika make install, not war - ta to bylo skvělé)
Výpis z fora na titulní straně by měl být zachován
Perexy článků... Jsem rozhodně pro jejich zachování. Kdy se podívám na náhled titulky, tak:
- Britská vláda nepotřebuje obrázek (na co tam dávat ilustrační, neplní žádnou funkci, jen vyplní prostor)
- AdBlcok vlastní prohlížeč (stejné jako předchozí)
- Kvadrokoptéra budiž, ale musí tam být fotka z článku, jinak je k ničemu...
- Příchod hackerů budiž, když tam bude obrázek k věci a ne jen ilustrační fotka

Dovolím si trochu spamu - http://www.cnews.cz/hardware - tam to je +- ukázkové. Na fotkách jsou většinou věci, o kterých se pak přímo píše (když pominu to, že mají i perexy). Zde jmenované příklady z náhledové titulky mají +- všechny ilustrační fotku, která nepřináší vůbec žádnou hodnotu.

Jinak na novej vzhled jsem zvědavej a určitě si zvyknu.

ano

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #32 kdy: 03. 08. 2015, 16:24:09 »
Mě se ten design hodně líbí. Jako postarší uživatelé budou asi spíš proti, protože ti si špatně a neradi zvykají na nové věci a nemají už to správné vnímání, ale mě se to fakt líbí.

TomBA

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #33 kdy: 03. 08. 2015, 16:27:45 »
Hlasi sa dalsia konzerva.
Podla mna ide v prípade takéhoto serveru hlavne o obsah.
Vizuálna stránka je takmer nepodstatná (vid. nestor slovenského webu http://www.dsl.sk).
Vsetky tie fotografie, loga, jquery vychytávky, bannery, slidery, fonty, pozadia, prechody, flashe, HTML5 fičúrie, retina úpravy, animácie......
Povedal by som, že dobrý obsah a plain HTML by boli optimum. Všetko navyše je navyše.

9875

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #34 kdy: 03. 08. 2015, 16:29:51 »
- nepáči sa mi použitie väčšieho množstva fontov, vačšieho rozpätia veľkostí fontov a väčšieho množstva farieb fontov
- v starom dizajne boli linky jasnejšie odlíšené od bežného textu

Díky, tohle jsou přesně ty velmi užitečné připomínky a zároveň věci, které se dají krásně dodatečně ladit.

Ja hlavne prosím o zachovanie nasledovných kvalít, ktoré má aktuálny dizajn:
- funkčnosť webu je preferovaná pred dizajnom

- titulka dobre plní svoju hlavnú funkciu:
  - návštevník sa ľahko zorientuje v aktuálnych článkoch, aj v aktuálnych správičkách (a správičky sú jasne odlíšené od článkov)
  - oceňujem tiež:
    - informácie o počte nových / všetkých príspevkov v diskusii pri jednotlivých článkoch (a samozrejme už spomenuté: autor, dátum, zaradenie, perex)
    - odkazy na fóra

- detajl článku dobre plní svoju hlavnú funkciu:
  - dobre čitateľný text článku (alebo správičky)



Za mňa je najväčším negatívom nového dizajnu najmä to, že venuje podstatne viac priestoru neužitočným prvkom, napr. ilustračným obrázkom a ovládacím prvkom (v zmysle veľkých medzier okolo linkov, tlačidieľ, a vlastne okolo všetkého...), na úkor samotnému obsahu.

Bohužial dnes je tento "tabletoidný" dizajn to, čo nazývame "moderným" dizajnom. Pre weby má 2 podstatné výhody:
1) dizajn je dobre použiteľný na "smart" zariadeniach (čítaj: na zariadeniach, kde používatelia patlajú po display-i). Na PC to pritom zostáva tiež použiteľné - aj keď za cenu menšej prehľadnosti.
Osobne mám k tomuto trendu odpor, avšak uvedomujem si, že patrím k zanedbateľnej menšine.

2) bulvárne weby potrebujú výrazné dizajnové prvky (v kombinácii s bulvárnymi nadpismy a veľkými ilustračnými obrázkami), pretože samotný obsah by nových čitateľov nenalákal.
Pokiaľ má web rozumný obsah (a to podľa môjho názoru root zatiaľ má), nepotrebuje podobné barličky. Naopak - na titulke by sa mal chváliť svojím najväčším aktívom, t.j. obsahom.






ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #35 kdy: 03. 08. 2015, 16:48:57 »
znova jsem se na to díval  a ted budu drsnejsi:
novy design je podobnej umelo-prazdnej srackomet jako aktualne, idnes a podobne prumyslove prefabrikaty
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

TKL

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #36 kdy: 03. 08. 2015, 16:59:45 »
znova jsem se na to díval  a ted budu drsnejsi:
novy design je podobnej umelo-prazdnej srackomet jako aktualne, idnes a podobne prumyslove prefabrikaty

Souhlas. iDnes a Aktuálně mě napadly okamžitě, jak jsem to viděl.

NooN

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #37 kdy: 03. 08. 2015, 17:02:24 »
Asi som uplne iny typ cloveka.

Nedokazem pochopit preco vsetky weby zacali dr...t velke obrazky a malo textu.

Zasa budem mat o jeden web menej kam som chodil.

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #38 kdy: 03. 08. 2015, 17:39:43 »
Nedokazem pochopit preco vsetky weby zacali dr...t velke obrazky a malo textu.

Jak jsem psal, je to první nástřel. Až to bude skutečně fungovat a budeme se na to moci společně podívat, můžeme klidně rozhodnout o nějaké změně. Včetně návratu perexu.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #39 kdy: 03. 08. 2015, 18:09:45 »
Nepřítomnost perexu na úkor titulku a obrázku, to nabízí třeba ani ne chtěný, ale časem nutný skluz k bulvárním titulkům, které musí na první pohled zaujmout, aby si čtenář článek vůbec rozkliknul.

Otázka je, jestli to s perexem funguje jinak. Já se třeba skutečně orientuju podle titulků a nezajímavé téma v titulku mě rozhodně nenutí zkoumat blíže perex. Buď mě zajímá článek podle titulku a pak klikám nebo mě nezaujal a jdu dál.

Tak to já zase postupuju systémem Nadpis + Perex a pak případně Článek. Ne vždy mi nadpis něco řekne, například "OpenHAB a jeho instalace na Raspberry Pi" by mne nezaujal, ale právě na základě perexu jsem na něj klikl. A na ty infantilní nebo nic neříkající perexové obrázky se nedívám a divati nebudu.
Naprosto souhlasím. Aktuální OpenHAB je krásný příklad. Do nadpisu prostě nejde dostat stejné množství informací, jako se vleze do perexu.

Jinak nový vzhled na mě působí poněkud prázdně (asi příliš velké mezery) a hlavně, ty velkoplošné obrázky na mě působí zmateně. Nejspíš, jak tu už někdo napsal, je nejdřív vnímám jako reklamu a pak toto vnímání musím přehodnotit. Což ale rozhodně nepomáhá uživatelské přívětivosti.

Refael Trifon

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #40 kdy: 03. 08. 2015, 18:23:13 »
Současná verze webu se mi zamlouvá víc.

Ale k hodnocení nového vzhledu:
* Horní černá lišta působí přehledněji než současný stav (nechybí odkaz na blog?).
* Levá lišta se zprávičkami vypadá dobře. Jen se mi nelíbí že čas vydání je vyjádřen jako "před 1 hodinou" ne normálně "14:02".
* Nové logo je oproti původnímu nevýrazné. Dva do sebe zaklíněné barevné čtverce jsou vizuálně snadněji zapamatovatelné, než text s podtržítkem.
* A jak už bylo uvedeno v části s články je příliš místa vyhrazeno obrázkům, a chybí perex.
* Font článků by mohl být o kousek menší.
* Link na článek v těle dokumentu považuji za urážku mé schopnosti používat adresní řádek.  ;) (Tedy pokud neobsahuje integrovaný zkracovač.)

Bude to fungovat i bez JavaScriptu? (Nebo v tuto chvíli asi lepší otázka: "Je v požadavcích na nový web, aby fungoval bez  JavaScriptu?")

P.S.
Upřímně lituji toho grafika co to tvoří. Grafici a ajťáci mají obvykle diametrálně odlišné představy jak vypadá použitelný web. A nyní tvoří web pro ajťáky. Řekl bych, že bude překvapen až dostane zpětnou vazbu.
Například mi se velmi libí webové stránky plan9:
http://plan9.bell-labs.com/plan9/

Lama

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #41 kdy: 03. 08. 2015, 18:47:18 »
Když už nutně změna tak ten Extrahardware nevypadá zle.
Ale stejně se mi líbí takový ten částečně retro dyzajn jako má třeba high-voltage 8)

danny

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #42 kdy: 03. 08. 2015, 20:46:20 »
To logo vypada docela zvlastne, nechcete tam dat aspon prompt at to vypada jako terminal?

tomvec

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #43 kdy: 03. 08. 2015, 20:56:33 »
Ty velké obrázky mě děsí. Navíc celá kompozice budí dojem, že hlavní důvod pro změnu je více místa pro reklamu a kde na první pohled nebude jasné, co je reklama a co článek nebo zprávička.

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #44 kdy: 03. 08. 2015, 21:19:55 »
Většina výtek tu už padla. Zdůrazním moje výtky:
- zprávičky nahoře jsou super, akorát je všude milion volného prostoru na úkor obsahu
- čas u zprávičky "před 1 hodinou" je na 1 velké ho*no, protože pokud ten čas nebude dynamicky aktualizovaný, tak mě to bude nutit k reloadu, abych zjistil, jak je to *doopravdy* staré
- obrázky jsou v drtivé většině případů naprd. Já chápu, že je to cool a in, všude strkat obrázky, ale v první řadě byste měli mít jasno, zda cílíte na (skoro)geeky a nebo na mainstream. Pokud na mainstream, jsou "ilustrační" obrázky tou nejlepší volbou. Pokud na geeky, jsou ilustrační obrázky také tou nejlepší volbou, ale jak naštvat čtenáře. Máte-li pochybnosti, zavítejte na sesterskou Lupu. Tam čím dál větší bulvarizací a zaměřením na mainstream (jak obsahově, tak vizuálně) staré věrné čtenáře prudí čím dál tím víc.
- nápodobně s perexem. Pokud hodláte zrušit perexy (a navíc s trapnou výmluvou, že bezpohlavní obrázek z databanky má obsah perexu nahradit), tak skutečně adios
- tmavý design: když se chce, hledá se "jak", když se nechce, hledá se "proč". Věřím tomu, že přes všechna "proč" to nejde se brzy po nasazení se objeví uživatelské skriptíky, které to bez problémů zvládnou. Navíc dle statistik jste měli v červenci přes 220.000 unikátních
návštěvníků. 1,6% je 3500 lidí. Fakt vám za to 3500 lidí nestojí?