Náhled na novou podobu Roota

Náhled na novou podobu Roota
« kdy: 03. 08. 2015, 12:26:05 »
Hezký den všem,
   už poměrně dlouho řešíme nový vzhled Roota, který by byl jednodušší, přehlednější a odpovídal by současnému webu. Zatím jej vidělo jen pár vybraných čtenářů, teď jsme dostali zelenou a můžeme zveřejnit alespoň pár náhledových screenshotů. Web zatím není hotový, takže vám nemůžeme nabídnout odkaz. Časem ale bude k dispozici veřejná beta, která poběží paralelně se starou verezí.

Při návrhu jsme především chtěli:

1) Zjednodušení – Výrazně jsme zjednodušili titulku, vyhodili všechny
staré matoucí boxíčky a historické relikvie a co nejvíc jsme se
soustředili na obsah.

2) To důležité nahoru – Zprávičky půjdou do levého sloupce a začínají
úplně nahoře, stejně jako obrázek k hlavnímu článku a tipy. Aby čtenář
přišel na titulku a měl hned přehled.

3) Nejvíc prostoru pro obsah – Detail článku je taky hodně zpřehledněný
a čtenář může hned začít číst. Článek bude začínat hned nahoře, reklamy
se posunou mimo něj do levého sloupce. Čtenáři po tom volali, chceme to
tak, aby reklama byla bokem.

4) Responsivní design – Chtěli jsme web posunout do současné podoby a
zároveň zohlednit přibývající mobilní zařízení, takže zmizí m.root.cz a
všechno by se mělo přizpůsobovat konkrétnímu použitému zařízení. Na
mobilu a tabletu budeme tedy mít přístupné všechny funkce, jako na desktopu.

Co na změnu říkáte?


Debianers

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #1 kdy: 03. 08. 2015, 12:44:03 »
A bude to opet v "SMF" nebo jinem (poradnem :P) CMS ?

Imho, ty obrazky by mohli mit 1px black/dark-grey border, asi by to vypadalo lip.

A take navrhuji, misto tecky mezi ROOT a CZ dat primerene mensi obrazek tucnaka (aneb proc se jmenujete zrovna ROOT :P a ne zrovna "IT news" nebo "C:\" ... :-))

A jeste ten grey pas (asi background) - nic moc...

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #2 kdy: 03. 08. 2015, 12:49:05 »
Díky za reakci. Změna se týká webu, ne fóra.

O logu jsme hodně uvažovali, tučňák tam byl chvíli taky, ale nevypadalo to dobře. Nakonec jsme si jako linuxáci prosadili terminálový kurzor :)

Debianers

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #3 kdy: 03. 08. 2015, 12:54:23 »
Podle mne zluto-bilo-cerny tucnacek s light-gray obrysem za ROOT.CZ by mohl byt ok. Poppr. udel efekt shadow-vystoupeni, aby to byl efekt a la 3D na to cernem pozadi...

Worker

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #4 kdy: 03. 08. 2015, 12:59:00 »
Dufam, ze to pojde normalne aj bez JS (ako doteraz).
Uvodna stranka mi pripada "preobrazkovana." Mnoho obrazkov na malo textu, podla mna nie je jasne viditelna nejaka chronologia clankov.
Spravicky vyzeraju ok. Dufam, ze tam bude vidno aspon vsetky z jedneho dna a nie len tri ako na screenshote.
Nevidim nikde odkaz priamo do fora.
Mozno by pomohol screenshot celej uvodnej stranky a nie len jej vybrane casti.


Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #5 kdy: 03. 08. 2015, 13:03:39 »
Díky za reakci. Zpráviček bude vidět nejméně osm, takže by jich tam mělo být dost. Bude se to dát pravděpodobně i dodatečně ladit. Odkaz do fóra je dobrá připomínka, probereme s kolegy jeho podobu.

y

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #6 kdy: 03. 08. 2015, 13:06:41 »
Docela mi tam chybí úvodní odstavce článků. Z nich se dalo o obsahu vyčíst o dost víc než jen z obrázku a nadpisu.

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #7 kdy: 03. 08. 2015, 13:17:13 »
Takže já rareaguju už rovnou sem:

1. Nepříjemně mi to připomíná ten kůl matrjal dyzajn, ale z těch náhledů mi to kupodivu není nijak nepříjemné, možná tam je(není?) ta pověstná poslední kapka něčeho, která by mi to znechutila. Takže uvidíme. (bacha na ty dlaždice!)

2. Celkově mi to příjde takové víc "jednoznačnější/rozdělenější/..." - ve smyslu nesplývá to všecko v tu jednu nudli "šedá ve světlejší šedé" (pokud si někdo nezmění default vzhled).

3. V souvislostí s tou nudlí - byl bych opravdu rád, kdyby na mém monitoru, který mám ještě pořád jako stará konzerva "na šířku", "užitečný náklad" nevyplňoval jen ten úzký svislý pruh.

4. Reklamy. (víc k tomu nepřidám, padlo tu už toho dost).

5. Nechám se překvapit, jak to bude vypadat na mém vychytralém telefounu.

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #8 kdy: 03. 08. 2015, 13:25:12 »
Díky za reakce, ohledně perexů na titulní stránce se vedla docela dlouhá debata. Došli jsme k tomu, že moderní weby se spoléhají na titulky a perexový obrázek a čtenáři si stejně v dlouhých perexech nečtou. Chceme se zkusit držet současného vyzkoušeného přístupu, ale neznamená to, že tahle podoba je neměnná. Když zjistíme, že to většině čtenářů chybí, můžeme perex v nějaké podobě vrátit. Celý tenhle koncept není vůbec konečný a zmrazený na věčné časy, naopak to chceme zkusit nasadit a pak ladit. Proto jsme vám to taky ukázali předem, aby se posbíralo větší množství názorů.

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #9 kdy: 03. 08. 2015, 13:29:06 »
Byl bych opravdu rád, kdyby na mém monitoru, který mám ještě pořád jako stará konzerva "na šířku", "užitečný náklad" nevyplňoval jen ten úzký svislý pruh.

Souhlasím, ale neumím se k tomu vyjádřit. Ani já jsem zatím neviděl víc než haldu návrhů a pak tyhle náhledové obrázky. Neumím tedy říct, jak se to bude ve skutečnosti chovat při různých změnách rozlišení. Ale vzhledem ke snaze o maximální přizpůsobitelnost předpokládám, že to bude fungovat.

9875

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #10 kdy: 03. 08. 2015, 13:30:47 »
Pozitíva:
- nové logo sa mi páči (osobne by som ešte skúsil zmeniť font - použil by som neaký konzolový)
- zachovanie zobrazenia autora, dátumu a zaradenia článkov na titulke
- jasné oddelenie reklamy od článkov

Negatíva:
- nepáči sa mi použitie väčsích obrázkov na úkor perexu z článku
- nepáči sa mi použitie väčšieho množstva fontov, vačšieho rozpätia veľkostí fontov a väčšieho množstva farieb fontov
- v starom dizajne boli linky jasnejšie odlíšené od bežného textu
(poznámka ide o názor človeka, ktorý je alergický na "tabletoidný" dizajn)


543š

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #11 kdy: 03. 08. 2015, 13:34:29 »
moderní web/10... ale neni to až zas tak hrozný. Ale jak někdo říkal, první odstavec bych uvítal; tohle je trochu jak ty clickbait weby. Jinak doufám, že se to umí responsivně přizpůsobit w3m.

A take navrhuji, misto tecky mezi ROOT a CZ dat primerene mensi obrazek tucnaka (aneb proc se jmenujete zrovna ROOT :P a ne zrovna "IT news" nebo "C:\" ... :-))
Tak root není jen čistě linuxový koncept...

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #12 kdy: 03. 08. 2015, 13:37:07 »
- nepáči sa mi použitie väčšieho množstva fontov, vačšieho rozpätia veľkostí fontov a väčšieho množstva farieb fontov
- v starom dizajne boli linky jasnejšie odlíšené od bežného textu

Díky, tohle jsou přesně ty velmi užitečné připomínky a zároveň věci, které se dají krásně dodatečně ladit.

Jinak doufám, že se to umí responsivně přizpůsobit w3m.

Tohle je bohužel něco, co zatím nemáme vyzkoušené, protože ten web se teprve programuje. Naživo to ještě nikdo neviděl, ale bude veřejná beta, takže si to budeme moci společně otestovat horem dolem.

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #13 kdy: 03. 08. 2015, 13:41:47 »
- nepáči sa mi použitie väčšieho množstva fontov, vačšieho rozpätia veľkostí fontov a väčšieho množstva farieb fontov
- v starom dizajne boli linky jasnejšie odlíšené od bežného textu

Díky, tohle jsou přesně ty velmi užitečné připomínky a zároveň věci, které se dají krásně dodatečně ladit.

Jinak doufám, že se to umí responsivně přizpůsobit w3m.

Tohle je bohužel něco, co zatím nemáme vyzkoušené, protože ten web se teprve programuje. Naživo to ještě nikdo neviděl, ale bude veřejná beta, takže si to budeme moci společně otestovat horem dolem.

Jo, k těm fontům bych asi taky uvítal, aby se font nadpisu a fonty užitečného textu moc nelišily.
Občas potřebuju z nějakého důvodu zvětšit texty s tím "normálním" fontem a pak se to celé docela rozjede (nadpisy jsou obrovské).

Na barvy si ještě počkám, tohle jsou opravdu jen nástřely ...

Petr

Re:Náhled na novou podobu Roota
« Odpověď #14 kdy: 03. 08. 2015, 13:54:30 »
Já nevím. Mě se to zdá přeobrázkované. Vypěstoval jsem si průběhem času slepotu na reklamní obrázky a tím pádem z té stránky na první pohled nevidím skoro nic. Kromě toho se mě korektně nezobrazí ani náhled toho vzhledu, mám Salix a poslední jeho Firefox a při rozkliknutí nevidím pravou část náhledu a ani posunout to nejde.