Windows 10 EULA - som zhrozeny

j

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #450 kdy: 28. 08. 2015, 18:02:42 »
A negramotny tupec jako ty samozrejme nemuze tusit, ze pokud je nekde neco rezervovano, tak to znamena vyhradne to, ze to MUZE byt v BUDOUCI VERZI nejak pouzito - tedy az po te, co vyjde specifikace NOVE verze. A tupec jako ty samozrejme netusi, ze pokud chci aby system pracoval s NOVOU i STAROU verzi, tak je od sebe musi chte nechte odlisit.
Ze všech těch vašich blbostí vypíchnu jen pár:
1. Veřejná specifikace nové verze vůbec nemusí vyjít, a vůbec ničemu to nevadí, pokud je specifikací zaručena zpětná i dopředná kompatibilita (což v daném případě je).
2. Novou a starou verzi není potřeba na disku nijak odlišovat, protože je specifikací zajištěna zpětná i dopředná kompatibilita.
3. Popis "Reserved for use by Windows NT. Set value to 0 when a file is created and never modify or look at it after that." je naprosto jasný, a vylučuje aby pánové v DS jakýmkoliv způsobem tyto bity využili. Pokud to nedovedete pochopit, je chyba na vašem přijímači.

Ani kdyz to sem napises jeste 100x nebude to o nic mensi lez. Zpetne ani dopredne to kompatabilni neni, nici to lidem bezduvodne data, a nejak nam zacinas vynechavat ty nejpodstatnejsi casti.


j

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #451 kdy: 28. 08. 2015, 18:05:25 »
Jo a mimochodem lulanku, vzhledem k tomu, ze jak sam pises je ten bit rezervovanej pro windows NT, a NT jsou uz asi tak 20 let mrtvy, tak si ho kazdej muze pouziva jak chce.

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #452 kdy: 28. 08. 2015, 18:07:24 »
Ehm ... mas na disku soubor, rekneme cosi.jpg. Zapises to ve widlich 10, dostane to jakejsi priznak. Pak to otevres ve widlich 8 ... a ... posere se to.
Samozřejmě že ne. Pokud není soubor šifrovaný přes EFS, tak bude normálně fungovat. Pokud je šifrovaný přes EFS, tak se nejspíš načte RAW (šifrovaná) verze souboru, nezkoušel jsem to. Což je celkem pochopitelné, protože starší verze Windows neumí EFS na FAT32.

Jasně, všechna zařízení vykazují 100% spolehlivost a nikdy se nemůže EFS příznak dostat do FS náhodně nebo chybou a proto my veliký MS můžeme se souborem takto označeným manipulovat, přestože to uživatel nechce i kdybychom mu tím poškodili data. No a, to přece nevadí :D

Demagogie na entou jak od "j", klasicky antihate MS.

Co bude branit ext4 prepsat soubor, ktery nahodou nebo chybou FS zmeni priznak r-- na rw-?

Milý demagogu, na ext4 jako root zapíšu data do souboru i když bude mít práva ---, ale JEN a POUZE v případě, že to budu jako uživatel chtít. Kdežto MS implementace FAT32 ve Windows 10 dle neexistující (možná neveřejné) specifikace NOVÉ verze, bez technického označení nové verze FS ZAPISUJE do dat uživatele BEZ jeho vědomí a BEZ jeho vůle. I když kdo ví, jestli to vůbec dělá implementace FAT32 nebo to dělá nějaká filištínská služba ve W10. Nemáme zdrojáky, tak se můžeme jen domnívat jak to je. Třeba je driver FAT32 ve W10 OK, přestože se neřídí specifikací a MS se na nějakou novou verzi specifikace (kterou nedá ani k dispozici) vymlouvá (to už tady tuším bylo, takové to BU BU BU! Linux porušuje naše patenty! - Které?! - Neřekneme :D).

Takže svým pokusem opět překroutit faktický stav věci a realitu jste si podle mě zase jen naběhl, protože melete a překrucujete. Běžte oba do politiky, tam vám to bude platné.

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #453 kdy: 28. 08. 2015, 18:11:47 »
Ano, reserved je podle trolů jakými jste i vy přece reserved for future use. Takže když si to někdo použil, proč to vadí? A proč MS hrabe do dat uživatele?
Protože ten někdo není autorem specifikace FAT32.

Ale je autorem té upravené specifikace (myslím té, kde si Sound Data zapisuje do dříve reserved bitů nějaké své příznaky, podle logiky věci to je nová FAT32 verze). Takových úprav se s FAT dělo - viz Wikipedia. A najedou přijde Lael a řekne, že s FAT32 nikdo hýbat nesmí, protože to Lael řekl :D. A jediný kdo může s FAT32 hýbat (dokonce upravovat specifikaci původní, bez vydání nové verze a dokonce bez vydání samotné spefikace) je MS. A navíc, že MS může u takové úpravy ničit uživatelům data, protože DATA už nejsou součástí specifikace FS, dělá to špatně a basta. Nehrejte si na boha a přestaňte mě nutit, dělat si z MS modlu.

Na druhou stranu, je to v souladu s licenci, instalaci desitek si souhlasil s tim, ze vsechno co je na disku patri M$ a co patri M$ do toho ti nic neni.

To je docela zajímavé. Já si jednak Windows 10 neinstaloval, ani jsem nesouhlasil s jejich licenčním ujednáním, docela by mě zajímalo, kdybych si stáhl zmiňovaný virtuální obraz jestli by to platilo také, ale hlavně by mě zajímalo, jestli tím, že si třeba kamarád nainstaloval W10, jestli pak MS patří i data na všech externích discích a to třeba i na mých discích, které přinesu ke kamarádovi a milé W10 mi na nich zničí data :D a vůbec co na to autorský zákon...

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #454 kdy: 28. 08. 2015, 18:17:18 »
Popis "Reserved for use by Windows NT. Set value to 0 when a file is created and never modify or look at it after that." je naprosto jasný, a vylučuje aby pánové v DS jakýmkoliv způsobem tyto bity využili. Pokud to nedovedete pochopit, je chyba na vašem přijímači.

A to už je opět několikrát vyvrácená lež, u těch bitů o kterých se bavíme nic o Reserved pro Windows NT není. Nevím proč to pořád říkáte dokola (jo aha vlastně protože jste nejspíš psychopat) a i kdyby tam nakrásně bylo Windows NT, tak poslední Windows NT byly 4.0. Pak už byly Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 8.1 a teď přeskok na 10. A kdyby jste chtěl manipulovat tím, že 2k a vyšší jsou taky Windows NT, protože na sebe navazují, tak pak by ze stejné logiky musely být Windows 95, 98, 98SE a ME operační systém MS DOS, protože přece na sebe navazují a pořád tam je jádro DOSu. Není to Windows NT, protože se to tak nejmenuje.


Makovec nereg

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #455 kdy: 28. 08. 2015, 18:20:59 »
Vážení j a ByCzech... nic ve zlém, ale váš problém je že nerozumíte jazyku specifikací. Je to technický jazyk kde určitá slova mají přesně specifický význam, jako třeba reserved,  a mají určité velmi striktní implikace pro implementátory. Ten jazyk není otevřený alternativním a kreativním výkladům.


Aha, jasně. A kde je ta specifikace, která říká, že se v nějaké verzi FAT32 může mrvit do souboru uživatele? Prosím sem s ní. Je mi jedno jestli FAT32 mění jeden nebo druhý. Jádro problému je v tom, že MS zničil uživatelům DATA, protože zapisoval do souborů uživatele.

Vy i Lael se tomu vyhýbáte jako čert kříži.

A taky mi ani jeden z vás neobjasnil, co dává jednomu právo měnit specifikaci a jít proti ní a druhému to to právo bere. Možná se pak pohneme dál.

Ale to ani jeden z vás neudělal a neudělá (tedy s relevantním podkladem).

Už v jednom z prvních příspěvků do diskuse jsem napsal že by samozřejmě bylo lepší kdyby na své chystané využití reserved položek autor specifikace včas poukázal.

Pokud ale přepisujete metadata které máte z definice nechat na pokoji, za následky na příslušných datech si můžete sám.

FAT32 není přírodním jevem který se zrodil v prachu na dně krabice od počítače. Má autora kterému jeho specifikace patří. A ten má právo, a také je zcela korektním způsobem uplatňuje, tento standard rozvíjet. Jiní toto právo z podstaty věci samé nemají, a pokud se standardem neřídí, nemohou očekávat že se systém bude k jejich datům chovat jak by si představovali.

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #456 kdy: 28. 08. 2015, 18:48:38 »
Vážení j a ByCzech... nic ve zlém, ale váš problém je že nerozumíte jazyku specifikací. Je to technický jazyk kde určitá slova mají přesně specifický význam, jako třeba reserved,  a mají určité velmi striktní implikace pro implementátory. Ten jazyk není otevřený alternativním a kreativním výkladům.


Aha, jasně. A kde je ta specifikace, která říká, že se v nějaké verzi FAT32 může mrvit do souboru uživatele? Prosím sem s ní. Je mi jedno jestli FAT32 mění jeden nebo druhý. Jádro problému je v tom, že MS zničil uživatelům DATA, protože zapisoval do souborů uživatele.

Vy i Lael se tomu vyhýbáte jako čert kříži.

A taky mi ani jeden z vás neobjasnil, co dává jednomu právo měnit specifikaci a jít proti ní a druhému to to právo bere. Možná se pak pohneme dál.

Ale to ani jeden z vás neudělal a neudělá (tedy s relevantním podkladem).

Už v jednom z prvních příspěvků do diskuse jsem napsal že by samozřejmě bylo lepší kdyby na své chystané využití reserved položek autor specifikace včas poukázal.

Pokud ale přepisujete metadata které máte z definice nechat na pokoji, za následky na příslušných datech si můžete sám.

FAT32 není přírodním jevem který se zrodil v prachu na dně krabice od počítače. Má autora kterému jeho specifikace patří. A ten má právo, a také je zcela korektním způsobem uplatňuje, tento standard rozvíjet. Jiní toto právo z podstaty věci samé nemají, a pokud se standardem neřídí, nemohou očekávat že se systém bude k jejich datům chovat jak by si představovali.


Zase vykládáte vyvrácené lži? Který zákon vám zajišťuje vlastnictví specifikace? Povídejte, poučte nás...

Nevšiml jsem si příspěvku, ve kterém by jste relevantně zdůvodnil, proč MS může a jiný ne. Jenom jste řekl, že to může, ale nějaký důvod či důkaz, který by vám dával zapravdu není.

To fakt nemá chybu, MS domrví data na mém disku a můžu si za to sám? :D To je legrace s vámi, to vám povím. Od kdypak má MS beztrestnost? :D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #457 kdy: 28. 08. 2015, 18:55:25 »
FAT32 není přírodním jevem který se zrodil v prachu na dně krabice od počítače. Má autora kterému jeho specifikace patří. A ten má právo, a také je zcela korektním způsobem uplatňuje, tento standard rozvíjet. Jiní toto právo z podstaty věci samé nemají, a pokud se standardem neřídí, nemohou očekávat že se systém bude k jejich datům chovat jak by si představovali.

At si rozviji, vo chce. Ale at ten FS verzuje. To neni v rozporu se zpetnou a doprednou kompatibilitou. Viz ExtX, ktery stale muzu namontovat jako jinou verzi, akorat tam eventuelne nebude neco chodit, ale k datum se dostanu.

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #458 kdy: 28. 08. 2015, 20:13:06 »
Aha, jasně. A kde je ta specifikace, která říká, že se v nějaké verzi FAT32 může mrvit do souboru uživatele? Prosím sem s ní. Je mi jedno jestli FAT32 mění jeden nebo druhý. Jádro problému je v tom, že MS zničil uživatelům DATA, protože zapisoval do souborů uživatele.
Nová verze FAT32 není příčinou nemrvení dat. Tou je implementace FAT32 od DS, která je v rozporu se specifikací vydanou k datu tvorby jejich firmwaru.

A taky mi ani jeden z vás neobjasnil, co dává jednomu právo měnit specifikaci a jít proti ní a druhému to to právo bere. Možná se pak pohneme dál.
To že autorem FAT32 je MS. Samozřejmě si můžete doma udělat nekompatibilní změny v TCP, ext2, HFS+ i FAT32. Ve všech případech to ale povede jen k problémům s kompatibilitou.

Jasně, všechna zařízení vykazují 100% spolehlivost a nikdy se nemůže EFS příznak dostat do FS náhodně nebo chybou a proto my veliký MS můžeme se souborem takto označeným manipulovat, přestože to uživatel nechce i kdybychom mu tím poškodili data. No a, to přece nevadí :D
Pokud struktury na FS neodpovídají specifikaci, pochopitelně se FS nechová jak by měl.

Vzhledem k tomu, že jste sedmilhář, vám můžu a nemusím věřit, že taková specifikace vůbec existuje a pořád se vyhýbáte vysvětlení, proč MS zapisuje do dat uživatele, přestože uživatel to nijak nechce.
Taková specifikace samozřejmě v MS existovat musí, protože verze FAT32 ve Windows 10 má funkcionalitu navíc. Zápis do dat uživatele je daný tím, že implementace FAT32 od DS je v rozporu se specifikací vydanou k datu tvorby jejich firmwaru.

MS se drží nové verze FAT32. Není veřejná, a díky zpětné i dopředné kompatibilitě to ničemu nevadí.
Bla bla bla... Citation needed.
Není potřeba žádná citace. FAT32 zapsaný Windows 10 přečtete s klidem už na Windows 95 OSR2, a FAT32 zapsaný ve Windows 95 OSR2 přečetete na Windows 10. Jediný problém je s DS, kteří implementovali FAT32 v rozporu se specifikací vydanou k datu tvorby jejich firmwaru.

To je ale IMO jediné správné chování - aby zařízení/implementace, které neumí s novou verzi FS se k ní nechovali jako ke starší verzi FS.
To může platit pro ext4 na vašem stroji, na který zapisujete jen vy, a update driveru FS dostanete kdykoliv. FAT32 je používaný jako "esperanto FS". Kdyby nefungovala dopředná kompatibilita FAT32, tak byste v současných kamerách, foťácích, telefonech a dalších zařízeních nemohl používat FAT32 zapsaný ve Windows 10. Proto je FAT32 napsaný tak, aby byl zpětně i dopředně kompatibilní. To ale samozřejmě vyžaduje dodržování specifikace. Bohužel implementace FAT32 od DS je v rozporu se specifikací vydanou k datu tvorby jejich firmwaru.

Akorát mi stále uchází, proč MS zapisuje do DAT v souboru uživatele, přestože k tomu uživatel nijak nedal příčinu.
To není potvrzené. Tvrdí to jen support Sound Devices, což jsou "experti" kteří neumí ani implementovat FAT32, a kterým to prý tvrdili uživatelé. MS nic takového nepotvrdil, a vy nakonec také ne ;)

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #459 kdy: 28. 08. 2015, 20:21:51 »
Ale (DS) je autorem té upravené specifikace (myslím té, kde si Sound Data zapisuje do dříve reserved bitů nějaké své příznaky, podle logiky věci to je nová FAT32 verze). Takových úprav se s FAT dělo - viz Wikipedia.
Rozšíření FAT jsou většinou dopředně i zpětně kompatibilní. Například dlouhé názvy nijak nekolidují s používáním FAT s krátkými názvy, stejně tak OS/2 Extended Attributes nebo MacOS Alternate Data Streams. U SD ani nevíme jestli jde o záměr nebo neschopnost, protože hrají mrtvého brouka. Jejich implementace FAT32 je každopádně v rozporu se specifikací, a zcela zaslouženě došli k problémům.

At si rozviji, vo chce. Ale at ten FS verzuje. To neni v rozporu se zpetnou a doprednou kompatibilitou. Viz ExtX, ktery stale muzu namontovat jako jinou verzi, akorat tam eventuelne nebude neco chodit, ale k datum se dostanu.
Proč? Vždyť přesně tak to na FAT32 funguje i bez verzování. FAT32 zapsaný ve Windows 95 OSR2 přečtete ve Windows 10, a FAT32 zapsaný ve Windows 10 přečtete ve Windows 95 OSR2. Jediným problémem jsou Sound Devices, kde implementovali FAT32 v rozporu se specifikací, a tím kompatibilitu porušili.

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #460 kdy: 28. 08. 2015, 20:24:46 »
To fakt nemá chybu, MS domrví data na mém disku a můžu si za to sám? :D To je legrace s vámi, to vám povím. Od kdypak má MS beztrestnost? :D
MS domrví data na všem disku z toho důvodu, že FS na vašem disku je v rozporu se specifikací FAT32, a to kvůli implementaci FAT32 od SD nevyhovující specifikaci. Výsledek nijak nepřekvapí. Kdybyste si například doma upravoval žurnál ext3 v rozporu se specifikací, při dostatečně "šikovné" úpravě byste při přimountování takového FS na "standardním" ext3 ten FS zbořil.

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #461 kdy: 28. 08. 2015, 20:27:13 »
Jo a mimochodem lulanku, vzhledem k tomu, ze jak sam pises je ten bit rezervovanej pro windows NT, a NT jsou uz asi tak 20 let mrtvy, tak si ho kazdej muze pouziva jak chce.
Windows 10 jsou Windows řady NT. Kdybyste nevěděl, Wikipedia napoví.
https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_NT#Releases

Navíc vůbec nehraje roli, pro koho jsou ty bity rezervované. Pokud nejsou rezervované pro vás, tak do nich nemáte co hrabat. V daném případě je navíc naprosto jasně popsané, co se s těmi bity má dělat. V SD specifikaci porušili.

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #462 kdy: 28. 08. 2015, 20:28:34 »
To je docela zajímavé. Já si jednak Windows 10 neinstaloval, ani jsem nesouhlasil s jejich licenčním ujednáním, docela by mě zajímalo, kdybych si stáhl zmiňovaný virtuální obraz jestli by to platilo také, ale hlavně by mě zajímalo, jestli tím, že si třeba kamarád nainstaloval W10, jestli pak MS patří i data na všech externích discích a to třeba i na mých discích, které přinesu ke kamarádovi a milé W10 mi na nich zničí data :D a vůbec co na to autorský zákon...
Licenční podmínky Windows nic takového neříkají. Tvrdí to jen trollové, kteří míchají dohromady licenci Windows s podmínkami použití online služeb MS.

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #463 kdy: 28. 08. 2015, 20:33:05 »
A to už je opět několikrát vyvrácená lež, u těch bitů o kterých se bavíme nic o Reserved pro Windows NT není.
EFS se na FAT32 indikuje v DIR_NTRes.
DIR_NTRes, Reserved for use by Windows NT. Set value to 0 when a file is created and never modify or look at it after that.

...i kdyby tam nakrásně bylo Windows NT, tak poslední Windows NT byly 4.0. Pak už byly Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 8.1 a teď přeskok na 10.
Windows 10 jsou Windows řady NT. Kdybyste nevěděl, Wikipedia napoví.
https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_NT#Releases

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #464 kdy: 28. 08. 2015, 20:36:54 »
Ani kdyz to sem napises jeste 100x nebude to o nic mensi lez. Zpetne ani dopredne to kompatabilni neni, nici to lidem bezduvodne data, a nejak nam zacinas vynechavat ty nejpodstatnejsi casti.
Nová verze FAT32 není příčinou nemrvení dat. Tou je implementace FAT32 od DS, která je v rozporu se specifikací vydanou k datu tvorby jejich firmwaru. Zpětná i dopředná kompatibilita mezi implementacemi vyhovujícími specifikaci FAT32 funguje bez problému. Běžte si to zkusit. Zapište soubory na klíčenku ve Windows 10, přečtete je ve Windows 7, Vistě, XP, 2000, ME, 98 SE, 98 a 95 OSR2. Pak je můžete zkusit zapsat v každém ze jmenovaných OS a přečíst je na Windows 10. Samozřejmě to funguje. Stejně to funguje se všemi implementacemi, které se drží specifikace. SD se specifikace nedrží, a to je jediná příčina problému.