Windows 10 EULA - som zhrozeny

MP

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #390 kdy: 28. 08. 2015, 11:15:31 »

Kde je napsáno, že tvůrce s tím počítá? V normě to dle těch, co ji četli není. Nebo vy jste tvůrce, že si to dovolujete takto tvrdit? :-O


Je to význam slova "reserved".

No jasne ... naprosto bezne se ty nezapojeny (rezerved) draty v rozvadeci pripojej na fazi. To ma ten kreten elektrikarkej vedet ne, ze sou pripojeny.

Takze nejaka debilni firma se pripoji na rozvody a pouzije rezervovany drat na signalizacni vrstvu svych zarizeni. Elektrarny pak rezervovany drat daji na fazi a debilni firma se divi, ze ji zarizeni shori.


j

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #391 kdy: 28. 08. 2015, 11:16:52 »
Protože vytvořil novou verze FAT32. Ta je zpětně i dopředně kompatibilní. Pokud se autoři ostatních implementací FAT32 drží specifikace, není jediný problém. Pokud se specifikace nedrží, tak to samozřejmě může vést k problémům.

Jasne, a nikomu o tom nerek, zadnou specifikaci nevydal, a kurvi pritom data uzivatelum. Takze jestli tu nekdo specifikaci nedodrzuje tak predevsim M$.  KDE je specifikace, ze minovany bit ma nejaky vyznam, a ze vede k prepisu dat? Chci odkaz. Jinak zalez laskave do ty zadekni diry.

Dojdu ti domu prepojit zasuvky, podle nove specifikace ma byt faze pripojena na kolik. Ze o tom nevis? No a co je mi potom.

Makovec nereg

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #392 kdy: 28. 08. 2015, 11:17:26 »

Kde je napsáno, že tvůrce s tím počítá? V normě to dle těch, co ji četli není. Nebo vy jste tvůrce, že si to dovolujete takto tvrdit? :-O


Je to význam slova "reserved".

No jasne ... naprosto bezne se ty nezapojeny (rezerved) draty v rozvadeci pripojej na fazi.

Což přesně ti co se zlobí že jim to zlý Windows rozbíjejí udělali, žeano.

Kromě toho slova mají v různých kontextech různý význam, a my se tu nebavíme o elektrotechnice.

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #393 kdy: 28. 08. 2015, 11:17:58 »
A to vaše "specifikace není nejspíš vydaná a vůbec to nevadí" to už je na diagnózu :D. MS udělá novou specifikaci, nezmění verzi, NEVYDÁ ji a do souborů, u kterých najde na FS nějaké nastavené bity zapisuje bez požadavků kohokoli data. ... Ale to je prostě s tím používáním reserved věcí, bez změny verze FS a prasáckého chování programátorů v MS.
MS udělal novou verzi FAT32, která je zpětně i dopředně kompatibilní, a pokud se autoři ostatních implementací drží specifikace předchozí verze, není nikde žádný problém. Už jsem také vysvětloval, proč se nemění verze FS: změna je zpětně i dopředně kompatibilní, a kdyby se verze FS změnila, tak by odpadla dopředná kompatibilita.
Kdyby se pánové v Sound Data drželi specifikace FAT32, samozřejmě by nevznikl žádný problém.

To samé ale udělal Sound Data - novou verzi FAT32, která je zpětně i dopředně kompatibilní (udělal to dříve než MS) a mimochodem taky nevydal specifikaci. Akorát, že Sound Data nikomu nesežerou ve své modifikované verzi a implementaci datové soubory. :D

Mezi námi i kdyby MS vydal spefikaci a změnil verzi, pokud by došlo k tomu, že pokud najde nějaké bity na FS změní data souboru, přestože dle hlavičky jsou něco jiného než co by tam být dle předpokladu mělo, měl by zahlásit poškození FS a doporučit opravu a ne zapisovat do dat uživatele, bez požadavku na zápis. Jenže MS se chová k uživatelům tak jak se chová a proto to tak dopadá.
Už jsem psal, že to že se do souboru zapisuje při jeho čtení není prokázané. Tvrdí to jen support Sound Devices, což jsou "experti" kteří neumí an korektně implementovat FAT32, a prý jim to sdělili nějací uživatelé. Pokud to chcete prokázat a přispět tak konečně do diskuse něčím konstruktivním, tak si vezměte Windows 10, USB klíčenku, disk editor (například DiskProbe), a jděte to prokázat.

Kde to mám vzít? Byl jsem v pár IT obchodech, kde tyhle věci vedou a v žádném mi nedovolili Windows 10 ani USB klíčenku vzít. A brát to bez dovolení nehodlám. Asi je to vlastní vám, když to takhle veřejně doporučujete. :D

j

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #394 kdy: 28. 08. 2015, 11:18:27 »

Kde je napsáno, že tvůrce s tím počítá? V normě to dle těch, co ji četli není. Nebo vy jste tvůrce, že si to dovolujete takto tvrdit? :-O


Je to význam slova "reserved".

No jasne ... naprosto bezne se ty nezapojeny (rezerved) draty v rozvadeci pripojej na fazi. To ma ten kreten elektrikarkej vedet ne, ze sou pripojeny.

Takze nejaka debilni firma se pripoji na rozvody a pouzije rezervovany drat na signalizacni vrstvu svych zarizeni. Elektrarny pak rezervovany drat daji na fazi a debilni firma se divi, ze ji zarizeni shori.

Ty rezervovany draty jsou ovsem stale oznaceny jako nezapojeny, a visej si jen tak volne do vzduchu. Hmm, nemyslim si ze by ten kdo je zapoji jeste nekdy vylez z kriminalu.


Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #395 kdy: 28. 08. 2015, 11:19:20 »
K tomu mám jen jediné - způsobila to arogance MS, kdy si mění normu pod rukama (kdo mu na to dal právo nevím) a dokonce to ani nevydá a nikomu neřekne a nakonec ještě kazí uživatelova data, která si nahrál na zařízení.
No kdo mohl dát MS, coby autorovi FAT32, právo měnit specifikaci? Že by MS? :D
To že MS vydá novou verzi FAT32 a nevydá specifikaci je naprosto v pořádku. Klidně můžete dál postupovat podle starší verze specifikace, a všechno bude OK, protože změny jsou zpětně i dopředně kompatibilní. Samozřejmě pokud se specifikace nedržíte, jako v Sound Devices, tak je problém.

Opakuji znovu zjevná fakta: v Sound Devices se nedrželi specifikace FAT32 platné v době kdy psali firmware. V důsledku toho, že specifikaci porušili, nastaly problémy s kompatibilitou. Vzniklý problém je jejich chyba.

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #396 kdy: 28. 08. 2015, 11:22:30 »
Jasne, a nikomu o tom nerek, zadnou specifikaci nevydal, a kurvi pritom data uzivatelum. Takze jestli tu nekdo specifikaci nedodrzuje tak predevsim M$.  KDE je specifikace, ze minovany bit ma nejaky vyznam, a ze vede k prepisu dat? Chci odkaz. Jinak zalez laskave do ty zadekni diry.
MS má novou verzi specifikace, a té se samozřejmě drží. A nemusí ji k tomu uveřejňovat, protože kdo se chová v souladu s předchozí specifikací, tak nemá žádný problém. ME je na rozdíl od Sound Data je autorem FAT32, takže může ve FAT32 provádět změny.

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #397 kdy: 28. 08. 2015, 11:23:20 »
OK, v pripade tvych paketu budu nahodne menit obsah bitu 13-20bytu. A samo, pokud neco nekomu nebude fungovat, muze si za to sam, nerespektuje tupec moji normu.
Až budete autorem specifikace, tak jako je MS autorem specifikace FAT32, tak samozřejmě můžete začít používat rezervovaná pole jak uznáte za vhodné. A pokud je někdo začne používat v rozporu se specifikací, bude to jeho problém.

Aha, už mi to je jasné! Vy to nechápete. Sound Data udělal modifikaci FAT32 (v dějinách FAT nic nového pod sluncem, viz Wikipedie) a MS na takovéto modifikaci žere uživatelům data, kapiš? :D

PS: Už chvíli se tu jen bavím a ukazuju, jak se dá hloupě kroutit diskuzí a fakty jak to děláte vy. :D

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #398 kdy: 28. 08. 2015, 11:26:04 »
A pokud je někdo začne používat v rozporu se specifikací, bude to jeho problém.

Nerad se opakuju, ale pro jednou udělám výjimku... Jaký problém má Sound Data? Já o žádném nevím. Vím jen, že mají problém uživatelé/platící zákazníci Microsoft Windows 10. Což logicky budou házet na autora Windows 10 a to oprávněně.

MP

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #399 kdy: 28. 08. 2015, 11:27:36 »

Kde je napsáno, že tvůrce s tím počítá? V normě to dle těch, co ji četli není. Nebo vy jste tvůrce, že si to dovolujete takto tvrdit? :-O


Je to význam slova "reserved".

No jasne ... naprosto bezne se ty nezapojeny (rezerved) draty v rozvadeci pripojej na fazi. To ma ten kreten elektrikarkej vedet ne, ze sou pripojeny.

Takze nejaka debilni firma se pripoji na rozvody a pouzije rezervovany drat na signalizacni vrstvu svych zarizeni. Elektrarny pak rezervovany drat daji na fazi a debilni firma se divi, ze ji zarizeni shori.

Ty rezervovany draty jsou ovsem stale oznaceny jako nezapojeny, a visej si jen tak volne do vzduchu. Hmm, nemyslim si ze by ten kdo je zapoji jeste nekdy vylez z kriminalu.

Pokud by draty byly nezapojene, tak je nemuze ta debilni firma pouzit pro signalizacni vrstvu. Takze ty draty jsou samozrejme zapojene a nevisi ve vzduch vy idiote.

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #400 kdy: 28. 08. 2015, 11:28:36 »
To samé ale udělal Sound Data - novou verzi FAT32, která je zpětně i dopředně kompatibilní (udělal to dříve než MS) a mimochodem taky nevydal specifikaci. Akorát, že Sound Data nikomu nesežerou ve své modifikované verzi a implementaci datové soubory. :D
Sound Data nemá co měnit FAT32. Nejsou autorem FAT32 ani jeho specifikace. Předpokládám že si doma také neměníte standard zapojení drátů v zásuvce, s tím že ostatní jistě budou vaše změny respektovat :D

Kde to mám vzít? Byl jsem v pár IT obchodech, kde tyhle věci vedou a v žádném mi nedovolili Windows 10 ani USB klíčenku vzít. A brát to bez dovolení nehodlám. Asi je to vlastní vám, když to takhle veřejně doporučujete. :D
Stáhněte si virtual machine s Windows 10: http://dev.modern.ie/tools/vms/windows/
Diskový editor snad máte, nakonec můžete editovat na Linuxu. Pokud ne, Diskprobe je součástí WinXP2 Support Tools. Balíček stačí rozbalit a vyhrábnout z něj soubory dskprobe.*. Utilitu je potřeba pouštět pod adminem. Link: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=18546

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #401 kdy: 28. 08. 2015, 11:29:59 »
PS: Už chvíli se tu jen bavím a ukazuju, jak se dá hloupě kroutit diskuzí a fakty jak to děláte vy. :D
No já myslím že fakta jsou dávno zjevná, a vy tu jen trollujete.

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #402 kdy: 28. 08. 2015, 11:31:35 »
Jasne, a nikomu o tom nerek, zadnou specifikaci nevydal, a kurvi pritom data uzivatelum. Takze jestli tu nekdo specifikaci nedodrzuje tak predevsim M$.  KDE je specifikace, ze minovany bit ma nejaky vyznam, a ze vede k prepisu dat? Chci odkaz. Jinak zalez laskave do ty zadekni diry.
MS má novou verzi specifikace, a té se samozřejmě drží. A nemusí ji k tomu uveřejňovat, protože kdo se chová v souladu s předchozí specifikací, tak nemá žádný problém. ME je na rozdíl od Sound Data je autorem FAT32, takže může ve FAT32 provádět změny.

Sound Data má taky novou verzi své specifikaci a té se samozřejmě drží. A nemusí ji k tomu uveřejňovat, protože se chová v souladu s předchozí specifikací, tak nemá žádný problém. Sound Data je autorem své specifikace (v dějinách FAT věc běžná), takže může ve FAT32 provádět změny.

Proč MS může a nikdo jiný ne, je mi záhadou. O žádné zákonné normě, které by tohle právo MS dávala a ostatním ho brala nevím. Obojí se mi zdá čuňárna, ale jediný MS díky tomu žere uživatelům data. Sound Data uživatelům nežere data. Nevím proč by měl být problém Sound Data, že MS někomu sežere data :D.

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #403 kdy: 28. 08. 2015, 11:35:40 »
To samé ale udělal Sound Data - novou verzi FAT32, která je zpětně i dopředně kompatibilní (udělal to dříve než MS) a mimochodem taky nevydal specifikaci. Akorát, že Sound Data nikomu nesežerou ve své modifikované verzi a implementaci datové soubory. :D
Sound Data nemá co měnit FAT32. Nejsou autorem FAT32 ani jeho specifikace. Předpokládám že si doma také neměníte standard zapojení drátů v zásuvce, s tím že ostatní jistě budou vaše změny respektovat :D

Kde to mám vzít? Byl jsem v pár IT obchodech, kde tyhle věci vedou a v žádném mi nedovolili Windows 10 ani USB klíčenku vzít. A brát to bez dovolení nehodlám. Asi je to vlastní vám, když to takhle veřejně doporučujete. :D
Stáhněte si virtual machine s Windows 10: http://dev.modern.ie/tools/vms/windows/
Diskový editor snad máte, nakonec můžete editovat na Linuxu. Pokud ne, Diskprobe je součástí WinXP2 Support Tools. Balíček stačí rozbalit a vyhrábnout z něj soubory dskprobe.*. Utilitu je potřeba pouštět pod adminem. Link: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=18546

No jo, jenže já nemám přirozené masochistické sklony a navíc nemám rád, když mě někdo šmíruje, takže Windows 10 mi do kompu nesmí.

Stačí mi, že MS vydal utilitu na opravu poškozených souborů. A je mi jasné, že ji vydal proto, protože ví, že data poškozuje MS a nikdo jiný.

PS: Možná bych byl ochoten vaše požadavky, co mám dělat akceptovat, pod podmínkou, že si budu na to ochoten udělat čas a vy budete ochoten za můj čas dát příslušný balík :D

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #404 kdy: 28. 08. 2015, 11:36:35 »
PS: Už chvíli se tu jen bavím a ukazuju, jak se dá hloupě kroutit diskuzí a fakty jak to děláte vy. :D
No já myslím že fakta jsou dávno zjevná, a vy tu jen trollujete.

LOL, trolovi se nelíbí, když se mu dostane jeho medicíny? To jste si hezky naběhl na vidle. Děkuji :D