Windows 10 EULA - som zhrozeny

nobody

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #285 kdy: 19. 08. 2015, 13:58:26 »
K vlastním Win10 doporučuji samozřejmě článek na rootu :). Článek obsahuje pěkný link na dasm.cz ("šel bych cestou ručního nastavení").
http://www.root.cz/clanky/postrehy-z-bezpecnosti-soukromi-nebo-pohodli-to-je-oc-tu-bezi/

Tak ten clanek je ocividne zmanipulovan ve prospech microsoftu, bez faktickeho potvrzeni, pouhe spekulace a mlzeni
viz: http://www.root.cz/clanky/postrehy-z-bezpecnosti-soukromi-nebo-pohodli-to-je-oc-tu-bezi/nazory/555688/



Kolemjdoucí

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #286 kdy: 19. 08. 2015, 14:15:46 »

Unknown

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #287 kdy: 19. 08. 2015, 14:23:13 »
Co je to za noveho strasaka ten Putin. Abych vedel koho nebo ceho se bat ...

Kdyz ctete z clanku jen titulky, pak se nedivte ze tomu Vase informovanost odpovida...

To stejne jde rict i o Vas ...

No kdyz myslite...

Unknown

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #288 kdy: 19. 08. 2015, 14:32:33 »
http://aeronet.cz/news/analyza-windows-10-ve-svem-principu-jde-o-pouhy-terminal-na-sber-informaci-o-uzivateli-jeho-prstech-ocich-a-hlasu/

Jak tu padlo, Aeronet je web šířící ruskou propagandu, pravidelně bez zdrojů, bez podpisů autorů, sídlí na neexistující adrese... K vlastním Win10 doporučuji samozřejmě článek na rootu :). Článek obsahuje pěkný link na dasm.cz ("šel bych cestou ručního nastavení").
http://www.root.cz/clanky/postrehy-z-bezpecnosti-soukromi-nebo-pohodli-to-je-oc-tu-bezi/
Citace
Znehodnocování mé analýzy bláboly o „pro-ruském původu našeho serveru“ mně opravdu nezajímá. Účelem článku bylo seznámit odbornou veřejnost (analytiky přes síťovou bezpečnost ve firmách) o chování nových Windows 10 a v tomto ohledu můj článek úkol splnil, protože jsem již dostal informace o tom, že některé velké firmy a organizace od deploymentu nových Windows 10 do svého firemního ekosystému upustily. Přičemž je naprosto jasné, že Windows 10 nejsou ze svého principu vůbec vhodný OS pro firmy. Microsoft chce zjevně opustit korporátní sféru operačních systémů a přenechat ji buď Mac OS anebo alternativním linuxovým desktopům, protože jinak by nepoložil na stůl Windows 10, které nejsou kompatibilní s bezpečnostními vnitropodnikovými předpisy podle ISO ani z 20%. Předchozí Windows 8 na tom už také nebyly slavně, ale to, co přinesly Windows 10, to je za hranicí akceptovatelnosti.

Pri pokusu podivat se na profil autora "clanku", uzivatele 'Administrator' ci 'Admin', mi doslo, ze na tomhle serveru je zbytecne klikat kamkoliv ;-)

nobody

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #289 kdy: 19. 08. 2015, 15:42:46 »
Pri pokusu podivat se na profil autora "clanku", uzivatele 'Administrator' ci 'Admin', mi doslo, ze na tomhle serveru je zbytecne klikat kamkoliv ;-)

Zkusil sem kliknout na profil autora "prispevku" Unknown a doslo mi ze je to zbytecne a ani nema cenu jeho prispevky cist ;)
btw: pokud bych chtel oblbnout uzivatele jako Unknown, asi staci abych si dal jako autor clanku jmeno John True a fotku s kvadrem z nejake fotobanky :-D


j

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #290 kdy: 20. 08. 2015, 17:28:27 »
Tak se pobavte, sosnete si od M$ bazmek na vyrobu iso/usb ... 2 hodiny to cosi stahuje, prepocitava, (muzete pri tom prej dal pracovat, ale disk jen sviti a stroj nereaguje na podnety)  a pak vyhodi oblibenou m$ hlasku #$38sadf "Neco se stalo"  a vsechno smaze. lool

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #291 kdy: 25. 08. 2015, 09:28:26 »
Windows 10 mají od Microsoftu naděleny další kumulativní opravy, které by měly opravit to, co neopravily předchozí kumulativní opravy. Hlavně by se nemělo opakovat to, co předtím, tedy nekonečné restartování pořád dokola. Windows se ale stále ochotně restartují, ačkoliv máte otevřené programy a vůbec to neřeší (musíte si to vypnout). A nová kumulativní oprava? Opět bez informaci o tom, čeho se vlastně týká. Viz KB3081438. ...

http://www.lupa.cz/clanky/prace-v-amazonu-je-pry-peklo-opravy-windows-10-a-spotifiy-lacnici-po-datech/

 ;D  ;D  ;D

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #292 kdy: 25. 08. 2015, 15:04:56 »
Tak se pobavte, sosnete si od M$ bazmek na vyrobu iso/usb ... 2 hodiny to cosi stahuje, prepocitava, (muzete pri tom prej dal pracovat, ale disk jen sviti a stroj nereaguje na podnety)  a pak vyhodi oblibenou m$ hlasku #$38sadf "Neco se stalo"  a vsechno smaze. lool

Bázmek na výrobu ISO/USB jsem stáhnul a spustil. Stáhnul na pozadí ISO image a uložil ho kam měl. Z toho jsem potom jiným MS bázmekem vyrobil bootovací klíčenku. Upgrade na Windows 10 neprošel a došlo k návratu k původnímu stavu. Odinstaloval jsem Avast, odmountoval partition připojenou na C:\Users\Public, odpojil stroj od netu, spustil upgrade znovu, a za cca 30 minut jsem byl na Windows 10. V průběhu setupu jsem povypínal různé integrační funkce o které nestojím, pak jsem ještě proběhl některé body z článku níže, a navíc odstranil vyhledávací toolbar z taskbaru. Win10 mi fungují zatím bez jediného problému.
http://www.dasm.cz/clanek/jak-z-windows-10-udelat-desktopovy-system

Pokud vám bázmek na stažení ISO image nefunguje, zkuste vypnout antivir. Chybové kódy se dají přeložit na hlášky utilitou err.exe, nebo vyhledat v seznamu na MSDN.
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/ms681382

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #293 kdy: 25. 08. 2015, 15:12:01 »
Hlavně by se nemělo opakovat to, co předtím, tedy nekonečné restartování pořád dokola. Windows se ale stále ochotně restartují, ačkoliv máte otevřené programy a vůbec to neřeší (musíte si to vypnout). A nová kumulativní oprava? Opět bez informaci o tom, čeho se vlastně týká. Viz KB3081438. ...

Restartování "pořád dokola" se týkalo jen situace po instalaci systému, kdy se postupně aplikovaly patche. Standardním řešením bylo manuálně nainstalovat poslední Service Pack (pokud jste nepoužil médium které ho má vestavěný), a pak holt projít těch pár restartů.

Windows před restartem (ještě pořád) upozorňují. K tomu dávají před restartem posílají aplikacím událost vyzývající k uložení stavu, abyste je po restartu a přihlášení našel ve stejném stavu jako před restartem. Většina aplikací bohužel tuhle událost ignoruje. Ovšem stejně jako ve starších verzích si můžete triviálně nastavit, že automatický restart nechcete.

Popis KB3081438 je "improvements to enhance the functionality of Windows 10", což fakt není moc vypovídající :/

bflmpsswž

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #294 kdy: 25. 08. 2015, 15:26:48 »
Jedna vec je odesilani dat pro ucely rozsireni funkcionality, i kdyz i to je pro spoustu lidi (vcetne me) za hranou. Nicmene ten citovany vyrok z EULA je ciste bonzovani, hlavne to slovo "disclose" je dost alarmujici.
A podminovat to pomoci "when we have a good faith belief that doing so is necessary to", to vypada jako univerzalni vymluva.

Sice se mi W10 taky nelíbí a spousta věcí mi přijde za hranou, na druhou stranu ale je IMHO „good faith“ právnický termín, který je soudem přezkoumatelný. Tzn. pokud by M$ dával Vaše data dál, aby je např. prodal konkurenci, a vy byste ho žaloval, tak je poměrně slušná šance, že uspějete...

j

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #295 kdy: 25. 08. 2015, 15:44:06 »
Tak se pobavte, sosnete si od M$ bazmek na vyrobu iso/usb ... 2 hodiny to cosi stahuje, prepocitava, (muzete pri tom prej dal pracovat, ale disk jen sviti a stroj nereaguje na podnety)  a pak vyhodi oblibenou m$ hlasku #$38sadf "Neco se stalo"  a vsechno smaze. lool

Bázmek na výrobu ISO/USB jsem stáhnul a spustil. Stáhnul na pozadí ISO image a uložil ho kam měl. Z toho jsem potom jiným MS bázmekem vyrobil bootovací klíčenku. Upgrade na Windows 10 neprošel a došlo k návratu k původnímu stavu. Odinstaloval jsem Avast, odmountoval partition připojenou na C:\Users\Public, odpojil stroj od netu, spustil upgrade znovu, a za cca 30 minut jsem byl na Windows 10. V průběhu setupu jsem povypínal různé integrační funkce o které nestojím, pak jsem ještě proběhl některé body z článku níže, a navíc odstranil vyhledávací toolbar z taskbaru. Win10 mi fungují zatím bez jediného problému.
http://www.dasm.cz/clanek/jak-z-windows-10-udelat-desktopovy-system

Pokud vám bázmek na stažení ISO image nefunguje, zkuste vypnout antivir. Chybové kódy se dají přeložit na hlášky utilitou err.exe, nebo vyhledat v seznamu na MSDN.
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/ms681382

Na MSDN ti sere pes, tam se tak maximalne dozvim, ze "blizsi informace neexistujou" a pro zajimavost, na tom stroji zadnej antivirak neni, a i kdyby byl, neeexistuje ani nejmensi duvod k tomu, aby to nevyrobilo iso. Smazat postahovany data z disku, je pak znamka totalniho kretenismu. A to i v pripade, ze se to ISO vyrobi.

A instalovat nekam system, kterej zapisuje do souboru pri cteni, to muze leda ubermagor ... http://diit.cz/clanek/windows-10-poskozuji-data-na-compactflash-sd-kartach

Jedna vec je odesilani dat pro ucely rozsireni funkcionality, i kdyz i to je pro spoustu lidi (vcetne me) za hranou. Nicmene ten citovany vyrok z EULA je ciste bonzovani, hlavne to slovo "disclose" je dost alarmujici.
A podminovat to pomoci "when we have a good faith belief that doing so is necessary to", to vypada jako univerzalni vymluva.

Sice se mi W10 taky nelíbí a spousta věcí mi přijde za hranou, na druhou stranu ale je IMHO „good faith“ právnický termín, který je soudem přezkoumatelný. Tzn. pokud by M$ dával Vaše data dál, aby je např. prodal konkurenci, a vy byste ho žaloval, tak je poměrně slušná šance, že uspějete...

Sem zvedav, jak budes dokazovat, ze ta data poslal dal prave M$. To bude totiz prvni, na cem se otocej. Nehlede na to, ze do myho PC nema pravo pristupu NIKDO, komu to nedovolim, ani policie ne, tak se tak maximalne muze za nejakych okolostoicnosti pokusit, ale ja nejsem nijak povinen jim to umoznit.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #296 kdy: 25. 08. 2015, 15:48:51 »
Sice se mi W10 taky nelíbí a spousta věcí mi přijde za hranou, na druhou stranu ale je IMHO „good faith“ právnický termín, který je soudem přezkoumatelný. Tzn. pokud by M$ dával Vaše data dál, aby je např. prodal konkurenci, a vy byste ho žaloval, tak je poměrně slušná šance, že uspějete...

Tak ja s docela tresu na to, jak si zacvakate tym pravniku vyzranejsich, nez ma Microsoft a jak z vladtni kapsy tahnete deset let soudu a naslednych odvolani. Nehlede a to, ze i kdyz vam soud da nasledne za pravdu, tak NSA a dalsi ta data uz nepusti.

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #297 kdy: 25. 08. 2015, 16:25:58 »
Na MSDN ti sere pes, tam se tak maximalne dozvim, ze "blizsi informace neexistujou" a pro zajimavost, na tom stroji zadnej antivirak neni, a i kdyby byl, neeexistuje ani nejmensi duvod k tomu, aby to nevyrobilo iso. Smazat postahovany data z disku, je pak znamka totalniho kretenismu. A to i v pripade, ze se to ISO vyrobi.
Numerické chybové kódy jsou popsané na MSDN, jak jsem linkoval. Žádné "blizsi informace neexistujou".

A instalovat nekam system, kterej zapisuje do souboru pri cteni, to muze leda ubermagor ... http://diit.cz/clanek/windows-10-poskozuji-data-na-compactflash-sd-kartach
Máte to rozsouzeno jako vždy: velmi rychle, velmi rozhodně a zcela nesprávně. Problém je způsobený tím že některá zařízení pro nahrávání zvuku od Sound Devices ukládají špatně položku adresáře, a nastavují bit který se od Windows 10 používá pro indikaci EFS (šifrování souboru na úrovni FS) na FAT32. Windows 10 pak pochopitelně se souborem zacházejí jako by byl šifrovaný, předchozí verze Windows chybu ignorují. Podle způsobu otevření souboru to může vést buď k jeho nečitelnosti (zřejmě pokud je otevřen s dwDesiredAccess GENERIC_READ a/nebo FILE_SHARE_READ), nebo k přepsání začátku souboru hlavičkou šifrovaného obsahu EFS (zřejmě pokud je otevřen s dwDesiredAccess GENERIC_WRITE a/nebo FILE_SHARE_WRITE). Protože oprava firmwaru zařízení od Sound Devices může nějakou dobu trvat, MS vydal hotfix který na výměnných médiích na FAT32 provádí vyjma testování položky adresáře ještě dodatečné ověření, jestli je soubor opravdu šifrovaný pomocí EFS. Vyjma toho MS uvolnil skript, který opravuje hlavičky souborů .wav.
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-files/transferring-wav-audio-files/50bbf42f-84a7-44b9-ab57-8784b5606d09?page=7
https://github.com/Psychlist1972/Fix-SoundDevices-File-Corruption

j

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #298 kdy: 25. 08. 2015, 16:36:51 »
Jasne, a zase placas a zase zcela mimo ... od kdy se pri CTENI zapisuje? Aha, od ty doby, co M$ vydal widle 10. Jak je mozny, ze to zadny predchozi verzi widli nijak nevadi? Aha, proto, ze to posral kdokoli jinej, jen ne M$.

A mimochodem, az se naucis cist i ty, mozna se doctes, ze to v zadnym pripade nekurvi nejaky wavy, ale naprosto cokoli a to podle vseho i na discich. Jo, kvalitni oddil ...

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #299 kdy: 25. 08. 2015, 17:22:32 »
Jasne, a zase placas a zase zcela mimo ... od kdy se pri CTENI zapisuje? Aha, od ty doby, co M$ vydal widle 10. Jak je mozny, ze to zadny predchozi verzi widli nijak nevadi? Aha, proto, ze to posral kdokoli jinej, jen ne M$.
Předchozím verzím Windows ten nastavený bit v položce adresáře nijak nevadí, protože byl popsaný jako reserved, a nepoužívaly ho pro indikaci že je soubor šifrovaný přes EFS. Vůbec totiž EFS na FAT32 neuměly. Do souboru se může při čtení zapisovat například pokud je otevřený v módu pro čtení i zápis (i když žádná zápisová operace do souboru neproběhne), a soubor je zároveň šifrovaný přes EFS.
Popsaný problém je jasně způsobený chybou v zápisu adresářových položek u konkrétní implementace FAT32. Zřejmě soudruzi použili nějaký open source :D
Ad zase placas a zase zcela mimo - na to jste tu tradičně expertem vy.

A mimochodem, az se naucis cist i ty, mozna se doctes, ze to v zadnym pripade nekurvi nejaky wavy, ale naprosto cokoli a to podle vseho i na discich. Jo, kvalitni oddil ...
Podobných vadných implementací FAT32 může být samozřejmě víc. Nepředpokládám že by v Sound Devices psali vlastní FAT32 driver. Navíc pokud jsou na kartě další soubory, může to zařízení zmršit i jejich directory entries.
Podle čeho to "kurví" naprosto cokoli a to podle vseho i na discích? Vidím v diskusi pod linkovaným článkem:
Tato chyba se asi objevuje na WD Black 1TB 7200RPM u souboru MKV. Už se my několikrát stalo že my nešel načíst soubor ani zkopírovat a když jsem ho spustil v VLC tak video se seklo a program se zavíral i pár minut (v BS Player jde chybu přeskočit).
Původně jsem myslel že my HDD s oddílem D odchází ale když tady je takový článek možná to je problém s W10 když na W8,1 kde to byl systémový oddíl jelo vše v pořádku.

To samozřejmě může mít hromadu příčin, včetně vadného disku, nějaké shell extension apod. Samozřejmě se dá zkontrolovat System Log jestli nereportuje chyby na disku, pustit chkdsk a případně použít Process Monitor. To všechno by měl znát každý admin.

Mimochodem číst byste se měl naučit hlavně vy. Zjevně jste nečetl co jsem linkoval.