Windows 10 EULA - som zhrozeny

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #225 kdy: 16. 08. 2015, 21:39:10 »
Můžu mít (asi blbej) dotaz, je teoreticky možno na současných procesorech spouštět 8 bit. kód? Třeba z 8080. Pokud vim, tak registry procesoru se dělí až na ah, al, alespoň u 32 bit. procesorů to tak myslim bylo.


Radek Miček

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #226 kdy: 16. 08. 2015, 21:50:01 »
Vraťme se blíže k tématu, které je skutečně závažné a týká se budoucího nejrozšířenějšího OS.
[...]

Nejjednodusi reseni (i vzhledem k url kde se nachazis) je prosta, preinstalace na GNU/Linux
nebo tohle reseni: http://www.zdnet.com/article/sick-of-windows-spying-on-you-go-linux/

Jenže to právě nestačí - to šmírování dělá i Firefox pod Linuxem a začíná se to šířit i do jiných aplikací. Jediný rozdíl je v tom, že většina aplikací je svobodný SW, takže se můžete podívat, co dělají, a případně je opravit (jenže to je spíše teoretická možnost, neboť nemáte kapacity na kontrolu každé aplikace).

Citace
to ze to dela rada (a jeste k tomu MNOHEM mene) nemeni preci nic na tom ze to neni v poradku u Windows10, ani u te rady...

S tím souhlasím, ale lidem to nevadí tolik, aby tyto aplikace nepoužívali. Spíše naopak - viz panenky Hello Barbie nebo televize SmartTV od Samsungu.

Citace
protoze GhostRank je po instalaci VYPNUTEJ a dokud ho nezapnes TY tak nic neodesila, a pokud ho zapnes, to co odesila tvurce (narozdil od Microsoftu) netaji: https://www.ghostery.com/en/faq/exactly-what-data-does-ghostery-collect/

Ok, to jsem nevěděl.

k

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #227 kdy: 16. 08. 2015, 22:02:32 »
Tedy nekdy se akorat musi nainstalovat novejsi Widle, protoze pozadovana verze DirectX na stavajicich nechodi.

To je pravda.

A pod jakým OS to chceš provozovat? MS-DOS 5.0? Chtěl bych tě vidět jak nativně rozjedeš VisiCalc ve W10 :o

16-bit real mode DOS aplikaci pod Win 64-bit verze a Linux 64-bit verze, oboje bez virtualizace. Ve Windows 64-bit to nejde. Prý to jde v Linuxu, ale nikdo nedokázal předvést jak.

Která technologie z výše uvedených podporuje real-mode 16-bit DOS aplikaci na Amd64 bez virtualizace ?
Všechny, neb fungují i na procesorech bez virtualizačních rozšíření...

Mě nezajímá zda procesor má nebo nemá VT-x, ale zda to funguje v 64-bit režimu.

i kdyz je novejsi verze nainstalovana, nemuze byt pouzita, i kdyz je aktualni directx nainstalovano, neni jistota ze jsou nainstalovany predchozi verze...

Číst můžete mnohé, ale tyto problémy nejsou a uvedená věta je blbost.
Steam se možná jistí a před každou hrou pro jistotu instaluje i potřebné DirectX, aby snížil počet reklamací že "to nefunguje".

Můžu mít (asi blbej) dotaz, je teoreticky možno na současných procesorech spouštět 8 bit. kód? Třeba z 8080. Pokud vim, tak registry procesoru se dělí až na ah, al, alespoň u 32 bit. procesorů to tak myslim bylo.

Ano je to možné, 8086 bylo schválně tak uděláno aby kód 8080 šel spouštět s minimálními úpravami, spouštělo se to jako COM soubor v DOSu.

nobody

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #228 kdy: 16. 08. 2015, 23:52:12 »
v souvislosti s aferou Smirakgate u Windows10 [...]
Žádná aféra neexistuje. [...]

btw: pocet vysledku pro "windows 10" + spying naznacuje neco jineho, aktualnich 11.500.000 neni zrovna male cisto pro dotaz na neco neexistujiciho ;)

https://www.google.cz/#q=yeti

jasne, pouze droby rozdil ;)  ve vysledcich yeti je z velke casti "skoda yeti" a dale fantasy maluvky snezneho tvora, kdezto ve vysledcich "windows 10" +spying jsou realne informace z odposlechu sitoveho provozu, tedy o realnem stavu chovani, ktere si muze kdokoliv kdykoliv overit ;) dale informace o yeti jsou rozprostreny na obdobi ~20let, informace o windows 10 spying jsou stare max 2tydny ;)

tedy snadny vypocet dava tusit ze i bez moznosti overeni sledovani u windows 10, jen podle vysledku je 166x vetsi pravdepodobnejsi nez yeti, nicmene pokud chces vlastni zkusenosti, staci aby milion lidi si provedlo overeni co jejich windows 10 odesilaji, sem zvedavej jak das dohromady milion lidi co se pujdou podivat na yetiho ;)

Unknown

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #229 kdy: 17. 08. 2015, 10:48:31 »
Nemyslím si že mluví jen za sebe, řeči které tu produkují Lael a spol. nás opravdu nezajímají, přinejlepším nás pobaví.

Dalsi schizofrenik.....


Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #230 kdy: 17. 08. 2015, 11:26:03 »
Nemyslím si že mluví jen za sebe, řeči které tu produkují Lael a spol. nás opravdu nezajímají, přinejlepším nás pobaví.

Dalsi schizofrenik.....

... píše někdo, kdo tu tro(t)lluje pod více nicky ...

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #231 kdy: 17. 08. 2015, 11:27:02 »
Pokud si myslíte že zde vystupují pod více účty, mýlíte se.

nobody

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #232 kdy: 17. 08. 2015, 12:58:41 »
Pokud si myslíte že zde vystupují pod více účty, mýlíte se.

Mluvi asi z vlastni zkusenosti, Unknown je pravdepodobne Laelovo jine ja, ktere se nechce/neumi drzet zkratka a vypousti pres nej obcas paru a ;)

Šťur

  • **
  • 97
  • Bude pršet.
    • Zobrazit profil
Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #233 kdy: 17. 08. 2015, 13:10:05 »
Je vcelku možné že Unknown je ve skutečnosti Lael.Ophir který tento nick využívá k tomu, aby vypouštěl všemožné urážky (viz. Blivnux).

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #234 kdy: 17. 08. 2015, 13:18:02 »
Je vcelku možné že Unknown je ve skutečnosti Lael.Ophir který tento nick využívá k tomu, aby vypouštěl všemožné urážky (viz. Blivnux).

A do nepříčetna rožhavený Lael Blábol se hlásí jako Unkonwn ...

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #235 kdy: 17. 08. 2015, 17:32:53 »
A pod jakým OS to chceš provozovat? MS-DOS 5.0? Chtěl bych tě vidět jak nativně rozjedeš VisiCalc ve W10 :o

16-bit real mode DOS aplikaci pod Win 64-bit verze a Linux 64-bit verze, oboje bez virtualizace. Ve Windows 64-bit to nejde. Prý to jde v Linuxu, ale nikdo nedokázal předvést jak.


To já nevěděl, že to tady není diskuze, ale pojízdný cirkus, který vám něco bude předvádět :D. Já bych taky rád, kdyby Lael a spol něco z těch keců předvedli (ať už to, jak je to na Windows krásné a růžové nebo to jak to na Linuxu nejde :D), ale protože vím, že diskutujeme a že bych si takovou předváděčku musel nejspíše zaplatit, tak mě to ani nenapadlo. Koukám ale MS hoši to vidí ve svém pocitu nadřazenosti jinak :D.


Která technologie z výše uvedených podporuje real-mode 16-bit DOS aplikaci na Amd64 bez virtualizace ?
Všechny, neb fungují i na procesorech bez virtualizačních rozšíření...

Mě nezajímá zda procesor má nebo nemá VT-x, ale zda to funguje v 64-bit režimu.

No tak mě v tom případě zase nezajímají vaše argumenty.

i kdyz je novejsi verze nainstalovana, nemuze byt pouzita, i kdyz je aktualni directx nainstalovano, neni jistota ze jsou nainstalovany predchozi verze...

Číst můžete mnohé, ale tyto problémy nejsou a uvedená věta je blbost.
Steam se možná jistí a před každou hrou pro jistotu instaluje i potřebné DirectX, aby snížil počet reklamací že "to nefunguje".

Aha a ty mraky servisních zásahů co tady mnozí z nás, kvůli nefunkčním hrám přesně z uvedených důvodů, za ty roky praxe dělali, jsme si asi vymysleli. :-D

k

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #236 kdy: 17. 08. 2015, 18:13:19 »
To já nevěděl, že to tady není diskuze, ale pojízdný cirkus, který vám něco bude předvádět :D.
No tak mě v tom případě zase nezajímají vaše argumenty.

Takže to také neumíte.

ByCzech

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #237 kdy: 17. 08. 2015, 18:41:25 »
To já nevěděl, že to tady není diskuze, ale pojízdný cirkus, který vám něco bude předvádět :D.
No tak mě v tom případě zase nezajímají vaše argumenty.

Takže to také neumíte.


LOL... Někdo nechápe pravý význam slov... To že mě nezajímají vaše kravské argumenty, neznamená že já něco neumím. Ale že to neumíte vy a nepovažuji vás díky vašim manipulativním způsobům v diskuzi za rovnocenného partnera do diskuze a nechci a nepotřebuji s vámi ztrácet čas.

Umím :-P a tímto pro mě debata s vámi končí.

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #238 kdy: 17. 08. 2015, 19:04:06 »
btw: pocet vysledku pro "windows 10" + spying naznacuje neco jineho, aktualnich 11.500.000 neni zrovna male cisto pro dotaz na neco neexistujiciho ;)

https://www.google.cz/#q=yeti

LOL, moc pěkně :D, málem jste mě udusil kafem.

Lael.Ophir

Re:Windows 10 EULA - som zhrozeny
« Odpověď #239 kdy: 17. 08. 2015, 19:12:43 »
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=9974-PAXN-6252]Why does DirectX install with every game?

Ono je to trochu složitější. DirectX obsahuje core libraries, například Direct3D a DirectInput. Ty jsou zpětně kompatibilní. DirectX SDK navíc svého času obsahovalo různé helper libraries. Ty se původně linkovaly staticky k aplikaci, ale aby bylo možné je v případě problému opravit, začaly se linkovat dynamicky. Příkladem je knihovna D3DX, která se liší podle verze SDK, a součástí systému není. Z licenčního hlediska je zřejmě jediným čistým způsobem instalace spustit setup helper a předhodit mu redistributable z toho SDK. Samozřejmě stačí redistribuovat tu část SDK, kterou aplikace používá. Ve skutečnosti tedy *nejde* o instalaci DirectX, ale o instalaci pár helper libraries pomocí DirectSetupu.
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/ee416805(v=vs.85).aspx#small_installation_packages