Spam ze Slovenska - kde a jak si stěžovat?

Luboš

Spam ze Slovenska - kde a jak si stěžovat?
« kdy: 28. 07. 2015, 20:36:47 »
Existuje nějaká jednoduchá možnost, jak si právní cestou stěžovat na spam, který dostávám ze Slovenska? Mají na Slovensku nějakou obdobu ÚOOÚ včetně připraveného formuláře k vyplnění?
Jsou na Slovensku pozitivní zkušenosti s právním postupem proti spamu? Tj. podobné jako  http://www.lupa.cz/clanky/rekordni-pokuty-za-spam-emarketing-cz-a-traffic7-zaplati-1-5-a-1-9-milionu/


cl1d3

Re:Spam ze Slovenska - kde a jak si stěžovat?
« Odpověď #1 kdy: 28. 07. 2015, 20:57:23 »
Nema zmysel stazovat sa, treba sa chranit technickymi rieseniami (spamfilter, spf, blacklisty). Mne sa takto podarilo zredukovat spam priemerne na 6 sprav mesacne.

Sten

Re:Spam ze Slovenska - kde a jak si stěžovat?
« Odpověď #2 kdy: 28. 07. 2015, 21:09:14 »
Mají vlastní ÚOOÚ, ale ten nevyžádaná obchodní sdělení neřeší. Spam se na Slovensku řeší dost jinak.

peter

Re:Spam ze Slovenska - kde a jak si stěžovat?
« Odpověď #3 kdy: 28. 07. 2015, 21:12:22 »
Podľa zákona o reklame platného ešte od dôb Mečiara je dozorným orgánom pre vyrubovanie pokuty SOI. Tá môže podľa toho zákona vyrúbiť pokutu do 5 miliónov korún slovenských, teda ekvivalent v eurách. Kto nepochodil, ten sa obrátil na nesprávny orgán.

pecko

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Spam ze Slovenska - kde a jak si stěžovat?
« Odpověď #4 kdy: 28. 07. 2015, 21:21:59 »
urcite to zmysel ma a da sa to.

najprv napis spamerovi, ze ho na zaklade §62 ods. 2 a 3 zákona 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách a §3 ods. 7 zákona 147/2001 Z.z. o reklame ziadas o preukazanie tvojho suhlasu so zaslanim reklamnej posty na tvoj email a ze ak tak neucini do tebou stanoveneho terminu, zasles podnet na presetrenie podozrenia z porusenia vyssie spomenutych predpisov na SOI.

prvotna reakcia vacsiny bude, ze ta debilne odhlasia z mailinglistu a s pocitom vitazstva si budu mysliet, ze sa zbavili zodpovednosti.

potom sa najdu hrdinovia, ktori si s tebou zacnu porovnavat prirodzenia a budu napinat svaly, ako ta oni mozu vies co a pod.

no a najde sa aj minimum slusnych ludi, ktori sa ti ospravedlnia. tych som ja potom nechaval tak.

prve dve skupiny som ale riesil podnetom a v 95% pripadov mali smolu a museli cvakat. jeden sa ma dokonca pod hrozbou kontroly zo SOI pokusal uplatit, len aby som mu potvrdi, ze ten suhlas mal :D srandista...

a mam zatial pokoj aj bez technickych rieseni :)

tu http://www.soi.sk/sk/Kontakt.soi si podla sidla spamera najdi kontakt na inspektorat, napis im email s popisom, kedy ti spam prisiel, od koho, oficialny kontakt na spamera (a myslim tym toho, kto je uvedeny v spame, nie toho, kto vykonal odoslanie) a do prilohy daj samotny spam, riadne sa podpis, uved svoju adresu a cakaj.

tusim do 30 dni ti pride vyrozumenie. mne vo vacsine pripadov prisiel oznam o zacati spravneho konania voci spamerovi.

drzim palce v boji so spamerskymi lajnami. treba to vyhubit, chamrad hnusnu.


e3k

Re:Spam ze Slovenska - kde a jak si stěžovat?
« Odpověď #5 kdy: 28. 07. 2015, 22:41:26 »
spamuj spamerov. napis script ktory na kazdy spam email odpovedal 100 nasobne. overene mojim kolegom s pred ~10 rokov.

e3k

Re:Spam ze Slovenska - kde a jak si stěžovat?
« Odpověď #6 kdy: 28. 07. 2015, 22:50:13 »
do odpevede napisal: za kazdy spam dostanete 100 odpovedi alebo nieco v tom zmysle.

Antikočičan

Re:Spam ze Slovenska - kde a jak si stěžovat?
« Odpověď #7 kdy: 29. 07. 2015, 11:37:12 »
Poslať im tam bombu vyhodňarom vyjebaným

Re:Spam ze Slovenska - kde a jak si stěžovat?
« Odpověď #8 kdy: 29. 07. 2015, 11:45:00 »
Spamy rieši Slovenská obchodná inšpekcia. Naozaj chodia do firiem na kontroly kvôli konkrétnym podnetom.
http://www.soi.sk/sk/Podavanie-podnetov-staznosti-navrhov-a-ziadosti.soi

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Spam ze Slovenska - kde a jak si stěžovat?
« Odpověď #9 kdy: 31. 07. 2015, 16:22:54 »
Dobre vediet ze to ma zmysel ist aj oficialnou cestou, ale neviem na uspesnost. Realne firmy ma doteraz nespamovali, vacsinou ide o nejake cisnske eshopy so zlou slovencinou a IMHO bez pravnickej ossoby z EU.

Ja som zatial dost intenzivne obtazoval providerov alebo webhosterov na ich abuse adresy ak mi chodil SPAM zo slovenskeho SMTP servera. Nic lepsie ma doteraz nenapadlo.

Re:Spam ze Slovenska - kde a jak si stěžovat?
« Odpověď #10 kdy: 31. 07. 2015, 19:14:08 »
forward na csirt.sk ? ...