Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #15 kdy: 20. 07. 2015, 18:15:24 »
Taky jsem si uBlock u Root.cz vypnul, ta žlutá vsuvka upozorňující na nutnost provozu mě prostě přemluvila. Ovšem po zhlédnutí tohodle jsem nejenže znovu zapnul uBlock, ale i označil element se žlutou vsuvkou, reklamy na ostatní servery a vše a kompletně krom obsahu root.cz vše vyblokoval, holt kluci si za to můžou sami  8)


V2kt0r

Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #16 kdy: 20. 07. 2015, 18:26:50 »
Root je jedinej web, u kterýho mám vypnutej adblock. Pro tentokrát tuhle šílenost přejdu, ale být to častějc, bloknu tu reklamy taky.
To je možná ta chyba, že jen tady. Tohle je naprosto běžný způsob reklamy a určitě i slušně placený. Na tohle jsem si už z jiných webů natolik zvykl, že mi to ani nepřijde. Kdyby někdo nezaložil tohle vlákno, tak to nevnímám.
A tím nám chceš sdělit, že kdyžs otupěl ty, máme to zkusit taky, nebo jak jako?
Ty jabka možná byly aspoň vtipný, ale epileptický čtverce v pastelových barvách rozhodně vtipný nejsou a uměleckou hodnotu nemají.

Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #17 kdy: 20. 07. 2015, 18:41:30 »
epileptický čtverce v pastelových barvách rozhodně vtipný nejsou a uměleckou hodnotu nemají.

Jo, na tohle chvíli koukat, tak mám o migrénu postaráno! Přesně z tohohle důvodu adblock používám. Bannery v rámci stránky překousnu, ale tohle neodscrollovatelné peklo zabírající na velkém monitoru více jak 50% obrazu, to fakt ne.

Milá redakce rootu, mrzí mne to, ale root tímto mizí z whitelistu adblocku. Kdy už konečně někdo zpracuje analýzu, kolik vydělává reklama na jednoho průměrného návštěvníka rootu a přidá možnost reklamu za poplatek vypnout??

Lol Phirae

Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #18 kdy: 20. 07. 2015, 20:22:10 »
Už jsme to tady rozebírali mockrát. Nehekejte nad tím, že čtenáři blokují reklamy. Můžete si za to sami, jste stejně nepoučitelní jako inzerenti. Svůj vlastní produkt si za mrzký peníz necháte zasrat kupou blikajících pestrobarevných hoven tak, že ten obsah zmizí a ze čtení se stane peklo.

I reklamní slepota má své meze, které tenhle shit od Dellu vysoce překračuje.

tldr

Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #19 kdy: 20. 07. 2015, 20:45:18 »
Ja bych rootu doporucil, at na tyhle urvany, umasteny nymandy kasle :).

Jinak ja bych si roota predplatil, cca 300kc mesicne. Btw. jak tu strasne jeci tihle mamanci od klavesnic, jaky mesicni predplatny byste byly ochotny unest ? Pokud teda uznavate ze bez penez to nejde, pokud to vidite tak, ze penize nejsou treba, tak pak neni o cem mluvit.



ghost

Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #20 kdy: 20. 07. 2015, 21:02:21 »
Ja bych rootu doporucil, at na tyhle urvany, umasteny nymandy kasle :).

Jinak ja bych si roota predplatil, cca 300kc mesicne. Btw. jak tu strasne jeci tihle mamanci od klavesnic, jaky mesicni predplatny byste byly ochotny unest ? Pokud teda uznavate ze bez penez to nejde, pokud to vidite tak, ze penize nejsou treba, tak pak neni o cem mluvit.

Nemam problem dat taky 300kc za kvalitni obsah. Za kvalitni obsah povazuju napr. drdobbs.com a podobne. Nerad bych tady brecel ze Softwarove Noviny, Chip a podobne uz nejsou to co byvaly (a ze tam vychazely kdysi hodne dobre clanky) ale je fakt ze takove periodikum velmi chybi.

nobody

Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #21 kdy: 20. 07. 2015, 22:26:25 »
Ja bych rootu doporucil, at na tyhle urvany, umasteny nymandy kasle :).

uvedom si ze server ma prevaznou cast sledovanosti podle poctu prispevku ve foru, komentarich pod clanky/zpravicky/blog, takze jestli 10 lidi s adblockem napisou za den kazdej 2-3 necim hodnotne komentare, ve vysledku udelaji rootu mnohem vetsi sluzbu nez pokud by meli vyplej adblock, muzes rict ze by mohli napsat komentare i vypnout adblock, ale vzhledem k tomu ze ne kazdej vydejchava poutove barvicky a blikatka, mohlo by to dopadnout tak ze daji sice root na whitelist, ale prestanou sem chodit, v navaznosti na absenci jejich komentaru prestanou chodit dalsi co reklamy do te doby vydejchavali atd...

neboli jinak, misto zluteho prosebneho pruhu pri adblocku neni od veci se zamyslet nad vyzou pro ctenare i jinou nez jen whitelistem, viz napr. http://www.cnx-software.com/support-us...

Kit

Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #22 kdy: 20. 07. 2015, 22:50:19 »
Předpokládám, že původním záměrem toho žlutého pruhu je, aby se zobrazoval těm, kteří blokují reklamy a přitom se nezobrazoval těm, kteří je neblokují. Bohužel nefunguje tak jak má - u mne je to přesně naopak. V prohlížeči, který neblokuje reklamy, se tento pruh paradoxně objevuje, ale pokud zapnu blokování reklam, zmizí i ten žlutý pruh. Něco je prostě špatně.

OMG

Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #23 kdy: 21. 07. 2015, 09:05:32 »
No a v cem je problem? kolik lidi by bylo ochotno za par stovek predplatit si kvalitni obsah?
par stovek rocne za kvalitni obsah je v pohode, ale root o to nestoji, reklama generuje zisk i bez kvalitniho obsahu, takze pro root je to vetsi jistota...

crown

Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #24 kdy: 21. 07. 2015, 11:04:44 »
Rano jsem tu tocici se krychli nevidel, ted uz mi tam taky rotuje. Uz takhle do pocitace koukam moc a tocici/blikajici/hybajici se prvky na obrazovce mi opravdu nedelaji dobre.
Uvidime, co odpovi pan Krcmar. Podle toho zapnu nebo nezapnu adblock. Ted ho mam na jeho zadost vyplnuty.

V2kt0r

Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #25 kdy: 21. 07. 2015, 11:30:27 »
...Ted ho mam na jeho zadost vyplnuty.
Já ho mám na nevyřčenou žádost p. Krčmáře od včerejska zase zapnutý.

pavel_s

Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #26 kdy: 21. 07. 2015, 13:07:38 »
Možná to vnímám zjednodušeně, ale od doby co sleduji weby o linuxu Česku, tak postupně chcípnul (nebo odumírá): undergroud.cz, linux.cz, penguin.cz, linuxzone.cz...a další. Je to asi částečně tím, že kluci postupně odrůstají :) a už na to nemají tolik času (=žádný), ale pokud je root.cz alespoň částečně živý z reklamního balastu, tak je to naprosté minimum, které by měl čtenář-konzument obsahu přijmout.

lenochware

Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #27 kdy: 21. 07. 2015, 13:12:02 »
Myslim, ze root se jen zapojil do nejakeho reklamniho systemu, takze nevi, jak budou vypadat konkretni reklamy, ktere se objevi. Tj. neovlivnuje, ze tam nekdo nekdy strci nejakou obri blikajici prasarnu. Nevim jestli je mozne si klast podminky o podobe dodavanych reklam. Mozna ze ano, ale mozna ze jediny zpusob jak to root muze ovlivnit je z reklamniho systemu vystoupit.

Lol Phirae

Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #28 kdy: 21. 07. 2015, 13:12:06 »
tak je to naprosté minimum, které by měl čtenář-konzument obsahu přijmout.

Jako že to bliká a rotuje eště málo? Zkus studený hadr na hlavu, vzhledem k počasí zřejmě vážný případ úpalu.

Mirek

Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #29 kdy: 21. 07. 2015, 13:12:41 »
Root je jedinej web, u kterýho mám vypnutej adblock. Pro tentokrát tuhle šílenost přejdu, ale být to častějc, bloknu tu reklamy taky.

To je možná ta chyba, že jen tady. Tohle je naprosto běžný způsob reklamy a určitě i slušně placený. Na tohle jsem si už z jiných webů natolik zvykl, že mi to ani nepřijde. Kdyby někdo nezaložil tohle vlákno, tak to nevnímám.

Nedávno jsem i někde viděl podobnou reklamu na nějakou ochucenou vodu Mattoni. Několik jablek se při scrollování vymačkalo do PETky s tou správnou etiketou a pak dále přelívalo do skleničky podle aktuální polohy na stránce. Moc pěkně udělané.

Hmm. Když čtu na Rootu, zajímám se o obsah článku. Nechci se rozplývat nad tím, jak je skvěle udělaná animace v reklamě.

Zatím na Root chodím s vypnutým adblockem. Ale kdo ví...