reklama

Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?

tdvorak

Re:Myslí iinfo/root.cz tento barevný reklamní cirkus opravdu vážně?
« Odpověď #30 kdy: 21. 07. 2015, 13:29:04 »
Taky jsem kdysi adblock na rootu vypnul a je to jediný web, kde trpím reklamy (semtam na nějakou i kliknu). Tahle ohavnost mě to donutila se nad tím vážně zamyslet. Při čtení si tak jako tak zapínám Reader View (nebo staré readability). Ale než se někam proklikám, je to zlo :-) Chápu, že je třeba nějak peníze získat, ale tenhle formát je snad druhý nejhorší, co znám. Horší je už jen redirect při vstupu a nutnost projít přes reklamní stránku.

reklama

Kokos99

« Odpověď #31 kdy: 21. 07. 2015, 16:36:17 »
Osobně pro mne je jediným důvodem vypnutí AdBlocku pro nějaký web to, že tam nemají vůbec žádnou reklamu.
Naopak pokud tam mají reklamu a ještě otravují s hláškama typu: "Zde má být reklama, vypněte prosím AdBlock", tak si ještě zablokuju kompletně zobrazování toho elementu a je to.
Kdo chce kam, pomozme mu tam.

crown

« Odpověď #32 kdy: 21. 07. 2015, 16:46:19 »
Podle me nenapadna reklama nevadi a prinasi jim penize. Tedy nesmi blikat, houkat, jezdit a jinak drazdit oci.
Kdyz vypada zajimave, tak na to i obcas kliknu. Proste chapu, ze nezijou ze vzduchu.

kk

« Odpověď #33 kdy: 21. 07. 2015, 17:41:19 »
je to hnus
kdyz sem si to ted doma skouknul se zapnutym flashem tak se mi tam obevila i ta tocici krychle
je na case odinstalovat flash na vsech kompech.

V2kt0r

« Odpověď #34 kdy: 21. 07. 2015, 17:57:47 »
kdyz sem si to ted doma skouknul se zapnutym flashem tak se mi tam obevila i ta tocici krychle
A to už snad je i nějaká odlehčená verze - přísahal bych, že včera se krychle netočila, ale kostky se poměrně rychle přesouvaly či blikaly. Teď mi přijde větwina reklamní plochy výrazně klidnější, než včera, když mě to tak vytočilo.

A propos: *z*kouknul :)

brk

« Odpověď #35 kdy: 21. 07. 2015, 19:16:05 »
epileptický čtverce v pastelových barvách rozhodně vtipný nejsou a uměleckou hodnotu nemají.
Jo, na tohle chvíli koukat, tak mám o migrénu postaráno!
A to jste fakt takové socky, že si ani po 20 letech od uvedení na trh nemůžete dovolit koupit myš s kolečkem?  ;) Není nic snazšího, než to odscrollovat a zbude jen statický obsah. Ne moc estetický, ale to už je věc vkusu a taky svým způsobem účel reklamy - upoutat. Ovšem chápu, že pro jedince, jejíchž smyslem života se stala permanentní kritika takřka čehokoliv v internetových diskusích, je to asi dobrá záminka.  ;)

Kokos99

« Odpověď #36 kdy: 21. 07. 2015, 20:45:32 »
@brk: Jasně, správci serverů zaserou weby reklamou a já na to mám doplácet? Tak to ani náhodou. :)

« Odpověď #37 kdy: 21. 07. 2015, 21:20:27 »
A to jste fakt takové socky, že si ani po 20 letech od uvedení na trh nemůžete dovolit koupit myš s kolečkem?  ;) Není nic snazšího, než to odscrollovat a zbude jen statický obsah. Ne moc estetický, ale to už je věc vkusu a taky svým způsobem účel reklamy - upoutat. Ovšem chápu, že pro jedince, jejíchž smyslem života se stala permanentní kritika takřka čehokoliv v internetových diskusích, je to asi dobrá záminka.  ;)

Ach jo, člověk se jednou připojí ke kritice něčeho, co oblíbený web mění v cirkus, výrazně snižuje komfort čtení a rozptyluje soustředění, a hned je z něj "socka", "nýmand" a podobně... Vím, že trollové se nemají krmit, ale stejně si neodpustím reakci.

Ano, animace je jen nahoře (zatím, v tomto případě), ale to je jen otázka času, kdy nějaký inzerent podstrčí něco, co bude animované všude kolem dokola. I když odscrolluju dolů, pořád je to velmi rušivé.

To mám, když mi něco vadí, příslovečně "držet hubu a krok"? Jak se dá jinak dosáhnout změny než tak, že se dostatečné množství lidí ozve?

Vzhledem k tomu, že se doposud redakce nezmohla na víc než "prosíme neblokujte reklamu, provoz serveru a redakce není zadarmo", tak nás evidentně není dost. Je jasné, že takový krok, jakým je zavedení nějakého platebního systému, navázání na uživatelské profily a související "očištění" od reklam je nemalá investice, která se nemusí ihned vrátit. Nikde ale nezaznělo (alespoň o tom nevím), zda o tom redakce alespoň neuvažovala. Pouze se množství reklam stupňuje a objevují se ty, které považuji za krok "pres čáru", jako je ta zde diskutovaná.

« Odpověď #38 kdy: 21. 07. 2015, 21:35:10 »
@brk: Jasně, správci serverů zaserou weby reklamou a já na to mám doplácet? Tak to ani náhodou. :)

A co když správci doplácí na tebe, to nevadí ;)?

« Odpověď #39 kdy: 21. 07. 2015, 23:14:57 »
Je jasné, že takový krok, jakým je zavedení nějakého platebního systému, navázání na uživatelské profily a související "očištění" od reklam je nemalá investice, která se nemusí ihned vrátit. Nikde ale nezaznělo (alespoň o tom nevím), zda o tom redakce alespoň neuvažovala.

Nejen že uvažuje, v současné době se právě takový donační systém připravuje. Už jsem tu o něm v několika diskusích psal. Měl by podle slibů vývojářů být k dispozici po prázdninách. Bude umožňovat přesně takový postup: finanční příspěvek serveru za možnost vypnutí reklam.

Juraj

« Odpověď #40 kdy: 22. 07. 2015, 03:35:41 »
Upřímně, ten kdo má vyplý AdBlock musí být masochista, jinak si to nedovedu vysvětlit.

« Odpověď #41 kdy: 22. 07. 2015, 05:34:10 »
Ja ho mam obecne zapnuty, pro root jsem ho vyradil z provozu, ale tenhle kolotoc je fakt moc.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Rhinox

« Odpověď #42 kdy: 22. 07. 2015, 07:13:20 »
Sem chtel napsat ze co furt tady remcate na reklamu, jenze pak sem si vypnul adblock abych se podival wo co tady jako go. A to sem nemel delat! Ma snidane malem vyskocila ze zaludku. Kolem 60% plochy reklama! Reklama nahoru, reklama dolu, reklama vlevo i vpravo, reklama uvnit, vsude nez otravna vlezla reklama. Fujtajbl! Tedy takhle sprasenej web sem naposled videl snad nekdy pred 10 lety...

Panove z root-u, vam se vzhled tohodle webu ted opravdu libi? Nebo snad taky pouzivate adblock?

Mirek

« Odpověď #43 kdy: 22. 07. 2015, 08:04:24 »
Nejen že uvažuje, v současné době se právě takový donační systém připravuje. Už jsem tu o něm v několika diskusích psal. Měl by podle slibů vývojářů být k dispozici po prázdninách. Bude umožňovat přesně takový postup: finanční příspěvek serveru za možnost vypnutí reklam.

Znamená to tedy že aktuální použití této vysoce obtěžující a agresivní formy reklamy má být určitou přípravou pro spuštění "donačního" (proč nenapíšete prostě platebního) systému? Takové to správné nabuzení a motivace čtenářů?

fuuuu

« Odpověď #44 kdy: 22. 07. 2015, 08:16:44 »
Citace
Nedávno jsem i někde viděl podobnou reklamu na nějakou ochucenou vodu Mattoni. Několik jablek se při scrollování vymačkalo do PETky

Tyhle lživý reklamy, jako že je v minerálkách (levných šťávách...) nějaký ovoce, by měl někdo zakázat :(

Jenže dnes je téměř každá reklama lživá. Takže řešením by bylo reklamu úplně zakázat.

No nic, já budu stejně debilní reklamu na rootu blokovat tak dlouho, než se rozhodnou zavést předplatné (to jsem ochoten v rozumné míře platit) - nebo než zkrachují. Vymývat mozek si nenechám...

reklama