Pravidla zamykání vláken

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pravidla zamykání vláken
« kdy: 19. 07. 2015, 09:03:38 »
Procházel jsem některá zamčená vlákna a moc v tom nevidím logiku. Podle čeho se určuje, co nepatří do kategorie "Vše, co se nevešlo do kategorii. Tady není nic off topic." a zaslouží zamčení a přesun do "/dev/null"?

Např. táma "Proc neni linux za penize" bylo zamčené ale hodně podobné (IMO) "Bude někdy Windows open source?" zůstalo odemčené.

Celkem mě zajímalo téma "Su medzi linuxakmi aj veriaci ?" (OP si dokonce dal práci s definováním pojmů), bohužel bylo zamčeno po pár příspěvcích. Rozhodně si nemyslím, že spadá do "témata o ničem". Moc nevím, co si o tom mám myslet. Nebo snad veškerá netechnická témata se zamykají (a ta nezamčená jsou pouze opomenutí)? Nebo žádná pravidla nejsou a mod náhodně kliká na ikonu zámku? :-\

PS: Teď se dívám, že i další téma by mohlo být zajímavé "ponocovani u pocitace" (možná zlepšit jméno, něco jako "denní režim práce na pc"). Pokud je téma pracovního režimu "tématem o ničem", pak nevím, k čemu tohle fórum je.


čumil

Re:Pravidla zamykání vláken
« Odpověď #1 kdy: 19. 07. 2015, 10:16:29 »
K vedení flamewars řekl bych ...

.

Re:Pravidla zamykání vláken
« Odpověď #2 kdy: 19. 07. 2015, 10:55:57 »
Určují to místní bohové dle jejich momentálního úsudku.
Pro bližší studium této problematiky doporučuji https://cs.wikipedia.org/wiki/Kniha_J%C3%B3b

Linquerin

Re:Pravidla zamykání vláken
« Odpověď #3 kdy: 19. 07. 2015, 20:38:07 »
Celkem mě zajímalo téma "Su medzi linuxakmi aj veriaci ?" (OP si dokonce dal práci s definováním pojmů), bohužel bylo zamčeno po pár příspěvcích. Rozhodně si nemyslím, že spadá do "témata o ničem". Moc nevím, co si o tom mám myslet.

Ja by som povedal, ze mi to zamkli kvoli hroziacemu flamewar... ono medzi ateistami a veriacimi staci fakt len naznacit a "uz se perou"... z tohto uhla pohladu chapem, ze sa to zamklo a rozhodne root nepotrebuje este aj nabozensky flame... za tych par kludnych odpovedi som rad... Aj ked na druhu stranu boli tu uz "vselijake" povedal by som az surealisticke diskusie a doteraz sa nezamkli... :D

peter

Re:Pravidla zamykání vláken
« Odpověď #4 kdy: 19. 07. 2015, 20:54:30 »
Na bitke medzi radikálnymi kresťanmi a radikálnymi ateistami sa najviac zabávajú agnostici.

Ale ešte by sa tu mohol niekto opýtať či je dibré sponzorovať imigrantov keď  si bohatí dôchodcovia môžu vybrať či si z toho malého dôchodku kúpia lieky alebo jedlo.


adasd

Re:Pravidla zamykání vláken
« Odpověď #5 kdy: 19. 07. 2015, 21:47:07 »
Mne sa zda, ze sa zamykaju temy, ktore obsahuju umyselny a cieleny off-topic, pripadne ak to vobec nesuvisi s tymto serverom. Takze keby sa v debate o uzitocnosti matematiky doslo k existencii veriacich s Linuxom, tak by sa to nezamklo.

Proc neni linux za penize => niekto podpisany ako lael, zrejme troll, kedze to nepisal pravy Lael. Zrejme pokus dostat ludi k tomu, nech napisu, ze je nanic a nasledny flame

Bude někdy Windows open source? => mierne off-topic, ale na tom sa velmi neda trollit

Su medzi linuxakmi aj veriaci ? => flamebait

#####

Re:Pravidla zamykání vláken
« Odpověď #6 kdy: 19. 07. 2015, 23:57:47 »
Takováhle fóra patřící k webům jsou prostě více moderována... volnější diskusi bych asi hledal jinde, než na specificky zaměřených webech.

iwtu

Re:Pravidla zamykání vláken
« Odpověď #7 kdy: 20. 07. 2015, 00:29:20 »
Som prilis divny ak som na temu klikal s tym, ze sa bude riesit concurrency a locking/unlocking vlakien (threads)?

Mohammed

Re:Pravidla zamykání vláken
« Odpověď #8 kdy: 20. 07. 2015, 00:35:10 »
Som prilis divny ak som na temu klikal s tym, ze sa bude riesit concurrency a locking/unlocking vlakien (threads)?

Nejsi divný. Dopadl jsem stejně.

noef

  • *****
  • 897
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pravidla zamykání vláken
« Odpověď #9 kdy: 20. 07. 2015, 08:58:12 »
Takováhle fóra patřící k webům jsou prostě více moderována... volnější diskusi bych asi hledal jinde, než na specificky zaměřených webech.

Vice moderovana? Je tu uplne bezne, ze po par prispevcich je vlakno nekym uneseno a vsechny nasledujici prisevky uz nesouvisi s originalnim tematem. Jako chapu, ze nechteji moc mazat, mohou tedy ale vzit ten off-topic, vytvorit nove vlakno a tam presunout vsechny souvisejici prispevky. Je zajimave, ze zamykat jim asi nevadi.

Mne sa zda, ze sa zamykaju temy, ktore obsahuju umyselny a cieleny off-topic, pripadne ak to vobec nesuvisi s tymto serverom. Takze keby sa v debate o uzitocnosti matematiky doslo k existencii veriacich s Linuxom, tak by sa to nezamklo.

Proc neni linux za penize => niekto podpisany ako lael, zrejme troll, kedze to nepisal pravy Lael. Zrejme pokus dostat ludi k tomu, nech napisu, ze je nanic a nasledny flame

Bude někdy Windows open source? => mierne off-topic, ale na tom sa velmi neda trollit

Su medzi linuxakmi aj veriaci ? => flamebait

Ehm, jak presne mate zadefinovany off-topic ze nepatri do sekce "Vše, co se nevešlo do kategorii. Tady není nic off topic."? Ani studium VS nesouvisi se zamerenim serveru - podle stejne logiky, proc s nim nesouvisi denni rezim programatora. A teda zrovna ty mega-thready o VS na me casto pusobily jako flamewar.

Zaver:
  • Trollove nesmi zakladat topic (ktery muze byt dokonce zajimavy a originalni) ale unaset jina vlakna je v poradku.
  • Pokud se flamewar strhne az po par prispevcich tak je vse spravne.

<>To abych sel do nejakeho zajeteho off-topic vlakna (jako jsou ty VS) vecpat viru linuxaku, kdyz jinak se to zamkne...</sarcasm>

PS: Omlouvam se za nepresny nazev. Pokud to cte nejaky mod, slo by to prejmenovat na "Pravidla zamykání vláken na fóru"?

Re:Pravidla zamykání vláken
« Odpověď #10 kdy: 20. 07. 2015, 10:37:28 »
 :o  :o

Kua, docela běžně (a občas hodně nečekaně) se tu mění názvy témat a najednou tohle je pořád "jen" o vláknech a zamykání ...

Ivan Nový

Re:Pravidla zamykání vláken
« Odpověď #11 kdy: 20. 07. 2015, 10:39:28 »
ad iwtu, já taky sem přišel kvůli tomu :-)))

Lol Phirae

Re:Pravidla zamykání vláken
« Odpověď #12 kdy: 20. 07. 2015, 12:45:38 »
Kua, docela běžně (a občas hodně nečekaně) se tu mění názvy témat a najednou tohle je pořád "jen" o vláknech a zamykání ...

Asi dovolená...  ;D

robotron

Re:Pravidla zamykání vláken
« Odpověď #13 kdy: 20. 07. 2015, 17:13:13 »
Home, taky jsem byl zvedav, co se noveho dozvim o mutexech. Byl jsem oklaman, budu chtit sve usili za prohlednute reklamy zpet!