Hloupý telefon s klavesnicí a mp3

TKL

Re:Hloupý telefon s klavesnicí a mp3
« Odpověď #15 kdy: 28. 06. 2015, 09:45:18 »
* A nelze ho použít jako modem!!! - tohle je zajima informace, na http://mobilenet.cz/katalog/samsung-s5611/specifikace pisou, ze to lze (ale nikde jinde jsem tuto informaci nenasel, google na "S5611 linux" [bez uvozovek] zadny relevantni info nevraci), prinejhorsim se obejdu bez netu

koukal jsem na nejemnovany e-shop (s ufonem v logu) a hodnoceni je celkem pozitivni - parametrove mi pripadaji oba telefony stejne, kdyby ta E511 mela treba wifi navic, ale takhle se mi do ni moc nechce

Ano, píšou. Ale už nepíšou, že jen ve Windows a jen s pomocí nějakého obskurního software.
Parametrově opravdu vypadají stejně, ale použitelnost je velmi rozdílná. Já jsem se rozhodoval mezi těmito dvěma (ona ani jiná možnost moc není), zvolil jsem Samsung a pak jsem litoval.

pokud chces wifi a nemusis dualsim, co treba rovnou s qwerty: http://mobilni-telefony.heureka.cz/nokia-asha-302

Na Ashu jsem četl jen negativní ohlasy. Pomalý, malá výdrž baterie, špatná klávesnice.


Fip666

Re:Hloupý telefon s klavesnicí a mp3
« Odpověď #16 kdy: 28. 06. 2015, 10:59:00 »
Nokiu 515 vyrazne nedoporucujem. Nie je to stara dobra nokia ale podivny predrazeny kram. Pomale, hnusne, mala vydrz, kopec bloatware v menu. Nema notifikacnu diodu, repro ma tak ze ked je polozeny na stole slabo pocut, podsvietenie klavesnice chabe. Kupil som ju ako darcek, ale zmysel by mal tak za polovicnu cenu a to este so zatatymi zubami.

nobody

Re:Hloupý telefon s klavesnicí a mp3
« Odpověď #17 kdy: 28. 06. 2015, 12:39:39 »
TKL: dobra, v tom pripade klasiku klasik... bazarovej Sony Ericsson k790i, k800i(totozna s k790i ale ma 3G), nebo aspon k850i podle me posledni kvalitni dumbphone's :)


TKL

Re:Hloupý telefon s klavesnicí a mp3
« Odpověď #19 kdy: 28. 06. 2015, 21:21:17 »
Nokiu 515 vyrazne nedoporucujem. Nie je to stara dobra nokia ale podivny predrazeny kram. Pomale, hnusne, mala vydrz, kopec bloatware v menu. Nema notifikacnu diodu, repro ma tak ze ked je polozeny na stole slabo pocut, podsvietenie klavesnice chabe. Kupil som ju ako darcek, ale zmysel by mal tak za polovicnu cenu a to este so zatatymi zubami.

:-) asi nějaká jiná Nokia 515, než mám já :-) Pomalá rozhodně není, baterie vydrží 5 dnů (Dual SIM, verze s jednou SIM prý až 10 dnů), bloatware - no klasika co je všude: Facebook, Twitter, WhatsApp. Ale nic, co by běželo, pokud to uživatel sám nechce. Tudíž je mi to jedno.

TKL: dobra, v tom pripade klasiku klasik... bazarovej Sony Ericsson k790i, k800i(totozna s k790i ale ma 3G), nebo aspon k850i podle me posledni kvalitni dumbphone's :)

Samozřejmě taky řešení, ale otázkou je v jakém bude stavu, co baterie, jak dlouho bude ješte vůbec fungovat...


Re:Hloupý telefon s klavesnicí a mp3
« Odpověď #20 kdy: 28. 06. 2015, 22:36:18 »
Manta MS1701?
Ale funkcí je méně.
Předpoklady dělají z lidí blbce.

Re:Hloupý telefon s klavesnicí a mp3
« Odpověď #21 kdy: 28. 06. 2015, 23:01:53 »
Ja mam uz dlouhy roky Nokii 6233 a jediny co sem menil, byla pred 2 lety baterka. Mp3 prehrava a micro SD slot ma.
Je to opravdu klasickej dumb se solidni konstrukci a odolnosti, navic ma velmi hlasity stereo reproduktory (pro me docela nutnost na budik ;D)
Akorat kartu zvlada myslim max 1GB.

dfaaa

Re:Hloupý telefon s klavesnicí a mp3
« Odpověď #22 kdy: 28. 06. 2015, 23:12:56 »
Akorat kartu zvlada myslim max 1GB.
To je u 2700 taky oficiální maximum, ale v pohodě to zvládá 4GB a možná by to zvládlo i 8.

el Stupido

Re:Hloupý telefon s klavesnicí a mp3
« Odpověď #23 kdy: 29. 06. 2015, 09:53:16 »
Ja doporucuju Nokii 225 Dual.

Stoji 1000. Ma mp3, 3.5 jack, mass-storage pres USB, led svitilnu, docela pekny desing, vydrz v pohode a zadne problemy s rychlosti.
Fotak samozrejme nepouzitelny.
Jedine co mi vadi je odflaknuta klavesnice, ale pokud pisete jen par sms denne tak je to OK.

Straces

Re:Hloupý telefon s klavesnicí a mp3
« Odpověď #24 kdy: 29. 06. 2015, 11:28:56 »
A proč kupovat nový? Pokud to není podmínka ohlídl bych se někde na aukru / bazošu postarším spolehlivým telefonu, nedávno sem koupil za pár stovek (200Kč) SE W810 a jako mobil na ven mi to stačí a umí vše co potřebuju (Walkman - MP3, rádio, foťák, paměťové karty..), a když ho rozflákám koupím další.. a nemusím do toho strkat tisíce..  ;)

ET

Re:Hloupý telefon s klavesnicí a mp3
« Odpověď #25 kdy: 29. 06. 2015, 11:49:50 »
panove, diky za potravu k premysleni, prosel jsem to a zkusim ten Samsung S5611 ;)

Wololo

Re:Hloupý telefon s klavesnicí a mp3
« Odpověď #26 kdy: 29. 06. 2015, 12:27:29 »
Nokia 106 dual sim, stoji asi 800Kc, s 16GB SD asi 1000Kc, mp3 dokaze hrat 8-12 hodin v kuse, kdyz ho netavite na mp3 tak 5-7 dni pohotovost. Jedina nevyhoda je ze ten prehravac MP3 je hodne hloupi, neda se v nem uplne rozue listovat, umi cist podadresare, ale vsechno nahaze do jedne vetve, mezi adresari se da preskakovat, ale celkove pouzitelny.

Re:Hloupý telefon s klavesnicí a mp3
« Odpověď #27 kdy: 29. 06. 2015, 13:54:53 »
Mám Nokii 206 DS - klávesnice vynikající, MP3, ale nemá USB, jen BT. Co se týká klávesnice je vynikající, ale ty vzhledově stejné klávesnice, ale ploché jsou katastrofa. S tím souhlas. >:(

TKL

Re:Hloupý telefon s klavesnicí a mp3
« Odpověď #28 kdy: 30. 06. 2015, 08:14:07 »
panove, diky za potravu k premysleni, prosel jsem to a zkusim ten Samsung S5611 ;)

No tak to držím palce. Silně doporučuji si s ním před koupí (pokud to bude možné) nějakou dobu hrát, nebo ho raději koupit přes Internet, aby se dal bez problémů vrátit. Dle mého názoru totiž počet kurvítek a evidentně úmyslných zpomalovátek v tomhle telefonu výrazně převyšuje únosnou mez.

Zkus si např. napsat několik SMS. Jestli se ti povedou aspoň tři za sebou bez toho, abys je před dokončením nechtěně odeslal, jsi nadčlověk, neřku-li polobůh.

A pak napiš, jak jsi spokojen.

ET

Re:Hloupý telefon s klavesnicí a mp3
« Odpověď #29 kdy: 30. 06. 2015, 10:12:31 »
uz jsem ho koupil a:
* modem opravdu nefunguje, zkusim si s tim pohrat (novejsi kernel atp.)
* telefon je vcelku velky, cekal jsem neco mensiho, ale snad to dozene vydrz

Zkus si např. napsat několik SMS. - odesilani funguje uplne stejne jako na nokii e52 a tech sms zase tolik nenapisu, zatim jsem problem nezaznamenal

zatim spokojenost ;)