Levný notebook pro Linux

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #30 kdy: 08. 06. 2015, 14:27:40 »
Ještě tu nikdo nezmínil superskvěloucool značku Asus.... tak ten nebrat.

Nevim, me zase tolik ASUSu rukama neproslo, abych z toho delal statistiky, ale ty statistiky udelali jini a podle jedne, kterou jsem nedavno videl, jsou ASUSy nejspolehlivejsi . Napriklad HP ma pomalu dvojnasobny vyskyt poruch za prvni tri roky provozu: http://www.engadget.com/2009/11/17/laptop-reliability-survey-asus-and-toshiba-win-hp-fails/


guůijk

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #31 kdy: 08. 06. 2015, 14:56:43 »
Ještě tu nikdo nezmínil superskvěloucool značku Asus.... tak ten nebrat.

Nevim, me zase tolik ASUSu rukama neproslo, abych z toho delal statistiky, ale ty statistiky udelali jini a podle jedne, kterou jsem nedavno videl, jsou ASUSy nejspolehlivejsi . Napriklad HP ma pomalu dvojnasobny vyskyt poruch za prvni tri roky provozu: http://www.engadget.com/2009/11/17/laptop-reliability-survey-asus-and-toshiba-win-hp-fails/
Tak ono dost záleží i na ředě notebooků. Ideapad G je něco úplně jiného než thinkpad T. Ono není až tak obtížné "správným" výběrem výsledky trochu popostrčit "správným" směrem.

Tonda

  • *****
  • 631
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #32 kdy: 08. 06. 2015, 15:13:29 »
Ten průzkum spolehlivosti je ale šest let starý.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #33 kdy: 08. 06. 2015, 16:09:37 »
Ten průzkum spolehlivosti je ale šest let starý.

Jiste, kvalita mozna upadla. Ale ne, ze u ostatnich vyrobcu by se mezitim zlepsila. A na HP lidi nadavaji furt.

Livan

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #34 kdy: 08. 06. 2015, 17:40:02 »
Teda co se týče spolehlivosti, ptal jsem se v obchodě na statistiky a řekli mi, že nejméně reklamací měli na Asus a hlavně pokud už nějaká byla, tak vyřízení reklamace bylo nejrychlejší ze všech. Já osobne mám taky 3 roky Asus a bez problémú. Naopak znám více lidí osobně, kteří měli HP notebooky do roka 3 krát na reklamaci. Takže ono je to asi hodně o štěstí si myslím.


peter

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #35 kdy: 08. 06. 2015, 17:54:58 »
A boli v tom obchode aj iné značky ako Asus? Mne vždy keď začal brigádnik v obchode verklíkovať žs tento jeden jediný stroj na svete splní akúkoľvek moju požiadavku, tak mi bolo jasné že sa potrebujú zbaviť ležiaku ktorý mal dosť dobrý dôvod aby ho žiaden zákazník nechcel.

Livan

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #36 kdy: 08. 06. 2015, 18:16:00 »
Mali tam aj iné značky (hlavne HP) ale uprednostňovali predaj Asusov hlavne z vyššie spomenutých príčin. Predtým dosť predávali aj MSI ale tie neboli až tak spoľahlivé, takže s ich predajom skončili.

peter

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #37 kdy: 08. 06. 2015, 18:24:10 »
Ale, no. A ktorý model bol poddimenzovaný tak, že nevydržal záručnú dobu. A ktorý zas tak, že ju s prehľadom prežil bez výraznej degradácie. Veď jednotlivé modely sa nepredávajú až tak dlho aby to časovo pokrylo trvanie záručnej doby.

Livan

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #38 kdy: 08. 06. 2015, 18:35:34 »
Prepáč ale to, ako dlho sa ktorý model predáva je irelevantné, pretože sa bavíme o 2 ročnej dobe záruky bez ohľadu na dobu predaja toho ktorého modelu. A percento reklamácií v rámci 2 ročnej záruky tiež napovedá o kvalite výrobku nie?

peter

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #39 kdy: 08. 06. 2015, 18:50:23 »
Irelevantné to nie je. Kvalita modelov totižto osciluje pri ich drobných inováciách. A vzhľadom na povahu otázky je vhodné vedieť či je reálne zakúpiť ten model, ktorý brigádnik prezentuje ako bezporuchový.

Ale na jednu vec si zabudol. Výrobca nebude produkovať výrobok pri ktorom mu poruchovosť počas záručnej doby eliminuje zisk. Táto obchodná chyba sa obvykle deje ak produktový manažér kúpi modul pre trh s kratšou záručnou dobou, a potom sa snaží predať to s odporúčanou koncovou cenou výrobku s dlhšou záručnou cenou. Takto sa ale zisk netvorí, takto sa len poškodzuje dobré meno.

Takže šupito, presto. Keď si zas oblečieš firemné tričko predajcu, tak sa nezabudni opýtať toho v saku čo si hovorí produktový menejžer, že ktoré veci mali americké koncovky napájania čo sa mali vymeniť. Tam je záručná doba oveľa menšia ako tu.

Livan

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #40 kdy: 08. 06. 2015, 19:25:01 »
Firemné tričko predajcu som nikdy nemal oblečené, pretože som chemicko technologický inžinier a počítače nepredávam. V tom si vedľa ako jedľa. Ale o tebe sa zdá sa dá na základe tvojich reakcií povedať, že si Asus-hater. Ja sa snažím iba povedať, že žiadny počítač nemusí byť automaticky zlý alebo dobrý, je to dosť o šťastí s daným kusom. Viď prvý môj príspevok.

peter

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #41 kdy: 08. 06. 2015, 19:39:11 »
Sklamem ťa. Niesom asus hater, a ani hater akej koľvek inej značky za ktorej prednostný predaj dostávaš body.

Ja len nemám dôvod veriť zhrnutiu produktovej špecifikácie ktorá bola podsunutá človekom majúcim zvýšený záujem na vyskladnení ležiakov.


Ale to nepochopí človek čo nevidí rozdiel v notebooku za 300€ a za 1000$. Preto by si sa nemal vyjadrovať k téme ktorej nerozumieš, aj keď ťa živí.

Livan

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #42 kdy: 08. 06. 2015, 20:07:30 »
Nechcel som na ten posledný príspevok reagovať, pretože mi to pripadá zbytočné ale nakoniec mi to nedalo. Takže naposledy - nepredávam ani neberiem body za predaj. K bodu 2 citujem

"Ja len nemám dôvod veriť zhrnutiu produktovej špecifikácie ktorá bola podsunutá človekom majúcim zvýšený záujem na vyskladnení ležiakov."

Nie je predsa problém si na nete zistiť presne o akú produktovú špecifikáciu sa jedná - čiže tu ma predajca nemôže nachytať

k bodu 3 citujem

"Ale to nepochopí človek čo nevidí rozdiel v notebooku za 300€ a za 1000$. Preto by si sa nemal vyjadrovať k téme ktorej nerozumieš, aj keď ťa živí."

To, že sa tým neživím (predajom PC) aj keď to stále tvrdíš bez znalosti veci, ešte neznamená, že sa neorientujem. Som totiž fanda do PC so skúsenosťami s elektronikou (výroba elektronických zariadení a skladanie PC). Ja len nerád kupujem to, čo nepotrebujem. Nepotrebujem napríklad hliníkové šasi PC, pretože sa nechystám notebookom zatĺkať klince.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #43 kdy: 08. 06. 2015, 20:18:36 »
Ja sa snažím iba povedať, že žiadny počítač nemusí byť automaticky zlý alebo dobrý, je to dosť o šťastí s daným kusom.

Jiste, pokud to neni ACER.  ;)

Peter

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #44 kdy: 08. 06. 2015, 20:47:38 »
Livan,
Takže Ty si fanúšik PC s znalosťami ktoré do Teba, ako si sám priznal, naliali v predajni. A na základe nich tvrdíš že najlepší kandidát na kúpu je výrobok značky Asus. Ty sa naozaj nemôžeš živiť ako predajca Asus, lebo Ti to zakázali dávať na vizitky. Ale, baví Ťa to.