Levný notebook pro Linux

sheldon

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #15 kdy: 06. 06. 2015, 09:44:07 »
Co me se tyka, ACER si vybudoval jistou reputaci a podle te bych se pri koupi rozhodoval. To radsi ThinkPad z bazaru, ACER leda zadarmo.

Ja bych do notebooku z bazaru nesel. Budes u toho treba jist, a ani nevis kde vsude to bylo...


nobody

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #16 kdy: 06. 06. 2015, 10:17:38 »
Ja bych do notebooku z bazaru nesel. Budes u toho treba jist, a ani nevis kde vsude to bylo...

ja bych nesel do Aceru... ten repasovanej Thinkpad je za 1/3 ceny tak 3x kvalitnejsi nez ten Acer, ale tak jestli myslis ze se ti v tovarne Aceru ten kdo provadel montaz tveho kusu do nej nevycural... ;)

sheldon

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #17 kdy: 06. 06. 2015, 10:34:17 »
... tak 3x kvalitnejsi nez ten Acer

citation needed

ale tak jestli myslis ze se ti v tovarne Aceru ten kdo provadel montaz tveho kusu do nej nevycural... ;)

A co v tovarne v Lenovu? ;-)

Stat se mohlo cokoli, ale logicky cim min lidem to proslo rukama, tim lip...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #18 kdy: 06. 06. 2015, 11:52:34 »
Co me se tyka, ACER si vybudoval jistou reputaci a podle te bych se pri koupi rozhodoval. To radsi ThinkPad z bazaru, ACER leda zadarmo.

Ja bych do notebooku z bazaru nesel. Budes u toho treba jist, a ani nevis kde vsude to bylo...

Tak jiste, nekdo treba to pouzival na zachode pri srani. Ocistete si to denaturakem a je to. Jinak ThinkPad z bazaru je furt lepsi nez ACER, i kdybych musel za pul roku vymenit disk. Ostatne jsou bazose se slusnou zarukou nebo se podivejte do starsich diskusi na e-shop na repasovane pocitace, co sem obcas nekdo da. Ti davaji zaruku take.

nobody

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #19 kdy: 06. 06. 2015, 14:23:45 »
sheldon: thinkpad ma - ochrana proti politi klavesnice, kovove panty, magnesiove sasi a vyztuzene lcd, g-sensor pro parkovani hdd pri padu (hdd je navic ulozen v gumovem pouzdre), konektor pro dockstation

ohledne vyztuzeni: https://forums.lenovo.com/t5/T400-T500-and-newer-T-series/What-is-a-Rollcage-and-what-does-it-look-like/ta-p/413443

v tovarne Lenovo se mohlo stat take cokoliv, jen sem chtel rict ze pokud mas strach pri jidle, tak ti nove zarizeni nepomuze :)
btw: tys psal o bazarovem ja o rapasovanem, ten je vycisten/zkontrolovan/opraven specializujici se firmou a ta da 1-2 roky zaruku


ibuprofen4000

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #20 kdy: 06. 06. 2015, 14:53:14 »
Vdaka za reakcie...

co sa tyka komentarov:
- touchpad je premna totalne nepodstatny - najlepsie ak by siel vypnut (kvoli nechcenemu posunu) - budem totiz pouzivat trackball (mimochodom rovnaky model ako ma p. Krcmar - genialne zariadenie), a ani touchpadom neviem narabat :D
- matny/lesky displaj: ja som to asi nezrozumitelne napisal, myslel som to tak, ze pre mna je to nepodstatne vzhladom na podmienky kde bude ntb pouzivany
- desktop namiesto ntb: to by som urobil ako prve, ja noteboky nerad :D - bohuzial okolnosti nepustia a ziadne ine riesenie nieje mozne
- vydrz na baterku nepotrebujem (bude stale siet)

Presiel som si nejake fora a vyslo mi, ze skratka cokolvek kupim tak je to lacny plastak, ktoremu do konca zaruky celkom urcite nieco povoli... osobne s tym pocitam, a pripadne vyreklamujem... a po zaruke vymenim...

Ale v starsich forach som narazil aj na moznost kupit repasovane Thinkpady, bolo aj tu spomenute - rozmyslam ci to nebude predsa len lepsia moznost, akurat by som musel prehltnut nizsie rozlisenie, ale priplatil by som za nove ssd a mozno aj ramku - asi by to bolo najlepsie riesienie... ? ci ? :D

napr. tento http://www.levnapc.cz/lenovo-thinkpad-t500.html + rozsierenie ramky a ssd disk...
alebo tento http://www.levnapc.cz/notebook-lenovo-thinkpad-t420-w7-1.html + -//-

co myslite ?

nobody

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #21 kdy: 06. 06. 2015, 16:37:22 »
za me rozhodne repasovane Thinkpady + rozsierenie ramky a ssd disk (+ pripadne v pripade te T500 rozsireni zaruky z 1 na 2 roky za 1000Kc)

nebo pokud uvazujes teda i o C2D CPU a jde hlavne o rozliseni, tak Dell Precision M4400 s 1920x1200
http://www.importpc.cz/notebooky/dell-precision-m4400-3255.html
btw: ta T500 cos dal odkaz je ve vysledku take od nich: http://www.importpc.cz/lenovo-thinkpad-t500-3698.html

radík

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #22 kdy: 07. 06. 2015, 10:00:07 »
Co vám udělal ten Acer. Mám 3 roky notebook. Žádný problém. Panty drží, klávesnice celá, baterie ok, chladí stále stejně dobře.

nobody

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #23 kdy: 07. 06. 2015, 10:47:21 »
Nova Dacie taky muze nekomu ledaco vydrzet, ale kdyz mas moznost za 3x nizsi cenu koupit starsi LandRover po generalce se zarukou ? ;)

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #24 kdy: 07. 06. 2015, 12:57:45 »
Aha, nesmysly. Zkousel jsi googlovat a najit si fotky AERu s rozpadlymi panty? Ostatne jeden takovy nesmysl se mi tu vali doma. Funguje, ale jeden pant ma uplne v zadeki. Rozpad toho pantu zacal velmi zahy po koupi prasklinou v deklu. Postupne doslo az k upnem rozkladu.
Dodnes mam doma svuj stary HP, kteremu se rozpadnul levy pant. A to jsem na nej byl rekl bych az prehnane opatrny. Proste se otviranim a zaviranim displeje prekroutilo "zelezo" v pantu.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

sheldon

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #25 kdy: 07. 06. 2015, 21:43:25 »
Nova Dacie taky muze nekomu ledaco vydrzet, ale kdyz mas moznost za 3x nizsi cenu koupit starsi LandRover po generalce se zarukou ? ;)

Pokud jde o auta tak bych sel urcite do novyho.

Docela me fascinujou lidi kteri vysoli treba 300 tisic za 5 let starou popelnicu... Pak prijdou opravy. Samozrejme cim drazsi auto, tim drazsi vsechno okolo. A oni se divi ze na to nemaji, kdyz i na to auto si museli vzit pujcku... :-D

twl

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #26 kdy: 07. 06. 2015, 22:19:48 »
tezko generalizovat. auto je slozitejsi, hur se odhaduje stav,taky je drazsi. Otazka ovsem je, jestli 5 let stara popelnice, ktera nova stala pres milion, neudela dnes za tretinu ceny vetsi paradu, nez nejakej novej nalestenej prd.

u kompu se to pozna snaze, takze pro me je jasna volba, ze mi notas co stal pred 5 lety 40k dneska za 6k bez dane poslouzi lepe, nez novej cinskej sunt.

ale kazdy sveho stesti strojvedouci.

Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #27 kdy: 08. 06. 2015, 12:38:05 »
Ještě tu nikdo nezmínil superskvěloucool značku Asus.... tak ten nebrat.

Tonda

  • *****
  • 631
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #28 kdy: 08. 06. 2015, 13:49:22 »
sheldon: thinkpad ma - ochrana proti politi klavesnice, kovove panty, magnesiove sasi a vyztuzene lcd, g-sensor pro parkovani hdd pri padu (hdd je navic ulozen v gumovem pouzdre), konektor pro dockstation

ohledne vyztuzeni: https://forums.lenovo.com/t5/T400-T500-and-newer-T-series/What-is-a-Rollcage-and-what-does-it-look-like/ta-p/413443
To se týká všech ThinkPadů nebo jen T (a případně X) řady?

Tonda

  • *****
  • 631
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Levný notebook pro Linux
« Odpověď #29 kdy: 08. 06. 2015, 13:53:29 »
Já sem před týdnem jako nejlevnější dostupný FullHD notebook kupoval rodičům toto https://www.alza.cz/acer-aspire-e15-midnight-black-d2306970.htm a zatím je to doma týden, takže o kvalitě zpracování těžko soudit.