Většina FTP klientu nic nepřenese

Ted

Většina FTP klientu nic nepřenese
« kdy: 16. 05. 2015, 11:44:33 »
Používám Ubuntu a mám problém přenést na webhosting data. Hostingu jsem měl hodně a nikdy nebyl problém, ale nyní jednoho testuji a za boha se mi tam nedaří téměř nic poslat. Předpokládám že to bude kombinace Ubuntu, domácí router, jejich hostig.

Zkoušel jsem mraky ftp klientu, všechny se připojí ale nic nepřenesou. Skončí to na timeoutu. Jako kdyby nebylo právo zapisovat, ale ono je. Jediná vyjímka je BareFTP, ale ten docela často padá.  Router mám TL-WR340G/TL-WR340GD. Doposud to šlo bez problémů ke komukoliv, až nyní jsem narazil, Ještě doplním že z jiného počítače s Windows se připojím bez problému (a přenesu) a stejně tka jestliže použiji jiný internet tj. nepoužiji ten router. Takže na první pohled vše ukazuje na router, ale je fakt že k jakémukoliv jinému webhosterovi nikdy tento problém nebyl.

Koukal jsem na hostingu do logu a tam nic zajimávého není. Pouze kdo se tam přes FTP připojil a že velikost přeneseného souboru byla 0.

Nějaké tipy?
« Poslední změna: 18. 05. 2015, 21:20:46 od Petr Krčmář »


mko

Re:Většina FTP klientu nic nepřenese. Na co se zaměřit?
« Odpověď #1 kdy: 16. 05. 2015, 11:58:43 »
Platí uvedené jak pro aktivní, tak i pro pasivní FTP mód? Je některá ze stran za NATem? Koukal bych se tímto směrem.

Nobody

Re:Většina FTP klientu nic nepřenese. Na co se zaměřit?
« Odpověď #2 kdy: 16. 05. 2015, 12:02:31 »
FTP pracuje v aktivnim nebo pasivnim rezimu. V aktivnim rezimu se server pripojuje zpet na tvuj pocitac, coz typicky selze, protoze NAT & firewall. V pasivnim otevira obe spojeni klient. Tzn. zkus se podivat do nastaveni tech klientu, jestli se nesnazi o aktivni rezim.

M.

Re:Většina FTP klientu nic nepřenese. Na co se zaměřit?
« Odpověď #3 kdy: 16. 05. 2015, 12:22:43 »
Aktivní FTP funguje i skrz NAT/firewall, pokud daný prvek v cestě má pro FTP podporu a patřičně do toho sáhne a dynamicky se přizpůsobí. Samozřejmě za předpokladu, že není použito FTPS, pak do řídícího spojení nevidí a selže to. Jiná možnost je UPnP a spol, kdy si klient ten firewall/NAT dynamicky uzpůsobí, aby to prošlo.
Ano, podíval bych se, zda klient se snaží použí pasivní režim a zda ho server žere.

aaa

Re:Většina FTP klientu nic nepřenese. Na co se zaměřit?
« Odpověď #4 kdy: 16. 05. 2015, 12:24:57 »
Nebol byt som si az taky isty, ze za problem moze router, kedze z WIN to ide.
Neuprgradoval si Ubuntu ? Alebo nejaka zmena jeho konfiguracie, zdanlivo nesuvisiaca s FTP ani so sietou ?


Dzavy

Re:Většina FTP klientu nic nepřenese. Na co se zaměřit?
« Odpověď #5 kdy: 16. 05. 2015, 13:06:14 »
On ještě dneska někdo používá FTP? Navíc přes internet? No to mě poser.

Fantomas

Re:Většina FTP klientu nic nepřenese. Na co se zaměřit?
« Odpověď #6 kdy: 16. 05. 2015, 13:28:35 »
Mel jsem stejny problem doma, dementni router mi blokoval ftp propojeni z androidu (ostatni systemy v pohode). Na jinych routerech taky v pohode, doma nic. Prestal jsem to resit, telefon mi navic casem kleknul. Pro ten prenos se da stejne pouzit ssh, akorat ftp je nekdy dobry jen pro cteni, holt je to stary protokol a problemy s nim budou pribyvat. Posli ho do duchodu.

andy

Re:Většina FTP klientu nic nepřenese. Na co se zaměřit?
« Odpověď #7 kdy: 16. 05. 2015, 13:32:04 »
On ještě dneska někdo používá FTP? Navíc přes internet? No to mě poser.
Vela hostingov, ale skor sftp. Je to na pikacu, lebo dam kopirovat adresar a mozem ist na pivo..

Ted

Re:Většina FTP klientu nic nepřenese. Na co se zaměřit?
« Odpověď #8 kdy: 16. 05. 2015, 15:08:35 »
Nebol byt som si az taky isty, ze za problem moze router, kedze z WIN to ide.
Neuprgradoval si Ubuntu ? Alebo nejaka zmena jeho konfiguracie, zdanlivo nesuvisiaca s FTP ani so sietou ?

Ne, Ubuntu stále stejné navíc se připojim a přenesu bez problému například na OVH či Wedos.

Ted

Re:Většina FTP klientu nic nepřenese. Na co se zaměřit?
« Odpověď #9 kdy: 16. 05. 2015, 15:14:52 »
Platí uvedené jak pro aktivní, tak i pro pasivní FTP mód? Je některá ze stran za NATem? Koukal bych se tímto směrem.

Používám pasivní, protože ten se mi vždy osvědčil (kamkoliv) jako spolehlivější.

Ted

Re:Většina FTP klientu nic nepřenese. Na co se zaměřit?
« Odpověď #10 kdy: 16. 05. 2015, 15:16:36 »
Mimo jiné hlavně i na netu se koukám v čem je BareFTP jiný než ostatní klienti, když přes něj byt blbě to jde.