WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?

p

Re:WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #105 kdy: 30. 12. 2016, 14:23:08 »
Co se tyce Nemcu, ti schopni uz pred lety utekli, takze to co tam zbylo je neuveritelna smeska neschopnych a nekompetentnich stariku a jejich patolizalu, kteri se do designu a managementu rekrutuji z rad svacinarek a satnarek. Tomu odpovida kvalita vizi a rozhodnuti.

ok, zapomel jsem se zminit, ze jsem myslel jen lidi v CZ, o Nemcich jsem nepsal, tam je to tak jasne pro vsechy interne znale lidi, ze me ani nenapadlo to napsat:D

95% zbyvajicich nemcu je pozustatek socialniho systemu a silnych odboru.  par vyjimek se najde... bohuzel spozitatelnych na prstech jedne ruky..

Uvidime, co s tim udelaji americani...

to je vcelku jasne.
slib usetrit v pristim roce 300M $ je dany.
akcie nesmi klesat, tudiz sliby se maji plnit.

pro americany jsou momentalne "pobocky" praha, paderborn, bonn, hamburg a indie na stejne urovni - pracovni sila kterou maji na praci kterou navrhnou z ohia.
24/7 nevychazi v cislech - casova zona evropskych pobocek je jen o 4 hodiny od indie.
indie je outsourcing centrum ktere uz znaji. prahu ne, navic z ni odchazeji lide uz ted, coz oni uz vnimaji.
paderborn zrusit nemuzou.
bonn uz pomalu prodavaji, pulka lidi je uz pryc.
hamburg prodaji take, i s lidma a kontraktama.

a praha?  ...



Mirek

Re:WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #106 kdy: 30. 12. 2016, 20:24:37 »
indie je outsourcing centrum ktere uz znaji. prahu ne, navic z ni odchazeji lide uz ted, coz oni uz vnimaji.
paderborn zrusit nemuzou.
bonn uz pomalu prodavaji, pulka lidi je uz pryc.
hamburg prodaji take, i s lidma a kontraktama.

a praha?  ...

A jak do toho zapadá Wincor Plzeň?

p

Re:WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #107 kdy: 31. 12. 2016, 22:08:55 »
indie je outsourcing centrum ktere uz znaji. prahu ne, navic z ni odchazeji lide uz ted, coz oni uz vnimaji.
paderborn zrusit nemuzou.
bonn uz pomalu prodavaji, pulka lidi je uz pryc.
hamburg prodaji take, i s lidma a kontraktama.

a praha?  ...

A jak do toho zapadá Wincor Plzeň?


nijak, to je CZ cast, developeri..
vyse zminene se tyka jen GIO.. minimalne zatim..

Mirek

Re:WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #108 kdy: 01. 01. 2017, 08:17:43 »
indie je outsourcing centrum ktere uz znaji. prahu ne, navic z ni odchazeji lide uz ted, coz oni uz vnimaji.
paderborn zrusit nemuzou.
bonn uz pomalu prodavaji, pulka lidi je uz pryc.
hamburg prodaji take, i s lidma a kontraktama.

a praha?  ...

A jak do toho zapadá Wincor Plzeň?


nijak, to je CZ cast, developeri..
vyse zminene se tyka jen GIO.. minimalne zatim..

OK. Díky

Re:WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #109 kdy: 01. 01. 2017, 23:05:39 »


proste utikej odtamtud kdo muzes a kdo ma rozum proboha. Pokud jses dobry ITman, tak o tom snad ani nemuzes uvazovat, abys tam nastoupil. Jak bylo psano, jde to pomalu do kytek. Ledaze by sis chtel vychutnat pohrebni obrad  ;D


javaman ()

Re:WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #110 kdy: 06. 01. 2017, 03:07:16 »
Co se tyce noveho managementu z Kosic, je asi brzo to hodnotit, ale prvni dojem je, ze jsou uplne z jineho sveta a jenom tady tomu nasadi korunu. Taky jejich pristup k lidem je ponekud.....rekneme, ze si stale mysli, ze pred vratnici ceka zastup lidi.

no jo.. z východu nikdy nic dobrýho nepřišlo! zasraný čoboláci! přijedou do Prahy a maj pocit že se tady z nich posereme nebo co.. holt majít pocit že dorazili na západ a že tu na ně někdo čeká !

Re:WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #111 kdy: 07. 01. 2017, 09:45:03 »
no jo.. z východu nikdy nic dobrýho nepřišlo! zasraný čoboláci! přijedou do Prahy a maj pocit že se tady z nich posereme nebo co.. holt majít pocit že dorazili na západ a že tu na ně někdo čeká !

Tak napsat neco tak uboheho, to jsi si spletl tohle forum s novinky.cz

Najdi si informace o tom, kolik Cechu zije a pracuje v zahranici.

Taky bychom mohli diskutovat, o tom, ze kdybys dostal reallocation package nekde na zapade, plat mnohanasobne vyssi, tak jestli by se z tebe taky nestal "zasrany cobolak". Pokud uz nim teda i pres svoje Cesstvi nejses.

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #112 kdy: 08. 01. 2017, 00:59:22 »
no jo.. z východu nikdy nic dobrýho nepřišlo! zasraný čoboláci! přijedou do Prahy a maj pocit že se tady z nich posereme nebo co.. holt majít pocit že dorazili na západ a že tu na ně někdo čeká !

Tak napsat neco tak uboheho, to jsi si spletl tohle forum s novinky.cz

Potud by se dalo souhlasit, pominu-li to, že reaguješ na zjevného provokatéra.

Najdi si informace o tom, kolik Cechu zije a pracuje v zahranici.

Jestliže čech pracující doma slováka pracujícího za hranicemi a vy mu na oplátku předhazujete čechy pracující za hranicemi, tak se dopouštíte tak idiotské argumentace, že snad nejsem ani schopný tu stupiditu řádně docenit. Já osobně nemám obecně se slováky žádný problém a většinu doby je mi jedno jestli na mě ten člověk mluví česky, slovensky nebo anglicky, ale co mě úplně ničí je když má někdo v zásadě podobný názor jako já a přitom ho hájí tak stupidním způsobem, že snad radši, kdyby měl debilní i ten názor. :D

Taky bychom mohli diskutovat, o tom, ze kdybys dostal reallocation package nekde na zapade, plat mnohanasobne vyssi, tak jestli by se z tebe taky nestal "zasrany cobolak". Pokud uz nim teda i pres svoje Cesstvi nejses.

To by i mohl být argument. Jenže na to dotyčný může říct, že je vázaný na zemi a že by neodešel a tím vaše argumentace končí. A nebo by mohl říct, že by třeba práci v zahraničí třeba vzal, ale respektoval by, že se tam na něj dívají skrz prsty. A nebo by mohla přijít argumentace, že čech nikdy nebude zasraný čobolák.

On je trochu problém v tom, když se snaží slováci pracující v CZ za každou cenu obhajovat nebo se je za každou cenu snaží obhajovat jejich český kamarád, protože to naznačuje, že by na jejich působení mohlo něco být hypoteticky špatně. Osobně vidím jediný přístup... Jsem slovák, dostal jsem nabídku do Prahy za pražský plat (teď pominu nejasnost rozdílů Praha-Brno-Ostrava-Bratislava), můžu tam mluvit slovensky/česky/anglicky, ta nabídka se mi vyplatí a proto ji beru. Nakonec proč by si měl člověk vyčítat, že ho chtějí na pracovní místo, které tím pádem holt někdo jiný nedostane. :)

Re:WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #113 kdy: 09. 01. 2017, 10:22:43 »
no jo.. z východu nikdy nic dobrýho nepřišlo! zasraný čoboláci! přijedou do Prahy a maj pocit že se tady z nich posereme nebo co.. holt majít pocit že dorazili na západ a že tu na ně někdo čeká !

Tak napsat neco tak uboheho, to jsi si spletl tohle forum s novinky.cz

Potud by se dalo souhlasit, pominu-li to, že reaguješ na zjevného provokatéra.

Najdi si informace o tom, kolik Cechu zije a pracuje v zahranici.

Jestliže čech pracující doma slováka pracujícího za hranicemi a vy mu na oplátku předhazujete čechy pracující za hranicemi, tak se dopouštíte tak idiotské argumentace, že snad nejsem ani schopný tu stupiditu řádně docenit. Já osobně nemám obecně se slováky žádný problém a většinu doby je mi jedno jestli na mě ten člověk mluví česky, slovensky nebo anglicky, ale co mě úplně ničí je když má někdo v zásadě podobný názor jako já a přitom ho hájí tak stupidním způsobem, že snad radši, kdyby měl debilní i ten názor. :D

Taky bychom mohli diskutovat, o tom, ze kdybys dostal reallocation package nekde na zapade, plat mnohanasobne vyssi, tak jestli by se z tebe taky nestal "zasrany cobolak". Pokud uz nim teda i pres svoje Cesstvi nejses.

To by i mohl být argument. Jenže na to dotyčný může říct, že je vázaný na zemi a že by neodešel a tím vaše argumentace končí. A nebo by mohl říct, že by třeba práci v zahraničí třeba vzal, ale respektoval by, že se tam na něj dívají skrz prsty. A nebo by mohla přijít argumentace, že čech nikdy nebude zasraný čobolák.

On je trochu problém v tom, když se snaží slováci pracující v CZ za každou cenu obhajovat nebo se je za každou cenu snaží obhajovat jejich český kamarád, protože to naznačuje, že by na jejich působení mohlo něco být hypoteticky špatně. Osobně vidím jediný přístup... Jsem slovák, dostal jsem nabídku do Prahy za pražský plat (teď pominu nejasnost rozdílů Praha-Brno-Ostrava-Bratislava), můžu tam mluvit slovensky/česky/anglicky, ta nabídka se mi vyplatí a proto ji beru. Nakonec proč by si měl člověk vyčítat, že ho chtějí na pracovní místo, které tím pádem holt někdo jiný nedostane. :)

Nepouzil bych ten argument, nicmene jsem si jisty, ze pan, na ktereho jsem reagoval, nema problem jen se Slovaky. S argumentem "kolik Cechu pracuje v zahranici" jsem spis reagoval na jeho "majít pocit že dorazili na západ".


pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #114 kdy: 09. 01. 2017, 10:27:20 »
Nepouzil bych ten argument, nicmene jsem si jisty, ze pan, na ktereho jsem reagoval, nema problem jen se Slovaky. S argumentem "kolik Cechu pracuje v zahranici" jsem spis reagoval na jeho "majít pocit že dorazili na západ".

Ale to je klasický problém online diskuzí, když se člověk nechá v diskuzi zatáhnout někam, kam asi ani nechtěl.

Pepa

Re:WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #115 kdy: 09. 01. 2017, 14:25:37 »
Z vlastni zkusenosti bych rekl, ze Slovaci jsou ponekud agresivnejsi v prosazovani sebe sama, coz je duvodem jejich nepopularity u nas, prece jen nekteri az prilis vycnivaji.
Pri blizsim ohledani vsak zjistite, ze maji dve ruce, doma zenskou a sefa kokota...takze se od nas tak moc nelisi  ;D

Problem ve WN je ponekud hlubsi. Lide maji tendenci shlukovat se do skupin definovanych spolecnym jmenovatelem - kamaradi od pipy nebo kamaradi z golfu jsou bezne priklady, ktere zname vsichni, ale existuji i jine, jako treba stejna skola ci narodnost, proto je ceska/cinska/mongolska...komunita je v cizine pomerne soudrznym utvarem.
Problem nastane ve chvili, kdy se komunita uzavre a vychodoslovensky mluvici management, mluvici hlavne mezi sebou, se prilis nenamaha komunikovat zejmena svoje vize a predstavy ven z komunity.

Komunikace a jeji kvalita v teto firme by zaslouzila odbornou studii...

alfred

Re:WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #116 kdy: 22. 01. 2017, 01:43:11 »
Nejak se Vam diskuze zadrhla a vybocila do xenofobnich a mezi(?)narodnich pomeru :D

.. zpet k puvodni diskuzi

a) nevite jaky momentalne ocekavat nastupni plat pro systemoveho administratora? cca?

b) proslycha se ze se ted do wincoru nabira vse co ma ruce a nohy, je na tom neco pravdy? kolik tam ted vlastne pracuje lidi?

c) je tam moznost pripadne postoupit i na pozice vice zajimave? architektura, design, planovani? nebo se vse dela  "zvenci"?


Dekuji za odpoved.

citanus006

Re:WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #117 kdy: 23. 01. 2017, 00:01:18 »
linkdin mi mezi radky rika, ze hodne lidi odeslo.. resp. zmenilo zamestnavatele.. tezko rict proc.

Bonemina

Re:WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #118 kdy: 24. 01. 2017, 18:27:24 »
Není to tak straslive, jak z téhle diskuze vypada, nicmene to rozhodne neni ani ruzove. Ja sam tam skoncil pred par mesici a s pobavenim z povzdali sleduju co se tam deje :)

- nastupni plat systemaka bych tam dnes videl kolem 60-70k + kvartalni premie + rocni premie (mluvim o infrstrukture, v GSMC - tam se vyviji aplikace - nevim)
- v GIO je kolem 160 lidi, je fakt ze behem leta a podzimu se nabralo snad 60 lidi, tezko byli vsichni suprovy. Nekteri jsou velmi tragicti.
- postoupit na lepsi pozice v minulosti slo, ale bylo to tezce narazove, rozhodne to neni vec se kterou se da pocitat v ramci nejakeho karierniho planu. Jak to bude ted s Americany a Indy, tezko rict, videl bych to spis hur nez lip.

Ono je to o tom, ze nejsou lidi a projekty sice vetsinou chodi z nemecka, ale pripravene jsou vetsinou hruzne. Nekdo to vidi jako osobni urazku a rve jaky jsou nemci kokoti, ze takhle se to delat neda a nekdo to bere jako prilezitost a sanci ukazat se v Praze taky neco umi.

Co se tyce prebujele administativy... je to korporace. Ovsem ve srovnani s velkymi korporacemi je to pohoda.

Je fakt ze v posledni dobe odhazi spousta lidi, takze jedno z jednoznacnych pozitiv - dobra parta - pomalu mizi. Nic proti novym lidem, ale bude trvat nez se to usadi. Osobne si myslim ze momentalne tam jit neni moc dobry napad, hlavne proto, ze nikdo poradne nevi, co si Amici vymysli. Presun spravy interni infrastruktuty do Indie uz byl oznamen. Vzhledem k tomu ze US nechce delat outsourcing, muj osobni tip je, ze celej outsourcing presunou do Prahy a pak to i s lidma prodaji, nebo udelaji nejakou dcerinku. Coz ve finale muze byt i vyhra.

Mirek

Re:WincorNixdorf - jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #119 kdy: 25. 01. 2017, 16:29:34 »
A co přesně dělá Wincor v Plzni? Týkají se tyhle připomínky Wincoru v ČR celkově a nebo jen Prahy a to ještě té infrastrukturní části?