Záruka na systém koupený s počítačem

Lol Phirae

Re:Záruka na systém koupený s počítačem
« Odpověď #150 kdy: 20. 05. 2015, 20:22:15 »
Koukni. Odstoupení od smlouvy je jednostranný právní úkon. O to se nežádá. To se druhé straně oznamuje. Průkazným způsobem. Např. doporučeným dopisem, ideálně s dodejkou. Takhle se opravdu nikam nepohneš.

j

« Odpověď #151 kdy: 20. 05. 2015, 20:45:01 »
Takže nové zprávy. Ntb byl odeslán do servisu na diagnostiku a odeslán zpět na prodejnu Okay. Kde mi bylo řečeno, že ho musí odzkoušet, jestli chodí. Je to kravina, protože při poslední návštěvě prodejny s nefunkčním ntb se zjistilo, že HDD nebyl vyměněn a je tam stále ten originální, který hlásil problém, tím pádem lehko nechodí OS. A bylo žádáno urgentní odstoupení od smlouvy. A nevím co zase zkouší, jestli ntb chodí. Takže to vypadá, že dále to bude pokračovat již soudní cestou. A uvažuji o tom napsat i médiím (Nova), jestli by to nechtěli jako zajímavou reportáž o zacházení s klienty při řešení reklamace. A myslím si, že by si dost lidí rozmyslelo, zda v Okay něco koupí.

Pokud to dobre chapu ... tvrdili ti, ze byl vymenen disk, ale ve skutecnosti k zadne vymene disku nedoslo?

Tzn pomerne jednoduse (a viz lo), reklamace nebyla vyrizena ve lhute 30ti dnu => oznamujes, ze odstupujes od smlouvy, nejspis na zaklade § 2107 - 3).  To ze ti notes mezi tim vratili nehraje roli, protoze ti ho nevratili funkcni. Pokud mas pisemne potvrzenou vymenu disku, muzes navic zkusit pripsat potencileni tr cin podvodu.

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #152 kdy: 20. 05. 2015, 21:49:27 »
@Nuna: Proc proboha? Zakonne podminky pro odstoupeni od smlouvy uz snad byly splneny, tak proc je nechavas, aby s tebou zase orali? Proste jim rekni, at si ten kram zasunou do zakonceni zazivaciho traktu. I kdyz ho treba nejak uvedou do provozu, stejne jim nemuzes verit, ze neudelali nejakou levarnu a tobe to tri dny po zaruce zase lehne a potom co? Navic se to tahne tak dlouho, ze tvuj notebook, za dobu za kterou jsi ho nemohla pouzivat, je moralne zastaraly, takze jsi v situaci, jako bys koupila zbozi z vybehove rady, ale za cenu noveho modelu. Krome toho, kdyz s tebou takle orali, tak neni spravne jim nechavat zisk z prodeje. At si to vezmou a resi to s vyrobcem, ktery by jim to idealne hodil na hlavu, pokud by prostudoval historii reklamaci.

Lol Phirae

« Odpověď #153 kdy: 20. 05. 2015, 22:45:44 »
@Nuna: Proc proboha?

Ničemu se nediv. Zrovna dnes nějaky údajný advokát "radí" převzít rozmlácený balík, zaplatit ho a pak reklamovat. Prý to je dokonce povinnost zákazníka.  ;D ::)

Tak asi dostala nějakou podobnou "radu" k nezaplacení.

Nuna

« Odpověď #154 kdy: 21. 05. 2015, 15:34:02 »
Minule jsem na prodejně strávila 2 hodiny a řekla jsem, že se odtud nehnu dokud mi nevrátí peníze a oni že to musí jít přes servis. Nakonec jsem na to přistoupila ač nerada. Počítač poslali do servisu a ze servisu jim ho pěkně vrátili zpět. S tím, že přehráli OS a notebook chodí,ale že si ho ještě nechají na prodejně na odzkoušení. A že stáhnou všechny aktualizace, ale že prý každý den se vydá aktualizace, kterou počítač stáhne a že mi nezaručí, že se to zase nesesype. Jsem řekla, že počítač nechci. Že chci peníze, že nebudu riskovat, že se mi to zase posere až to dovezu domu. Takže to prostě půjde přes soud. A určitě to properu i přes média a zaručuju, že si u nich nikdo nekoupí ani tužkové baterky.

Lol Phirae

« Odpověď #155 kdy: 21. 05. 2015, 15:52:34 »
Prosímtě, tak ještě jednou. Abys vůbec něco mohla u soudu vysoudit, tak je nutné prokazatelným způsobem ten svoje právo z vadného plnění uplatnit u prodejce. Dvouhodinové dohadování o nesmyslech, završené dalším pověšením bulíků na nos, na které zákazník naletěl a posílání notebooku tam a zpět opravdu asi prokazatelné nebude. Takže jim již konečně písemně oznam, že podle §2107 odst. 3 občanského zákoníku odstupuješ od smlouvy, protože neodstranili včas vadu věci a sděl jim přiměřenou lhůtu, do které mají vrátit peníze. (Přitom předpokládám, že máš nějaký rozumný doklad o tom, že že reklamace byla údajně řešena výměnou disku a taky o tom, že k žádné výměně disku ve skutečnosti nedošlo.)

Nuna

« Odpověď #156 kdy: 21. 05. 2015, 16:19:52 »
Ano mám.. Písemné odstoupení v písemné podobě jsem již také dala a stále nic.

Lol Phirae

« Odpověď #157 kdy: 21. 05. 2015, 16:35:01 »
A proč tam teda pobíháš s notebookem mezi nějakým servisem a prodejnami? Pošli jim předžalobní výzvu k zaplacení s tím, ať do tejdne pošlou peníze, v opačném případě to dej to k soudu.

Nuna

« Odpověď #158 kdy: 05. 06. 2015, 17:54:18 »
Takže rozuzlení kolotoče. Vrátí peníze. Zítra si pro ně jedu. Děkuji všem za cenné rady a pomoc :)

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #159 kdy: 05. 06. 2015, 18:47:10 »
Blahopreji. A nezpomen jim rici, ze je to naposledy, co te vidi.  ;)

Lol Phirae

« Odpověď #160 kdy: 05. 06. 2015, 19:13:48 »
Blahopreji. A nezpomen jim rici, ze je to naposledy, co te vidi.  ;)

Pokud budou v prodejně lidi, tak malá scénka na odpuzení potenciálních zákazníků taky nezaškodí... (s úspěchem opakovaně vyzkoušenou u Vodafonu - hned několik lidí si ten tarif rozmyslelo a z prodejny zmizelo 8))