V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?

vimtaknaskripty

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #15 kdy: 01. 05. 2015, 15:41:49 »
Coz nemeni nic na tom, ze na C# je lepsi VS.

Mně se na C# osvědčil Vim.

Tomu se říká neschopnost.


vimtaknaskripty

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #16 kdy: 01. 05. 2015, 15:43:12 »
Chvála Bohu, v žádné.

+1

Používám Netbeans (Java, C++, SQL…), což je svobodný software – jeho licence mě neomezuje v tom, k jakému účelu ho budu používat. I když budu ta největší korporace na světě, stále pro mne platí stejné podmínky.
A ty seš nějakej krajně levicovej, že ti vadí opak?

Nevím, jak on, ale já třeba ano. To píšeš stylem, jako kdyby třeba komunismus byl špatný.

Kit

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #17 kdy: 01. 05. 2015, 16:08:05 »
Coz nemeni nic na tom, ze na C# je lepsi VS.

Mně se na C# osvědčil Vim.

Tomu se říká neschopnost.

Neschopnost instalovat VS na Ubuntu nebo tvoje neschopnost pracovat s Vimem?

vimtaknaskripty

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #18 kdy: 01. 05. 2015, 16:14:56 »
Tvoje neschopnost používat IDE. Až se tím jednou budeš živit, tak třeba zjistíš, že VIM není to nejlepší na programování.

Kit

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #19 kdy: 01. 05. 2015, 16:18:22 »
Tvoje neschopnost používat IDE. Až se tím jednou budeš živit, tak třeba zjistíš, že VIM není to nejlepší na programování.

A co Vimu podle tebe chybí?


Lael Ophir

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #20 kdy: 01. 05. 2015, 17:13:54 »
Osobně používám Visual Studio Professional with MSDN, cena je cca 1200 USD. Na většinu věcí ale stačí edice Express, nyní Community.

Ohledně licencování: VS 2013 Community můžete použít pokud pracujete sám (na DPP nebo ŽL). Výjimkou je situace kdy pracujete pro korporaci, tedy firmu s více než 250 PC nebo uživateli, nebo s obratem více než 1M USD. V takovém případě můžete použít VS Express, například Visual Studio Express 2013 for Windows Desktop. To sice některé věci neumí, ale většinou postačí, je zdarma, a není nijak omezené ohledně zákazníka pro kterého pracujete.
https://www.visualstudio.com/support/legal/dn877550


Ivan

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #21 kdy: 01. 05. 2015, 17:30:35 »
Co přesně ti ve verzi Express chybí?

Pouzivam Expess verzi pro OS projekt. Chybi mi, ze nemuzu vytvorit rozumny .msi instalator. I kdyz pouziju WIX,
tak stejne nemuzu do do instalatoru pribalit MSVC runtime knihovny. Chybi mi k tomu nejaky mapovaci soubory ktery nejsou soucasti Expessu.

Cajova_Houba_2

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #22 kdy: 01. 05. 2015, 17:51:48 »
Chvála Bohu, v žádné.

+1

Používám Netbeans (Java, C++, SQL…), což je svobodný software – jeho licence mě neomezuje v tom, k jakému účelu ho budu používat. I když budu ta největší korporace na světě, stále pro mne platí stejné podmínky.

Coz nemeni nic na tom, ze na C# je lepsi VS.
Probůh, k čemu C#? To bych už rovnou mohl používat jako OS windows  ;D

No to už je jiná otázka :D Ale na C# bych asi nic jinýho nepoužíval.

andy

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #23 kdy: 01. 05. 2015, 18:03:17 »
Odporucam ti napisat do microsoftu, oni su tam dost ochotni ked si chce niekto nieco kupit.. (aspon mam taku skusenost, sice iba raz, ale vsetko mi ochotne vysvetlili)

Inak toto forum ide dole vodou. Sem chodim ked mam prilis dobru naladu (lebo kto vysoko lieta nizko pada, tak si ju musim trosku zhorsit). Jasne pise o kompatibilite so zadavatelom ukolu a zvrhne sa to na c#, vim a neviem co.

Kit

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #24 kdy: 01. 05. 2015, 18:12:01 »
Inak toto forum ide dole vodou. Sem chodim ked mam prilis dobru naladu (lebo kto vysoko lieta nizko pada, tak si ju musim trosku zhorsit). Jasne pise o kompatibilite so zadavatelom ukolu a zvrhne sa to na c#, vim a neviem co.

Nemohu za to, že pokaždé, když se zmíním o editoru Vim, má někdo potřebu mě napadnout a označit mě za neschopného používat IDE.

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #25 kdy: 01. 05. 2015, 18:16:26 »
Odporucam ti napisat do microsoftu, oni su tam dost ochotni ked si chce niekto nieco kupit.. (aspon mam taku skusenost, sice iba raz, ale vsetko mi ochotne vysvetlili)

Inak toto forum ide dole vodou. Sem chodim ked mam prilis dobru naladu (lebo kto vysoko lieta nizko pada, tak si ju musim trosku zhorsit). Jasne pise o kompatibilite so zadavatelom ukolu a zvrhne sa to na c#, vim a neviem co.

:) c# a vim, to se dá ještě snést... horší je když se to zvrhne na filozofování o náladě.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

andy

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #26 kdy: 01. 05. 2015, 18:35:24 »
Citace
c# a vim, to se dá ještě snést... horší je když se to zvrhne na filozofování o náladě.
Otazka bola polozena jasne, ci nie? K veci je asi prvych 6 komentarov, ostatne sa mozu zmazat (vratane toho mojho, ja sa nehadam).

dustin

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #27 kdy: 01. 05. 2015, 19:00:19 »
Aby šlo udržet větší projekt dlouhodobě rozvíjitelný, je při téměř každém zásahu potřeba refaktorovat. Někdy jen zpřesňovat názvy proměnných/metod, většinou rozpadat dlouhý kód do správně pojmenovaných metod, měnit jejich parametry, zpřesňovat názvy tříd, seskupovat jednotlivé příbuzných parametry do tříd, atd. atd. Vlastní programování algoritmů je v běžném byznys softwaru to nejmenší, daleko víc práce je s dlouhodobým udržováním kódu.

A tohle si vůbec nedovedu představit bez pořádného IDE, které to vše umí na pár kliknutí. V našem případě javy Intellij Idea, VS předpokládám umí s C# to samé.

Jerry

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #28 kdy: 01. 05. 2015, 21:29:45 »
Aby šlo udržet větší projekt dlouhodobě rozvíjitelný, je při téměř každém zásahu potřeba refaktorovat. Někdy jen zpřesňovat názvy proměnných/metod, většinou rozpadat dlouhý kód do správně pojmenovaných metod, měnit jejich parametry, zpřesňovat názvy tříd, seskupovat jednotlivé příbuzných parametry do tříd, atd. atd. Vlastní programování algoritmů je v běžném byznys softwaru to nejmenší, daleko víc práce je s dlouhodobým udržováním kódu.

A tohle si vůbec nedovedu představit bez pořádného IDE, které to vše umí na pár kliknutí. V našem případě javy Intellij Idea, VS předpokládám umí s C# to samé.

To nevieš, že Kit píše dokonalý kód na prvý pokus?  ;)

xyz

Re:V jaké verzi Visual Studia vyvíjíte komerčně?
« Odpověď #29 kdy: 01. 05. 2015, 22:09:09 »
Kita jsem pristihl, ze nevi jak propastny rozdil je mezi .NETem a MONO projektem. Od nej si prosim nenechte radit pokud nechcete blbe skoncit :)