Je titul potřebný pro praxi?

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #360 kdy: 11. 05. 2015, 01:10:04 »
S tím co jsi teď napsal spokojený nebudu.

A co je třeba napsat, abys spokojený byl?


Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #361 kdy: 11. 05. 2015, 01:14:47 »
vysvětlím zítra

a chci zdůraznit tu omluvu Kiwimu - věděl o čem mluví (pořádně jsem si jeho příspěvek nepřečetl).
(Na druhou stranu v kontextu toho, o čem se tu bavíme, jsou matice opravdu právě lineární transformace.)
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #362 kdy: 11. 05. 2015, 01:18:18 »
Myslím, že už jsi tu dostatečně předvedl, že žádný konkrétní příklad využití toho kroku z tebe nevypadne, a tím bych to ukončil. Alespoň už nebudeš muset vymýšlet další a další výmluvy, proč ho nechceš napsat.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #363 kdy: 11. 05. 2015, 01:37:22 »
(Na druhou stranu v kontextu toho, o čem se tu bavíme, jsou matice opravdu právě lineární transformace.)

Začínám mít podezření, že ses s maticemi setkal pouze v souvislosti s lineárními transformacemi, a proto je pro tebe každá odpověď, která matice neztotožňuje s lineárními transformacemi, špatná.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #364 kdy: 11. 05. 2015, 10:01:02 »

;D  ;D ;D

Takže zneuznaní géniové, nudící se miliardáři, sedlaci bez Chlumce a géniusové bez vysoké školy po milionosmé ...

 :D a teď spameři, ti tu ještě scházeli

Tak se (alespoň občas) nad sebou zamysli.
 ;)


Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #365 kdy: 11. 05. 2015, 10:02:01 »

;D  ;D ;D

Takže zneuznaní géniové, nudící se miliardáři, sedlaci bez Chlumce a géniusové bez vysoké školy po milionosmé ...

 :D a teď spameři, ti tu ještě scházeli

Tak se (alespoň občas) nad sebou zamysli.
 ;)

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #366 kdy: 11. 05. 2015, 10:03:07 »
...
Tak se (alespoň občas) nad sebou zamysli.
 ;)

 >:( >:( >:(
Internal error occurred ...
ACHJO

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #367 kdy: 11. 05. 2015, 22:10:07 »
Tak se (alespoň občas) nad sebou zamysli.
 ;)

:) ty sem chodíš spamovat a já tady píšu romány proto, že nás to oba baví.
Mimochodem tvůj výčet není úplný, chybí blbci se základní  školou a zakomplexovaní vysokoškoláci.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #368 kdy: 11. 05. 2015, 22:27:32 »
Jakub Galgonek:
Mám takový pocit (opravdu jenom pocit, nevidím ti do hlavy), že jediný důvod proč sem píšeš je to, že já mám základní školu a ty MFF a snad ještě další školu navíc, a proto máš pocit že mě za každou cenu musíš přichytit při nějaké neznalosti nebo chybě.
Zatím jsem ale při chybě přichytil jenom já tebe (mimochodem místo abys chybu přiznal jako chlap, uznal jsi ji jen nepřímo)
Možná že kdyby ses od té snahy oprostil, mohli bychom k něčemu smysluplnému dojít.

Začínám mít podezření, že ses s maticemi setkal pouze v souvislosti s lineárními transformacemi, a proto je pro tebe každá odpověď, která matice neztotožňuje s lineárními transformacemi, špatná.

Zajímavá úvaha.
Napsal jsi, že matice jsou vektory.
Já tě opravil, že matice jsou lineární transformace.
Znamená to, že ses s maticemi setkal pouze v souvislosti s vektory?

Začínám mít podezření, že ses s maticemi setkal pouze v souvislosti s lineárními transformacemi

Ale já docela věřím, že toho o matematice víš mnohem víc než já. Problém je v tom, že zřejmě jenom kloužeš po povrchu, zatímco já to málo, co o matematice vím, mám promyšlené. (A taky mi to asi trochu líp myslí. :) )

... a tím bych to ukončil.
Začínám mít podezření, že ses s maticemi setkal pouze v souvislosti ...

To je podruhé, co nevíš, jestli chceš z debaty utéct nebo pokračovat.
Řekl jsem, že jsem připraven pokračovat, a nejprve ti dlužím odpověď na toto:
S tím co jsi teď napsal spokojený nebudu.
A co je třeba napsat, abys spokojený byl?

Ale vnucovat se nebudu.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #369 kdy: 11. 05. 2015, 22:56:08 »
Mám takový pocit (opravdu jenom pocit, nevidím ti do hlavy), že jediný důvod proč sem píšeš je to, že já mám základní školu a ty MFF a snad ještě další školu navíc, a proto máš pocit že mě za každou cenu musíš přichytit při nějaké neznalosti nebo chybě.

Chtěl jsem po tobě jen konkrétní příklad využití toho kroku, protože jsi tvrdil, že o nějakém víš, a mne žádný nenapadá. Ale vypadá to, že žádný nenapadá ani tebe a jen mlžíš.

Zatím jsem ale při chybě přichytil jenom já tebe (mimochodem místo abys chybu přiznal jako chlap, uznal jsi ji jen nepřímo)

Nevím o tom, že bych tu o maticích řekl něco, co není pravda. Když se koukneš pořádně, já tu nikdy netvrdil, že matice je totéž co vektor (ve vektorovém prostoru), to pouze ty se mi to snažíš podsunout.

Napsal jsi, že matice jsou vektory.

Napsal jsem, že "matice jsou konkrétním příkladem vektorových prostorů", což je pravda. Když napíšu, že kočka je příkladem savce, netvrdím tím, že savec je totéž co kočka, jak se mi tu snažíš podstrčit.

Já tě opravil, že matice jsou lineární transformace.

Když řeknu, že kočka je živočich, opravíš mne, že to není pravda, protože kočka je savec? Na matici můžeš koukat jako na prvek ve vektorovém prostoru, stejně tak na ni můžeš koukat jako na lineární transformaci. Na incidenční matici můžeš koukat jako na graf. Ty sis vybral jednu věc, kterou matice mohou reprezentovat, a snažíš se vzbudit dojem, že matice jsou právě a jen toto.

Znamená to, že ses s maticemi setkal pouze v souvislosti s vektory?

V jaké souvislosti jsem se s maticemi setkal, jsem ti tu už psal a rozhodně jsem se s nimi nesetkal jen jako s příkladem vektorového prostoru.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #370 kdy: 11. 05. 2015, 23:20:51 »
A taky mi to asi trochu líp myslí. :)

To může být klidně pravda. A co to tak i dokázat a konečně něco konkrétního předvést ;)?

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #371 kdy: 12. 05. 2015, 06:50:42 »
To může být klidně pravda. A co to tak i dokázat a konečně něco konkrétního předvést ;)?
:) To jsem rád, že ses nenechal vyprovokovat. Byl jsem zvědavý, jestli na scéně nepřistanou nějací další tlučhubové.

Zkusím něco malého předvést hned teď, třeba tě to uspokojí a nebudeš už po mě chtít praktický příklad využití převodu rekurentního vztahu na nekonečnou matici?  ;)
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #372 kdy: 12. 05. 2015, 07:07:44 »


Napsal jsem, že "matice jsou konkrétním příkladem vektorových prostorů", což je pravda.

Když se na otázku "co jsou to matice?" nepokusíš vyhmátnout jejich podstatu a odpovíš
"matice jsou příkladem vektorových prostorů"
(nebo
"matice jsou příkladem grup"
"matice jsou příkladem množin",)
vypadá to jak odpověď vyvolaného žáka, který neví která bije a snaží se aspoň něco říct.

Napsal jsem, že "matice jsou konkrétním příkladem vektorových prostorů", což je pravda. Když napíšu, že kočka je příkladem savce, netvrdím tím, že savec je totéž co kočka, jak se mi tu snažíš podstrčit.

To ale přeci podle tebe pravda není. Nemůžeš říct
"kočka je příkladem savce"
a současně trvat na tom, že kočka je také součást jeřábu, hezká holka a kopec ve středních Čechách.

Jinými slovy, nemůžeš současně tvrdit obojí:
- matice jsou konkrétním příkladem vektorových prostorů (a pro matice tedy musejí být definovány operace sčítání a násobení skalárem)
- mezi matice počítám i incidenční matice grafů
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #373 kdy: 12. 05. 2015, 07:28:26 »
Když se na otázku "co jsou to matice?" nepokusíš vyhmátnout jejich podstatu a odpovíš

To, že jsou lineární transformací, také není jejich podstata, pouze jedno z jejich častých využití.

To ale přeci podle tebe pravda není. Nemůžeš říct
"kočka je příkladem savce"
a současně trvat na tom, že kočka je také součást jeřábu, hezká holka a kopec ve středních Čechách.

Ale mohu tvrdit, že kočka je savec a současně o ní mohu tvrdit, že je to predátor. Přitom ne každý savec je predátor a ne každý predátor je savec. Tvůj příklad odpovídá tomu, kdybych o matici tvrdil, že je příklad vektorových prostorů a zároveň strojní součástka, což ale já nedělám.

Jinými slovy, nemůžeš současně tvrdit obojí:
- matice jsou konkrétním příkladem vektorových prostorů (a pro matice tedy musejí být definovány operace sčítání a násobení skalárem)
- mezi matice počítám i incidenční matice grafů

A proč bych to, probůh, nemohl tvrdit? Incidenční matice je prostě matice a tak (například) pro operace s nimi platí vše, co platí pro obecný vektorový prostor.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #374 kdy: 12. 05. 2015, 08:36:11 »
Tak se (alespoň občas) nad sebou zamysli.
 ;)

:) ty sem chodíš spamovat a já tady píšu romány proto, že nás to oba baví.
Mimochodem tvůj výčet není úplný, chybí blbci se základní  školou a zakomplexovaní vysokoškoláci.

 ;D

I grafomanie se prý už dá léčit.

PS: promiň, tvou skupinu jsem nějak opomenul (ad ta základní škola)
PPS: "matice jsou transformace"?   ;D  ;D  ;D
(jen ses zase víc odkopal)