Je titul potřebný pro praxi?

pupi1

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #270 kdy: 08. 05. 2015, 15:35:31 »
zivotnost takeho programatora je dlhsia (ako napr ios developer moze fungovat uz iba par nablizsich rokov)

tak to je blbost. mobilny svet je dnes trendom a aj bude dost dlho. ci potom sa zacnu robit viac veci, ktore suvisia s matikou a vecami, na ktore bude nevyhnutne VS? no snivajte s nami.  opat zabudame podstatnu vec: 99.5% absolventov skonci tak, ze tu matiku ani nevyuziju v takom mnozstve. a ak ju nahodou budu musiet vyuzit o 30 rokov, tak to uz bude problem spomenut si na nu. pani, dnes je trend rychlo a lacno. 98% firiem nezaujima ci viete zlozitosti algoritmov, ci viete teoreticku informatiku, hlavne nech to maju hotove cim skor a ziskaju  na tom kopec penazi. tato doba uz je v plnom prude a len tak rychlo neskonci. snad len koncom sveta


mon

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #271 kdy: 08. 05. 2015, 16:23:12 »
zivotnost takeho programatora je dlhsia (ako napr ios developer moze fungovat uz iba par nablizsich rokov)

tak to je blbost. mobilny svet je dnes trendom a aj bude dost dlho. ci potom sa zacnu robit viac veci, ktore suvisia s matikou a vecami, na ktore bude nevyhnutne VS? no snivajte s nami.  opat zabudame podstatnu vec: 99.5% absolventov skonci tak, ze tu matiku ani nevyuziju v takom mnozstve. a ak ju nahodou budu musiet vyuzit o 30 rokov, tak to uz bude problem spomenut si na nu. pani, dnes je trend rychlo a lacno. 98% firiem nezaujima ci viete zlozitosti algoritmov, ci viete teoreticku informatiku, hlavne nech to maju hotove cim skor a ziskaju  na tom kopec penazi. tato doba uz je v plnom prude a len tak rychlo neskonci. snad len koncom sveta
blbost to nie je, je to Offtopic, tieto nativne technologie zazili svoj boom a potom sa ustalia, napr ROR pred par rokmi, alebo java aplety pred viac rokmi... mobilne su na vrchu svojho boomu ak uz nahodou nezacali klesat ako sa mi zda.
asi som sa zle vyjadril, ale nemyslel som to tak, ze nasledovat matematicke veci, ale tak, ze ked bude niekto hladat vyvojara pre matematicke veci tak na ludi bez vs ani nekukne. skola dava rozhlad a nie skusenosti do prace, to sa kazdy uci sam a vybera si pracu podla toho co ho bavi. no vs pomaha otvarat dvere.
ten trend je tu od zaciatku kapitalizmu a nie iba teraz.. je to honba za ziskami, ale to je ina tema. ked chce niekto teoreticku informatiku nech ide na UI SAV alebo na skolu ucit.


iteorie

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #272 kdy: 08. 05. 2015, 17:34:54 »

ten trend je tu od zaciatku kapitalizmu a nie iba teraz.. je to honba za ziskami, ale to je ina tema. ked chce niekto teoreticku informatiku nech ide na UI SAV alebo na skolu ucit.

Nemáš pravdu. Vezmeme si konrétní situaci. Máš třeba banky, kde nějaká miliarda moc neschází. A chtěl bys přejít na nové systémy. Jenže tam máš lopaty za sto tisíc, které mají maximálně nějakou praxi a jinak nic moc. Projekt nevyjde, protože prostě lopaty to nezvládnou. Je zbytečné, aby skvělí teoretici učili, když můžou dělat podobné projekty. Místo toho to dělají hloupé lopaty a stovky milionů se musejí vybrat na poplatcích znovu.

mon

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #273 kdy: 08. 05. 2015, 18:53:10 »

ten trend je tu od zaciatku kapitalizmu a nie iba teraz.. je to honba za ziskami, ale to je ina tema. ked chce niekto teoreticku informatiku nech ide na UI SAV alebo na skolu ucit.

Nemáš pravdu. Vezmeme si konrétní situaci. Máš třeba banky, kde nějaká miliarda moc neschází. A chtěl bys přejít na nové systémy. Jenže tam máš lopaty za sto tisíc, které mají maximálně nějakou praxi a jinak nic moc. Projekt nevyjde, protože prostě lopaty to nezvládnou. Je zbytečné, aby skvělí teoretici učili, když můžou dělat podobné projekty. Místo toho to dělají hloupé lopaty a stovky milionů se musejí vybrat na poplatcích znovu.
No vsetkych teoretickych informatikov co poznam su absolutne nevhodny na komerne projekty, lebo nie su zvyknuty na terminy a klasicke projektove riadenie.
V banke sa tieto veci riesia na inej urovni ako programator A robia ludia s niekolkodesatrocnymi skusenostami. Toreticky informatici skumaju a vymyslaju nove metódy a sikovni programatori to davaju do praxe, zazil som to naopak a neropadlo to vobec dobre. Kazdy clovek je vhodny na ine

Kiwi

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #274 kdy: 08. 05. 2015, 20:35:51 »
Já teda s Janem vcelku souhlasím a nechápu ty vaše komenty. Napsal, že se vždycky rozhodoval jen podle schopností, že potkal i neschopné lidi s vysokou, o titulech v žádném komentu ani písmeno, o svém vzdělání se taky nikde nerozepsal, a pak pár dost jasných přirovnání.
Vy reagujete na věci které neřekl, jako byste nechápali jednoduchý psaný text, někteří tu žvaníte totálně z cesty (nick takpozor) a ještě si přitom myslíte, jak jste strašně chytří. Vzájemně se tu poplácáváte, nejen že vysoká je na nic, ale že je spíš ke škodě a jak jste strašně dobří i bez ní.
Já teda ještě neslyšel inteligentního člověka takhle hloupě žvanit. I můj táta, který se bez školy, jen s výučákem postupně vypracoval až na ředitelské funkce, nás s bráchou vždycky tlačil do škol a když se dozvěděl, že si budu muset zopáknout prvák, tak byl nas.anej víc, než když jsem mu rozstřelil auto.
Nevím čím se živíte a jestli už se vůbec sami živíte, ale dojmem inteligentních talentovaných expertů teda v žádném případě nepůsobíte.


takpozor

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #275 kdy: 08. 05. 2015, 21:18:50 »
Nevím čím se živíte a jestli už se vůbec sami živíte, ale dojmem inteligentních talentovaných expertů teda v žádném případě nepůsobíte.

Jasný, opakoval si prvák a určitě jsi schopný něco podobného poznat :D Nepřišlo ti divný, že prvák se běžně neopakuje?

Jan tu jasně naznačoval, že mít VŠ znamená, že jsi více schopný. Ve skutečnosti je to přesně naopak a to jsme se mu se slowthinker snažili říct. Nic víc.

čumil

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #276 kdy: 08. 05. 2015, 22:12:12 »
Achjo, říkáte sračky všichni. To že má někdo diplom o něm neříká že je lepší a nebo horší. Říkat že díky diplomu si lepší než ti bez diplomu je stejně vymaštěný jako říkat že bez diplomu si lepší než ti s diplomem. Oba scénáře vypovídají o psychických problémech pisatele. Kurva VŠ je úplně šumák, z hovna diamant neudělá, a její absence stejně tak. Tak přestaňte mlejt blbiny. Sice považuju "Pana Jana" za debila, protože si myslí že je díky diplomu nadprogramátor, ale vy ostatní jste stejní idioti, protože se pro změnu považujete za nadprogramátory díky tomu že nemáte diplom. Jak u dementů na dvorečku. K tomu všemu považujete talent za "boží vnuknutí" aneb kouknu a vidím a zaměňujete ho za inteligenci a úplně opomíjíte že každý úspěch je prostě vykoupen dřinou.

Ti kteří říkaj, že díky diplomu sou lepší zřejmě trpí komplexem méněcennosti, který si právě kompenzují skrz diplom.

Ti kteří říkaj že bez diplomu sou lepší trpí tím stejným komplexem ale pro změnu si nedokázali udělat diplom, takže se aspoň povyšujou jeho absencí.

Ve výsledku je jedno jaký a vůbec jestli má programátor vzdělání, schopný programátor najde vždy plac. Ale nebude to mít snadný, když bude pohovor vést zakomplexovaný trouba, to pak může přijetí ovlivnit i uzel na kravatě. Škoda že troubů je plno, především mezi personalisty a korporátama.

A na konec, co takhle začít podnikat sám? Programátoři to maj easy. Třeba oproti biologům. Stačí nápad a počítač a byznys může začít. A když už budete mít firmu, můžete třeba začít přijímat programátory na základě jejich sexuálních výkonů, a pak data strčit do pěknejch tabulek v excelu a chlubit se tím, jak ste díky tomu zefektivnili přijímací proces ..... třeba pak uděláte revoluci v náboru programátorů a za 10 let budou lidi na rootu zakládat vlákna ve stylu "Je sexuální výkon potřebný pro praxi"? Vsadím se že by se vyrojilo plno "Panů Janů".

mon

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #277 kdy: 08. 05. 2015, 22:28:29 »
k teme:

z tych pohovorov co som robim:
ludia bez vs: 80% odpad, 1% vynikajuci, zvysok dobry
ludia s vs: 50% odpad, 10% vynikajuci, zvysok dobry (a zavisi aj od konkretnej VS)

vsetko s ohladom na to co potrebujeme robit: vyvoj fw pre jednoduchu tvorbu biznis aplikacii, optimalizacia db, dsl + zakladne datove struktury (listy, stromy, grafy), integracie na ine systemy, bezpecnost cez certifikaty, spracovanie xml, praca s html+css+js, oo navrh a abstraktne myslenie, praca v time

no a teraz si predstavte ze mam na stole 10 zivotopisov a mam cas na 3-4 ludi, prednost maju ludia s VS, lebo je vacsia pravdepodobnost ze najdem niekoho vynikajuceho alebo dobreho, proste cloveka na ktoreho sa viem spolahnut. ale aj bez vs si zavolam ak ma dobry zivotopis


čumil

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #278 kdy: 08. 05. 2015, 22:40:38 »
80% odpad bez VŠ ?  no saakra ... jak definuješ odpad ?

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #279 kdy: 08. 05. 2015, 22:56:14 »
Já teda s Janem vcelku souhlasím a nechápu ty vaše komenty. ...

Schopnost Pana Jana komunikovat myslím vystihuje první odstavec v tomto mém příspěvku
http://forum.root.cz/index.php?topic=10892.msg129581#msg129581

Nemyslím, že tu moc lidí tvrdilo, že vysoká je na nic.
Dost lidí tu ale tvrdilo,
- že nelze srovnávat význam  vysoké pro informatika a zubaře,
- že pro informatika je talent mnohem důležitější než vysoká

- "Jasná přirovnání" - tím myslíš přirovnání informatika k zubaři?
- Nepamatuji, že by tu někdo o sobě tvrdil, že je "inteligentní talentovaný expert" (pokud tedy nepočítáš mě proto, že jsem se přiznal, že mám dokončenou základní školu)
- O svém vzdělání se Pan Jan rozepsal v jiném tématu. Tady se omezil na oceňování ostatních diskutujících slovy o "hlupácích", "trotlech", "zvláštní škole" apod.

Výše jsem odpověděl na to, co bylo ve tvém příspěvku konkrétní. Pokud dokážeš být konkrétní v tomto:
Vy reagujete na věci které neřekl, jako byste nechápali jednoduchý psaný text, někteří tu žvaníte totálně z cesty (nick takpozor) a ještě si přitom myslíte, jak jste strašně chytří.
Já teda ještě neslyšel inteligentního člověka takhle hloupě žvanit.
Nevím čím se živíte a jestli už se vůbec sami živíte, ale dojmem inteligentních talentovaných expertů teda v žádném případě nepůsobíte.
tak se taky vyjádřím.



Jan tu jasně naznačoval, že mít VŠ znamená, že jsi více schopný. Ve skutečnosti je to přesně naopak a to jsme se mu se slowthinker snažili říct. Nic víc.

Tak to já bych netvrdil, spíš bych řekl, že je to statisticky spíš mírně naopak (teď nemluvím o zubařech). Můj postoj je založený na tomto:
Vystudovaná VŠ není zárukou ničeho. "Vystudoval VŠ" bych přirovnal k "naučil se plavat". 99% lidí na to má, ale ne všechny lidi
- to baví
- připadá jim to užitečné
- mají na to čas
- mají dostatek vytrvalosti
atd.
Takže když budu shánět někoho kdo uběhne 10 km za půl hodiny - mám vybírat jenom z lidí, kteří umějí plavat? A když budu shánět špičkového informatika - mám vybírat jenom z těch, co mají vysokou?
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

mon

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #280 kdy: 08. 05. 2015, 23:01:56 »
80% odpad bez VŠ ?  no saakra ... jak definuješ odpad ?

mozno silne slovo, ale taki ludia co sa nam vobec nehodia a to su dve skupiny, bud uplne ina oblast ako som napisal, alebo uplne nedostatocne vedomosti

kekelemetek

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #281 kdy: 08. 05. 2015, 23:19:03 »
Studenti informatiky na VS:
95% je tam pro penize, 5% protoze maji 5cm penis a budou navzdy panici, proto prijali informatiku za svuj zivotni konicek.

Pokud nekomu nedojde, ze se na VS ma vysrat a zaroven nepatri do tech 5%, pak je blb. Tem, kterym to dojde potom ti, kterym to nedoslo, rikaji "pane".

takpozor

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #282 kdy: 08. 05. 2015, 23:49:02 »
OK, tak slowthinker to vidí trochu jinak než já. Mně jde o to, že pokud máš talent, tak VŠ nedoděláš, protože je nastavená pro běžné blbce. Čili pokud chceš opravdu špičku, nikdy nebude mít naši VŠ. Na běžné věci ti samozřejmě stačí VŠ týpek, který sice nic moc neumí, ale máš jistotu, že věci dodělá alespoň nějak atd. Je tam jistota určité ne moc vysoké úrovně. Což chápu.

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #283 kdy: 09. 05. 2015, 00:26:54 »
OK, tak slowthinker to vidí trochu jinak než já. Mně jde o to, že pokud máš talent, tak VŠ nedoděláš, protože je nastavená pro běžné blbce. Čili pokud chceš opravdu špičku, nikdy nebude mít naši VŠ. Na běžné věci ti samozřejmě stačí VŠ týpek, který sice nic moc neumí, ale máš jistotu, že věci dodělá alespoň nějak atd. Je tam jistota určité ne moc vysoké úrovně. Což chápu.

abych řekl pravdu, myslel jsem, že je to z tvé strany hyperbola.
Je pravda, že VŠ jsou stavěné tak, aby je udělal v podstatě každý (stačí dejme tomu IQ 60-70), ale na druhou stranu i chytrý člověk se tam může realizovat (samozřejmě, jak na které). Nebo přesněji použít ji jako odrazový můstek.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #284 kdy: 09. 05. 2015, 00:32:39 »
Je pravda, že VŠ jsou stavěné tak, aby je udělal v podstatě každý (stačí dejme tomu IQ 60-70)

To už ale docela přeháníš, ne? Anebo máš opravdu s nějakou takovou školou zkušenosti?