Je titul potřebný pro praxi?

Griffon 26

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #120 kdy: 19. 03. 2015, 19:01:10 »
vis ono si treba nejdriv nastudovat studijni rad a ten jsem si prestudoval. :)

Jenže ten řád, který sis dneska nastudoval, nebude platit věčně. Na naší škole se časem dost měnily studijní řády, zejména pak možnosti uznávání předmětů z předchozího studia (bacha na to). Navíc časem se nám měnily i obsahy studijních programů.

A co je horší, jak člověk vypadne ze školy, ztratí motivaci se vrátit a dodělat to, i kdyby se regule nezměnily. Já se studiem seknul na 2 roky a kdybych neměl jen přerušené studium a maximální limit přerušení 2 roky, tak už jsem se nevrátil nikdy. Taky se k tomu můžou přidat životní trable nebo zabijáci času a energie jako dětičky. Mému spolužákovi, se kterým jsem začínal magisterské, otěhotněla přítelkyně 1-2 semestry před koncem jeho studia a on už zůstal Bc, jako ty. Nevrátil se a asi se už ani nevrátí.

Jo, představa, že se za pár let vrátíš a jen to tak zlehka doťukneš, je sice hezká, ale spíš mimo realitu. Připrav se na to, že pokud to budeš chtít za čas dodělat, bude to těžký, mnohem těžší než teď, plus ti bude chybět motivace, čas, energie a pokud si dáš velkou pauzu, tak i schopnosti.


Pan)prcinka

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #121 kdy: 19. 03. 2015, 19:07:43 »
Může mi někdo vysvětlit proč se to nejpitomější téma vždycky řeší nejdýl ?  ::)
Že nejdete radši mezi lidi.

mezi lidmy uz jsme. jsme Reptyliansti shapeshifteri.

Hmmm

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #122 kdy: 19. 03. 2015, 20:13:24 »
vis ono si treba nejdriv nastudovat studijni rad a ten jsem si prestudoval. :)

Jenže ten řád, který sis dneska nastudoval, nebude platit věčně. Na naší škole se časem dost měnily studijní řády, zejména pak možnosti uznávání předmětů z předchozího studia (bacha na to). Navíc časem se nám měnily i obsahy studijních programů.

A co je horší, jak člověk vypadne ze školy, ztratí motivaci se vrátit a dodělat to, i kdyby se regule nezměnily. Já se studiem seknul na 2 roky a kdybych neměl jen přerušené studium a maximální limit přerušení 2 roky, tak už jsem se nevrátil nikdy. Taky se k tomu můžou přidat životní trable nebo zabijáci času a energie jako dětičky. Mému spolužákovi, se kterým jsem začínal magisterské, otěhotněla přítelkyně 1-2 semestry před koncem jeho studia a on už zůstal Bc, jako ty. Nevrátil se a asi se už ani nevrátí.

Jo, představa, že se za pár let vrátíš a jen to tak zlehka doťukneš, je sice hezká, ale spíš mimo realitu. Připrav se na to, že pokud to budeš chtít za čas dodělat, bude to těžký, mnohem těžší než teď, plus ti bude chybět motivace, čas, energie a pokud si dáš velkou pauzu, tak i schopnosti.
To je pravda. Po dvoch troch rokoch je tazke sa do toho vratit a ucit sa tak lahko ako predtym. Pocas mojho posledneho studia som sa ucil niektore veci uz velmi tazko, pricom moji mladsi spoluziaci s tym taky problem nemali. Mozno to bolo nedostatkom energie po praci ale mozno to bolo uz aj tym, ze akonahle mozog vypadne z rezimu neustaleho ucenia (zakladna skola + stredna skola + vysoka skola), tak uz sa do neho dostava velmi tazko.

txt

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #123 kdy: 19. 03. 2015, 20:48:44 »
Mohu se zeptat, co vás živí? Když se to zprůměruje na jednotlivý dny, tak se v práci učim podobně intenzivně jako ve škole (tzn. dost). Je fakt že o něco míň abstraktně, ale složitost systémů je vyšší...

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #124 kdy: 19. 03. 2015, 23:44:36 »
Mohu se zeptat, co jste studoval a na jaké škole? A jakým způsobem jste to studoval?

;) tato část dotazu je stejně důležitá jako ta o současném zaměstnání.
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."


Nobody000

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #125 kdy: 20. 03. 2015, 09:10:10 »
je kopa pravniku, kteri maji vystudovane pravo a delaj uplne neco jinyho. nebo nedelaj, protoze se nemaj kde uchytit :) takova je realita
Samozrejme, to mas pravdu. Ale vdaka tomu, ze tu skolu dokoncili, tak maju vedomosti a prehlad aj v tejto oblasti, co nie je naskodu v inych oblastiach. A dokazali tu skolu dokoncit, takze uz vedia ake to je sa pobit s velkym mnozstvom prekazok a ze niekedy je lepsie dobojovat nieco do konca, nez pred tym ujst. Co ty mat nebudes, pretoze pred tym utecies.

Jedna vec je si mysliet ake to je nieco take zazit a druha vec je to aj realne zazit.

Ale tohle prece plati i opacnym smerem. Studiem VS ztratite spoustu casu ktery uz vam nikdo nevrati. Jasne VS je investice do vlastni budoucnosti, o tom jestli se vyplati clovek nikdy nevi.

janhh

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #126 kdy: 20. 03. 2015, 09:16:20 »
pan Hmmmm si stale neuvedomuje, ze nekteri ani netusi, co se uci na skole a titul maji. cili tvrdit neco o vedomostoch a prehledu je na dalsi diskuzi.

OMG

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #127 kdy: 20. 03. 2015, 09:50:11 »
stat jednoducho nemuze prestat vyplacet duchod. ten je povinnej.
ted chapu proc nechces pokracovat ve studiu VS, proste na to nemas... Stat muze duchod kdykoliv zrusit, klidne muze o rok prijit zakon, ze se budes o svuj duchod muset postarat sam a od statu nedostanes ani korunu. Tolik naivity jsem nemel snad ani na stredni...

OMG

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #128 kdy: 20. 03. 2015, 09:51:03 »
to je to co jsem psal. chteji jen ti dobri ale za malo penez, jen otrocit. A pani se vozej na Audi A8 apod.
tak si zaloz firmu, zotrocuj nekoho a voz se klidne na Audi A8, co ti v tom brani?

OMG

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #129 kdy: 20. 03. 2015, 09:53:38 »
Tech 10 právníků vypovídá jen o podhodnocene práci programátorů. Právník když má práci 8h denně booknutou tak za měsíc při základní regulované sazbě vydělá 260tis

jeste jeden :D tady nejde o podhodnoceni, ale o to, ze lidi nemaji zajem to studovat, protoze je to tezsi nez nejake pravo. Na pravo jde kazdej 2-3 clovek a potom maji problem se zamestnat. nebo delaj koncipienta za 400e/mesic. To je teda prace. A spolubydla, kterej studoval pravo, ale dela neco se zmluvama, ma asi 900e/brutto a zavidi mi, kdyz ja mam cca. 2.5x tolik. Nuz ja za to nemohu
ty ale evidentne nemas ani paru o tom jak to chodi v pravni firme... pokud chces neco delat, musis nejprve delat koncipienta a to je mizerna prace za minimum penez. Az to budes mit za sebou, budes mit moznost vydelavat klidne 20mega mesicne pokud budes mit klienty co ti to zaplati...

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #130 kdy: 20. 03. 2015, 09:57:00 »
To je pořád dokola.

Na jakoukoli dobře míněnou radu nebo zkušenost má "tazatel" (který evidentně s ničím poradit ani nechtěl) okamžitě hotovou odpověď, která rádci sdělí, že dotyčný je vlastně ... a on to ví stejně líp a tak se to tu opakuje ad nauseam.

Za mne osobně:
Pokud Tě to nebaví a máš pocit, že Tvoje genialita na té VŠ trpí, tak se na to vy..r a jeď do do té emériky.

(jak v CV vypadá nedokončené studium VŠ Ti nebudu ani naznačovat, je to marné a stejně bys tomu nevěřil)

janhh

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #131 kdy: 20. 03. 2015, 09:59:56 »
z moji stredni slo na prava kopec decek. co vim, tak vetsina nedela nic s pravem. sli jednoducho na tu skolu jen proto, ze nevedeli co chteji studovat. Jeden si otevrel fast food.

Citace
ted chapu proc nechces pokracovat ve studiu VS, proste na to nemas

tu nejde o to, jestli na to mam nebo ne. ten odbor, tak na ten urcite mam, protoze tam studuji i lidi, co by tam vubec nemeli bejt. Tak nedelej zavery, jestli na to mam ;)

janhh

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #132 kdy: 20. 03. 2015, 10:03:08 »
(jak v CV vypadá nedokončené studium VŠ Ti nebudu ani naznačovat, je to marné a stejně bys tomu nevěřil)

jo jiste si dam kolonku 2013-2015 nedokoncene :D

OMG

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #133 kdy: 20. 03. 2015, 10:04:12 »
z moji stredni slo na prava kopec decek. co vim, tak vetsina nedela nic s pravem. sli jednoducho na tu skolu jen proto, ze nevedeli co chteji studovat. Jeden si otevrel fast food.

Citace
ted chapu proc nechces pokracovat ve studiu VS, proste na to nemas

tu nejde o to, jestli na to mam nebo ne. ten odbor, tak na ten urcite mam, protoze tam studuji i lidi, co by tam vubec nemeli bejt. Tak nedelej zavery, jestli na to mam ;)
kdyz ti tva mama a 98% lidi na tvuj dotaz odpovi at nejsi blbec a tu VS dokoncis a ty porad meles to samy ze to tam proste nechces dokoncit, tak jses proste blbec a na tu VS se klidne vys*r... muj nazor je ze proste na tu VS nemas.

janhh

Re:Je titul potřebný pro praxi?
« Odpověď #134 kdy: 20. 03. 2015, 10:05:30 »
nevim jak stari jste a kolik pohovoru jste pobehali, ale ja ich mam za sebou jak ne 15-20 a byl jsem prizvan i na pohovory, kde byl potrebnej titul a to jsem jeste nemel Bc. ;) Dokonce jsem byl i prijat.