C# .NET vs. Java?

javista

C# .NET vs. Java?
« kdy: 22. 02. 2015, 19:31:30 »
Hoj, mam problem si najst pracu v nasom meste ... ak si clovek pozera pracovne ponuky je to sami .net developer, na pracovnych pohovoroch tak isto sa ma potencionalny zamestnavatel snazil ukecat na .net framework. Aky mate nazor na to vy? Oplati sa jave venovat nadalej a odist za pracou inam alebo konvertovat na C# ? Co sa do buducnosti viac oplati ? Vdaka
« Poslední změna: 22. 02. 2015, 19:41:10 od Petr Krčmář »


Kit

Re:C# .NET vs. Java?
« Odpověď #1 kdy: 22. 02. 2015, 19:45:56 »
Drž se Javy a hledej dál.

perceptron

Re:C# .NET vs. Java?
« Odpověď #2 kdy: 22. 02. 2015, 20:08:05 »
+1

java zije a bude zit

flv

Re:C# .NET vs. Java?
« Odpověď #3 kdy: 22. 02. 2015, 21:05:56 »
A neni to jedno ?

karel

Re:C# .NET vs. Java?
« Odpověď #4 kdy: 22. 02. 2015, 21:23:04 »
Nejak nechapu tu specializaci na jeden jazyk to cloveka preci strasne svazuje.
Programatorovi je jedno v cem pise, max si lehce zabrbla ze v tom nebo tom by tohle bylo lepsi, ale nakonec to napise v cem si zakaznik preje, obcas se stane ze si necha zakaznik poradit ze v necem jinem by to bylo lepsi.


Kit

Re:C# .NET vs. Java?
« Odpověď #5 kdy: 22. 02. 2015, 21:24:16 »
A neni to jedno ?

Jedno je kolečko u tragača. Když několik let strávíš s Javou, tak není rozumné vše zahodit a začít znovu s C#.

_tomas

Re:C# .NET vs. Java?
« Odpověď #6 kdy: 22. 02. 2015, 21:27:21 »
Programator by mal byt schopny prejst z javy na c# za kratky cas. Syntakticky je java podmnozina c#, na dalsie funkcie jazyka (linq, async/await, ...) sa da velmi rychlo zvyknut. Problem je potom prejst naspet na javu :)

Kit

Re:C# .NET vs. Java?
« Odpověď #7 kdy: 22. 02. 2015, 21:29:50 »
Nejak nechapu tu specializaci na jeden jazyk to cloveka preci strasne svazuje.
Programatorovi je jedno v cem pise, max si lehce zabrbla ze v tom nebo tom by tohle bylo lepsi, ale nakonec to napise v cem si zakaznik preje, obcas se stane ze si necha zakaznik poradit ze v necem jinem by to bylo lepsi.

Java a C# jsou syntakticky dost podobné, to je fakt. Liší se však knihovnami, zvyklostmi a celkově se v nich programuje rozdílným stylem - v C# spíš procedurálně, v Javě spíš objektově (jak kdo). Přechod nemusí být zcela bezbolestný a trvá pár měsíců i let.

Rado2

Re:C# .NET vs. Java?
« Odpověď #8 kdy: 22. 02. 2015, 21:36:47 »
Neviem, či sa pýtaš na správnom fóre, či prejsť na M$ technológiu :) Ja by som odporúčal venovať aspoň jeden večer C# a skúsiť si Visual Studio.
Ja som bol roky C++kár, a v práci som prešiel na C#, prechod bol v pohode, je to veľmi intuitívny jazyk a výborný framework (hlavne linq), veľmi dobré IDE (ale nájdu sa aj chyby) dnes si neviem predstaviť, že by som biznis aplikácie, čo robím v práci, robil v C++.
Po mojom prechode na C# som si doma skúšal bez nejakého štúdia Javy napísať v jave android hru štýlom že napíšem to ako v C# a uvidím, čo to spraví :)
Podarilo sa mi to napísať, ale mal som pocit, že som sa vrátil o 10 rokov dozadu a Eclipse, aj adroid developer sa mi zdali ako v praveku, všetko pomalé, nesympatické.
Možno je chyba, že som Javu nenaštudoval a ušla mi väčšina toho, čo dokáže, ale už len tie prostredia a Andorid SDK ma nadobro odradili.
Aby som to zhrnul, tak C# sa mi zdá ďaleko ergonomickejší, zrejme je kvôli kompilácii rýchlejší, ale o Jave veľa neviem, takže moje porovnanie môže byť značne neobjektívne, preto by som bol zvedavý na názor niekoho, kto pozná dobre oba svety,
 alebo niekoho, kto z Javy skúsi prejsť na C# :)

Franta <xkucf03/>

Re:C# .NET vs. Java?
« Odpověď #9 kdy: 22. 02. 2015, 21:47:49 »
Drž se Javy a hledej dál.

+1

pepa

Re:C# .NET vs. Java?
« Odpověď #10 kdy: 22. 02. 2015, 22:47:27 »
Nejak nechapu tu specializaci na jeden jazyk to cloveka preci strasne svazuje.


Myslíš, že nějaký lojza, který umí jen jazyk, bude k něčemu? A jak funguje JVM nebo konkrétní aplikační server? Jaké algoritmy používá standardní knihovna? Jak vše funguje? Fakt to zvládneš během chvíle u pěti jazyků a budeš si to pamatovat?

Lopan

Re:C# .NET vs. Java?
« Odpověď #11 kdy: 22. 02. 2015, 22:49:43 »
Pokud to je v okolí zoufalé a nechceš se stěhovat, přejdi na to, co trh žádá. To je naprosto normální a netřeba dělat ze znalosti programovacího jazyka životní filozofii.

Můj seznam jazyků, které jsem využíval/využívám ke své obživě.
-Delphi (2002-2004)
-PHP (2003-2009)
-Java (2005-2011)
-ABAP (2007)
-Javascript (2014)

Radek Miček

Re:C# .NET vs. Java?
« Odpověď #12 kdy: 23. 02. 2015, 01:04:05 »
Java je dost pozadu oproti C# a totéž platí o JVM oproti CLR. Navíc nic nenasvědčuje tomu, že se situace zlepší, tudíž nevidím důvod, proč nepřejít.

Pan♂P​r​d​e​lka☺

Re:C# .NET vs. Java?
« Odpověď #13 kdy: 23. 02. 2015, 04:03:02 »
Takové kacířské řeči vést tady na Rootu  ;D

2 javista: Tak schválně, jakou odpověď bys čekal na fóru fanoušků Microsoftu? A jakou odpověď u fanoušků od Apple? A jakou čekáš tady na Linuxovém fóru co? ;D

Ve tvém případě tedy doporučuji nejprve se naučit myslet a až pak začít pořádně programovat  ;D

flv

Re:C# .NET vs. Java?
« Odpověď #14 kdy: 23. 02. 2015, 06:58:10 »
Jazyk je jen nastroj. Pokud dostanes zadani "Napiste desktopovou aplikaci pro windows", tak to asi budes psat v c#.  Pokud to bude nejaka server backend zalezitost bezici na linuxu tak zrejme java a pokud neco vic na vykon, grafika etc. pak asi c++.

Naucit se zvyklosti a knihovny nejakou dobu trva, to jiste. Zalezi co chces byt, jeslti koder, ktery zna dokonale specifikaci a knihovny nebo vyvojar, ktery to bere abstraktneji a pocita s tim ze v dostacne rouzmne dobe se nauci  "best practicies" a vhodne knihovny daneho jazyka. Abych uplne nekecal,  dobra vec je naucit se dokonale aspon jeden jazyk, zbytek uz tak nejak jde sam.

Zalezi taky co presne delas, pokud mas dost casu (rok a vic) na dany projekt, tak se to proste naucis skutecne do detailu na "expert level" za pochodu.

Osobne treba pokud bych se mel stat spickovim CSS koderem, tak bych v exremu zrejme projizdel a debugoval C++ kody webkitu a  koukal se jak presne tam jsou CSS pravidla pocitany a pouzivany, ciste proto, protoze hola specifikace je casto malo a potrebujes si udelat jasno v nejakych edge pripadech.

Sam jsme trreba spis javista, ale v podstate mi to je jedno v cem bych mel psat, pokud bych musel neco delat v c# nebo v c++ a byl by tam padny duvod proc v techto jazycich, tak nemrknu ani okem a bud to psat v nich.