Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #30 kdy: 17. 02. 2015, 18:13:19 »
1 - asi ne - ja to tlacitko vubec nemam rad, takze se mu vyhybam jak muzu:] IMO do logiky ovladani systemu moc nezapada a tak sem se s nim nikdy nepatlal.
2 - Filemanager mam Microsofti aplikaci "Soubory". Nevim jakou funkcionalitu ocekavas a potrebujes, protoze ty aplikace neznam. Umi nahledy obrazku, manipulaci se souborama atp. Nezapomen na to, ze je WP sandboxovanej system - tj. nektery soubory uvidis jen v aplikaci, kde si je stahnes a zadnej FileManager ti nepomuze.
3 - Zatim sem zadnou aplikaci zakoupit nepotreboval, takze tady ti neporadim. Je k dispozici obrovsky mnozstvi SW zdarma nebo neomezenej trial s reklamou, coz mi dycky stacilo.

Jeste jeden SW sem zapomnel a to je "Ringtone Maker". Vyzvaneni maj omezeni asi na 40 sec zvuku, takze se musej mp3 orezavat na tuhle dylku. Tahle utilita ti to udela z jakykoliv pisnicky co mas na mobilu.

No, uprimne mi tam to tlacitko taky prijde trochu navic. Ale kdyz uz tam je, rikal jsem si, ze mu dam sanci.

Soubory jsou pro zakladni pouziti fajn. Co umi ty aplikace, co jsem uvadel je napr. prace s komprimovanymi soubory, FTP/Samba/Dropbox/OneDrive/... klient,... Zda se, ze aplikace po sobe pri odinstalaci nenechavaji zadny bordel, takze proste budu zkouset. :) Reklamu v aplikacich nemam rad a pokud je dana aplikace dobra, rad prispeju developerovi na pivo (20-40 korun, co vetsina stoji, me nezabije).

Ohledne vyzvaneni jsem uz patral, jelikoz jsem nemohl najit, jak mp3ku nastavim jako vyzvaneni. Omezeni na 40 vterin zda se uz odstranili, protoze mi ve vysledku google poradil, ze staci mp3ku nakopirovat do adresare "Ringtones" ve vnitrni pameti telefonu, jen nesmi byt vetsi nez 30MB. Figl je ale v tom, ze se to musi udelat pomoci drag&drop z pocitace. Proste prekopirovani v ramci telefonu z jine slozky mi nefungovalo a nefungovalo to ani, kdyz jsem pouzil TotalCommander (ano, mam ted Windows i na desktopu, jelikoz mam prilis "novy" notebook a pod Linuxem mi neslape WiFi a je problem i s grafikou a ja zatim nemel cas ani chut se v tom vrtat). Po pretazeni pres "pruzkumnika" se pisnicka objevila v sekci "Vlastni".

Za tip ale dik, ucite vyzkousim. Preci jen je to praktictejsi reseni.


MKzB

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #31 kdy: 17. 02. 2015, 20:19:07 »
Mám Nokiu Luminu 630 dual Sim.
Celkem jsem si zvykl na nový OS, přecházel jsem z HTC HD2 s WM6.5, na kterém zemřel dotyk.
Vadí mi tam 4 mouchy:
1. Navigace(Here, Sygic) používá místo vestavěného repráku v mobilu připojení handsfree, takže vám 3x před křižovatkou vypíná rádio (zvláště, když chcete poslouchat zprávy), nastavit se to nedá.
2. V kalendáři se nedají nastavit vlastnosti defaultní položky (standartně 1 hodina, upozornění 15 minut předem), musím každou položku ručně přenastavovat. Zkouším jiné kalendáře, ale zatím mi žádný nevyhovoval více, než vestavěný.
3. Při synchronizaci s účtem Outlook.com se občas ztrácí položky z kalendáře. MS o tom "oficiálně neví".
4. Tlačítko vyhledávání Bing nejde přenastavit.

Pokud někdo víte, jak ty chyby vyřešit, tak to uvítám.

Matus

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #32 kdy: 17. 02. 2015, 20:56:28 »
Vim ze se ptas na WM ale presne to co pozadujes ti da na 99% v zakladu BB 10, na vyber mas "klasicky" format tzn plny dotek nebo ctvercovy Q10/Classic s klavesnici.

m.