Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?

smrk

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #15 kdy: 14. 02. 2015, 09:18:08 »
WP je podle pro nekoho kdo chce jednoduche a prehledne OS. Aplikace pro to jsou a bude to driv o tom umet pripadne zit s jinou nez na androidu a pripadne prezit ze to neco dela jinak nebo ze to holt nejde (coz bude v dnesni dobe vyjimka). Problem ti nastane ve chvily, kdy nechces platit za apky, na vetsine telefonu root (jailbreak) proste nejde.

Doporucuji si od znameho puujcit telefon s danym OS a osahej si to. Je celkem jedno jake, os je stejne a rozdil je jen zeleze, coz te nemusi zajimat pri osahavani.


死神死神

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #16 kdy: 14. 02. 2015, 12:21:19 »
S androidem celkově začínám mít pocit, že je na čase zkusit něco jiného.

Přesně stejný pocit jsem na konci loňského roku nabyl i já, android nebude nikdy funkční, příštích 100 let to bude rozbitá beta verze.

Takže jsem si koupil blackberry passport.

Sigismund nepřihlášený

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #17 kdy: 14. 02. 2015, 13:22:56 »
Hmm... fórum je nějaké rozbité, nejde mi odpovědět, pokud jsem přihlášený...

WP funguje výborně i na papírově nejhoršim hardware (a ani jedno z toho ani zdaleka neni u tebou jmenovaných), takže je to složitější porovnávat s HW android telefonů.
Vida, tomhle jsem nějak nepřemýšlel. Nějak mám automaticky ze zkušeností s Androidem, že na něčem menším než na aktuálních (max loňských) "vlajkových lodích" to nemá význam.

Když 1520 a 1320 srovnán nejen výkonově, vyjde mi z toho 1520 o hodně lépe např. kvůli foťáku. Nepotřebuju zrcadlovku, ale rád občas dělám momentky dětí či rodiny obecně a bylo by fajn, kdyby se z těch fotek dal pak dělat třebas kalendář (oblíbený vánoční dárek, když už člověk neví, co :) ). S Note 2 jsem se naučil každou fotku dělat tak 3-4x, protože pokud není světlo perfektní, často jsou mázlé.


Přesně stejný pocit jsem na konci loňského roku nabyl i já, android nebude nikdy funkční, příštích 100 let to bude rozbitá beta verze.

Takže jsem si koupil blackberry passport.

Blackberry se trochu bojím. Nikde jsem ho ani neviděl na vyzkoušení. Trochu jsem nesvůj ze čtvercového displaye. Navíc se obávám absence spousty aplikací a toho, že BB je u nás celkem vzácnost (vídám denně iPhone, Androidy, čím dál tím víc i WP, ale BB jsem snad "naživo" u nikoho neviděl). Cena 17k také není úplně to pravé ke zkoušení neznámého systému. Nicméně se samozřejmě nebráním "osvícení". :)

JardaP

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #18 kdy: 14. 02. 2015, 15:06:34 »
Blackberry se trochu bojím. Nikde jsem ho ani neviděl na vyzkoušení. Trochu jsem nesvůj ze čtvercového displaye. Navíc se obávám absence spousty aplikací a toho, že BB je u nás celkem vzácnost (vídám denně iPhone, Androidy, čím dál tím víc i WP, ale BB jsem snad "naživo" u nikoho neviděl). Cena 17k také není úplně to pravé ke zkoušení neznámého systému. Nicméně se samozřejmě nebráním "osvícení". :)

Tak co jsem koukal vcera na jejich webshop, tak tam maji founy, co vypadaji jako uplne normalni smartfouny s obdelmikovym displayem a videl jsem na tom nejakou vysunovaci nebo co klavsnici (mozna neni na vsech modelech). Ovsem stoji to jak ajFoun. A jak je to s aplikacemi by me take docela zajimalo.

Satai (neprihlaseny)

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #19 kdy: 14. 02. 2015, 15:34:20 »
Tak co jsem koukal vcera na jejich webshop, tak tam maji founy, co vypadaji jako uplne normalni smartfouny s obdelmikovym displayem a videl jsem na tom nejakou vysunovaci nebo co klavsnici (mozna neni na vsech modelech). Ovsem stoji to jak ajFoun. A jak je to s aplikacemi by me take docela zajimalo.

"ajFoun", to je skoro tak genialni jako "Windoze". To musim rict chlapum ve ctyrce na rohu, ti se zasmejou....

Zadne BB nema vysuvnou klavesnici. Maji klasicky slate a maji QWERTY napevno pod (kvuli tomu relativne mensim) displayem. Jedna z tech QWERTY variant (Passport) ma klavesy potazene multitouch vrstvou, takze tam funguji nejaka gesta.


JardaP

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #20 kdy: 14. 02. 2015, 16:42:03 »
Zadne BB nema vysuvnou klavesnici.

Nemas pravdu, minimalne BB Torch vysuvnou klavesnici ma. Vysouva se dolu, ale existoval i nejaky model, kde se vysouvala do strany, jako na N900. Bohuzel, zda se, ze jsou to uz par let stare modely a mezi novejsimi uz nejak neco takoveho nevidim. V kazdem pripade tam ale maji dotykace s obdelnikovym displayem, beź jakekoliv fyzicke klavesnice, takze pokud nekdo chce uplne standardni patlafoun, ale s BB OS, tak moznost tu je.

Satai (neprihlaseny)

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #21 kdy: 14. 02. 2015, 18:22:36 »
Resim aktualni nabidku s BBOS 10, ne exponaty z muzea.

Sigismund nepřihlášený

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #22 kdy: 14. 02. 2015, 20:33:37 »
Výsuvná klávesnice... to je dneska hluboká historie. Ale mám stále v paměti svoje staré HTC Touch Pro a Touch Pro 2, to se to psalo! :)

Co mě na BB vždycky odrazovalo byla ale právě klávesnice. Přijde mi škoda obětovat velký kus displeje kvůli klávesnici, co nemůžu schovat. Přeci jen psaní je jen část činností, co na telefonu člověk dělá. Třeba při čtení či brouzdání na webu to bude celkem chybět, nebo ne?

Ohledně aplikací jsem četl, že umí i Androidí aplikace. Jak moc si aplikace pak rozumí s netradičním rozměrem displaye? Nebude potom trochu čurbes mezi nativními aplikacemi a Androidími? A když už to má Androidí runtime, nebude to pak do určité míry trpět stejnými neduhy?

Upřímně mi ale pořád v poměru výkon/cena vychází lépe WP...

Lael

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #23 kdy: 15. 02. 2015, 13:29:13 »
nic tu nevidiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim

c9339ce4fd2a7c3981b9750baa0b86e3420b13423fb5bf88be95faa32635ceb3fdf805db0eee6ae0fee3782f5170fc9f4604ed9c1758abbcf4575267f634e1a7

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

zajda

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #24 kdy: 16. 02. 2015, 00:57:37 »

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #25 kdy: 16. 02. 2015, 23:06:46 »
http://www.ubuntu.com/phone

No, tak to možná leda tak na hraní. :) Třeba se z toho vyklube dobrá platforma, ale než se to trošku vyladí a bude pro to sem tam i nějaká ta aplikace, tak to dlouho potrvá.


No, nicméně už je dokonáno. V krámě jsem si pár telefonů vyzkoušel a nakonec jsem přeci jen od pádla upustil. Nakonec jsem vybral Lumii 830. Svižná je dost, displej nakonec docela akorát a krásně sedí v ruce.

Zatím zkouším aplikace, nastavuju (dám za pravdu, že systémová nastavení vymýšlel někdo pod parou) a zatím dobré. Pár věcí je, pravda, zvláštních, ale zatím nic, na co bych si nezvykl. Mile mne překvapila Cortana. Škoda, že není v češtině.


Cyr

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #26 kdy: 16. 02. 2015, 23:42:08 »
Jo, nastavení jsou dost nepřehledný. I Microsoft si to uvědomuje a proto na Win10 videích ukazujou, že to kompletně překopali :)

Pár věcí, který by se ti mohly hodit:
- Je fajn si nastavit jako zamykací obrazovku MSN Počasí - ukazuje se totiž pak i na "glance" screen (tj. v češtině "obrazovka rychlého přehledu"). Jediný o co tim přijdeš jsou vlastní tapety na zamykací obrazovce - budeš tam mít tapetu dle počasí.
- Stáhni si do Here Maps a do Mapy.cz offline mapy zdarma
- Jako baterku používam "Flashlight XT", jediný práva který chce jsou "videokamera a fotoaparát"
- Na přepínání rychlejch nastavení (např. připojení k mobilnímu internetu) se mi osvědčila aplikace "Toggle"
- Skype nebo Facebook Messenger běžící na pozadí nežere nijak znatelně baterku
- V IE se dá nastavit google jako vyhledávač :)
- Na český MHD/Vlaky atp je super aplikace "CG Transit". Má suprově udělaný rozhraní, který dost zjednodušuje vyhledávání čeho přesně chceš. Jen už je bohužel placená.

No, ať slouží. Kdyby tě něco dalšího zajímalo, tak řekni.

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #27 kdy: 17. 02. 2015, 15:29:11 »
Jo, nastavení jsou dost nepřehledný. I Microsoft si to uvědomuje a proto na Win10 videích ukazujou, že to kompletně překopali :)

Pár věcí, který by se ti mohly hodit:
- Je fajn si nastavit jako zamykací obrazovku MSN Počasí - ukazuje se totiž pak i na "glance" screen (tj. v češtině "obrazovka rychlého přehledu"). Jediný o co tim přijdeš jsou vlastní tapety na zamykací obrazovce - budeš tam mít tapetu dle počasí.
- Stáhni si do Here Maps a do Mapy.cz offline mapy zdarma
- Jako baterku používam "Flashlight XT", jediný práva který chce jsou "videokamera a fotoaparát"
- Na přepínání rychlejch nastavení (např. připojení k mobilnímu internetu) se mi osvědčila aplikace "Toggle"
- Skype nebo Facebook Messenger běžící na pozadí nežere nijak znatelně baterku
- V IE se dá nastavit google jako vyhledávač :)
- Na český MHD/Vlaky atp je super aplikace "CG Transit". Má suprově udělaný rozhraní, který dost zjednodušuje vyhledávání čeho přesně chceš. Jen už je bohužel placená.

No, ať slouží. Kdyby tě něco dalšího zajímalo, tak řekni.

Díky moc za tipy!

Pár drobných otázek by se ještě našlo.

- Ohledně googlu, jde nějak nastavit, aby nejen IE, ale i vyhledávací tlačítko vyhledávalo v googlu? Pro to tlačítko jsem to nenašel.

- Byl by tip na dobrý file manager? Něco funkčně jako na Androidu třebas Astro file manager nebo ES File Explorer.

- Jak funguje nakupování aplikací? Existuje taky něco jako v Google Play, že když ti aplikace nevyhovuje, můžeš ji do 15ti minut "vrátit"? Nebo je to jako u Applu (nebo aspoň bývalo), že jakmile se koupí, je to konečná? U některých aplikací je možnost vyzkoušení (trial verze), ale zdaleka ne u všech. Zatím jsem to ještě nezkusil.



Michal Lenc

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #28 kdy: 17. 02. 2015, 16:11:42 »
Já si už vyzkoušel snad všechny platformy mobilů, kromě n900. A zítra by mi mělo domů dorazit BB Q5, tak hned poreferuji jak na něm šlapou androidí aplikace.

Cyr

Re:Zkušenosti s Windows Phone bez flamu?
« Odpověď #29 kdy: 17. 02. 2015, 17:27:25 »
- Ohledně googlu, jde nějak nastavit, aby nejen IE, ale i vyhledávací tlačítko vyhledávalo v googlu? Pro to tlačítko jsem to nenašel.

- Byl by tip na dobrý file manager? Něco funkčně jako na Androidu třebas Astro file manager nebo ES File Explorer.

- Jak funguje nakupování aplikací? Existuje taky něco jako v Google Play, že když ti aplikace nevyhovuje, můžeš ji do 15ti minut "vrátit"? Nebo je to jako u Applu (nebo aspoň bývalo), že jakmile se koupí, je to konečná? U některých aplikací je možnost vyzkoušení (trial verze), ale zdaleka ne u všech. Zatím jsem to ještě nezkusil.

1 - asi ne - ja to tlacitko vubec nemam rad, takze se mu vyhybam jak muzu:] IMO do logiky ovladani systemu moc nezapada a tak sem se s nim nikdy nepatlal.
2 - Filemanager mam Microsofti aplikaci "Soubory". Nevim jakou funkcionalitu ocekavas a potrebujes, protoze ty aplikace neznam. Umi nahledy obrazku, manipulaci se souborama atp. Nezapomen na to, ze je WP sandboxovanej system - tj. nektery soubory uvidis jen v aplikaci, kde si je stahnes a zadnej FileManager ti nepomuze.
3 - Zatim sem zadnou aplikaci zakoupit nepotreboval, takze tady ti neporadim. Je k dispozici obrovsky mnozstvi SW zdarma nebo neomezenej trial s reklamou, coz mi dycky stacilo.

Jeste jeden SW sem zapomnel a to je "Ringtone Maker". Vyzvaneni maj omezeni asi na 40 sec zvuku, takze se musej mp3 orezavat na tuhle dylku. Tahle utilita ti to udela z jakykoliv pisnicky co mas na mobilu.