Zyxel a přesměrování portu z LAN jinam do LAN

Re:Zyxel a přesměrování portu z LAN jinam do LAN
« Odpověď #15 kdy: 11. 02. 2015, 15:12:11 »
Například Firefox který automaticky nastavím na přístup přes proxy je předtím třeba nastavit, aby použil automatickou konfiguraci proxy. Pokud už ho budu nastavovat, mohl bych rovnou nastavit proxy, nemyslíte? Takže automatika jako prase.  ::)
Proč by bylo potřeba to nastavovat? Použití konfigurace ze systému vám nestačí? A pokud chcete Firefox instalovat na větším množství počítačů, můžete si výchozí volbu při vytvoření nového profilu nastavit v instalačním balíku.

Ale když si chcete život komplikovat transparentním proxy serverem, který vám bude fungovat jenom pro protokol HTTP na portu 80, je to vaše volba. Můžete pomalu začít přemýšlet, co budete dělat s protokolem HTTP/2.0, kde bude podpora šifrování povinná.


Jimm

Re:Zyxel a přesměrování portu z LAN jinam do LAN
« Odpověď #16 kdy: 11. 02. 2015, 15:29:51 »
Proboha pane Jirsáku, vy jste na mě opravdu moc, nechte mě prosím být. Já psal že je to doma, tak budu asi příchozí návštěvě která si přinese nb s neznámým systémem dávat nějaký instalační balíček FF, ne?  :o  Na to ostatní od vás už nemám sílu reagovat vůbec.

Například Firefox který automaticky nastavím na přístup přes proxy je předtím třeba nastavit, aby použil automatickou konfiguraci proxy. Pokud už ho budu nastavovat, mohl bych rovnou nastavit proxy, nemyslíte? Takže automatika jako prase.  ::)
můžete si výchozí volbu při vytvoření nového profilu nastavit v instalačním balíku.

Martin Simovic

Re:Zyxel a přesměrování portu z LAN jinam do LAN
« Odpověď #17 kdy: 11. 02. 2015, 16:26:15 »
Nechce vam zle, dnes pomaly kazda druha slusna stranka presmerovava traffic na https, do sluzieb ako gmail alebo Facebook za uz cez http neprihlasite. Takze tolko k tomu transparentnemu proxy, nielenze vam nebude fungovat internet banking, ale pomaly polovica internetu.

Re:Zyxel a přesměrování portu z LAN jinam do LAN
« Odpověď #18 kdy: 11. 02. 2015, 17:36:04 »
Já psal že je to doma, tak budu asi příchozí návštěvě která si přinese nb s neznámým systémem dávat nějaký instalační balíček FF, ne?
Víte, když nenapíšete skoro nic o vašem problému, nezbývá těm, co jsou ochotni pomoci, než se dohadovat, a pro různé možné varianty navrhovat různá řešení. Z toho, že jste napsal, že je to doma, a že je tam 25 zařízení, se opravdu nedá uhodnout, jestli jsou to notebooky návštěv, nebo jestli tam máte hodně desktopů. Navíc když neustále vymýšlíte, jak by se to celé dalo co nejvíc zkomplikovat, vnucování vlastního instalačního balíčku prohlížeče návštěvám by byla docela pěkná komplikace, nemyslíte?

Ono totiž pro domácí připojení, s routerem, který nic neumí, a pro návštěvy s notebooky, má váš problém jediné rozumné řešení: vykašlete se na nějaké proxy servery a buďte rád, že vám to funguje.

Jimm

Re:Zyxel a přesměrování portu z LAN jinam do LAN
« Odpověď #19 kdy: 11. 02. 2015, 17:54:31 »
Uznávám že ten router nebyla ideální koupě, ačkoli umí ssh a nakonec jsem ho donutil k lecčemus, přecijen zde na Rootu má polovina přispěvovatelů router horší... Vážený pane Jirsáku, pokud napíši že se jedná o domov, ostatním není třeba specifikovat, že občas přijde návštěva, to máte problém pochopit právě jen vy... S ostatními se zde celkem dalo mluvit a to vlákno nebyl takový hnůj, ale vy jste prostě perla rootu. Je pro vás problém přijmout vstupní argumenty jaké dostanete a na základě nich vyhodnotit výstup, aniž byste vyhodnocoval NEPOŽADOVANÉ informace a neradil věci nesouvisející s dotazem, jako je stěhování, koupě jiných bot a podobně? Někdy chce někdo kdo položí dotaz poradit s tím na co se ptá, ač se vám to může zdát divné...


Re:Zyxel a přesměrování portu z LAN jinam do LAN
« Odpověď #20 kdy: 11. 02. 2015, 18:12:33 »
Je pro vás problém přijmout vstupní argumenty jaké dostanete a na základě nich vyhodnotit výstup
Přesně to jsem udělal a poradil jsem vám v komentáři číslo 2. Protože jsem si ale nebyl jist, zda opravdu nějaký důvod pro zprovoznění transparentního proxy nemáte, raději jsem se zeptal. A po upřesnění z vaší strany jsem odpověděl podle mne nejlepší možné řešení v komentáři č. 18.

Mimochodem, na váš původní dotaz vám přímo neodpověděl nikdo, akorát v komentáři č. 3 je názor, že to váš router asi umět nebude. Takže s tím, že vás zajímají pouze odpovědi přesně na váš dotaz, byste měl být trochu opatrnější. Taky byste asi neměl děkovat za to, že vám někdo odpověděl na něco jiného, než na co jste se ptal.

Díky! Taková blbost, ale jak na to čučím v téhle síti už tak dlouho, ani mě nenapadlo že by to mohlo být jinak.  :D

Jimm

Re:Zyxel a přesměrování portu z LAN jinam do LAN
« Odpověď #21 kdy: 11. 02. 2015, 18:48:57 »
Já se ptal na to, jestli někdo ví jak nastavit můj router, aby dělal co jsem chtěl. Někdo na to odpověděl že to můj router asi umět nebude, což je pokud pomineme že se na ASI stavět moc nedá přesně ta odpověď, o kterou šlo. :) Potom se tady už jen tak tlachalo a například jarda změnou gateway mi poradil slušně a k věci, protože mě to prostě hloupě nenapadlo. Konfigurace instalačních balíků je těžce mimo mísu, pokud se bavíme o domácnosti...  Já bych byl pro, pokud by byl zbytek světa rozumný a všichni měli Linux včetně telefonů, tak to ale bohužel není.

Re:Zyxel a přesměrování portu z LAN jinam do LAN
« Odpověď #22 kdy: 11. 02. 2015, 21:50:37 »
Já jsem vám také neradil konfiguraci instalačních balíčků, ale abyste zvážil, zda opravdu proxy server nutně potřebujete, a pokud ano, abyste použil netransparentní režim. Přičemž to byly také rady slušné a k věci. Neslušný jsem začal být až po té, co jste se projevil, že netušíte, že web proxy server obvykle obsluhuje protokoly HTTP i HTTPS, ale oč méně znalostí máte, o to arogantněji jste to musel napsat. Instalační balíky byla jen poznámka na okraj, abych se vzápětí nedočkal odpovědi, že přece nebudete ručně konfigurovat Firefox na 25 počítačích. Pokud totiž jde o jeden prohlížeč návštěvy, je skutečně daleko nejjednodušší nastavit tam automaticky konfiguraci, protože si za prvé nemusíte pamatovat konfigurační údaje, a za druhé mu ta konfigurace bude fungovat všude, kde proxy server buď není a nebo je zprovozněná automatická konfigurace.

Konfigurace instalačních balíků je těžce mimo mísu, pokud se bavíme o domácnosti...
Pokud se bavíme o domácnosti, je to úplně stejně těžce mimo mísu, jako transparentní HTTP proxy server. Pokud vy si vymýšlíte takovéhle šílenosti, nedivte se, že i navržená řešení budou stejně šílená.

Jimm

Re:Zyxel a přesměrování portu z LAN jinam do LAN
« Odpověď #23 kdy: 11. 02. 2015, 22:16:17 »
Já samozřejmě vím co obsluhuje proxy, ale již v prvním postu jsem uváděl nezabezpečenou komunikaci na portu 80, přesně z důvodů jaké se zde objevovaly dále. Po prvním postu kde bylo uvedeno přesměrování portu 80 na squid, jsi hned vymýšlel https, na což upozorňoval i JardaP, vy vole..... Pokud někdo mluví o portu 80 a ty o https, okamžitě ses vyřadil ze hry. Hotovo.
Neslušný jsem začal být až po té, co jste se projevil, že netušíte, že web proxy server obvykle obsluhuje protokoly HTTP i HTTPS, ale oč méně znalostí máte, o to arogantněji jste to musel napsat.
Pokud se bavíme o domácnosti, je to úplně stejně těžce mimo mísu, jako transparentní HTTP proxy server. Pokud vy si vymýšlíte takovéhle šílenosti, nedivte se, že i navržená řešení budou stejně šílená.

Re:Zyxel a přesměrování portu z LAN jinam do LAN
« Odpověď #24 kdy: 12. 02. 2015, 07:17:24 »
Já samozřejmě vím co obsluhuje proxy, ale již v prvním postu jsem uváděl nezabezpečenou komunikaci na portu 80, přesně z důvodů jaké se zde objevovaly dále. Po prvním postu kde bylo uvedeno přesměrování portu 80 na squid, jsi hned vymýšlel https, na což upozorňoval i JardaP, vy vole..... Pokud někdo mluví o portu 80 a ty o https, okamžitě ses vyřadil ze hry. Hotovo.
Nemůžu si pomoci, ale vždycky mne pobaví, když si někdo tak jako vy zakládá na svých neznalostech. Přitom už jsem vám to vysvětloval. No nic, už dávno je jasné, že ten proxy server k ničemu nepotřebujete, že si jenom chcete hrát, tak si klidně hrajte. Pozitiva ani negativa toho proxy serveru návštěvy nepoznají, protože jsou to příliš malé rozdíly. A vás důsledky nezajímají a budete spokojen, když si pohrajete.

Ono je už od vašeho druhého komentáře dost pravděpodobné, že vy žádné rady nepotřebujete, ale přeci jen by to tu mohl později číst také někdo jiný, kdo by ten proxy server myslel třeba vážně.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zyxel a přesměrování portu z LAN jinam do LAN
« Odpověď #25 kdy: 12. 02. 2015, 08:41:49 »
No nic, už dávno je jasné, že ten proxy server k ničemu nepotřebujete, že si jenom chcete hrát, tak si klidně hrajte.

Idealni cesta, jak se neco naucit. Ostatne jiz Komensky to tak videl, tak se nerozciluj.

Re:Zyxel a přesměrování portu z LAN jinam do LAN
« Odpověď #26 kdy: 12. 02. 2015, 09:32:18 »
Jenom na okraj: v dnešní době mají proxy servery daleko menší význam, než tomu bývalo v době modemových linek... Proxy může paradoxně nemalý množství věci zpomalovat a na věci, na který by se nejvíc hodil (např. updaty OS) stejně dost často nefunguje (distribuce přes https nebo nějakou CDN, kde se adresa neustále mění, takže se stejný balík stejně stáhne víckrát).

Takže v tomhle má Filip asi pravdu, že nejspíš řešíš problém, který nemáš...

Re:Zyxel a přesměrování portu z LAN jinam do LAN
« Odpověď #27 kdy: 12. 02. 2015, 10:36:39 »
No nic, už dávno je jasné, že ten proxy server k ničemu nepotřebujete, že si jenom chcete hrát, tak si klidně hrajte.
Idealni cesta, jak se neco naucit.
To bezpochyby. Jenže i při té hře je dobré vnímat rady zkušenějších. Protože některé věci budete hrou zjišťovat velmi dlouho, případně je správně nezjistíte nikdy. Navíc při hře jsou trochu jiná kritéria na to, co dává jaký smysl. Takže sice nedává žádný smysl v domácí síti mít transparentní HTTP proxy nebo řešit konfiguraci instalačního balíčku Firefoxu, při hře to dává smysl obojí. A zatímco význam znalosti transparentního HTTP proxy serveru postupně klesá (mají čím dál menší účinnost při šetření přenosového pásma, takže postupně může převažovat jejich režie, tedy zpomalování provozu a generování dalšího provozu), navíc šifrovanou HTTP/2.0 komunikaci ten transparentní proxy server prostě zruší (takže po pár stížnostech bude muset provozovat zrušit tu proxy), automatickou konfiguraci Firefoxu při instalaci využije nejeden správce sítě.